Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Samochód Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=186)
-   -   7 osobowe auto? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32743)

lukasz_vip 21.08.2018 08:36

7 osobowe auto?
 
Po ostatniej podróży w 5 osób (3 dorosłe osoby + dwójka dzieciaków do lat 4) żona stwierdziła, że tak się nie da jeździć i potrzebuję zamienić swojego Passata B5FL w kombi na coś większego. Problem jest taki, że nie jak nie da się zmieścić 2 fotelików i 1 dorosłej osoby na kanapie z tyłu. Już staramy się jeździć tak, że 4 letni syn siedzi z fotelikiem z przodu a z tyłu jedzie córka (1,5 roku) z fotelikiem oraz żona i teściu ale i tak po dłuższej podróży jest niewygodnie. Nawet jakbym miał kolejne małe dziecko to nie ma samochodu kombi w którym mieszczą się 3 foteliki obok siebie.

Do sedna: szukam czegoś min. 6 osobowego ale raczej nie typu VAN (nie przepadam) z mocnym silnikiem (min. 180KM) i fajnie jakby to miało napęd 4x4.
Jak dla mnie nie musi być bajerów.

Kasa to nie wiem. Na razie nie mogę się zdecydować co wybrać, więc pułap cenowy jest myślę do 60tys. zł.

Jeśli chodzi o to co lubię to aktualnie mam VW Passat B5FL 1.9TDI w 4x4 i nadwoziu Kombi z mocą około 200KM i jestem mega z tego auta zadowolony.
Gdyby nie problemy z miejscem dla ludzi to pewnie kiedyś jakbym miał zmienić to wybrałbym SuperB, XC70 albo jakieś inne kombii.

Może ktoś ma jakieś ciekawe propozycje samochodu dla rodziny: 3 dorosłych + 2 małych dzieci.

Moje typy kierują się aktualnie ku: Ford Galaxy, Ford S-Max, Fiat Freemont, Dodge Journey.
Ja bym kupił VW Multivan z 2.5TDI max. 2003 rok, ale żona powiedziała, że busem nie będzie jeździła.

Siostra ma Berlingo i nawet fajne by to było auto, gdyby nie te słabe silniki :/
Są nawet wersje 7 osobowe.

Może ktoś wie czy Mercedes W211 ma szeroką kanapę z tyłu?

Mhv 21.08.2018 08:47

Sprawdź zafirę jeszcze. Ma 3 osobne fotele z tyłu. Są też wersje pseudo 7-mio osobowe. S-max też powinien być ok, to takie przerośnięte kombi.
Sharany, galaxy itp to już większe auta. A multivan to kolejny poziom.
Ogólnie minivany mają zazwyczaj nieco szersze wnętrze plus pionowe ściany boczne i stąd minimalnie więcej miejsca wewnątrz. Pamiętaj jednak, że jeśli uruchamiasz 3ci rząd siedzeń, zazwyczaj znika bagażnik. Nie wiem czy to problem w Twoim przypadku.
Aha, do superba bym się przymierzył na Twoim miejscu, wg mnie jest minimalnie większy.

matjas 21.08.2018 08:51

Opel Sintra

Sorry :) nie doczytałem o budżecie :) :)

Emek 21.08.2018 09:05

Cytat:

Napisał lukasz_vip (Post 596086)
Ja bym kupił VW Multivan z 2.5TDI max. 2003 rok, ale żona powiedziała, że busem nie będzie jeździła.

I to jest najlepszy wybór. Nie wiem czy akurat 2,5TDI ale Multivan jest najwygodniejszy i najpraktyczniejszy.
Moja też busem nie chciała jeździć dopóki nie okazało się że widoczność i pozycja za kierą są daleko w przodzie za plaskaczem.

wojtekk 21.08.2018 09:07

Multivan krótki w obrysie na tyle samo co passat. No może szerszy.

Dzieju 21.08.2018 09:12

Cytat:

Napisał Emek (Post 596093)
I to jest najlepszy wybór. Nie wiem czy akurat 2,5TDI ale Multivan jest najwygodniejszy i najpraktyczniejszy.

Reszta to półśrodki.

lukasz_vip 21.08.2018 09:30

Cytat:

Napisał matjas (Post 596090)
Opel Sintra

Sorry :) nie doczytałem o budżecie :) :)


Budżet jest od 10tys. do 60tys. Rocznikiem się nie jeździ. Może byś stare a dobre :)

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 596096)
Reszta to półśrodki.

I też tak uważam.

Szkoda tylko, że ceny Mulivana są tak okrutne :/

Cytat:

Napisał Mhv (Post 596089)
Aha, do superba bym się przymierzył na Twoim miejscu, wg mnie jest minimalnie większy.

SuperB 2 ma tą samą szerokość kanapy co Passat B5.
Dopiero SuperB 3 ma szerszą kanapę bo 1520mm ale z tego co oglądałem u kierownika to isofixy są dość wąsko umiejscowione i wychodzi tak jak w Passacie.

falcon500 21.08.2018 09:55

Ja mam Renaulta Grand Espace 2.0 dci. 2011 rok. 7 osobnych foteli . Dwa mam wyjęte a i tak w drugim rzędzie 3 foteliki bez problemu . I wtedy euro paleta do bagażnika wchodzi na spoko. Będzie do wzięcia lada chwila.

Emek 21.08.2018 10:01

Żeby wygodnie podróżować w 3 osoby dorosłe i 2 dzieci w fotelikach najlepiej mieć odrębne fotele a nie kanapę. Ja zrobiłem tak jak falcon500. Każdy ma swój fotel , jest wygodnie , przestronnie i kawał kufra zostaje. Takiej opcji bym szukał na Twoim miejscu.

lukasz_vip 21.08.2018 10:06

Cytat:

Napisał falcon500 (Post 596102)
Ja mam Renaulta Grand Espace 2.0 dci. 2011 rok. 7 osobnych foteli . Dwa mam wyjęte a i tak w drugim rzędzie 3 foteliki bez problemu . I wtedy euro paleta do bagażnika wchodzi na spoko. Będzie do wzięcia lada chwila.

Dzięki ale diesla nie chcę. Ja mam teraz 2km do pracy, a żona 2,5km ;)

Dwójka znajomych ma Renault Scenic Grand i tam są właśnie 3 osobne fotele. Espace nawet mi się podoba.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.