Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Lekki kask (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=39198)

kanuj 26.02.2021 20:05

Lekki kask
 
Z racji tego że mój shoei qwest po 10 latach rozpadł się w środku(wyściółka wysypała się po praniu), szukam kasku :) Target musi być mega lekki i bezpieczny. Lekki bo problem z kręgosłupem szyjnym :/
Macie jakieś propozycje? Mile widziana blenda.
Cena... nie określona.

nabrU 26.02.2021 20:19

Nishua Enduro Carbon - 1150g

https://www.louis.pl/artikel/nishua-...-enduro/215086

Lub wersja z blendą Enduro GT. Ciut cięższa (1450g) ale za to za pół ceny teraz w Louisie:

https://www.louis.pl/artikel/nishua-...-enduro/215094

Adi.te 26.02.2021 20:27

Polecam. Latam w tej wersji 1150 gramowej. Wrażenie jest kosmiczne.

nabrU 26.02.2021 20:35

Cytat:

Napisał Adi.te (Post 720016)
Polecam. Latam w tej wersji 1150 gramowej. Wrażenie jest kosmiczne.

Też mam dlatego napisałem :Thumbs_Up:

Adi.te 26.02.2021 21:32

To może od razu zapytam, poruszę może poboczny temat ale ktoś próbował do nishui wsadzić jakiś głośnik i mikrofon ?

nabrU 26.02.2021 21:44

Oczywiście, zamontowałem Sena 10R. Trochę o tym tutaj:

http://africatwin.com.pl/showpost.ph...4&postcount=13

Adi.te 26.02.2021 21:57

Jezusku tosz to kosztuje tyle co kask... warte chociaż takich pienionchow ?

radiolog 26.02.2021 22:14

Ten kask nie jest wysokich lotów , poza wagą nie ma zalet i ta wiecznie odkręcający się śrubka od daszka- porażka .
Jeżeli kupować senę to tylko z mesh, 50R jest dobrym rozwiązaniem

nabrU 26.02.2021 23:03

Radio,

Jeśli 10R wywołało "cenowy zachwyt" u pytającego to cena 50R połozy go na łopatki. Pomyśl że nie każdy ma wagon kasy na wydanie na gadżety plus funkcjonalność mesh można wykorzystać tylko w jeździe grupowej.

Srubka się u mnie nie odkręca i kask jest wg mnie ok. Nie musi pasować każdemu, ważne że mnie odpowiada :Thumbs_Up:

radiolog 27.02.2021 07:49

Lekki kask
 
Cytat:

Napisał nabrU (Post 720046)
Radio,

funkcjonalność mesh można wykorzystać tylko w jeździe grupowej.

Niekoniecznie , 1 do 1 tez się sprawdza , bo generuje mniej zakłóceń .
Parowanie jest tez mniej upierdliwe
Odnośnie wagona kasy , czy relatywizmu ceny to często tanie nie idzie w parze z bezpieczne - mam na myśli kask, który może być dobry tylko do pierwszego spotkania z asfaltem, ja na swojej głowie nie lubię eksperymentować , żeby potem się jąkać i nie ogarniać zwieraczy

Marcinnn6 27.02.2021 08:02

Jak dołożysz do kasku blendę to już nie będzie mega lekki. Wagą powędruje w okolice standardowych ~1500g. Jak ma być to kask typu dual to ten model (bez blendy) co podał nabrU.

matjas 27.02.2021 09:14

Poczytajcie komenty w sklepie - wykonanie i hałas odpowiednio -5 i +5

Emek 27.02.2021 10:38

Cytat:

Napisał Marcinnn6 (Post 720070)
Jak dołożysz do kasku blendę to już nie będzie mega lekki. Wagą powędruje w okolice standardowych ~1500g. Jak ma być to kask typu dual to ten model (bez blendy) co podał nabrU.

Niekoniecznie. Mój Airoh Commander waży 1330g rozmiar M.Blenda jest.

Lis 27.02.2021 13:08

Masa katalogowa jest wyższa - 1430g. Ważyłeś go i taka masa jest rzeczywista?

