Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Ciuch Afrykańczyka (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=130)
-   -   Kurtka Klim Badlands Pro opinie? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36632)

Dubel 06.02.2020 18:06

Kurtka Klim Badlands Pro opinie?
 
Witam
Wyskoczyła mi nie daleko domu myślę fajna promocja na kurtkę Klim Badlands Pro (mogę ją mieć nowa za 2kpln). Dotychczas używam Rukke Allroad i jestem z niej zadowolony jednak jest już zmęczona. Jakie macie opinie o tej kurtce i ogólnie doświadczenia z marka Klim? Sprawa dość pilna więc jak macie coś do powiedzenia w temacie to walcie śmiało :)
Pozdro

Dubel 06.02.2020 18:27

Zajebałem się i umieściłem pytanie nie w tym dziale, proszę moda o przeniesienie w odpowiednie miejsce.

Emek 06.02.2020 18:30

Mam spodnie Badlands ale kurtki bym nie kupił. Ciężka jak z ołowiu. Grzechu ma cały komplet i trochu już najeździł to pewnie więcej powie. Jakościowo tip top.
Za tą kasę bym się męczył. Chyba

Pirania 06.02.2020 21:15

Mam komplet, przelatane ok 7000km i mini że pancerna jak pisze Emek to za 2k bym brał w ciemno. Dużo wentylacji, kieszeni, jest ok a masa się gubi jak pas wew zapniesz i wsio opiera się na biodrach. No i deszcz się Jej boi jak ognia..;)
Dla mnie jest ok. Widziałem kilka zdjęć po ślizgach i pancernosc ma swoją zaletę.

Tomas_XRV 06.02.2020 22:07

Jakie ceny tego Klima 😮

radiolog 06.02.2020 22:24

Mam kurtkę sprawdza się idealnie, może trochę upierdliwe wkładanie rąk w rękawy, trochę cięższa niż inne modele, ale bez przesady


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

nabrU 06.02.2020 22:31

Cytat:

Napisał Tomas_XRV (Post 667711)
Jakie ceny tego Klima 😮


Dubel przecież napisał:

Cytat:

Napisał dubel (Post 667692)
mogę ją mieć nowa za 2kpln


Tomas_XRV 06.02.2020 22:37

Ja się nie pytam jaka cena tylko po tym jak zobaczyłem po ile chodzą to troszkę się zdziwiłem

Dubel 07.02.2020 06:42

Cytat:

Napisał Tomas_XRV (Post 667720)
Ja się nie pytam jaka cena tylko po tym jak zobaczyłem po ile chodzą to troszkę się zdziwiłem

Zrobili promocje w tutejszym salonie harlej-bmw, szczerze powiedziawszy nie miałem w planach zakupów na ten sezon ale cena jest mocno kusząca. Kurtka wychodzi dokładnie 2300 a spodnie 1170 więc jest o czym myśleć tylko czasu niewiele by podjąć decyzję. Raczej dobre opinie słyszę i czytam o Klim...

Emek 07.02.2020 06:44

Nie ma się co zastanawiać.

bender42 07.02.2020 08:44

Za taką cenę za komplet też bym brał. Co do samej kurtki za 2k jednak bym wziął tą którą wziąłem czyli Carlsbad. Dużo lżejsza i wygodniejsza, mniej bezpieczna bo nie tak pancerna ale coś za coś.

Grzechu2012 07.02.2020 08:57

Bierz nie pytaj nawet!!!
Wygodna, przewiewna, whuj kieszonenek (też ukrytych) poprostu mega
Jedyny minus to ciężar ale to już wina protektorów.
Ja osobiście polecam nakulałem w komplecie już 20000km

dzinks 07.02.2020 13:37

Napisałem ci pw

Dubel 07.02.2020 18:02

No i dupa. Ceny się zgadzały ale rozmiar XXL był za duży, źle się układał i pomimo że jest ze mnie kawał chłopa to wyglądałem jak bym kurtkę zajebał starszemu bratu, a XL nie mają na stanie. Carlsbad był fajny i mi się podobał ale zdecydowanie za lekki, znaczy za cienki na moje potrzeby więc odpuściłem.
Dziękuję wszystkim za opinie i podpowiedzi.
Jeśli chodzi o jakość to Wszystkie produkty Klim jakie dziś miałem okazję macać wzbudzały zaufanie.
Pozdro

