Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Trochę dalej (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=76)
-   -   Sycylia 2019 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34957)

checkando 09.05.2019 10:04

Sycylia 2019
 
4 Załącznik(ów)
Wstep

Plan na wyprawe narodzil sie niezwykle pozno, bo tylko nieco ponad miesiac wczesniej (wyjezdzalismy 20 kwietnia z Polszy). Nikt z nas nie posiadal wiekszych planow na wielkanoc i majowke, a wykorzystujac jedynie 4 dni urlopu mozna bylo wygospodarowac sobie wystarczajaco duzo czasu aby zrobic cos na co sie czeka caly rok. W takim skladzie jezdzimy praktycznie co roku. W 2016 roku udalo nam sie zdobyc Gibraltar, a rok pozniej Nordkapp. Kazdy z nas smigal wtedy na HD. W 2018 roku zdecydowalem sie na zmiane moto w zwiazku z czym padl sluszny wybor na Africe (na motor czekalem praktycznie 3 tygodnie w zwiazku z czym nie udalo mi sie zaliczyc wyprawy). W mojej opinii po przejechaniu ponad 10.000 kilometrow jestem bardzo zadowolony z motoru i nie zaluje tej decyzji.

Celem wypadu byla konkretnie Sycylia. Zalezalo nam aby Polske, Czechy oraz Austrie "lyknac" tak szybko jak sie da, po czym jechac juz na luzie we Wloszech. Czas operacyjny to okolo 14 dni. Generalnie moja sytuacja byla delikatnie skomplikowana z tego wzgledu, iz na co dzien mieszkam i pracuje w Oslo i to wlasnie tam znajdowal sie moj motor. Na szczescie w drodze do Polski dwa dni przed wyprawa udalo mi sie trafic z pogoda i bez najmniejszego problemu udalo sie dojechac. Mala dygresja przychodzi mi na mysl: dwa lata temu jechalem w polowie maja z Polski do Norwegii. W Polsce pogoda ponad 20 stopni, natomiast w Norwegii w dniu zjazdu z promu spadlo okolo 30 cm sniegu.

Po dotarciu do domu w Polsce mialem 1,5 dnia na zamontowanie gmoli Heeda, przeciagniecie kabli do nawigacji i innych mniej lub bardziej waznych rzeczy. Czas start!

Załącznik 87849


Dzien I

Podroz zaczynam we Wloclawku. Wyjazd 9.00 rano. Pod Piotrkowem Trybunalskim lapie sie z moimi dwoma kompanami (Harley Davidson Night Rod Special oraz Ducati Diavel), ktorzy dojechali z Warszawy. Kierunek Czechy majac na mysli przejechanie jak najwiekszej ilosci kilometrow z nadzieja dotarcia do Austrii. W Polsce pogoda rewelacyjna, w Czechach podobnie. Okolo 20-30 km przed przejsciem granicznym z Austria szukamy noclegu w okolicach Wiednia. Ostatecznie dojechalismy na camping do miejscowosci Neufeld an der Leitha gdzie sie okazalo, ze jest to prywatny camping i nie ma tam miejsca dla przyjezdnych. O okolo godziny 21 bylismy w czarnej dupie. Po krotkiej rozmowie z lokalsami ogarnelismy miejsca na namiot w parku przy jeziorku co bylo zupelnie legalne (choc ubikacji i prysznice nadal byly zamkniete). Dopiero od maja za takowe miejsca trzeba by bylo normalnie placic. Przebieg tego dnia: 760 km.

HD Katowice:
Załącznik 87851
Czechoslowacja:
Załącznik 87850
Czechoslowacja II:
Załącznik 87852

calgon 09.05.2019 10:35

Niezły mix👍

matjas 09.05.2019 11:07

Czyta się :D

robertG7 09.05.2019 12:01

Polsza, Czechosłowacja... cholera przenieśliśmy się w czasie o kilkadziesiąt lat??:vis:

tyran 09.05.2019 12:28

Czyta się.

Kolega na Dukacie spakowany wzorcowo!
(Chodzi o ilość).

checkando 09.05.2019 12:29

Cytat:

Napisał tyran (Post 636136)
Czyta się.

Kolega na Dukacie spakowany wzorcowo!
(Chodzi o ilość).



Sam byłem pod głębokim wrażeniem. Szacun dla niego.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

myku 10.05.2019 18:18

Afra fajna ale Dukat wymiata...:drif:. Czytamy

Rojek 14.05.2019 13:33

Czytamy :) Ale to zdjęcie z motocyklami w trasie jakieś dziwne jest. Co tam się zadziało? Jakiś tunel czasoprzestrzenny czy co? :)

JarekO 14.05.2019 14:10

Cytat:

Napisał Rojek (Post 636769)
Czytamy :) Ale to zdjęcie z motocyklami w trasie jakieś dziwne jest. Co tam się zadziało? Jakiś tunel czasoprzestrzenny czy co? :)

Faktycznie. Coś jakby z autobusem czary :-).

Czyta się.

michoo 14.05.2019 14:42

Cytat:

Napisał myku (Post 636382)
Afra fajna ale Dukat wymiata...:drif:. Czytamy

ale NR wymiata :Thumbs_Up: :))


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.