Emek 27.02.2021 13:38

Zważone. Bez pinlocka i tej osłony na brodę. W komplecie moze być tyle co podaje katalog. Na kask z blendą i tak uważam że przyzwoicie.

jabolos 27.02.2021 14:18

LS2 wypuścili nowy model MX701 Explorer C Carbon z wagą 1380g +/- 50g. Tylko na razie za dużo o nim nie wiadomo.

kanuj 27.02.2021 18:06

Cytat:

Napisał Emek (Post 720134)
Zważone. Bez pinlocka i tej osłony na brodę. W komplecie moze być tyle co podaje katalog. Na kask z blendą i tak uważam że przyzwoicie.

a jak z hałasem? robiłeś trasy dłuższe? COMMANDER chyba kusząca propozycja :)
znalazłem też neoteca z blendą za 1999zł waga 1560g dla rozmiaru M, zł i Hornet DS za 1499 zł 1480 g dla rozmiaru M ja mam S

Emek 27.02.2021 18:38

Nie wiem jak z hałasem bo mam go od niedawna i jeszcze nie testowałem. Wcześniej miałem Horneta ADV i najcichszy to on nie był. Airoh ma dużo lepsze pole widzenia niż Shoei. Chciałem daszek, blendę, pinlock i oczojebny kolor. Mam 2 Airohy i jestem z nich zadowolony. Liczę że z tym będzie podobnie.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...aae4a3e557.jpg

ctomch 27.02.2021 18:44

Ten Airoh to świetny kask, jedyne zastrzeżenie jakie mógłbym mieć to wentylacja. Sklasyfikowałbym go jako kask zimowy, ale, rzecz indywidualna.

kanuj 27.02.2021 18:59

Cytat:

Napisał Emek (Post 720192)
Nie wiem jak z hałasem bo mam go od niedawna i jeszcze nie testowałem. Wcześniej miałem Horneta ADV i najcichszy to on nie był. Airoh ma dużo lepsze pole widzenia niż Shoei. Chciałem daszek, blendę, pinlock i oczojebny kolor. Mam 2 Airohy i jestem z nich zadowolony. Liczę że z tym będzie podobnie.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...aae4a3e557.jpg

jest koloru fluo? wujek google nie wyszukuje.
chociaż pomarańcz też jest widoczny :)

Piotr_Z 27.02.2021 19:19

Cytat:

Napisał ctomch (Post 720194)
Ten Airoh to świetny kask, jedyne zastrzeżenie jakie mógłbym mieć to wentylacja. Sklasyfikowałbym go jako kask zimowy, ale, rzecz indywidualna.

Potwierdzam słowa przedmówcy. Airoh Commander to kask bardzo wygodny, cichy, wielofunkcyjny. Faktycznie jest bardzo ciepły :) Ja po mieście podnoszę szybę i jeżdżę z blendą.
Pozdro,
Piotr

Emek 27.02.2021 19:20

Oranżowy laser. W 4ride brałem.

michau 28.02.2021 12:15

W tym modelu airoh ma też wersje 100% carbon. I to w kolorach
Np:
https://airoh.pl/pl/p/KASK-AIROH-COM...ON-REDBLUE/167

Emek 28.02.2021 12:48

Zysk na wadze prawie żaden a strata dla portfela dotkliwa.

dzinks 28.02.2021 14:12

Lekki kask
 
........

kanuj 28.02.2021 14:20

Już zamówiony na przymiarkę do sklepu kask Airoh COMMANDER ma być na środę. Jak będzie pasował to biere :) polatam opiszę swoje wrażenia a jak nie to szukam dalej.

nabrU 28.02.2021 18:46

Pavlin zrobił filmik o kasku Airoh Commander:

https://youtu.be/OljTGoh7CGQ


kanuj 28.02.2021 21:46

Cytat:

Napisał nabrU (Post 720380)
Pavlin zrobił filmik o kasku Airoh Commander:

https://youtu.be/OljTGoh7CGQ

Z tego co zrozumiałem to raczej pozytywnie się wypowiada o kasku.
Tłumaczenie (napisy) masakra totalnie nie na temat.
Nie wyłapałem co mówi z minusów na temat kasku.

teddy-boy 01.03.2021 08:38

Mam commandera, przejeździłem w nim cały poprzedni rok.
Nie zgadzam się z tym że jest słaba wentylacja i że to "zimowy" kask.
Jest lekki, w miarę cichy jak na ten rodzaj kasku. Co ważne dla mnie, w porownaniu do poprzednich kasków nie wpada w dziwne wibracje i drgania przy prędkościach przelotowych.

