Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Wymiana uszczelniaczy zaworowych bez wyjmowania silnika rd04 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=24145)

Fihu 16.06.2015 18:54

Wymiana uszczelniaczy zaworowych bez wyjmowania silnika rd04
 
Cześć, tak jak w temacie:

1. Czy istnieje możliwość bez wyjęcia całego silnika wymiany samych uszczelniaczy zawotowych (bez demontażu głowic), czyli zdjęcie obydwu pokryw zaworowych + dźwigienek (z tym już pewnie mniejszy problem).

2. Czy istnieje możliwość demontażu głowic bez wyjmowania silnika? Tu obstawiam że to pewnie nie możliwe.

Kiedyś kogoś już o to pytałem ale chciałbym mieć pewność.

rd04 z 91 roku

Dzięki :at:

Robin 16.06.2015 19:04

Nie wiem jak w 04 ale w 07a jeśli chodzi o tylny gar to bez problemu zdejmiesz głowicę bez wyciągania silnika z ramy. Jeśli chodzi o przedni gar to takiej możliwości nie widzę.

Misza 16.06.2015 19:41

Zresztą samo wyjęcie i włożenie silnika to nie taka super ciężka sprawa a ułatwienie w pracy duże...

Kudłaty91 16.06.2015 19:56

Fihu nie pękaj, przyjedź to zrobimy raz dwa, wyjęcie silnika nie taka filozofia:D

Fihu 16.06.2015 22:05

W takim razie sam tył mnie nie ratuje.
Spoko loko silnik wyjmowałem już nie raz, chciałem zaoszczędzić sobie roboty, nie jak zawsze ... ale faktycznie, tymbardziej że moto ma centralke, chyba faktycznie trzeba wyjąć silnik, sprawdzić przy okazji głowice itp

szymon25 17.06.2015 14:49

Tez mam chęć Taką robotę w zimowe wieczory wykonać. Ale na razie lato i trzeba lać olej i jeździć :P

Robert B 10.03.2016 20:48

A słyszeli koledzy o metodzie na sznurek? Przez otwór świecy przy opuszczonym tłoku pchamy sznurek (zwykły pakowy)- koniec wystaje oczywiście i podnosimy tłok. Rozbieramy zawór od góry i wymieniamy uszczelniacz. Składamy w odwrotnej kolejności. Jesienią wymieniałem tak w moim varadero 1000. Oszczdnośc w kasie i czasie ,bo zrobiłem całośc w 4 godziny(oba cylindry)

voxan69 10.03.2016 20:53

Stara jak świat metoda - polecam sprawdzone wielokrotnie

matjas 11.03.2016 12:27

Cytat:

Napisał Robert B (Post 473927)
A słyszeli koledzy o metodzie na sznurek? Przez otwór świecy przy opuszczonym tłoku pchamy sznurek (zwykły pakowy)- koniec wystaje oczywiście i podnosimy tłok. Rozbieramy zawór od góry i wymieniamy uszczelniacz. Składamy w odwrotnej kolejności. Jesienią wymieniałem tak w moim varadero 1000. Oszczdnośc w kasie i czasie ,bo zrobiłem całośc w 4 godziny(oba cylindry)

jeśli nie ma podejrzeń co do reszty i tylko uszczelniacze to absolutnie tak - metoda jest naprawdę OK.

m

Dzieju 12.03.2016 07:31

Podobno statystycznie w spalaniu oleju uszczelniacze mają ok 30% udziału a reszta to pierścienie olejowe.
Czyli jeśli np. na 1000km ubywa 0.6 to po uszczelniaczach powinno spaść do 04.
Ale jeśli zużyte są tylko same uszczelniacze a reszta na pewno sprawna to procentowo powinno spalanie oleju spaść znaczniej.

Czy ktoś odnotował w liczbach różnice w spalaniu oleju po zmianie samych uszczelniaczy oraz np. po zmianie samych pierścieni jeśli taka sytuacja zaistniała lub łącznie i pierścienie i uszczelniacze. Do tego przy jakim przebiegu silnika miało to miejsce.
Chodzi o liczby a nie teoretyzowanie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.