Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Prądy za wysokie!!! (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=960)

motomik79 24.06.2008 09:13

Prądy za wysokie!!!
 
Witam wszystkich afrykanczykow!Kupiłem RD04 i mam problemiki z regulatorem napiecia,chodzi o to ze podaje za wysokie napiecie ladowania i gotuje mi bateryjke.Kupiłem nawy regulator i w morde jest to samo wiec jestem w niezłej dupie...Potrzebny mi namiar na dobrego elektryka.Jak by tego było mało prawdopodobnie mam instalacje od rd07,ale ona sie chyba niewiele różniła.Potrzebuje jakiś patent na ograniczenie prądu ładowania,albo zajebistego elektryka.:confused:

Franz 24.06.2008 09:16

Cytat:

Napisał motomik79 (Post 12690)
Witam wszystkich afrykanczykow!Kupiłem RD04 i mam problemiki z regulatorem napiecia,chodzi o to ze podaje za wysokie napiecie ladowania i gotuje mi bateryjke.Kupiłem nawy regulator i w morde jest to samo wiec jestem w niezłej dupie...Potrzebny mi namiar na dobrego elektryka.Jak by tego było mało prawdopodobnie mam instalacje od rd07,ale ona sie chyba niewiele różniła.Potrzebuje jakiś patent na ograniczenie prądu ładowania,albo zajebistego elektryka.:confused:

To są złe styki na kostkach ( opinia nie z doświadczenia ,ale z ilości przeczytanych forumowych postów)

cube 27.06.2008 12:55

ja mam to samo.. tylko że zanim mój regulator zagotuje aku to wcześniej wywali 30 amperowy bezpiecznik przy styczniku i jak dobrze mu pójdzie to także 10 tke na kierownicy.. patenta tymczasowego mam takiego, że odłączam jeden z trzech kabli z prądnicy.. może i nie zamądre to, ale jak ma sie ostatni bezpiecznik i wizję pchania moto 20km do domku, to człowiek różnych sposobów się ima..

R2D2 27.06.2008 23:04

Cudow nie ma , albo walnienty stojan , albo slabe styki , kable lub ubity regler a niekiedy winny jest akumulator.
Ukalad ladowania jest prosty i dzialac musi .

klanol 28.06.2008 22:39

zrobiłem dziś przegląd elektryki z okazji montowania płytki sterującej i... te cholerne, żółte kable od alternatora wraz z kostką się grzeją. okazuje się, że pomimo przyzwoitego wyglądu z zewnątrz w kostce zbiera się wilgoć i rozwija się korozja. mam zamiar wywalić ją w dziady i połączyć złączkami a następnie zaizolować rurkami termokurczliwymi aby połączenie było hermetyczne. taka tandeta :(

Zazigi 28.06.2008 22:55

ja po wybuchu reglera zrobiłem dzisiaj połączenia lutowane na tych kablach bo wcześniejsze złączki po niemcu też szlak trafił. ale nie wiem czy lut w tym miejscu jest optymalnym rozwiązaniem?

R2D2 28.06.2008 23:28

Jest optymalny , przewody nalezy skręcić ze soba a pozniej oblutowac
lepszego polaczenia nie ma :oldman:

klanol 29.06.2008 09:38

pierniczę złączki, też lutuję. w końcu to połączenie wymaga rozłączenia tylko w przypadku wymiany regulatora albo wyjęcia silnika a strzty w prądach najmniejsze
-------------------
polutowane. nic się nie grzeje!

motomik79 01.07.2008 09:01

ciesze sie ze niektorym z was to pomogło ja narazie jezdze na długich bo mimo wszystko kable mam zkrecone a prady nadal za wysokie..... :mur:

Mroq 01.07.2008 23:19

odradzam, moduł może tego nie przeżyć !!!!!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.