Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hardware (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=113)
-   -   Lark FreeBird 35AT (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=9724)

Soltys 08.07.2011 00:08

Nie pojawia się żadna ikonka, wgraj na kartę jakąś muzykę i zobacz czy uda się ją włączyć. Pamiętaj tylko żeby była w formacie wma.

Ja mam to urządzenie ponad pół roku, póki co nie mam powodów do narzekania. Pierwszą awarie miałem po miesiącu użytkowania - w Holandii padł mi przycisk on/off
i po przyciskaniu go przez pół godziny udało się go jakoś włączyć, a wyłączanie odbywało się poprzez wyjmowanie baterii. Oddałem na gwarancji i wymienili bez problemu.
Był okres czasu kiedy gubił często sygnał GPS ale wszystko wróciło do normy. Wgrałem Auto Mapę i działa bez problemu, pomijając fakt że po przejechaniu 1400 km ostatnie 200 pociągnęła mnie bocznymi drogami po szutrach i polnych drogach...:mad:
Moim zdaniem stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry :Thumbs_Up:

Wegrzyn 08.07.2011 12:13

Cytat:

Napisał daniel_87 (Post 186483)
To i ja zakupilem AT35, czy po zainstalowaniu karty w urządzeniu powinna pokazać się jakaś ikona? mam wrażenie ze mój egzemplarz nie widzi karty.

Wejdź w ustawienia i tam gdzie podajesz ścieżkę do programu nawigacyjnego powinno Ci się wyświetlić podajże SDMMC czy coś w ten deseń - to jest karta pamięci.

track99 08.07.2011 15:37

Podobno ten model ma taką przypadłość że jeśli za 1 razem odpali to będzie żył, a jeśli nie to tylko wymiana na nowy pomoże...

Wegrzyn 08.07.2011 19:50

Cytat:

Napisał track99 (Post 186580)
Podobno ten model ma taką przypadłość że jeśli za 1 razem odpali to będzie żył, a jeśli nie to tylko wymiana na nowy pomoże...

Logicznie rozumując, to tak jest z każdym urządzeniem :haha2:

daniel_87 09.07.2011 07:47

ten akurat jest zajebiaszczy, natomiast miałem opory przed kupnem. Serwis Larka nie istnieje po prostu. Wszykie naprawy opisane są przez kogoś przy biureczku w domu "wymiana kondensatorów oraz oprogramowania" niezależnie od usterki. Pierwszy jakiego kupiłem nie działał już w sklepie. Naprawa umowna i na papierku, dalej nic nie działa. Zrobiłem mega bałagan w sklepie to oddali kase. Drugi podziałał poł roku i nie dało się go skalibrować , serwis, wynik ten sam, opis identyko. Sprzęt poleciał do śmieci

Cumuulus 09.07.2011 09:03

Cytat:

Napisał fxrider (Post 185933)
Co do garmina - fakt, że toto kosztuje, ale sporo też daje. I to jest zupełnie inna kategoria navi niż lark - wymaga dużo więcej osobistego zaangażowania i chęci "dłubania", ale jeśli ktoś to opanuje to daje na prawdę duże możliwości.
Tutaj drobna rada seria 60 i 62 to wbrew pozorom zupełnie inne urządzenia i odkąd opanowałem dobrze 62kę już uważam, że w obecnej chwili niema sensu kupowanie 60tki na moto - zwłaszcza, jeśli ktoś planuje endurzyć gdzieś dalej od domu i być "autonomiczny nawigacyjnie".
Generalnie na moto polecałbym już nowsze generacje sprzętu garmina: Dakota, Colorado(jeśli uda się dorwać), Oregon lub 62/78. No ale to w sumie w innym wątku powinno być już kontynuowane.

Cześć

Faktycznie seria outdoorowych odbiorników Garmina jest ok. Ja używam gpsmap 76 CSX. Jedyna wada jest taka, że kalkulacja dłuższych tras - ok 300 km w porównaniu z AM jest średnia - wybiera główne drogi i wcale nie najkrótsze. Radą na to jest rekalkulowanie trasy co 70 km. Opcje kalkulacji trasy są również bardziej ubogie niż w AM.
Z mojego doświadczenia wynika, że garmin najlepiej sprawdza się jeśli używa się tras przerzuconych z mapsource'a.
Dla mnie ideałem jest urządzenie, na którym odpalisz AM i np Garmin Mobile XT - wtedy i na asfalcie i w terenie sobie poradzisz.

