Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Abs (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29614)

jorge 28.06.2017 12:21

Abs
 
Hej. Było kiedyś o włożeniu silnika od wiadra do Afry. Było o zmianie zawiasu z KTM. Czas na heble.

Czy istnieje szansa na włożenie ABS-u?? Ma ktoś z Was o tym pojęcie. W czystej teorii problem nie jest w mechanice, a w sterowniku przerywacza pompki/zacisku - tyle teoria.

Pytanie zainspirowała Pani z Opla Astry Kombi, w dniu wczorajszym - zmieniająca pas drogi bez włączonego sygnalizatora zmiany pasa, robiąc to 10 m. przede mną. Zrobiła to dwukrotnie - szukała swojego miejsca na ziemi. Mimo mojej oszałamiającej prędkości 60 km./h tańczyłem jak fan Disco Polo na koncercie TVP2. Niestety mam wrażenie, że heble w Afre są bębnowe - całe szczęście nawyk z MZ, który wykańcza mi regularnie tylne klocki - tu znowu mi uratował dupę (w mieście się przydaje).

spider2you 28.06.2017 12:37

No dobre pytanie, może szynszyl lub inne mechaniory się wypowiedzą.
Wiem, że ktoś wymieniał przednie zaciski i wsadzał od Transalpa 700 bez ABS i pasowało i się poprawiło hamowanie.
Ja zmieniłem tylny zacisk właśnie na taki od nowego Trampka, bo mój już umarł i jest zdecydowanie lepiej, ale wiadomo szału nie ma.

ABS w RD04 lub RD07 to by było coś!

Mechaniki do dzieła!

Kici 28.06.2017 12:51

Abs w afryce? pedalstwo....

A tak na poważnie zacznij od zmiany na dobre miękkie klocki, wyczyść wszystko przewody zmień, jak uszczelki wyglądają?

Może u ciebie to działa zerojedynkowo i dlatego taka reakcja.

Artek 28.06.2017 13:59

1 Załącznik(ów)
Gruba rzeźba.
Nawet nie słyszałem, aby ktoś do trampka 700 bez ABS-u wsadził te ustrojstwo. Do zrobienia przez zimę.
Musisz znaleźć kogoś do testów, aby odłączał elektryczne elementy z układu modulatora ale obawiam się, że nic z tego nie wyjdzie.
Montaż zacisków/ czujników, tarczek ABS to pikuś.
W RD04 do zrobienia bez problemu: wsadzić silnik/elektrykę z trampa i voila.

jorge 28.06.2017 14:34

Cytat:

Napisał Kici (Post 537281)
Abs w afryce? pedalstwo....

A tak na poważnie zacznij od zmiany na dobre miękkie klocki, wyczyść wszystko przewody zmień, jak uszczelki wyglądają?

Może u ciebie to działa zerojedynkowo i dlatego taka reakcja.

Klocki nowe, tarcze oryginały jeszcze z fabryki Hondy - mają nalatane 43 kkm tyle co całe moto :D. Płyn wymieniony, uszczelnienie i pasty zrobione. Kici - moja Afra wiesz w jakim jest stanie :D.

Artek - pokazałeś dual brake - pytanie czy jest ABS wyłącznie na front.

szynszyll 28.06.2017 14:53

mysle ze nie byloby wiekszego problemu. najprosciej przeszczepiac to z moto o tych samych rozmiarach kol bez CANA: tiger 800, CRF1000, xt660z...

dla ukladu jest zupelnie wszystko jedno jak wyglada buda. jedyne informacje jakie uklad zbiera to jak widac na schemacie predkosc ze 'speed sensor' i dwie tarczki.

pytanie gdzie upchnac elementy wykonawcze.

nie spotkalem sie z ABS na jedno kolo. zaraz poszukam ale wydaje mi sie ze przeczy to idei tego ukladu.

jest takie kuriozum jak Romet 400 co ma ABS z bebnowym hamulcem z tylu. pojecia nie mam jak to dziala. tarczki ma na obu kolach.

w k100 dane pochodza tylko z tarczek - nie ma 'speed sensor'

jorge 28.06.2017 14:59

Cytat:

Napisał szynszyll (Post 537300)
mysle ze nie byloby wiekszego problemu. najprosciej przeszczepiac to z moto o tych samych rozmiarach kol bez CANA: tiger 800, CRF1000, xt660z...

dla ukladu jest zupelnie wszystko jedno jak wyglada buda. jedyne informacje jakie uklad zbiera to jak widac na schemacie predkosc ze 'speed sensor' i dwie tarczki.

pytanie gdzie upchnac elementy wykonawcze.

nie spotkalem sie z ABS na jedno kolo. zaraz poszukam ale wydaje mi sie ze przeczy to idei tego ukladu.

Hmmm to mój błąd. W Autach (na moto się nie znam) - to mamy wyłącznie na przód w większości. A moto oglądałem tylko na przedniej osi. Wiem już, że ABS to nie to samo co Dual Brake

chemik 28.06.2017 15:03

Cytat:

Napisał jorge (Post 537303)
W Autach (na moto się nie znam) - to mamy wyłącznie na przód w większości.

Eeeeee!?!?!?!?!?

szynszyll 28.06.2017 15:05

1 Załącznik(ów)
ABS w autach na przod? znaczy sie, ze co? sensory sa tylko z przodu i pompa moduluje tylko przod?

poprawka. w Tigerze jest CAN-BUS. w bardzo szczatkowej formie nie tak przekombinowany jak w BMW gdzie nawet trabka musi byc na CAN. tu jest zrobiony duzo madrzej. CAN obsluguje tylko:

- zespol wskaznikow
- ABS
- imobilajzer

przez wyjscia B28 i B27

tym samym trzeba by jakos oszukac ABS-Unit co z pewnoscia jest do zrobienia.

zaraz zobacze jak jest w xt660z

ktos ma Service Manuala do CRF1000? jest na sieci wogole?

z tego co widze na schemacie do CRF to modul ABS ma polaczenie z ECU ale nigdzie nie wspomina sie o CAN-BUS. maja pewno swoj wlasny protokol.

no nic - szukamy dalej :)

jorge 28.06.2017 15:27

Cytat:

Napisał chemik (Post 537305)
Eeeeee!?!?!?!?!?

Eeee coś mi nie wychodzi dziś. Chodzi o to, że te tarczki od ABS są z przodu - ale to już i tak nie aktualne bo ja się nie znam na rocznikach 2002 +


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.