Pirania 07.02.2020 18:47

Klim na naprawdę fajne rzeczy, czasami ceny zabijaja ale generalnie warte grzechu.
Mam komplet na snowbike/ skuter śnieżny i robią robotę.. Używam też na nartach...:Thumbs_Up:

mdxmd 09.02.2020 10:03

traz jest wyprzedaż modeli z piaskowym kolorem, ale ceny które dubel podał to 1/2 ceny wyprzedażowej u nas za ten mało popularny kolor.

spodnie 2600zł
kurta 3600zł

zastanawiam się nad modelem badlands lub laptitude, może na targach w warszawie będzie okazja przymierzyć..

czy ktoś ważył badlands ?? rozmawiałem z użytkownikiem i mówił, że na lokalne wycieczki ma inną odzież bo badlands jest zbyt pancerny i ciężko się w tym chodzi i spaceruje :) ale w trasie robi robotę w KAŻDYCH warunkach.

Grzechu2012 09.02.2020 10:49

ważył:
kurtka 3,9 kg
spodnie 2,36 kg

chodzi się wygodnie, jeździ się wygodnie, niewygodnie się to w ręku nosi tylko.
Wagę podnoszą protektory D3O w kurtce, jak wyjąłem je do prania to była lekka.
Ostatnio pojechałem w niej lokalnie na szuterki i było ok, wygodniej niż w zbroi.

edit: jak pisał kolega powyżej pas nerkowy kurtki zabiera wagę z barków i,
u mnie minusem jeszcze jest to że przylega pod pachami (obadałem że to wina barkowych protektorów bo są solidne/grube) i po 2-3tyg jazdy jony srebra umierają od smrodu :P

mdxmd 09.02.2020 21:45

Cytat:

Napisał Grzechu2012 (Post 667971)
ważył:
kurtka 3,9 kg
spodnie 2,36 kg

chodzi się wygodnie, jeździ się wygodnie, niewygodnie się to w ręku nosi tylko.
Wagę podnoszą protektory D3O w kurtce, jak wyjąłem je do prania to była lekka.
Ostatnio pojechałem w niej lokalnie na szuterki i było ok, wygodniej niż w zbroi.

edit: jak pisał kolega powyżej pas nerkowy kurtki zabiera wagę z barków i,
u mnie minusem jeszcze jest to że przylega pod pachami (obadałem że to wina barkowych protektorów bo są solidne/grube) i po 2-3tyg jazdy jony srebra umierają od smrodu :P

czy rozmiarówka jest "normalna" tzn. sugerować się rozmiarami innych marek czy klim ma swoją ? z poprawką na rozmiary chłopa z USA

Dubel 10.02.2020 06:32

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 668048)
czy rozmiarówka jest "normalna" tzn. sugerować się rozmiarami innych marek czy klim ma swoją ? z poprawką na rozmiary chłopa z USA

XXL była mi za duża więc rozmiary są raczej "amerykańskie"

Emek 10.02.2020 06:38

Bardzo amerykańskie. Mam 178 i 96 w klatce. W L utonąłem. M jest idealne.

Grzechu2012 10.02.2020 08:44

ja mam 186wzrostu i +-90kg raczej szczupłej budowy + kałdun
Rozmiar L troszkę luźna ale z protektorami jest ok.
Generalnie te cuchy mają.to do siebie że nie są tak dopasowane do sylwetki jak inne marki tylko bardziej luźne, wydaję mi się że to kwestia zakładania ich na buzery, ortezy itp...
Najlepiej mierzyć przed zakupem :)
Ja swoją kurtkę już kilku osobom wysyłałem na przymiarki :P

mdxmd 10.02.2020 10:01

Cytat:

Napisał Emek (Post 668057)
Bardzo amerykańskie. Mam 178 i 96 w klatce. W L utonąłem. M jest idealne.

Idzie jeszcze wsadzić jakiś polar? z Held mam L a tu wychodzi mi M :) tylko się cieszyć

spodnie 32 czy 34 ?