Pozdrawiam

fxrider 09.07.2011 11:31

Weź pod uwagę, że 76 to jest odpowiednik 60tki - czyli sprzęt technologicznie sprzed dekady. W nowszych "rodzinach" na prawdę dużo się zmieniło, a trasy są liczone tak z 5-10x szybciej.
Po za tym każda wersja firmware w garminie może inaczej liczyć trasy (i oczywiście inaczej niż MS - to że zaplanujesz tam jakąś trasę nie znaczy, że odbiornik przeliczy ją potem tak samo).
Druga sprawa, że w Garminie możesz używać różnych map co ma zasadnicze znaczenie dla kalkulacji tras. O ile używanie CityNavigatorza gdzieś na odludziach lubelszczyzny to proszenie się o problemy, to GPmapa w tych samych jest skuteczna.
Robiłem nawet eksperymenty mając Vistę HCX i 60Cx (czyli w sumie bardzo zbliżone urządzenia jeśli chodzi o soft) i potrafiły na tym samym kpl. map, z tego samego miejsca startu i docelowego policzyć inne trasy. Można się zdziwić ;)

M.in. z tych powodów wrzucanie punktu docelowego do garmina to nigdy nie był dobry pomysł. Trzeba wymyślić trasę na papierze, wbić ją w odbiornik sadząc co kilkanaście km waypointy a po wyliczeniu sprawdzić, czy to jest to co chcieliśmy.
Piszę zupełnie poważnie, bo można czasem się nieźle naciąć, jeśli nadmiernie zaufa się garminowi w kwestii wyliczanej trasy.

A garminaXT nie lubię - taka słaba i często problematyczna namiastka tego co ma się w dedykowanym odbiorniku. Niemniej ze względów budżetowych (garminy są drogie, niestety) taki właśnie n.p. Lark 35AT jest bardziej uniwersalnym i rozsądniejszym wyborem (AM jest wygodniejsza na szosę niż G., OziExplorera można też odpalić).
G. jest fajny, ale jako odbiornik uniwersalny, jeśli ktoś sporo endurzy albo do dalszej i dzikszej turystyki (dostępność map, dobra obsługa śladów). W innym przypadku nie bardzo ma sens.

pozdrawiam, Adam

Guziec 11.07.2011 11:25

A tak z innej beczki :) czy ktoś już podłączył słuchawki ?? Ja kupiłem gadżet Nokia BH 106 ( fajne bo do ucha ) ale hihihi, mój Lark widzi ją ale za żadne skarby nie chce się z nią połączyć :)) Wyświetla - połączono a za 3 sek - połączenie nie udane. Resetowałem, prosiłem modliłem i NIC. Gdzieś wyczytałem ( instrukcja? ), że tylko słuchawki stereofoniczne będą współpracować - to już mocno chyba bez sensu :) co?mam muzyki słuchać ? Najlepsza muzyka to praca silnika. Nawet nie czuje jak mi sie rymujee. Informacja z serwisu z Wawy - TYLKO STEREOFONICZNE SŁUCHAWKI ! ( BLUETOOTH NOKIA BH-214 HS-44 ) jak dojdą to będę próbował je zainstalować:)) Pzdr_v2

Moduł bluetooth zainstalowany, słuchawki oryginalne nokii - wymiana na inne, kiepska jakość dźwięku :) śmiga :) POLECAM !

MłodyUć 18.07.2011 20:26

Takie tam moje spostrzeżenia na temat Larka...
 
Lark po 3 dniach jeździe na DRZ-cie już podziękował mi za współprace. Po pierwsze primo śrubki zaczęły się same odkręcać z czego 3 zgubiłem w czasie jazdy (pewnie od wibracji), po drugie primo nie chciała się włączyć, po trzecie primo jak już ją udało się odpalić, po delikatnym puknięciu w tylną część obudowy sama się wyłączała. Nie spodziewałem się niczego lepszego po Nawigacji za 360zł. Podsumowując nie nadaje się na ęduro.

Lepi 18.07.2011 20:50

Wymien i spróbuj ponownie. Po jednym egzemplarzu trudno oceniać.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.