Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Pomagamy - za free (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=119)
-   -   Generatory dla Ukrainy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43422)

ltd454 03.11.2022 08:57

Generatory dla Ukrainy
 
7 Załącznik(ów)
Cześć i czołem. Motocyklista z Lwowa, którego poznałem +/- 20 lat temu i którego prawdopodobnie zna na tym forum kilka osób, a nazywa się Roman Shumskyy "Shum" zwrócił się do mnie z prośbą o wsparcie jego działań. Forum nie raz już pomagało w różnych sprawach, myślę, że i tutaj możemy dołożyć swoją cegiełkę.
Czego dotyczy akcja: Shum zbiera sprawne i uszkodzone urządzenia takie jak generatory prądu, piły motorowe, części zamienne do nich (świece, oleje, łańcuchy, uszczelki itp.). Zbierają też pieniądze na zakup części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.
Shum do wojny pracował za granicą jako kierowca ciężarówki, a teraz razem z ojcem naprawiają w swoim warsztacie używane generatory prądu, piły łańcuchowe i inny sprzęt silnikowy, a następnie wysyłają je do potrzebujących. Zbierają zepsute urządzenia zewsząd i starają się je remontować. Czasami składają jeden z trzech, czasami wystarczy podstawowy seris olejowy i regulacja. Prąd jest potrzebny nie tylko do pracy, ale także do ładowania latarki czy telefonu, zwłaszcza że idzie zima !
Po co naprawiać, a nie kupować nowe? - nowe generatory są coraz droższe i zdobyć je coraz trudniej. Być może masz w garażu rozebrany na części, "do zrobienia" tego typu sprzęt, który nigdy nie zostanie zrobiony ?
A więc sprzęt, który otrzymają przejdzie pełną diagnostykę i serwis po czym trafi do ludzi uzupełniony o zapasowe części zamienne: olej silnikowy, świece zapłonowe, klucze i dodatkowe akcesoria.
Jak możemy wspomóc ich działanie:
możemy im wysłać sprawny lub uszkodzony sprzęt. W tym celu proszę się kontaktować ze mną. Jest kilka miejsc w PL gdzie można dostarczyć urządzenia.
Można też finansowo wesprzeć działania.
Poniżej zamieszczam dane Shuma:
rachunek w banku PKO BP 61 1020 1664 0000 3702 0624 7367 Roman Shumskyy
PayPal: shumlionsmc@gmail.com
Jeśli macie jakieś inne pomysły np. zbiórka na zakup i przekazanie generatora czy innego sprzętu, to chętnie się tym zajmę i przebieg akcji udokumentuję fotograficznie.

wierny 03.11.2022 13:30

Do jakiego klubu motocyklowego należy Shum? Czy kontaktował się już z polskimi klubami MC?

ltd454 03.11.2022 13:40

Należy do klubu LIONS MC. Z tego co mówił, to kontaktował się już z różnymi klubami w Polsce, jest z nimi w stałym kontakcie i współpracy.
Odnośnie MC, to nie raz byłem gościem na ich zlotach mimo, że nie jestem MC i nigdy nie zostałem potraktowany źle, a wręcz przeciwnie, mogłem liczyć na każdą pomoc jeżdżąc po UA.

ATomek 03.11.2022 22:22

2 Załącznik(ów)
Załącznik 120096

Ja również wielokrotnie gościłem u Romana w czasie West Wind Bike Festiwal i mam wiele dobrych wspomnień jak i przykładów jego bezpośredniej pomocy. Znam go jako ukraińskiego patriotę i nie dziwią mnie jego działania pomocowe w czasie wojny.
Śmiało mogę rekomendować jego osobę

Załącznik 120091

US7IGN 04.11.2022 07:34

1 Załącznik(ów)
W ciągu ostatnich dwóch tygodni ceny generatorów i powerbanków podwoiły się i po prostu nie są już w sprzedaży. Kilka dni temu byłam u dentysty i w połowie procesu odcięto prąd i poświeciłam latarką telefonu, aby dentysta zamknął otwór tymczasowym wypełnieniem. W Kijowie wieczorami słucham po ciemku starego radia.

jorge 09.11.2022 11:57

Mam dwie lub 3 piły. Leżą pod Toruniem. Gdzie je dostarczyć?

ltd454 09.11.2022 14:03

Ustalę miejsce i dam znać na priv.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.