Emek 10.02.2020 10:03

Ja wczoraj miałem bieliznę do tego bluza, polar i jeszcze cienką kurtkę upchałem pod spodem.
Spodnie mam 34 bo w 32 nie dało się siedzieć bo gniotły w pasie. Na stojąco było ok.

mdxmd 10.02.2020 10:14

Cytat:

Napisał Emek (Post 668077)
Ja wczoraj miałem bieliznę do tego bluza, polar i jeszcze cienką kurtkę upchałem pod spodem.
Spodnie mam 34 bo w 32 nie dało się siedzieć bo gniotły w pasie. Na stojąco było ok.

a z pomiarów wychodziło Ci 32 czy 34 ? mi wychodzi 32 ale kurcze wszystkie jeansy jakie mam są 34 a to przecież też hamerykańskie

Emek 10.02.2020 10:29

Wychodziło mi 34 z tym , że jak sobie zmierzysz to wychodzi że 34 powinno mieć ok 86-87 w pasie. Faktycznie jest kilka centow więcej bo ja mam 90 i jeszcze nie są opięte. Ogólnie spodnie są w mojej ocenie dość szerokie w biodrach i pasie. Musiałem regulatorami ściągać ale jak miałem komplet BMW to mi wychodziło 50 ale tam znów nie mieściłem się w ramionach w kurtce a spodnie były ciasne więc wziąłem 52.
Klim miał taki fajny kalkulator rozmiarów i nim się kierowałem. Teraz widzę, że już nie funkcjonuje albi nie umiem go namierzyć. Kurtkę mierzyłem Grzecha bo miałem brać L ale była dużo za duża.
Znów drugi kumpel ma S i to było totalnie ciasne a do tego rękawy miałem w ciul za krótkie. Tylko ja nie mam kompletu Badlands tylko same spodnie a kurtka jest Carlsbad. Kurtka i spodnie spinają się razem niezleżnie od modelu, zamki są takie same.

mdxmd 10.02.2020 10:39

kalkulatora nie ma ale jest tabela

https://www.klim.com/size-chart

Emek 10.02.2020 10:45

Jakie masz wymiary? Wzrost/klatka/pas/długość wewnętrzna nogawki. Trochę tego pomierzyłem to może coś podpowiem.

mdxmd 10.02.2020 10:54

Cytat:

Napisał Emek (Post 668091)
Jakie masz wymiary? Wzrost/klatka/pas/długość wewnętrzna nogawki. Trochę tego pomierzyłem to może coś podpowiem.


wzrost 175
klatka 98
talia 96

pas 92
nogawka 70 - 73 nigdy nie wiem skąd to mierzyć...

Cezarus 10.02.2020 10:54

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 668081)
a z pomiarów wychodziło Ci 32 czy 34 ? mi wychodzi 32 ale kurcze wszystkie jeansy jakie mam są 34 a to przecież też hamerykańskie

Zmierz Wranglery i jak nosisz 34 to 34 KLIMa bedzie super.

Emek 10.02.2020 11:03

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 668093)
wzrost 175
klatka 98
talia 96

pas 92
nogawka 70 - 73 nigdy nie wiem skąd to mierzyć...

Jak nie masz brzucha to kurtka M i spodnie 34. Powinno być idealnie. Spodnie są mocno workowate, szczególnie w pasie i biodrach. Nogawki też są szerokie. Mierzyłem kumplowi czy wejdą na Crossfire i z bólem ale wejdą.
https://i.imgur.com/Yv6fleR.jpg

mdxmd 10.02.2020 12:51

Cytat:

Napisał Emek (Post 668097)
Jak nie masz brzucha to kurtka M i spodnie 34. Powinno być idealnie. Spodnie są mocno workowate, szczególnie w pasie i biodrach. Nogawki też są szerokie. Mierzyłem kumplowi czy wejdą na Crossfire i z bólem ale wejdą.

dzięki za pomoc.

mdxmd 16.02.2020 09:30

byłem mierzyłem i nie wychodząc z roli "marudy" muszę szczerze napisać, że nie spotkałem bardziej porąbanej rozmiarówki! tak piszę to z rozczarowania bo byłem nastawiony na ten model (badlands) ale pomimo przymierzenia każdego rozsądnego rozmiaru było do d...y

i tak rozmiar M od szyi do bioder super pasuje, można napisać, że jestem nawet w dolnej granicy tego rozmiaru bo nawet grubszy polar nie krępuje ruchów a kurka wrzucona na koszulkę nie staje się worem generalnie igła i w zasadzie to już ją kupuję ale postanawiam wrzucić spodnie 34 i pojawia się coś niezwykle idiotycznego jak na takiego producenta poważnego... mianowicie po wrzuceniu spodni nie można już zapiąć suwaka samej kurtki.... trzeba ją wysoko podciągać o brzucha poza linię bioder bo na biodrach nie ma szans no cóż.

