Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   4x4 (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=118)
-   -   Pick-Up + nadstawka. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36105)

jorge 01.11.2019 18:04

Pick-Up + nadstawka.
 
Hej. Mam plan zakupu pickupa. Konkretnie muszę się zmieścić w limicie leasingu „dobrej zmiany” - tj jakieś 150 tys. Do tego chcę nadbudówkę kamperową później dodać. Póki co padło na hiluxa, ale wychodzi mi że DMC na nadbudówkę max 1 tonową zostaje :( i to jak szpeju, ludzi i paliwa nie będzie więcej niż 500 kg ....

Jakieś rady? Ktoś ma? Wady i zalety? Jacyś praktycy są tutaj ?

szuler57 01.11.2019 18:43

Praktyki nie mam - mam przemyślenia.
Z racji peselu i nie tak dalekiej opcji długiego turystykowania z okazji przejścia na "jałmużnę emerytalną" dumam jak połączyc chęć w miarę wygodnego/mało zależnego od pogody turystykowania z zapewnieniem możliwości dotarcia "byle gdzie po byle jakiej drodze".
Rozpatrywałem też pickupa jako opcję. Odpuściłem ponieważ:
- warunki bytowe są pomiędzy namiotem a kamperem
- brak możliwosci zabrania rowerów
- brak możliwości zabrania motka
- właściwości off tak zabudowanego autka sa dalekie od standardowego pickupa

Po tegorocznym wyjeżdzie: terenówka + rowery okazało się: jazda autem choćby w nie wiem po jak atrakcyjnych terenach w stosunku do jazdy w tym samym rejonie na moto to "0"

Wycignięte wnioski:
przechodzę na etap: terenówka + przyczepa z rowerami i motkiem
a w przyszłości kamper na bazie busa + przyczepa z rowerami i motkiem
Będziemy przemieszczać się z punktu A do B i późnej eksplorować rejon na rowerach lub moto i następny przeskok.

Jak to w życiu - co człowiek to inna koncepcja :)

pałeł 01.11.2019 18:48

Pamiętaj pikap nie posiada bagażnika jak w klasycznym aucie
Czyli graty uchychas gdzie sie da w wozie Może i fajny pomysł z nadstawka ale musisz miec możliwość nakładkę sam nakładać i zdejmować moje l200 ma ponad 200k bez awaryjnej jazdy. Dzis po usnieciu 100% zwrotu vat z paliwa kupił bym pewnie klasyczny samochod terenowy lub poszedl w strone erwina i kupić busa w zabudowie karetki bo mozesz w każdej chwili wejsc za kułka na pake

jorge 02.11.2019 01:56

Problem w tym, że ma być i do biura i do błota i 2-3 razy w roku na wylot do spania. Kamper się nie opłaca. Busa trzymać - nad tym dumam bo jest oferta akurat. Pickup wydaje się być jak Afra - kompromisem.

bukowski 02.11.2019 07:01

Używałem z dwa lata vw amaroka jako podstawowe auto, na pace miałem roletę. Nawet go lubiłem. Z wad: głośny na autostradzie, brak miejsca na choćby torbę przy 4 osobach w aucie, źle zestopniowane niskie biegi (mimo 180 KM i niezłego momentu trzeba było dużo biegami mieszac). Z kolei roleta nie do końca się sprawdzała, nie było to szczelne, więc trzeba było bagaże wozić w torbach z ikei, mocowac siatka a i dostęp taki sobie. Rowery zle sie przewozi. Kombinowalem jakby afryke wozic, ale to droga impreza: szyna do mocowania plus najazd trochę kosztuje, a i tak trzeba z opuszczona burtą by jeździć, więc odpuściłem.
Pies sobie chwalił, na wakacje jezdzil w kojcu na świeżym powietrzu :)

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

JarekO 02.11.2019 07:20

Cytat:

Napisał jorge (Post 656918)
Problem w tym, że ma być i do biura i do błota i 2-3 razy w roku na wylot do spania. Kamper się nie opłaca. Busa trzymać - nad tym dumam bo jest oferta akurat. Pickup wydaje się być jak Afra - kompromisem.

