Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   CRF 1000 L (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=170)
-   -   NAT - finansowanie (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=29048)

darius 18.04.2017 23:14

NAT - finansowanie
 
Cześć,

Do tych co znają się na finansowaniu lub mieli doświadczenia.

Wpłata własna 45%, 23 raty leasingowe (2 lata), wykup 19%.

Dostałem dwie oferty leasingu:
1. EFL - suma rat leasingowych=104,28%, pakiet ubezpieczeń (PZU) OC/AC/NW=2711,00zł

2. Honda Finance (Get In Leasing) - suma rat leasingowych=104,70%, pakiet ubezpieczeń (PZU) OC/AC/NW=2060,00zł

Możecie cos doradzić z doświadczenia, która instytucja jest lepsza i na co zwrócić uwagę w umowie?

No i zasadnicze pytanie, czy to są dobre oferty? Czy może gdzieś można taniej? :-)

Pozdrowienia,
D

luk2asz 19.04.2017 00:17

Przy 2 latach powinieneś mieć 24 raty + wykup ale to już interpretacja urzędów skarbowych. Leasing powinien (operacyjny oczywiście) trwać 40% normatywnego czasu amortyzacji czyli 24 miesiące. A niektóre urzędy uważają, że wykup to nie rata i się czepiają. Dlatego tez niektóre leasingi nie robią 23 miesięcy + wykup, tylko 24 +wykup. Taki zabieg 23+ wykup powoduje obniżenie leciutko sumę opłat i tu się staje atrakcyjniejszy od konkurencji.
Sprawdź czy przypadkiem nie masz do raty dodanych innych usług: np GAP czyli ubezpieczenie straty finansowej. Nie jest ona doliczana do sumy opłat, a płacić trzeba ( oczywiście zabezpiecza stratę ale kosztuje).
Czy można gdzieś taniej ? Zakładam, że za Afrykę płacisz około 55000 zł brutto - to pomiędzy EFL, a Getinem masz różnicy 231 zł brutto na 2 latach. Oczywiście odliczysz vat (50 lub 100%) i dochodowy. Sprawdź Tabelę opłat w OWL - Getin powinien mieć ryczałt, EFL tradycyjną tabelę. Koszt rejestracji itp. Składki ubezpieczeń mega tanie - pytanie czy są prawdziwe - mogą być liczone na potrzeby symulacji na samochodzie nie na motocyklu.
Oferty, tak z pamięci to norma na rynku - nie sprawdzę teraz bo w nocy kalkulator mi nie działa. Rano mogę zobaczyć

darius 19.04.2017 00:56

Cytat:

Napisał luk2asz (Post 527979)
Oferty, tak z pamięci to norma na rynku - nie sprawdzę teraz bo w nocy kalkulator mi nie działa. Rano mogę zobaczyć

Poproszę :-)

Pozdrowienia
D

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

darius 19.04.2017 01:09

Cytat:

Napisał luk2asz (Post 527979)
Składki ubezpieczeń mega tanie - pytanie czy są prawdziwe - mogą być liczone na potrzeby symulacji na samochodzie nie na motocyklu.

Akurat tego jestem pewien bo o finansowaniu moto z obiema instytucjami rozmawiam dobre dwa miesiące, więc wszyscy wiedzą że chodzi o motocykl nie samochód. A teraz po prostu muszę już temat sfinalizować.

Pozdrowienia
D



Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

darius 19.04.2017 07:20

Cytat:

Napisał luk2asz (Post 527979)
Sprawdź Tabelę opłat w OWL - Getin powinien mieć ryczałt, EFL tradycyjną tabelę. Koszt rejestracji itp.

Do czego efektywnie sprowadza się ta różnica?

Pozdrowienia
D

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

cheniek 19.04.2017 07:58

Po prostu porównaj obie umowy (OWUL). Przerabiałem temat końcem zeszłego roku - co prawda w kwestii samochodu ale to nie powinno mieć znaczenia. Ja wybrałem Getin z dwóch powodów:
- przejrzysta umowa i zryczałtowane opłaty (ryczałt pokrywa np. koszt rejestracji który w przypadku pozostałych firm jest nie mały)
- wszystko załatwione w jednym okienku - u dielera - przez co udało mi się wynegocjować dobre warunki za zakup pojazdu.

Jak na razie żadnych problemów z GetinLeasing. Dostęp do faktur i całej obsługi leasingu przez ich portal www.

Żeby nie było - nie jestem związany zawodowo z żadnymi instytucjami finansowymi i to co napisałem powyżej nie powinno być traktowane jako reklama.
Porównaj po prostu obydwie umowy i wybierz tą która Ci lepiej pasuje bo przeglądając opinie w internecie znajdziesz negatywne informacje o każdym z leasingodawców.

Powodzenia !

cygan 19.04.2017 08:14

ja mam kilka leasingów w EFL i jeśli chodzi o opłaty dodatkowe to dojdzie ci koszt rejestracji - jakieś 300pln. do tego za każdy mandat masz opłatę dodatkową 50pln od leasingodawcy. Ja też brałem w opcji 45%+23raty+19% - pamiętaj tylko że przy takim leasingu motocykl potem wejdzie ci na środki trwałe z wartością ostatniej raty (19%) więc tą wartość będziesz musiał amortyzować przez 2 lata żeby Ci poszła w koszty.

Emek 19.04.2017 08:38

Zdecydowanie lepsze warunki od EFL dają obecnie banki. W EFL zrobiłem kilkadziesiąt umów ale odkąd przejęła ich grupa Credit Agricole nie są już tak konkurencyjni jak kiedyś. Ostatnie 4 umowy robiłem w ING Leasing. Polecam sprawdzić ofertę finansowania przez 36 miesięcy zamiast 24. Warunki są często korzystniejsze i w ostatnich kilku przypadkach wyszło to taniej niż w przypadku 24 miechów a do tego wykup jest za 1% a nie 19. Tak jak pisze @cygan dodatkowe opłaty za rejestrację, za wskazanie użytkownika przy mandatach, za ubezpieczenie w przypadku gdy ubezpieczamy pojazd sami poza funduszem.
Warto również docisnąć dealera bo zależy im bardzo na tym aby finansowanie zostało u nich. Dla przykładu w BMW dostałem informację że przebiją każdą ofertę finansowania, którą się im przedstawi i faktycznie mocno się starają.

radiolog 19.04.2017 09:21

Na upartego można wziąc kredyt firmowy, odliczać odsetki i prowizje i raty amortyzacyjne przez 5 lat. W ten sposób coś odliczasz, faktury wliczasz w dzialalność, a motocykl jest Twćj i nie ponososz żadnych dodatkowych opłat.

Onufry22 19.04.2017 09:23

Cena ubezpieczenia może taka być ponieważ leasingi mają podpisane umowy generalne i nie patrzą na historię w UFG tylko maja ustalony %% od wartości.

Ja wielokrotnie korzystałem z EFL i jestem zadowolny, jednak faktycznie było to przed przejęciem przez Credit Agricole.

Co do Getinu to poprostu ja mam uczulenie na grupę Czarnieckiego...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.