wrzucam rozmiar większy skoro się nie mieszczę w biodrach czyli rozm. L ale ten leży na mnie jak totalny wór i nawet sprzedawca, który bardzo się ciszył, że to sprzeda mówił, że do d..y

dlaczego uważam, że to jakaś niedoróbka w tym zakresie ? bo kurtka po to ma ściągacz w biodrach aby w tym miejscu go użyć a kurta nawet o rozmiarze L nie wymagała użycia tego ściągacza bo była na styk dla mnie...ale niestety zbyt duża w pozostałej części ...

podsumowując: tak poważy producent powinien topowy model wysyłając na europę uszyć to po europejsku! sory ale wypadało by...

jedziemy dalej.. jest model LAtitude ten już jest na miarę europejczyka i może uratować mój wybór :) rozmiar 52 to taki dla mnie z delikatną wartością dodaną na dodatkowe ocieplenia kurtka już leży jak trzeba i daje się zapiąć na zamek:) ale spodnie w pasie są na styk muszę całkowicie zluzować ściągacz i powtarza się to co z kurtką badlands po co ściągacz w pasie skoro spodnie w danym rozmiarze nie mają nadwyżki do użycia tego ściągacza ... a rozmiar większy w całości jest zbyt duży :(

Także z konieczności wybrałem Latitude szkoda... bo nastawiłem się na badlands i to miała być odzież na lata a może nawet do emerytury.

także rozmiarówka klim mnie nie lubi i tyle . chociaż wydaje mi się, że w pasie i biodrach mam +/- standardowe wymiary.

Emek 16.02.2020 09:45

O jakim ściągaczu mówisz? Spodnie Badlands 34 z kurtką Carlsbad M spinają się zamkiem bez problemu.

mdxmd 16.02.2020 09:47

Cytat:

Napisał Emek (Post 668775)
O jakim ściągaczu mówisz? Spodnie Badlands 34 z kurtką Carlsbad M spinają się zamkiem bez problemu.

nie chodzi mi o zapięcie kurtki z spodniami, przy rozmiarze M nie dało się zwyczajnie zapiąć głównego suwaka kurtki bo na wysokości bioder była zbyt ciasna.

Emek 16.02.2020 10:01

To są kwadratowe stroje amerykańskie. Niestety. Nie na wszystkich będą pasować.

mdxmd 16.02.2020 10:11

Cytat:

Napisał Emek (Post 668778)
To są kwadratowe stroje amerykańskie. Niestety. Nie na wszystkich będą pasować.

dokładnie, finezji w dopasowaniu do ciała trzeba szukać w innych markach :) byłem na to przygotowany ale kurtka musi się zapiąć na zamek.. reszta to cena kompromisu który akceptuje.

mierząc badlands moje ciało mówiło "wyperda..j z tego i to szybko" ;)

Latitude jest ok, jeżeli nie będzie puszczać wody w każdych warunkach to na moje potrzeby wystarczy:)


oferta wyprzedaży była warta każdego grzechu bo kolor TAN badlands można było kupić niemal w cenie latitude.

Emek 16.02.2020 10:37

Latitude jest ok.

nabrU 16.02.2020 13:49

Jedyne ciuchy z Klima, które podobno mają "European fit" to Kodiak i Latitude 2018. Może stąd więc Latitude spasowało.

Jeśli potrzeba było coś z Gore Pro to ja bym szukał u Rukki, Rev'ita i Dane i niesopdzianek rozmiarowych wtedy chyba nie będzie.

PiraniaD 16.02.2020 16:04

Jak wypadają spodnie KLIM DAKAR w upały? W necie trochę sprzecznych informacji.

