Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   olej do olejarki (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6955)

bukowski 10.07.2010 19:49

olej do olejarki
 
nie dawal mi spokoju hipol wychlapywany na lancuch. Nie jestem przesadnie skrzywiony eko, ale mozd da sie jakos inaczej.
Przypadkiem odkrylem lotosa do pil, na bazie oleju roslinnego, podaja ze robi do 80 stopni. Nie smierdzi, jak hipol, no i jest zielony, czyli rejli :D dzisiaj dolalem do 1/3 hipola, jutro 500 km, zobacze jak to robi. Jesli robi, to warto zaplacic pare zlotych wiecej, zeby nie robic syfu, nie?

Futrzak 10.07.2010 19:59

O kurcze ja smaruje łańcuch resztkami które mi gdzieś zostaną i wydaje Mi się że nie zanieczyszczam srodowiska bo olej kapie na łańcuch a nie glebe więc nie popadaj w herezje ale jeśli chcesz być eko nikt ci nie zabroni

Alpak 10.07.2010 22:16

Ja tam smaruje czym popadnie (stare oleje z lag, mixol, hipol itp.) ;)

majki 11.07.2010 05:55

A jak myślicie co dzieje się z tym co jest na łańcuchu? Wyparowuje?? Przecież to wszystko i tak trafia w glebę, kałuże, strumień! Wersja bardziej eko była by nie głupia. :)

Wegrzyn 11.07.2010 12:34

No to Sneer jak zrobisz testy to pisz co i jak wyszło.

Futrzak 12.07.2010 10:38

Tylko pytanie czy jest sens lać do olejary cos za 20 zł jak nie rzwdko w garażu olej na pólce stoi i az się prosi by go wykorzystać

BLOB 12.07.2010 11:05

Ja też leje do pił.
Używam go z 2-mc/e ok 1500-2000 km.
Narazie zadowolony jest kierownik, łańcuch jest ok i samopoczucie lepsiejsze.
Szkoda tylko że wiadro mi idzie na tydzień:) zbyt wiele szutra się przejechane.

bukowski 12.07.2010 11:48

Po 500 km trudno oczywiscie cos powiedziec o jakosci smarowania, tym bardziej ze lancuch przywloklem z Wloch tak wyciagniety, ze mi na zakretach o asfalt zahaczal :D
ale: olej sie lancucha trzyma przynajmniej tak dobrze, jak hipol 80w90 no i nie smierdzi.
A co do zanieczyszczania - olej mineralny jest bardzo wredny. Z tego, co pamietam, jedna kropla zanieczyszcza 1m3 wody.

Jutro zakladam nowy lancuch, poswiece go do testow, po sezonie bedzie mozna juz cos powiedziec, mysle.

R2D2 12.07.2010 15:11

Z wykapaną ilością bądźcie spokojni , na skrzyżowaniach z puszek i ciężarówek wylewa się kilka tysięcy razy więcej i nikt do bani nie bierze.
Nawet na stacjach diagnostycznych maja spocone silniki w dupie i nikt nic nie robi.
Mówi się zacznij od siebie , ale jak widzę jak z odwiertu BP wali olej tonami na godzinę przez już chyba miesiąc to te moje odpowiednio rozproszone 0,5L na sezon to pikuś.

bukowski 12.07.2010 15:23

Cytat:

Napisał R2D2 (Post 123389)
Z wykapaną ilością bądźcie spokojni , na skrzyżowaniach z puszek i ciężarówek wylewa się kilka tysięcy razy więcej i nikt do bani nie bierze.

Naszymi sprzetami czesto wjezdzamy w przyrode. Pewnie, ze na drodze to pikus, droga produkuje takze inny syf, jak azbest czy chemia z opon.
Mi raczej chodzi o podejscie takie, ze jesli moge, to nie syfie, a juz na pewno nie off. No i nie jest argumentem to, ze skoro inni syfia, to ja sie nie bede przejmowal. Wyrzucasz smieci do lasu? Palisz oponami w kominie? wylewasz zuzyty olej do kanalizacji?

Tutaj gratis jest brak smrodku, ktory sam w sobie nie jest moze przykry, ale kojarzy sie ze starym kamazem (tam zdaje sie byly fabrycznie cieknace mosty).


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.