Minusy ode mnie: blenda mogłaby być trochę ciemniejsza (ale to dla mnie), i daszek trochę krótki więc czasami nie spełnia wogóle zadania.

Kupiłbym jeszcze raz bez zastanowienia bo za tę cenę to jest super.

michau 01.03.2021 14:44

Niestety chyba wszystkie blendy słabo przyciemniają.
Parę lat temu blenda była dla mnie must have w kasku. Poszedłem na przymiarki kasków w słoneczny dzień i stwierdziłem, że przyciemnienie było ledwie na poziomie akceptowalnym. Na pewno nie zadawalajacym.
Kupiłem ostatecznie kask bez blendy w komplecie z drugą ciemną szybą. Na dłuższe wypady brałem dwie szyby bo zapasowa dobrze wpasowywała się w kształt tank baga.

bukowski 01.03.2021 15:34

blenda w nexx 1d jest absolutnie wystarczajaca, moim skromnym zdaniem.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

muszel72 01.03.2021 19:16

Popieram przedmówcę. Trzeba pamiętać, że na pkcie styku pomiędzy silnym słońcem a zmierzchem również musi być coś widać. Nie może być odcięcia nagłego wg mnie.

Emek 15.03.2021 08:18

Wczoraj pierwsze testy Commandera poczyniłem. W porównaniu do poprzednika czyli w moim przypadku Shoei Hornet ADV nie widzę żadnych minusów. Na plus blenda, taka w sam raz, nie za jasna i nie za ciemna. Wczoraj było dość pochmurno i nie przeszkadzało mi przyciemnienie. Pole widzenia jest o niebo lepsze niż w Hornecie. Nie ma co porównywać. Dodatkowo wentylacja na szczęce po prostu działa jak trzeba. Lataliśmy offem i przy wysiłku i zamkniętej szybie zrobiło się dość duszno. Po otwarciu wentylacji rewelacja. Nie odniosę się do tego czy kask jest cichy bo w mojej CRF wydech niestety tak ryczy że nic więcej nie słychać. Zrobię rundkę na cichej DRce to będę wiedział coś więcej. Na minus o ile tak można powiedzieć to podczas zdejmowania wychodzi jedna zapinka od wyściółki. Wspominał o tym Pavlin w swoim materiale. Nie za każdym razem ale się zdarza. Ten element nie jest spasowany ciasno i jak ściągam kask wyłazi. To sobie jakoś ogarnę. Poza tym jestem bardzo zadowolony. 5 godzin napierdzielania w terenie i masa nie dała mi się we znaki. Kumpel zeznał, że zajebiście, że wybrałem ten kolor bo widać z bardzo daleka i nie miał problemów żeby z daleka mnie namierzać jak mu odjechałem. Za tą kasę uważam że warto się pokusić. Gdybym miał do wzięcia za free Horneta lub Commandera wybrałbym Commandera.
https://i.imgur.com/H0m691E.jpg

nabrU 15.03.2021 15:09

Kolor rzeczywiście zajebista żarówa 👍😜 Pozytywnie

michau 15.03.2021 23:19

@Emek za tę kasę czyli za ile? Pytam bo gdzies na innymi forum goście pisali, że w 2020 czy 2019 poniżej tysiaka były na promocji. Tylko nie pamiętam czy to był Black Friday czy inny moment.
Przyglądałem się m.in. temu kasków pod koniec 2020 i t-shirt ceny nigdzie nie widziałem.

PS. Ta wychodząca wyściółka to faktycznie powtarzający się problem w opiniach na necie.
Może to można dwustronną taśmą klejącą przymocować?

nabrU 16.03.2021 00:27

Wrócę jeszcze do Nishua Enduro Carbon.

