Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kwestie różne, ale podróżne. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=80)
-   -   Jestem Rosjanką, motocyklistką…. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36366)

Metel 15.12.2019 13:58

Jestem Rosjanką, motocyklistką….
 
Witam Was wszystkich:)

Już byłam w przywitalni, ale wiem, iż nie wszyscy czytają tam posty, więc powtórzę….
Przyszłam tu do Was, ponieważ wiem, że Afrykanerzy (i nie tylko) są ludźmi otwartymi na Świat. Jestem Rosjanką, mieszkam w Polsce od kilku lat, jeżdżę motocyklem. Zanim wyjechałam do Polski, prowadziłam hotelik dla turystów motocyklowych w północnych lasach Rosji niedaleko fińskiej granicy, aktywnie współpracowałam z forum AfricaTwin.ru i uważam, że swoim uczestnictwem na Waszym Forum, mogłabym nie tylko powiększyć geografię Waszych podróży, a również być nieco przewodnikiem do prawdziwej rosyjskiej kultury, której przeciętny turysta nie potrafi rozpoznać w ciągu kilku dni swojej podróży. Chętnie opowiem Wam o czymś więcej niż banalne: matrioszka, plac Czerwony, bałałajka i walonki. Chciałabym opowiedzieć Wam o prawdziwych (czyli nie dla turystów) zwyczajach i tradycjach i oczywiście, o najważniejszym co jest w każdym kraju, o ludziach, którzy tam mieszkają.

Mam kilka pomysłów jak opowiedzieć o tym, żeby każdy z Was miał więcej wiedzy co i gdzie warto zobaczyć, jak zaoszczędzić w podróży, jak znaleźć to, co właśnie Was interesuje. Tutaj od razu muszę dodać, że nie mam zamiaru zawracać Wam głowy znanymi zabytkami, które bez mojej pomocy możecie sobie obejrzeć, chcę pokazać Wam prawdziwe życie prawdziwej Rosji, bo jestem Rosjanką i większość życia spędziłam tam. Mam nadzieję, że moja wiedza pozwoli odpowiedzieć na Wasze pytania i będzie pomocna.
Mam do Was tylko jedno pytanie. Czy moja propozycja kogoś zainteresuje?

P.S. Muszę zwrócić Waszą uwagę, że od kilku lat uczę się języka polskiego i z góry przepraszam za ewentualne błędy.
Czasami nie czuję języka i mogę używać słów niewłaściwie, więc, bardzo proszę o tym nie zapominać i w przypadku niejasności zadawać pytania. Dziękuję!

Katerina.

szelas 15.12.2019 14:07

Cześć Katerina,

Piszesz po polsku lepiej, niż większość na tym forum ;)

Ja jestem zainteresowany Twoją propozycją i chętnie skorzystam z Twoich doświadczeń i wiedzy

MUTT 15.12.2019 14:21

Cytat:

Napisał szelas (Post 661656)
Cześć Katerina,

Piszesz po Polsku lepiej, niż większość na tym forum ;)

:Thumbs_Up:
Sądzę , że zainteresujesz wielu ...
.:lukacz:

GregoryS 15.12.2019 14:37

Czesc,

Jak najbardziej pisz, to moze byc jeden z najciekawszych tematow na forum ! Wielu, wielu z nas skorzysta z Twoich opisow i porad.
Fajnie ze do nas dolaczylas, witamy ! :)

Neno 15.12.2019 14:47

Cytat:

Napisał szelas (Post 661656)
Cześć Katerina,

Piszesz po polsku lepiej, niż większość na tym forum ;)

O tym samym pomyślałem ;)
Witaj na Forum!

Adagiio 15.12.2019 14:49

Witaj na forum, pewnie że opowiadaj. Ja nigdy w Rosji nie byłem i pewnie nie pojadę, więc z ciekawością poczytam.

wojtekk 15.12.2019 14:53

Czesc! Rosja to jeden z moich ulubionych kierunków. Pisz !

Jac 15.12.2019 15:20

Jestem Rosjanką, motocyklistką….
 
Cześć Katerina!
Pisz jak najwięcej. Znajdziesz tutaj mnóstwo wielbicieli i wielbicielek tego kierunku wyjazdów.
Pzdr
Jac

darek70 15.12.2019 15:49

Cześć. My się znamy. Byłem u Ciebie kilka lat temu. Muszę gdzieś poszukać zdjęć. Byłem Hondą Varadero z gościem na GS 1150. Dojechali też wtedy Białorusini na Trampkach. Witaj.

szelas 15.12.2019 16:15

zdaje się, że jest nawet na forum opis wizyty u Kateriny :)

http://africatwin.com.pl/showpost.ph...32&postcount=7

świra 15.12.2019 16:23

Witaj i pisz ;)

CzarnyEZG 15.12.2019 16:25

Cześć.

