Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Wskaźnik paliwa / rezerwy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6356)

jorge 25.04.2010 23:51

Wskaźnik paliwa / rezerwy
 
Jako, że mam sklerozę i zapominam zalać czasem do pełna, mam pytanie - czy ma ktoś coś opcjonalnego zamontowane (rd07a)? Czy np. z trampka da się przeszczepić?

PawelZDR 26.04.2010 00:01

Mam wskaźnik w 7-ce.Otwór w zbiorniku,wspawana tuleja z gwintem wew. w to wkręcony sztyft z dwoma termistorami od Suzuki Sv czy jakoś tak.Termistory połączone w szereg z oryginalnym Fuel Light Checker z RD04 i panel z dwoma kontrolkami poniżej zegarów na stelażu.Temat raczej na zimę i to długą...lub zakup kranika z African Queens z pływakiem.

jorge 26.04.2010 09:04

Cytat:

Napisał PawelZDR (Post 111889)
Mam wskaźnik w 7-ce.Otwór w zbiorniku,wspawana tuleja z gwintem wew. w to wkręcony sztyft z dwoma termistorami od Suzuki Sv czy jakoś tak.Termistory połączone w szereg z oryginalnym Fuel Light Checker z RD04 i panel z dwoma kontrolkami poniżej zegarów na stelażu.Temat raczej na zimę i to długą...lub zakup kranika z African Queens z pływakiem.

Wiercić nic nie chcę - więc kranik to jest to ;)

Uriel 26.04.2010 12:03

Rób jak ja - na światłach pukasz w bak coraz niżej i słuchasz kiedy dzwięk się zmienia. Pozwala się zorientować ile zostało i wszyscy od razu myślą że jesteś niepczytalny więc zostawiają ci dużo miejsca na jazdę.

MOTOMYSZA 26.04.2010 16:28

Siema! Juz się tłumaczyłem niedawno w sprawie kranika/rezerwy, więc tylko sobie skopiowałem i wklejam:
Kranik kupiłem ze stronki
AfricanQueens,, się to nazywa po ichniemu :

Benzinhahn Kit mit Reserve- Anzeigleuchte za 79,90 Euro + przesyłka = 102 Euro (jeśli dobrze pamiętam).
Ale jako że chyba jako pierwszy przetarłem ten szlak, to teraz już jestem mądrzejszy i kupiłbym zestaw który tam jest nazywany:
Benzinhahn Kit mit Reserve- Anzeigleuchte .
Zestaw który ja kupiłem 80 Euro, a ten 42 Euro a różnica tylko taka że dotoczona jest z nierdzewki tuleja przejściowa pomiędzy tym kranikiem a zbiornikiem paliwa w AT. Oprócz tego jest to dokładnie taki sam zestaw. Każdy tokarz za 50 złociszy Ci dotoczy takie "gówienko" a szkopy liczą sobie za to 40 Euro:dizzy:.
Swój zestawik dopiero teraz zimą założyłem i mało przejechałem(+/- 3tyś km), ale daje radę zajebiście. Co prawda ta żaróweczka /kontrolka mogłaby świecić troszkę jaśniej bo w duże słońce to trzeba się dobrze przypatrzeć czy już rez czy jeszcze nie.
POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja jestem BBBBBBBBBardzo zadowolony!!!!!
POZDRO i jak jeszcze coś , to pytaj.
Krzychu - MOTOMYSZA (Bydgoszcz)



jorge 26.04.2010 20:56

Mysza - zajebiste rozwiązanie, ino troszkę kosztowne - może coś innego zaadaptować lekko tańsze ?

jack72 05.02.2015 19:00

Fakt, dosyć kosztowna inwestycja jak na rezerwe, faktem jest tez ze dobre rozwiązanie kosztuje. No i co tu jeszcze wykombinować z tą rezerwą ?

Dzieju 05.02.2015 22:23

Zawsze możecie kupić te prawdziwsze modele Afryk które miały seryjnie kontrolki :)

slafo 05.02.2015 22:41

:hehehe:

dobrze prawisz !!!!

Dzieju 05.02.2015 22:57

Wiem , wiem.
Gdybym z jakiegoś powodu musiał jeździć 07 to pierwszą rzeczą zrobioną by była właśnie kontrolka rezerwy.
Nie wyobrażam sobie mańdrowania kranikiem w poszukiwaniu resztek paliwa.
Także rozumiem właścicieli ubogich Afryk że próbują je wyposażyć w tak ważny wskaźnik.
A swoją drogą kiedyś podczas jakiś przejażdżek widziałem czym może się skończyć brak paliwa w najmniej odpowiednim momencie. To były oczywiście zerosiudemki.
Obyło się na szczęście bez strat ale to co widziałem mi wystarczy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.