Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Oprogramowanie, wyświetlacz, nawigacja (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=251)
-   -   CRF 1100, Cardo Packtalk, Zumo 395 i GSM (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=40672)

Arkadiusz CRF1100 24.07.2021 00:37

CRF 1100, Cardo Packtalk, Zumo 395 i GSM
 
Witam wszystkich.
Przepraszam za literówki ma być Zumo.
Ma ktoś może taki zestaw i doświadczenie jak to ogarnąć, żeby wszystko działało jak powinno.
Wykonałem z tysiąc prób i ogarnąłem tylko , ze jeżeli Cardo ma działać z Crf to nie może być jednocześnie sparowane z gsm. Nie mogę pozbyć się efektu , ze włączenie Cardo i później Crf skutkuje wyłączeniem się Cardo lub zawieszenie, przy wyłączeniu mogę go uruchomić ponownie przy zawieszeniu niestety nie działa nic do momentu rozłączenie z motocyklem....
Ma ktoś jakieś inne pomysły?
Cardo sparowane z motocyklem na drugim gsm. GPS z Cardo jako GPS GSM tylko z motocyklem via bluetooth.

Pozdrawiam Arek

crimson 24.07.2021 09:07

Mam podobny zestaw z Zumo XT. Niestety też mam problem, by to ogarnąć. Nie umiem znaleźć zależności. Jedynie, wydaje mi się, że jest ciut stabilniej gdy telefon rozłączę z Cardo (zapomnij parowanie). Problemy się nawarstwiają jak podłączysz dodatkowo Android Auto kablem. Nigdy nie ma pewności co zadziała.
Generalnie najstabilniej działa cardo z nawigacją, zauważyłem też, że gdy ktoś dzwoni, to lepiej odebrać przez Zumo, z wyświetlacza, w innym wypadku połączenie jest odebrane, ale nie słychać, nie ma dźwięku

44FG 24.07.2021 14:39

Ja wprawdzie nie mam Cardo, tylko Sena i nie używam Zumo ale z parowaniem też trochę walczyłem. Generalna zasada nie może być zestaw słuchawkowy sparowany z telefonem tylko z CRF. Telefon oczywiście też sparowany z CRF. Czyli to CRF jest jedynym punktem wspólnym. Ja najpierw włączam stacyjkę, potem uruchamiam zestaw w kasku a na koniec jak się wszytko to połączy to podpinam kabel do telefonu aby uruchomić CarPlay. Taka kolejność daje największą szansę, że wszystko zadziała prawidłowo przynajmniej jeśli chodzi o 'moje klocki'.

nocny 01.08.2021 12:37

Mam Cardo pactalk Slim I te same objawy. Nie podłącza automatycznie, wyłącza Cardo samoistnie i takie różne wariactwa. Na senie działa ok. Aktualnie olałem parowanie zestawu z motocyklem bo nie dało się korzystać prawidłowo.
Jak możesz to zgłoś to do Cardo im więcej zgłoszeń tym większa szansa na update softu

pozdrawiam
Marcin Jan

radiolog 01.08.2021 16:05

To nie tylko przypadłość kardo, większość systemów, jak nie wszystkie maja ten problem .

crimson 01.08.2021 16:51

Czyli Honda musi coś poprawić

nocny 01.08.2021 18:27

Cytat:

Napisał radiolog (Post 742820)
To nie tylko przypadłość kardo, większość systemów, jak nie wszystkie maja ten problem .

Hmmm z seną smh5 działa poprawnie. Nie ma również problemu z telefonem. Problem występuje tylko przy parowaniu zestawu cardo. Tak czy owak odkryłem że można to obejść w ten sposób:
- telefon sparowany z motocyklem i jednocześnie mam sparowany telefon z cardo.
- nie mam sparowanego Cardo z motocyklem.
Do S9 mogę mieć podłączone dwa urządzenia bluetooth. Wszystko działa na ekranie motocykla pojawiają się połączenia, można z poziomu manetki sterować muzyką ( tylko trzeba w telefonie przełączyć w multimediach wybór skąd Media mają być puszczone).
Póki co działa i nie mam uwag.

pozdrawiam
Marcin Jan

Rolob 04.08.2021 10:26

Mam telefon (iPhone) sparowany z cardo jako tel a ATAS jako GPS. Tak mi napisali z serwisu Cardo.
Wszystko działa od tej pory perfekcyjnie razem z CarPlay.

WojtasA 04.08.2021 10:32

Cytat:

Napisał Rolob (Post 743221)
Mam telefon (iPhone) sparowany z cardo jako tel a ATAS jako GPS. Tak mi napisali z serwisu Cardo.
Wszystko działa od tej pory perfekcyjnie razem z CarPlay.