2-3 razy w roku to można przyczepę wypożyczać i nie mieć klamota na codzień.

wojtekk 02.11.2019 08:48

Oglądałem nadstawki na pikapy na Islandii. Dla mnie to strasznie nie praktyczne rozwiązanie. Dużo miejsca na przechowywanie ale co najważniejsze : mało miejsca w środku. Bardzo mało. Przez burty wąska podłoga potem i wyżej jest więcej ale straszny żagiel się z tego robi. Mimo to , że wiecej nadal bardzo mało miejsca w porównaniu do busa campera i tego , ile to zajmuje miejsca

Onufry22 02.11.2019 09:36

Może trzeba iść w tym kierunku:
https://www.youtube.com/watch?v=VRhH5qUuZYg
https://www.youtube.com/watch?v=hsAM05K1cxA
https://www.youtube.com/watch?v=zlBgpsBCQME

albo tak:)

https://www.youtube.com/watch?v=ZkodqB5CbWo

garbaty 03.11.2019 21:44

stoję przed podobnym dylematem. Sprzedaję swoje t4 przerobione na kampera i miałem na testach na weekend nowego hiluxa i na 1 dzień rangera.
1. Hilux - większy prześwit, pozycja za kółkiem bardziej jak w ciężarówce co mi się podobało. Pływa trochę w koleinach powyżej 100kmph, 2.5d4d 150KM, daje radę. Napęd na 4 nie działa w pełnym zakresie prędkości, przy szybkich szutrach dupa zdecydowanie wyprzedzała, nie wiem czy nie rozpina przy 60-80 jak w Rav4. Wnętrze super, ergonomia i wykonanie niezłe, o niebo lepsze niż w wildtracku. nie udało mi się zejść poniżej 10l przy przeszło 300km z czego 100 to trasa z przelotową 90-100kmph. Klapa bez amortyzatora chce Cię zabić przy otwieraniu (oryginalne spowalniacze niedostępne, ale aftermarketowych do wyboru do koloru, w fordzie to samo).

2. Ford wildrack 2.0 biT, 213KM. Jeździ się bardziej jak osobówką, na asfaltach o niebo lepiej niż hiluxem. wykończenie wnętrza pozostawia trochę do życzenia. tu plastiki się nie schodzą jak należy, z kierownicy pruje się pomarańczowa nitka, przyciski malutkie i jest ich od groma. będzie wymagał czasu aby się przyzwyczaić. prześwit o 4cm mniejszy niż hilux ale w terenie wymiata. Drogę dojazdową mam gliniastą, po deszczu nowego landa wyciągałem jimnym. hilux tańcował okrutnie, ranger poszedł jak po swoje. Oba na seryjnych gumach. Napęd na 4 zapinasz i MASZ napęd na 4, wydaje mi się że w hiluxie elektronika za bardzo się w to miesza. Tu 4lo i blokada i grzebierz się do odcięcia. Skrzynia automat 10, przy zmianie z 2na3 szarpnięcie, ale do przeżycia, dalej gładko.
Ranger jest sporo tańszy. np paka pokryta poliuretanem 1200, w hiluxie 3000, osłony podwozia komplet 1700, w hiluxie 1500 za każdą z 3ch części.

Ja jestem zainteresowany zakupem w wersji 1,5kabiny, pakę chcę mieć min 180cm. Ranger ma większą ładowność (prawie 1200, hilux 980) i 1500na haku, hilux 1300.

Mimo tego że serducho rwie mi się do Hiluxa bo to taka trochę już legenda i marzenie z lat młodzieńczych, to rozum podpowiada Rangera. mimo mniejszej pojemności silnik aż rwie się do jazdy, i spalanie 8! a nie oszczędzałem dziada!

Jeszcze uwaga o pokrywach paki, do wyboru do koloru ale tylko dla wersji z podwójną kabiną. Dla długiej paki kilka egzemplarzy od biedy, a dla średniej tyle co kot napłakał.

pałeł 03.11.2019 22:53

1 Załącznik(ów)
Niewiem jak obecne modele pikapow ale swego czasu tylko dwa mogły jeździć z napędem na 4 koła na suchym asfalcie i to był amarok oparty na torsenie czyli staly napęd na 4 oraz l200 z dyferecjałem między osiowym czyli skrzynia supeselect.
Czy taka opcja sie przyda to sobie odpowiadajcie sami.
Wiadomo kazda sroka swoj ogonek chwali ja śmigam l200 wiec nie będę o nim duzo mówił bo kolejna generacja wchodzi do sprzedaży wiec o nim wiem mniej co jescze toyota nissan dwa modele np3000 i navara isuzu dmax ford amarok musso sansangyung koranczyk nieźle wyposażenie w cenie .
Otwarta paka ma zalety ale i wady koszt zabudowy jest czasmi absurdalny wacha sie do 20% ceny samochodu co jest sporym absurdem, auto duze i długie i niestety problematyczne w parkowaniu ze względu na dlugi zwis z tyłu


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.