Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Dziwne sprzegło (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=779)

R2D2 04.06.2008 14:19

Dziwne sprzegło
 
Tak sobie jezdze i sprzeglo w mojej AT nie dziala tak jak powinno.

Wiec jest tak ze jak mam luz na klamce ustawiony jak byc powinno to ciezko trafic luz i biegi ogolnie ciezkawo wchodza.
Jak podciagne na klamce ze nie ma luzu a wrecz podciagne wiecej niz skasowanie samego luzu to jest wszystko ok. z tym ze sprzegla jest 2mm na klamce.
Zastanawiam sie czy czasami ktos tam wczesniej nie grzebal i czegos nie spapral. Objaw jest dziwny i prawde mowiac nie mialem takiego przypadku w zadnym moto ktorym jezdzilem.

Zatem zapytuje was co jest grane :confused:, a sprzegla mi sie rozbierac narazie nie chce.

dj.1 04.06.2008 15:07

Luz powinny byc na koncu klamki 10mm-15mm przy zimnym silniku.To norma u mnie przy zimnym silniku tez nie moge znalezc luzu przy cieplym jest znacznie lepiej. (bylo tak od 0 km az do dzis czyli 100.000km:oldman:

R2D2 04.06.2008 15:35

w mojej poprzedniej AT nie bylo problemu z luzem i wszystko katało jak nalezy , a w tej co teraz mam jest cos nie tak.
--------------------------------------
Sprawa sie wyjasnila , winna byla linka sprzegla w ktorej wyzionely ducha 4 z 5 splotow linki , pekly zaraz przed wyjsciem z pancerza kolo silnika.
Linka ta najwidoczniej sie rozciagala bo splot jest skrecony.
Dzis chcialem przesmarowac linke bo mechanizm dosc ciezko pracowal i jak odlaczylem od klamki i silnika to wyszlo szydlo z worka :)
Nowa uzywana linka od Pana Hądy zalozona i sprzegielko dziala jak z fabryki , zaluje tylko ze wczesniej nie mialem czasu do tego zajzec bo biegi i luz ciezko wchodzily.

newrom 09.06.2008 21:02

Hehe, mnie linka strzeliła 2 tygodnie temu. Przetarła sie w czasie jazdy do PIEKŁA (później na trasie miało być Niebo i Afryka). Miejsce na lince to samo, tam gdzie wchodzi do pancerza. wystrugałem linkę z rowerowej+skręcana baryłka.

Pozdr
newrom

Cinek 17.08.2008 20:49

tak sobie czytam i sie zastanawiam co sie robi jak linka w biegu strzeli???

co z wyhamowaniem? co z redukcją biegów? kiedy wyłączyc silnik?

masakra! oby sie nie przytrafilo :D

ferdek 17.08.2008 22:43

Jak to co się robi? Redukujesz bez sprzęgła z międzygazem aż do jedynki, no a potem w krzaki ;)

Reinchardt 19.08.2008 23:57

w krzaki? wydaje mi sie ze lepiej zwlonic na jedynce do momentu az zacznie szarpac a pozniej zabloowac hamulcem kolo. Predkosc juz raczej zerowa takze wywrotki byc nie powinno

G3d 20.08.2008 09:57

Nie rozumiem, poco ma szarpac i blokowac kolo ?
Nie lepiej po zwolnieniu do 1, albo nawet 2 poprostu wrzucic luz ?

Zazigi 20.08.2008 10:06

:haha2:

Pablo 20.08.2008 10:37

G3d, ja jak straciłem linkę sprzęgła, nie doszukałem się luzu. Po redukcji do 1 spokojne hamowanie aż do zdławienia.
Potem nieudana proba naprawy i... problem z ruszeniem (jak wbic 1 bez sperzęgła:mur:). Po drodze jeszcze kilkukrotny spokojny przejazd na "późnych" żółtych.
Od tego czasu mam zamocowaną zapasową linkę obok aktualnie używanej :oldman:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.