Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Regulacja, ustawianie swiatel (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1190)

Poncki 23.07.2008 23:24

Regulacja, ustawianie swiatel
 
Czy jest jakis patent na ustawianie swiatel? Wiem ze np w osobowkach jest taki myk, ze trzeba stanac samochodem iles tam metrow od sciany poswiecic, a pozioma linia swiatla ma byc wtedy na okreslonej wysokosci.
W Afri tez tak jest?
Pytam bo zmienilem swiatla na H4 i jutro bede to zakladal.

rambo 23.07.2008 23:50

mysle ze tak samo ale regulacja nie jest jakos tak super dostepna. ja dzis o 21tej jadąc ul. stawki gdzie nie działały latarnie podciagnałem lekko w góre.

Masz dwie takei same te h4..? czy takie oryginalne HR i HCR?

Poncki 24.07.2008 01:10

Rozwazania dokonczylismy z Rambo na gygy wiec podsumuje czego sie dowiedzialem:

1. swiatla maja dawac na okolo 50 m (tam maja sie konczyc)
2. ustawiamy najpierw jedno, a potem drugie swiatlo (odpinajac wtyczki)
3. podjezdzamy pod sciane i sprawdzamy czy poziome linie swiatla pokrywaja sie w obu lampach
4. nie bedzie idealnie wiec bez stresu

newrom 24.07.2008 09:10

Sposób ustawienia świateł jest w serwisówce bodajże w pierwszym dziale.

pozdr
newrom

hubert 24.07.2008 10:58

Ja ustawiałem światła w ten sposób żeby złapać granicę, w której światło widoczne na ścianie podczas oddalania moto od od niej zaczyna opadać zamiast się podnosić (mam nadzieję że w miarę zrozumiale to opisałem). Oczywiście sprawdzałem na moto obciążonym mną samym :) Trzeba też zostawić pewien margines (czyli ustawić trochę niżej) na wypadek jazdy z plecaczkiem i bagażami.

Byłem ostatnio na przeglądzie gdzie miałem sprawdzane ustawienie świateł i facet się nie przyczepił, więc chyba ta metoda jest OK.

Dzieju 26.07.2008 06:42

Niestety w motocyklach różnica między obciążeniem jedną i dwoma osobami jest duża.
Dlatego tak naprawdę nie ma uniwersalnego ustawienia i należało by za każdym razem zmieniać stosownie do ładunku.
Szkoda że nie ma takiego dwu pozycyjnego pokrętła " 1 osoba" i " 2 osoby" , ewentualnie jak w autkach korektora wys. świateł.
Jako że częściej jeżdżę sam to mam ustawione pod siebie, ale jadąc w 2 to rzeczywiście nieco świeci po oczach osobówkom zwłaszcza że reflektory mamy sporo nad drogą umiejscowione.

ramires 18.08.2008 12:33

hmm, mnie dzisiaj czeka regulacja, bo wale po oknach na pierwszym piętrze ...

Zresztą, jade zaraz na przegląd to się dowiem

AdaM72 18.08.2008 13:26

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 16982)
Niestety w motocyklach różnica między obciążeniem jedną i dwoma osobami jest duża.
Szkoda że nie ma takiego dwu pozycyjnego pokrętła " 1 osoba" i " 2 osoby" ,

W GS1150 jest taka wajcha. W starym GS100 nie ma ale jak kiedyś się zdenerwię, to spróbuję ten patent przeszczepić (jak tylko dowiem się na czym on dokładnie polega).

rambo 18.08.2008 13:38

w waradero tez jest ale to forum Afryki :p

Pawel 18.08.2008 14:01

To jak swiatla maja byc ustawione reguluje Dziennik Ustaw i o ile dobrze pamietam jest to okolo 10% w dol.
Ustawianie jest proste.
1) podjechac do sciany i zaznaczyc na niej pozioma kreska granice swiatla i cienia
2) odjechac od sciany 10m
3) granica swiatla i cienia powinna byc byc ok 10cm ponizej kreski

To bylo jakos tak, ale glowy nie dam

A z tymi 50-cioma metrami to chodzi tu o moc swiatla.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.