Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Czy ktoś wie na jakich zasadach Inspekcja Transportu Drogowego będzie wystawiała mandaty ? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=8295)

slawo 03.01.2011 18:09

Czy ktoś wie na jakich zasadach Inspekcja Transportu Drogowego będzie wystawiała mandaty ?
 
Doczytałem dzisiaj że kancelaria Premiera nie zdążyła uchwalić nowego taryfikatora .Oznacza to że mandaty będą wystawiane według uznania Policji. Czy ta zasada ma dotyczyć ITD ? Bo jeśli tak to jest nie wesoło.Podobno nowych testów na Prawo Jazdy też nie przygotowali. Czy to się wszystko sypie czy mi się tylko tak wydaje ? Chodzi mi konkretnie o sytuację kiedy zatrzyma mnie ITD w momencie kierowania przeładowanym busem np według jakich zasad wtedy będę karany ?

Sławekk 03.01.2011 18:17

według starych - taka zasada


kuras 03.01.2011 18:24

a jesli bus ma dmc do 3500kg?wtedy podobno niemogli nic zrobic chyba ze ciagnal lawete i sklad przekraczal 3500kg to wtedy zatrzymywali bo sam widzialem

sagattic 03.01.2011 21:54

Teraz kontrolować mogą każdego. Stawki mandatów zostają takie, jak dotychczas (na razie). W praktyce masz to samo, jakby kontrolowała Cię Policja.

kuras 03.01.2011 22:40

to jak bede lecial busem ktory ma w dowodzie ladownosc np 1500kg,a bede mial zaladowane 2000kg to mam mandat bo przeladowany?

Jaro-Ino 03.01.2011 23:49

jeśli potraktują to jako jakiegoś rodzaju transport i stwierdzą, że to oni się powinni tym zająć to można już pampersa zakładać. Kary nakładane przez ITD są po stokroć większe niż te dawane przez policje.

graphia 03.01.2011 23:53

kurwa nawet rower jest jakiegoś rodzaju transportem..... znów przepisy o kant dupy obić..... nikt nic nie wie, każdy może wszystko nikt nie może nic.... nikt nic nie wie, każdy wie wszystko.... prawo pisane na kolanie

zombi 04.01.2011 00:17

Cytat:

Napisał graphia (Post 151807)
.... prawo pisane na kolanie

Miałem kiedyś wykłady z prawa z gostkiem, który popełnił kilka przepisów. Nie chciał się przyznać jakie, bo jak twierdzi są do dupy. Z zażenowaniem twierdził, że to co prawnicy napiszą na "warsztat" biorą posłowie. Często ledwo czytający ze zrozumieniem prosty tekst. Ale jest posłem i swoim autorytetem nanosi "mistrzowskie" poprawki. Efekt - każdy widzi:haha2::dizzy:

Bonjour 04.01.2011 05:17

Cytat:

Napisał zombi (Post 151811)
Miałem kiedyś wykłady z prawa z gostkiem, który popełnił kilka przepisów. Nie chciał się przyznać jakie, bo jak twierdzi są do dupy. Z zażenowaniem twierdził, że to co prawnicy napiszą na "warsztat" biorą posłowie. Często ledwo czytający ze zrozumieniem prosty tekst. Ale jest posłem i swoim autorytetem nanosi "mistrzowskie" poprawki. Efekt - każdy widzi:haha2::dizzy:

A co się dziwisz, skoro Polacy wybierają na posłów między innymi aktorów, śpiewaków i "gwiazdy" realityshow.

Adagiio 04.01.2011 08:12

Zabawa z przeładowanymi taczkami do 3.5 tony dopiero się zaczyna , większość ma na sobie tak z tonę ponad dmc , a 30% przekracza 2 x . Nasza itd to jeszcze nie ss , jak korzystałeś z usług inspekcji w innych krajach , szczególnie tych gdzie gadają niezrozumiałym językiem , to zapewne naszych docenisz .
Szerokości .


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.