Pisz, pisz bo chętnie poczytamy i w tamtą stronę wyruszymy.

Michał.

Metel 15.12.2019 16:34

"-Cześć. My się znamy. Byłem u Ciebie kilka lat temu. Muszę gdzieś poszukać zdjęć."
"-zdaje się, że jest nawet na forum opis wizyty u Kateriny...."

Cześć! Tak, to ja: ) Bardzo mi miło, że mnie pamiętacie. Dziękuję, nie oczekiwałam :)

consigliero 15.12.2019 16:39

Od dłuższego czasu przymierzam się do wizyty w Rosji, wprawdzie byliśmy 2 razy w Leningradzie ale nie udało się jeszcze zobaczyć St. Petersburga. Z racji braku ustabilizowanej sytuacji życiowej, nie mogę sobie zaplanować wyjazdu, przeważnie jest to spontaniczna decyzja, bo nagle mamy trochę czasu i staramy się to wykorzystać. Niestety jedziemy tam gdzie nie trzeba załatwiać wiz, ale w nadchodzącym sezonie mam zamiar wykupić wizę wielokrotną i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Pozdrawiam i zapraszam na kawę


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

sizyrk 15.12.2019 17:14

Witam.

Ja tez sie pisze, ciekawy kierunek.

Pozdrawiam

Pirania 15.12.2019 17:46

Witaj!;)
Miło Cię powitać i bardzo się cieszę że dołączyłas do nas.:Thumbs_Up:
Wschód to kierunek gdzie serce mi mięknie, a do tego język.. klimat.. gościnność.. to są rzeczy bliskie sercu.:bow:

Więcej szczegółów na priv..;))

Metel 15.12.2019 18:22

Cytat:

Napisał consigliero (Post 661674)
Od dłuższego czasu przymierzam się do wizyty w Rosji, wprawdzie byliśmy 2 razy w Leningradzie ale nie udało się jeszcze zobaczyć St. Petersburga.
Pozdrawiam i zapraszam na kawę

Dziękuję za zaproszenie :)
O tym też koniecznie napiszę w swoich postach. Uważam, że St.Petersburg i Moskwa, należą do Rosji geograficznie, lecz Rosji w nich niewiele.....

kristoch 15.12.2019 18:56

Też chętnie dowiem się więcej. Pisz koniecznie jakie masz pomysły opowiedzenia o Rosji.
Dzięki.

Dario 15.12.2019 19:09

Cześć Katerina.

Dobrze, że ktoś taki, jak Ty pojawił się na Forum.
Czekam z zainteresowaniem na Twoje propozycje.
Kierunek wschodni to moje najbliższe plany wypraw motocyklowych.
Pozdrawiam.
Darek "Dario"

sambor1965 15.12.2019 19:26

Cześć Katerina,

Szwendam się po tym Twoim kraju od radzieckich czasów i wciąż mnie zaskakuje. Fajnie że tu jesteś i coś opowiesz i podpowiesz...

żuk 15.12.2019 19:37

Jestem Rosjanką, motocyklistką….
 
Jakiś czas temu matrioszka była bliską znajomą, moją i paru innych osób.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...2336c9cca2.jpg

Może banalna, ale zabrała nas w wiele pięknych miejsc 🙂
Witaj, pytaj, pisz.
Wschód to mój kierunek. Sercem.
Pozdro


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Szpicerlok 15.12.2019 19:40

Witaj Kasiu 😀

Twój polski w piśmie jest bez zarzutu.
Pisz, udzielaj się, bądź prawdziwym ambasadorem Rosji.
To piękny kraj i dobrzy ludzie, niestety oceniany poprzez stereotypy...
Trochę czuję klimat, moja śp. Babcia była Rosjanką

Pozdrawiam Cię serdecznie
Maciek

puszek 15.12.2019 20:00

Fajnie ,ze jesteś.. Kilku sie tu chce zmierzyć ze śniegiem i tajgą :-))
Są tam koło bazy misie?:D

nabrU 15.12.2019 20:36

Witamy,

Jak już inni napisali, twój polski jest lepszy niż niejednego Polaka i gdybyś nie wspomniała, że jesteś Rosjanką nikt by się tego po twoim poście nie spodziewał. Więc po pierwsze gratulacje z powodu poczynionych postępów jezykowych, tym bardziej jeśli uczysz się polskiego tylko kilka lat.

Mnie ciutkę do Rosji daleko, ale też mam kiedyś w planach, co prawda przejazdem, ale kto wie? Każda uwaga będzie tutaj cenna.

Po trzecie, mamy tu trochę kobiet, ale każda dodatkowa przybliża nas tuaj do realiów 50/50 i nie chodzi mi tu o rodzaj opony :D

Vlad Palinka 15.12.2019 21:09

Witaj. Chętnie dowiem się więcej o tym kraju ;)

polly 15.12.2019 21:31

Cześć,

Świetny pomysł. Na pewno wniesiesz ciekawe informacje na forum.

