Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Szyba MGG - jaką kupić? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4725)

robal1987 02.12.2009 16:54

Szyba MGG - jaką kupić?
 
witam, noszę się z zamiarem zakupu nowej szybki do Afry RD07a, mam 190 cm wzrostu i dosyć strugi powietrza walącej niemal idealnie w kask :mur: zwróciłem uwagę na MGG, głównie chodzi o koszty, ale z katalogu na ich stronie niewiele da się dowiedzieć. Może ktoś zamawiał ostatnio jakąś turystyczną szybkę, jest jakiś ogólnie przyjęty model dla wysokich, da radę zrobić na zamówienie coś ekstra-dłuższego? pozdrawiam

rambo 02.12.2009 17:11

Szyba z MGG jest dość, hmm, krucha. Żadna szyba nie da Ci 100% komfortu jak w Goldwingu.
Po przerobieniu większości szyb dostępny i niedostępnych w PL stosuje rozwiązanie: Fabryczna szyba + deflektor. Przy 190cm można by zamówic większy deflektor bo taki standartowy to też ci będzie w czapke dmuchać.

nurek 02.12.2009 17:11

Kupiłem jakiś czas temu to już druga(pierwszą pochłonął mały offik).Na tej perwszej po dwóch latach pojawiły się pajączki.Producent zapewniał mnie że to była jakaś felerna partia.Kupiłem drugą i na razie jest ok. Nie wiem jak przy twoim wzroście się sprawdza, ja mam 173.Zawsze możesz do tego dokupic deflektor.

Zazigi 02.12.2009 17:13

Koszt u nich to około 140PLN, mają swoje aukcje na allegro i najlepiej tak zamówić. Wystarczy podać markę i model motocykla (RD07a). Niestety są to kruche szyby które łatwo pękają podczas gleby, chociaż od wiatru chronią niczego sobie. Jeśli jesteś baaaardzo wysoki wtedy być może będziesz musiał pomyśleć o deflektorze.

A tak w ogóle to poszukaj na forum bo było pisane o szybach nie raz i nie dwa.

peter 02.12.2009 17:15

mam 200cm wzrostu, jeżdżę na wysokiej Givi + deflektor i dopiero daje radę.
szyby MGG są o tyle od Givi fajniejsze, że są szersze (kumpel ma w swojej super-terefere tą najwyższą z ich oferty właśnie) ale wysokościowo to samo w zasadzie - więc waląca w czapkę struga powietrza tak czy tak zostaje.

robal1987 02.12.2009 17:29

Dzięki wszystkim za podpowiedzi, wynika z tego że opcje są dwie: kombinować z inną szybą albo zapodać sobie deflektor (by Kuba rzecz jasna :)). Przemyślę jeszcze sprawę, tak naprawdę chodzi mi o odchylenie strugi powietrza w górę o kilka - do 10 cm, kiedy jadę i "wciągnę" głowę w ramiona to udaje mi się uzyskać względny komfort. Stąd może jednak deflektor? Boję się tylko problemów z montażem, Kubowy deflektor pasuje do wszystkich szybek?

majki 02.12.2009 17:43

Mam 195cm, wysoką MGG w 04 i cały pęd powietrza prosto w pysk. Do tego kruche to to (pękła mi w poprzek do połowy, jak nią lekko poruszałem) i deflektora się bałem dokładać. Jak już skończy swój żywot, to zrobię z niej deflektor do oryginalnej szyby (grubszej i sztywniejszej).

Generalnie szyba jest dość ok jak za tą cenę. ;) Ale przy wyższych ludziach słabo się sprawdza. Rozważam jeszcze wyprostowanie owiewki z szybą (parę osób już to zrobiło na 4um), żeby skierować wyżej strumień powietrza.

Zoltan 02.12.2009 23:52

Robal, a ty na pewno masz oryginalną szybę? Ja jestem kiolka cm niższy od ciebie i jak zdejmę deflektor z oryginała, to wiatr przyjmuję na klatę. Z deflektorem Kuby jest OK, choc strach patrzeć jak się gnie przy podmuchach wiatru

robal1987 03.12.2009 01:49

Zoltan, właśnie myk polega na tym że to nie jest oryginał tylko coś wyższego i stąd mały problem co zrobić jeśli nadal jest za niskie (albo to kwestia wyprofilowania). Jeśli oryginał z deflektorem się wygina, to boję się że podwyższana tym bardziej, stąd myśl żeby załatwić jeszcze wyższą szybkę. Ehhh problemy :)

BLOB 03.12.2009 07:49

U mnie przy wzroście 196 i szybie max wyskoiej givi + deflektor od Kuby ale na specjalne zamówienie powiększony. Da się pyrkać do 120 km/h w komforcie co ponad to extrema i kończy się przyjjemność.
Pogadaj z Kuba on wystruga Ci co tam sobie tylko zechcesz i to to logo od niedawna :).
Jak chcesz to ci przyfocę moją z deflektorem nie żonę oczywiście :)
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=4059&page=8
Moja to ta RD04 w kol. Tesco


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.