Emek 16.02.2020 16:29

W upały średnio ale tragedii nie ma. Ja ich używam wiosną i jesienią a latem w upały wolę cieńsze portki. Niby mają wenty ale sam materiał jest gruby, ciężki i mało przewiewny. Ogólnie to je lubię bo są pancerne a zwykłe cienkie enduro Scott, Thor etc to potargane po sezonie. Wenty działają tylko na stojąco, jak siedzisz to niewiele powietrza tam wpada.

gdziala 16.02.2020 19:31

Tak jak Emek napisał dają radę ,ale ja też w upały zmieniam je na Polo pharao z cienkiej szmaciny. Generalnie bardzo Dakary polecam bo to porządne portki:Thumbs_Up:

Zbyszek1 17.02.2020 14:27

Już 2 sezony jeżdżę w badlans, wymiarówka trudna do dopasowania ale wentylacja jest idealna. Kurtka ciężka ale w pozycji na motocyklu jest sztywna i lekko się podnosi w pozycji siedzącej. Rzeczywiście najtrudniej nosić kurtkę w ręku. Z tego co wiem nie ma podobnego patentu jak wentylacją w innych markach. Po odsunięciu suwaka jest pełen przewiew a nie membrana goretex czy inna. Suwaki są wodoszczelne i kilkugodzinny deszcz wytrzymują. Upały są nie straszne ale słabiej jest jak jest zimno. Prawdopodobnie przez to że spodnie i kurtka są bardziej workowate jest tam za dużo wolnych przestrzeni. W innych bardziej dopasowanych ubraniach z bielizną dawałem radę w dużo trudniejszych warunkach. Gdybym kiedyś miał mieć tylko 1 strój znowu wybrałbym ten komplet.

rene82 18.02.2020 21:34

Cytat:

Napisał mdxmd (Post 668774)
byłem mierzyłem i nie ....

Tak się dopytam gdzie w Polsce mierzyłeś że mieli badlandsa, latitude i carsbada i różnych rozmiarach...

Pirania 19.02.2020 08:21

Cytat:

Napisał rene82 (Post 669072)
Tak się dopytam gdzie w Polsce mierzyłeś że mieli badlandsa, latitude i carsbada i różnych rozmiarach...

Na Śląsku chyba jest dość mocny sklep albo uderzaj bezpośrednio do Przedstawiciela na Polskę, jest w Krakowie, bardzo ogarniety, ja tylko u Niego kupuję. :Thumbs_Up:
Jakby co info na priv.

bender42 19.02.2020 08:24

Cytat:

Napisał rene82 (Post 669072)
Tak się dopytam gdzie w Polsce mierzyłeś że mieli badlandsa, latitude i carsbada i różnych rozmiarach...

W Poznaniu mają np. w Motormind (tzn bez Carslbada obecnie bo czekają na nowe modele)

mdxmd 19.02.2020 11:32

Cytat:

Napisał rene82 (Post 669072)
Tak się dopytam gdzie w Polsce mierzyłeś że mieli badlandsa, latitude i carsbada i różnych rozmiarach...

nie polecam sklepu... chcę teraz rękawiczki wymienić na inny rozmiar i już od dwóch dni się nie odzywają... okazuje się, też że kasy też nie zwrócą tylko jakiś kupon na przyszłe zakupy mogę dostać...

ostatni raz kupiłem w tradycyjnym sklepie, narzekają, że ludzie traktują ich jak przymierzalnie a kupują w necie.... jest chyba oczywiste dlaczego, przy zakupach w necie bez łaski możesz oddać jak nie używane.

Jarek_MTB 10.03.2020 19:15

Bo taka jest prawda mierzysz w sklepie i kupujesz w necie, nic nie stoi na przeszkodzie zamowic w necie przymierzyc, oddac i powtarzac tak dlugo az sie dobierze rozmiar ;) Sklep z tego wzgledu jest tez drozszy, bo mozesz miec od reki.

Dubel 08.10.2020 20:10

1 Załącznik(ów)
Po 8 miesiacach dorwalem swoj komplecik w cenie mocno atrakcyjnej :D

Załącznik 100908

W rekach wzbudza zaufanie, na testy praktyczne przyjdzie czas niebawem :D

Tomas_XRV 08.10.2020 20:33

Kolorystyka będzie pasowała 👍

JarekO 08.10.2020 20:52

@Dubel - gdzie, co, jak? Podrzuć namiary proszę :-).


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.