Mały teścik 3kg siekierką znudzonego właściciela:

https://youtu.be/cCfgHPFhup0


I zdjęcie tego samego kasku po dwóch uderzeniach tą siekerką:

https://photos.smugmug.com/photos/i-...cr6Jrcc-X3.jpg

Emek 16.03.2021 06:59

Cytat:

Napisał michau (Post 723439)
@Emek za tę kasę czyli za ile? Pytam bo gdzies na innymi forum goście pisali, że w 2020 czy 2019 poniżej tysiaka były na promocji. Tylko nie pamiętam czy to był Black Friday czy inny moment.
Przyglądałem się m.in. temu kasków pod koniec 2020 i t-shirt ceny nigdzie nie widziałem.

PS. Ta wychodząca wyściółka to faktycznie powtarzający się problem w opiniach na necie.
Może to można dwustronną taśmą klejącą przymocować?

Poniżej tysiaka to by była okazja. Ja dałem 1200 za biały i 1300 za ten laserowy. Zapinkę co wyłazi podkleję dwustronną i po bólu.

Ziarko 16.03.2021 07:19

Cytat:

Napisał radiolog (Post 720068)
Odnośnie wagona kasy , czy relatywizmu ceny to często tanie nie idzie w parze z bezpieczne - mam na myśli kask, który może być dobry tylko do pierwszego spotkania z asfaltem, ja na swojej głowie nie lubię eksperymentować , żeby potem się jąkać i nie ogarniać zwieraczy

głupio tak wydac wszystko na kask i pozostac o klapkach, krotkich spodenkach i koszulce na ramkach

jabolos 16.03.2021 16:31

Emek a jak oceniasz jakość matowej powłoki lakierniczej w Airohu? Spotkałem się z opinią, że nie jest tak trwała jak w wersjach w połysku ( po około roku użytkowania widoczne wytarcia do podkładu).

Emek 16.03.2021 17:01

To mi akurat trudno ocenić bo jeden dzień w nim jeździłem ale liczę się z tym że laserowy kolor w macie może nie być tak trwały jak jakikolwiek inny w połysku. Wybrałem go świadomie bo ciuchy mam raczej stonowane a warto być widocznym. Mam 2 inne Airohy i to około 10 letnie garnki. Nie mam uwag do powłoki choć są już mocno zmęczone.

michau 16.03.2021 19:36

Cytat:

Napisał Emek (Post 723451)
Poniżej tysiaka to by była okazja. Ja dałem 1200 za biały i 1300 za ten laserowy. Zapinkę co wyłazi podkleję dwustronną i po bólu.

Ta kwota to i tak bardzo dobra cena.
Niech się dobrze sprawuje!

Gazda 15.08.2021 21:30

2 Załącznik(ów)
Emek, domyka Ci się szyba w Twoim Commander'ze?

Mój zrobił na mojej głowie 5kkm, jestem z niego megazadowolony, ale ostatnio przestała mi się domykać szyba...a dziś zauważyłem przyczynę - pęknięty zatrzask. Będę reklamował, ale trochę lipa.

Emek 16.08.2021 06:28

U mnie gra. Wyłazi tylko wyściółka z jednej strony przy zdejmowaniu. Też będę reklamował bo to upierdliwe. Poza tym zadowolony jestem.

Emek 14.09.2021 14:04

Aktualizacja.
Odesłałem kask na gwarancji żeby zrobili coś z wyłażącą wyściółką. Ogarnięte sprawnie więc jak ktoś ma ten problem w Airohu Commander (a znam dwa przypadki tej samej przypadłości) to reklamować.