P.S. Widzę, że mieszkasz w Krakowie(?). Może jakieś spotkanie w większym gronie i mała prezentacja + opowieści na żywo?

Komar 15.12.2019 21:57

Piszesz rewelacyjnym, książkowym językiem. Miło by było gdyby każdy tak się przykładał do swoich wypowiedzi jak Ty.

O Rosji pisz prawdę. Nie koloryzuj i nie prowadź "propagandy".
Opowiedz na początek o rzeczach najprostszych czyli jak się jeździ po Rosji, jakie są drogi, jak ludzie się zachowują, co robi policja, jak jest z bezpieczeństwem itd...

U nas jest masę informacji o wschodnich sąsiadach i czasami nie wiadomo, które są prawdziwe a które to zwykłe trolowanie.

Pisz prawdę bez koloryzowania!

Metel 15.12.2019 22:00

Cytat:

Napisał polly (Post 661705)
Cześć,

Świetny pomysł. Na pewno wniesiesz ciekawe informacje na forum.

P.S. Widzę, że mieszkasz w Krakowie(?). Może jakieś spotkanie w większym gronie i mała prezentacja + opowieści na żywo?

Dziękuję! Naprawdę świetny pomysł :) Zorganizuję, koniecznie.

Metel 15.12.2019 22:05

Cytat:

Napisał Komar (Post 661709)
Piszesz rewelacyjnym, książkowym językiem. Miło by było gdyby każdy tak się przykładał do swoich wypowiedzi jak Ty.
O Rosji pisz prawdę. Nie koloryzuj i nie prowadź "propagandy".
U nas jest masę informacji o wschodnich sąsiadach i czasami nie wiadomo, które są prawdziwe a które to zwykłe trolowanie.
Pisz prawdę bez koloryzowania!

Dziękuję bardzo za pochwałę mojej polszczyzny:)

Co dotyczy prawdy.... Po to tu jestem. Obiecuję.

jorge 15.12.2019 22:13

Cześć!!! / привет !!!

Super, że się zalogowałaś! Cieszę się, że chcesz współtworzyć forum swoją radą! Zachęcam do założenia wątku "Rosja" w podforum "przygotowanie do podróży" - lub gdziekolwiek zechcesz. Dołączasz do elity - naszych lejdisek :). Masz BDB polski - chciałbym pisać tak w jakimkolwiek języku :).

PS

Mam nadzieję, że zobaczymy się na zamknięciu sezonu - na zlocie, miło by było skojarzyć twarz z imieniem.

tyran 16.12.2019 01:23

Chciałbym odwdzięczyć Ci się równie pięknym tekstem w twoim ojczystym języku, niestety bukwy pisałem po raz ostatni jakieś 30 lat temu. :)
Pisz, pisz. Rosja (mam nadzieję) przede mną.
Dla wielu będzie to ciekawa lektura.

Rychu72 16.12.2019 07:10

Witaj Katerina

Nigdy nie byłem w Rosji, bo zawsze wybierałem inne, wg mnie, ciekawsze kierunki.
Mam nadzieję, że Twoje podpowiedzi i opowieści zachęcą mnie i pojadę w końcu do tego bezkresnego kraju. ;)

Adampio 16.12.2019 08:08

Dzień dobry, to ja od razu spytam o konkrety.
Na początek o aktualną praktykę dot. obowiązku meldunkowego. Ostatni raz byłem w Rosji w 2009, pociągiem i marszrutkami. (Wilno-Petersburg-Kirowsk i okolice) i byl poważny problem z zameldowaniem się, a wszyscy straszyli że jak się nie zamelduję to przy wyjeździe będę miał problemy. Ostatecznie spaliśmy w tym celu (12 osob) jedną noc w jakimś miejskim hotelu na Północy, w niąsteczku "górniczym". Recepcja tego hotelu, po przejsciu procedury meldunkowej, uroczyście przyrzekła - nigdy więcej innostrańców 😁
Jak to obecnie wygląda, bo to opisane wyżej doświadczenie mocno mnie zniechęciło do wyjazdów w tamtym kierunku?

