Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Szpej turystyczny - Produkty i Porady (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=132)
-   -   Szybkoschnące ręczniki (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=31333)

czosnek 22.02.2018 11:29

Szybkoschnące ręczniki
 
Jako że właśnie bujam się namiotowo, naszły mnie przemyślenia na temat ręczników. Rzecz niby banalna, ale chyba każdego irytuje mokry ręcznik, który trzeba upchać w toboły.
Swojego czasu dałem się skusić na kupno szybkoschnącego ręcznika (przerobiłem takie dwa) i niestety zauważyłem, że sekret szybkiego schnięcia polega na tym, że taki ręcznik nie wchłania wody a bardziej ściera wodę z człeka. Nie dość że wody nie chłonie to głównie zajmuje się śmierdzeniem :)

Tym razem zrezygnowałem z super Adventure ręcznika na rzecz zwykłej, cienkiej bawełnianej pieluszki i muszę stwierdzić, że jest to super rozwiązanie. Chłonie wodę jak głupia, schnie jeszcze szybciej. W dodatku zajmuje minimum miejsca i nie śmierdzi.
Wprawdzie wzorek w sówki odbiera mi znaczny procent twardzielstwa ale pozostałe zalety rekompensują tę stratę :)
Tak, że tego... Polecam: Czosnek

HarryLey4x4 22.02.2018 11:42

rewela info
powiadasz pieluszka w sówki ?

Neo 22.02.2018 11:48

Ręcznik ręcznikowi nie równy. Również miałem egzemplarz impregnowany ;) ale jeden w kolejnych, bodajże z Decathlonu, sprawuje się wyśmienicie. Obstawiam, że schnie szybciej od Twojej pieluchy ale to już rzecz do dyskusji :)

dżony 22.02.2018 11:52

Ja używam zwyklej ścierki z mikrofibry Jan niezbędny. Mam tez ręcznik z Decathlona ale bardzo szybko zaczyna śmierdzieć nawet jeśli wysusze go przed spakowaniem.

Ze ścierka nie ma tych problemów a chłonie bardzo dobrze i można ją praktycznie wykręcić do sucha

czosnek 22.02.2018 12:04

Mam teraz na bieżąco porównanie z decathlonowym i sówki wygrywają o 2 długości ;) Dużo dobrego słyszałem o scierkach z mikrofibry, tylko problemem jest tutaj chyba mały rozmiar. Pieluszka to w zasadzie pełnowymiarowy ręcznik.

Novy 22.02.2018 12:06

Ręcznik, nie tylko z mikrofibry zwykle pokryty jest po produkcji czy w jej trakcie apreturą. Należy przed użyciem wyprać. Mam, używam. Faktycznie jakoś strasznie mocno wody nie chłonie, ale nigdy nie zalatywał.
Spróbuj czegoś ze srebrną nitką. I nie chodzi tu o kolor nitki ;)

Lucky Luke 22.02.2018 13:31

Ja używam wojskowy , wygląda jak z mikrofibry. Nigdy nie śmierdział

HarryLey4x4 22.02.2018 13:38

Tak w sumie zastanawiam się , że tylko @czosnkowi wali , coś w tym jest ...:lol8:


sorki, nie mogłem się powstrzymać ;-)

Mech&Ścioła 22.02.2018 13:39

Ja używam zwykłych pieluszek tetrowych. Schną migiem, zajmują bardzo mało miejsca, są bardzo tanie, no i są jednolicie białe:)
Już dawno temu porzuciłem używanie ręczników szybkoschnących i jestem zadowolony. Polecam pieluchy!

7Greg 22.02.2018 13:45

Dawaj fote jak jesteś przepasany tą "sową" ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.