Zenonek 27.09.2021 08:29

[dopisek moderatora]

Cytat:

Poniższe pytanie padło w wątku:

Honda CRF300L / Rally (2021)

Posty zostały wycięte i przeniesione w to, bardziej pasujące miejsce, jako kontynuacja rozmowy nt. kasku Airoh Commander.
Warzyfko, jaki masz kask i jak się spisuje?
Pozdrowionka

Danny 27.09.2021 10:28

Cytat:

Napisał Zenonek (Post 749867)
Warzyfko, jaki masz kask i jak się spisuje?
Pozdrowionka

Airoh Commander, jestem zadowolony, obwód mojego łba jest w górnym zakresie rozmiaru więc kask siedzi bardzo stabilnie, dziób nie jest za bardzo wysunięty i nie ogranicza ruchów. Kask ma blendę słoneczną, w komplecie jest szybka z pinlockiem i chinguard, na dłuższych tripach można zatem uzbroić kask pod dłuższe asfaltowe przeloty - nie wiem jak się natomiast spisuje w takiej konfiguracji bo na razie używałem go tylko z goglami. Z bonusów jest jeszcze fabrycznie przygotowany slot montażowy na kamerkę więc nie trzeba kombinować z doklejaniem.

Z minusów - słaba wentylacja na górną część głowy i przedziwny sposób montażu wyściółki - trochę się trzeba nagimnastykować żeby to zdjąć do prania.

Faland86 27.09.2021 10:35

W offie chyba zaden z kaskow adv nie zda egzaminu. Mam Shoei Hornet ADV. Wentylacja ok. Od 25/30 km/h przedmuchuje glowe. Ponizej tych predkosci w cieply dzien zaczynasz sie gotowac. Airoh oczywiscie ladniejszy. Bardziej offowy 😊

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Danny 27.09.2021 11:39

Cytat:

Napisał Faland86 (Post 749885)
W offie chyba zaden z kaskow adv nie zda egzaminu. Mam Shoei Hornet ADV. Wentylacja ok. Od 25/30 km/h przedmuchuje glowe. Ponizej tych predkosci w cieply dzien zaczynasz sie gotowac. Airoh oczywiscie ladniejszy. Bardziej offowy 😊

No właśnie w Commanderze wentylacja czubka głowy jest słaba nawet przy dużych prędkościach. Tzn. jest tam jakaś klapka nad szybką ale nie bardzo kumam różnicę w wentylacji pomiędzy pozycją zamkniętą a otwartą. Być może coś czuć kiedy założona jest szybka, w goglach różnicy brak.

Stricte do upalania czy walki w trudnym terenie rzeczywiście lepiej sprawdzi się dowolny kask MX. Ale w moim modelu jazdy takie atrakcje to max 20% czasu więc muszę tu iść na kompromis.

Ekspertem od estetyki nie jestem ale Hornet chyba występuje w malowaniu HRC a Commander nie - co myślę dla dużej części populacji zdecydowanie plasuje Horneta wyżej w rankingu "ładności" :)

Emek 27.09.2021 13:27

Jeśli chodzi o szosę to Commander w mojej ocenie daje spoko radę a jeździłem w ponad 40 stopniach. Punktem odniesienia jest Hornet, Neotec i szosowy Shoei nie pamiętam modelu.

W terenie wiadomix do dupy jak w każdym kasku ADV w offie. Porównując do Horneta nie widzę wielkich różnic w wentylacji a jeśli już to chyba na lekki plus dla commandera za wenty na szczęce. Duże, proste w regulacji i działają. Na minus to, że ta klapka się zacina po jakimś czasie jak się lata w pyle po szutrach etc. Trza prysnąć WD lub czyms podobnym.

Jak w Hornecie wentylacja przy 25 kmh przedmuchuje głowę to w Commanderze jest huragan ;). Na poważnie w obu kaskach wentylacje góry są mocno średnie. Nie mam punktu odniesienia bo Airoh Stelt offowy punktem odniesienia tutaj być nie może w mojej ocenie.

Z Commandera wywaliłbym blendę i byłoby miodnie. Niby toto działa ale wolę założyć oksy bo ta blenda daje taką bezsensowną krawędź na polu widzenia. Przydymienie wystarczające. Nie za jasne i nie za ciemne.
Powyższe oczywiście czysto subiektywnie.

Radekk 27.09.2021 14:22

warzyfko, jakich gogli używasz z tym kaskiem?
Nie bardzo mam czas pojechać przymierzyć, a podobno nie każde gogle pasują.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.