Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Ponowne wyznaczenie granic działki (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44755)

matjas 15.08.2023 11:08

Ponowne wyznaczenie granic działki
 
Otrzymaliśmy info o ponownym wyznaczaniu granic działki - pewnie któryś z sąsiadów chce się budować.
W tej chwili granice działek są zatarte. Łąka.


Jak rozumiem nie ma tu żadnej dowolności i nie można za flaszkę przesunąć słupka w prawo lub w lewo ale nie po drodze mi z jechaniem tam.
Z trzeciej - jeśli nas nie będzie to nieuczciwy sasiad może przesunąć słupek i palić glupa ze tak było.
Jechać nie jechać - co radzicie. Jest jakieś ryzyko?

7Greg 15.08.2023 11:55

Na wrosipie czy gdzie tam jest ta działka będziesz mógł odczytać wymiary między słupkami. W przypadku przesunięcia słupka łatwo to wyłapać.

fassi 15.08.2023 12:11

O ile pamiętam że studiów i z pracy z prof geodezji przy pomiarach, , geodeta pracuje w imieniu państwa i za żadną flaszkę nie przesunie granicy, bo się po prostu podłoży. Tam gdzie geodeta wbija, tam ma być. Opcjonalnie weźmiesz prywatnego geodetę z uprawnieniami, który sprawdzi pierwszego

pałeł 15.08.2023 12:31

Jestem w trakcie tego zabiegu geodeta bedzie odszukiwał kamieni granicznych i ewentualnej butelki pod nim sprawdzi to co znajdzie z mapami i poprawi jak bedzie trzeba po wszystkim zrobi operat i wyśle do urzędu i sąsiadów chyba u mnie musi jeszcze raz osadzić kamień graniczny bo przy kopaniu przez sąsiada w celu wpięcia sie wodociąg po jakiejś nieszczelności pracownicy chyba wodociągów uw kamień wykopali, jak sie cos z tematem dalej pchnie to dam znać jak bedziesz chciał

Melon 15.08.2023 13:10

Matjas bież kosę i jedź pilnuj, wiesz jak to jest u nas. :D
A tak w temacie za komuny x lat temu, sąsiad zap...ł ok. 10arów jak mu geodeta wyznaczył ale to był sędzia wiadomo nie do ruszenia.

matjas 15.08.2023 14:37

Czyli jednak muszę ruszyć zadek. Dzisiaj kończę składać cegielnie to będzie okazja na przejazd. Mam nadzieje ze hitza trochę odpuści.
Pisząc o braku wiary czy zaufania chodziło mi nie o geodetę a raczej o to co może zrobić jakiś sasiad. Skoro będę to kwestia będzie mniej prawdopodobna i lepiej będę spał.

Z wymiarami między słupkami cenna uwaga. To zawsze można zweryfikować na szerokość a tylko ten wymiar jest mi potrzebny - reszta jest wyznaczona przez naturalne, istniejące granice. Dzięki.

fassi 15.08.2023 15:28



Majtas, masz kosę w razie wu? :D

Andrez 15.08.2023 15:35

A tak z ciekawości, wiecie ile dzis kosztuje taki geodeta?

bigboykr 15.08.2023 15:58

Nie ma ceny jednej. Od kilkuset złotych w górę, często liczone stawka razy ilość punktów.
Co do kwestii czy się da przesunąć czy nie... tak, da się. Może niezbyt dużo, może nie wszędzie, ale te do pół metra to w połowie kraju się da i niewiele osób to wyłapie. Inna sprawa, że geodeta raczej tego nie zrobi "każdemu z podwórka".
Ale dobrze Ci radzę, jedź.

--
pozdrawiam
Radek BigBoy

jagna 15.08.2023 17:22

Geodeta weźmie z urzędu współrzędne geodezyjne każdego narożnika i załamania granic działki i założy tam granicznik - o ile nie ma.
Tak jak ktoś pisał - żaden normalny geodeta za flaszkę nie przesunie granic.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.