Dzięki wielkie dobry człowieku! Sprawdzę po południu jak u mnie to zadziała!

nocny 04.08.2021 12:01

A na to nie wpadłem żeby Moto sparować z Cardo jako GPS. Nie mniej moja konfiguracja też działa (sterowanie muzyką, wyświetlanie połączeń, asystent Google) nic nie przerywa i jest automatycznie wykrywane tylko nie wiem czy wszystkie fony obsługują podwójnie urządzenia bluetooth.

pozdrawiam
Marcin Jan

crimson 04.08.2021 13:01

Hmm, jak sparuje Cardo jako GPS, to jak sparować Zumo?

Rolob 04.08.2021 13:16

no tego to już nie wiem - używam tylko telefonu ... może jako tel 2 ?

crimson 11.08.2022 14:05

Pytanie do użytkowników CRF1100 - czy może coś udało Wam się ustalić, jak ustabilizować te połączenia? Honda, Navi Zumo, Cardo, Telefon. Bywa, że wszystko działa, zatrzyjmuję się np. na stacji benzynowej. Ruszam, nie działa.... nie umiem znaleźć zaleźności

WojtasA 11.08.2022 14:32

Ja też. Mam wrażenie, że to bardziej problem w relacji Cardo-ajfon, ale nie jestem pewny.
Ostatnio Cardo włączam jako ostatnie i albo od razy działa albo raz naciskam przedni guzik w Cardo. Chyba przestało mnie to wkurw… :)

crimson 11.08.2022 15:44

Podobne problemy ma kolega z seną i z TomTom - więc nie wiem czy tu Cardo jest winne.

nocny 16.08.2022 11:00

u mnie cardo i AT się nie dogaduje. Tzn losowo po podłączeniu cardo do AT, cardo samo z siebie się wyłącza - nawet brak komendy goodbye. Także ostatecznie paruje tylko telefon z AT, a cardo tylko z telefonem. W takiej konfiguracji na wyświetlaczu w AT mam kontakty i widzę połączenia przychodzące/wychodzące. Działa również sterowanie muzyką. Jedyne co to jeśli ktoś dzwoni to muszę odebrać połączenie przez cardo, bo jeśli odbiorę przez przyciski na kierownicy to wówczas jak gdyby AT przejmuje połączenie i nie słyszę nic w cardo.

pozdrawiam Marcin Jan

WojtasA 16.08.2022 12:09

Dzięki Nocny - zrobię tak u siebie !

SMP 17.08.2022 21:53

Cytat:

Napisał nocny (Post 789925)
u mnie cardo i AT się nie dogaduje. Tzn losowo po podłączeniu cardo do AT, cardo samo z siebie się wyłącza - nawet brak komendy goodbye. Także ostatecznie paruje tylko telefon z AT, a cardo tylko z telefonem. W takiej konfiguracji na wyświetlaczu w AT mam kontakty i widzę połączenia przychodzące/wychodzące. Działa również sterowanie muzyką. Jedyne co to jeśli ktoś dzwoni to muszę odebrać połączenie przez cardo, bo jeśli odbiorę przez przyciski na kierownicy to wówczas jak gdyby AT przejmuje połączenie i nie słyszę nic w cardo.

pozdrawiam Marcin Jan

też mi się często zdarzało to samoczynne wyłącznie cardo, ale teraz się uspokoiło i działa dobrze. Aktualnie mam prawilne połączenie czyli telefon z AT i cardo z AT, nawigacji nie paruję do niczego bo nie słucham komunikatów

nocny 18.08.2022 14:14

a może był jakiś update softu w cardo?? Ja mam slim.

pozdrawiam Marcin Jan

Vespi 26.08.2022 01:05

Wg użytkowników z zagramanicy jest jedna opcja która stabilizuje połączenie, testowałem ale mnie nie odpowiada.
Należy:
Odparować wszystko.
Sparować Cardo z telefonem.
Włączyć opcje w stylu Mixing Bluetooth, jest taka funkcja w ustawieniach Cardo Connect która pozwala na jednoczesne połączenie dwóch urządzeń BT, z informacją o spadku jakości.
Rozparować tele z Cardo.
Połączyć telefon AT i potem Cardo z AT.


Fakt, działało ale jakość moim zdaniem tragiczna, szczególnie korzystając jednocześnie z Interkomu po Mesh.

U mnie na ten moment pomogło całkowite rozparowanie BT między iPhone, a AT i odpalanie w kolejności: AT, następnie CarPlay, na koniec Cardo.
Dodatkowo przy zatrzymaniu na stacji czy gdziekolwiek albo zostawienie motocykla na chodzie żeby nic się nie pogubiło, lub jeśli jest tankowano, wyłączenie wszystkiego włącznie z Cardo i odpalanie wg procedury powyżej.

P.S. U mnie PackTalk Bold


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.