Emek 16.12.2019 09:26

Praktyka jest taka, że jak śpisz w hotelu to nic nie musisz bo obowiązek meldunkowy spada na kwaterującego. Jak masz wizę tranzytową to nie podlegasz obowiązkowi meldunkowemu. Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej ale nawinąłem po Rosji sporo kilometrów i nikt się o obowiązek meldunkowy nie upominał na wyjeździe. Jak walisz koleją to bilet jest meldunkiem.
Jak spaliśmy w hotelach czy innych hostelach zawsze brali paszporty i migracjonki czyli dokonywali rejestracji (warto zostawić sobie rachunek w razie gdyby).
Na zadupiach Kaukazu nikt nic nie chciał ani nie rejestrował nawet jak spaliśmy pod dachem. W Kisłowodsku to Pan bardzo prosił aby nie musiał tego robić bo to upierdliwa papierologia. Dał skidkę to się zgodziliśmy w zamian za brak meldunku i brak rachunku. W razie czego byliśmy u niego w gościach. Są pewnie jakieś sankcje za brak meldunku więc dla świętego spokoju warto wziąć hotel raz w tygodniu i po temacie.
Nie wiem co cię tak zniechęciło w tym obowiązku meldunkowym bo w praktyce masz to w dupie nocując co jakiś czas w hotelu.

Many Bugs 16.12.2019 09:33

Witaj. Twój polski perfekcyjny, a i po odpowiedziach afrykańskiej braci widać że zmobolizowało to wszystkich do poprawnej pisowni 😁🤣 aż miło popatrzeć i poczytać.

Neo 16.12.2019 12:28

Cytat:

Napisał Many Bugs (Post 661736)
Witaj. Twój polski perfekcyjny, a i po odpowiedziach afrykańskiej braci widać że zmobolizowało to wszystkich do poprawnej pisowni ���� aż miło popatrzeć i poczytać.

Metel na moderatorkę! Ktoś tu wreszcie zrobi porządek z poprawnym wyrażaniem swoich pokręconych myśli! :)
Żartowałem, nie będziesz marnowała energii na głupoty. Pisz, pisz, przelewaj swoje pomysły na forum. Niech się wschodnia tematyka kręci i niech kolejni wyruszą aby poznać sąsiadów. Może by tak kiedyś jakiś wspólny zlot afrykański gdzieś na wschodzie? Pojechałbym przy okazji zobaczyć dawne włości przodków z Rosji... :)

Adampio 16.12.2019 16:37

Cytat:

Napisał Emek (Post 661732)
Nie wiem co cię tak zniechęciło w tym obowiązku meldunkowym bo w praktyce masz to w dupie nocując co jakiś czas w hotelu.

Mam siwą brodę, piątkę na początku PESELa i dosyć dobrą pamięć. Dla jadącej z nami młodzieży wszystko było ezgotyczne ale mi się przypominało to i owo. No i bylem z grupa górołazów, dla których spanie poza hotelem jest stanem naturalnym ;)

jochen 16.12.2019 17:03

Jeśli mieszkasz w Krakowie, to zapraszamy do dołączenia do Grupy Krakuff - spotykamy się towarzysko co jakiś czas. Grupa jest otwarta, po prostu się dopisz.
Grupę Krakuff znajdziesz w dziale "Grupy Regionalne".

herni 16.12.2019 17:23

2 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Metel (Post 661673)
"-Cześć. My się znamy. Byłem u Ciebie kilka lat temu. Muszę gdzieś poszukać zdjęć."
"-zdaje się, że jest nawet na forum opis wizyty u Kateriny...."

Cześć! Tak, to ja: ) Bardzo mi miło, że mnie pamiętacie. Dziękuję, nie oczekiwałam :)


Kilka razy byłem w Rosji. Oczywiście podczas pobytu w Karelii tez miałem przyjemność bycia goszczonym w waszych progach w czerwcu 2016r.

Metel 16.12.2019 17:51

O aktualną praktykę obowiązku meldunkowego
 
Cytat:

Napisał Adampio (Post 661723)
Dzień dobry, to ja od razu spytam o konkrety.
Na początek o aktualną praktykę dot. obowiązku meldunkowego. i byl poważny problem z zameldowaniem się, a wszyscy straszyli że jak się nie zamelduję to przy wyjeździe będę miał problemy. Ostatecznie spaliśmy w tym celu (12 osob) jedną noc w jakimś miejskim hotelu na Północy, w niąsteczku "górniczym". Recepcja tego hotelu, po przejsciu procedury meldunkowej, uroczyście przyrzekła - nigdy więcej innostrańców ��
Jak to obecnie wygląda, bo to opisane wyżej doświadczenie mocno mnie zniechęciło do wyjazdów w tamtym kierunku?

Dzień dobry:)
1. Wiza, którą dostałeś, obarcza Cię obowiązkiem zameldowania na terenie 1 raz co 5 dni. Jeśli chcesz bez dodatkowych pytań dostać kolejną wizę, musisz obowiązek spełnić. I nie ma znaczenia czy ktoś poprosi Cię na granicy to udowodnić.
2. W Rosji dla załatwienia każdej sprawy jest konkretny dokument. W przypadku zameldowania cudzoziemca, taki dokument wydaje HOTEL i uwaga! to jego obowiązek. Jeśli hotel odmawia - poszukaj innego, bo inaczej to znowu może wywołać dodatkowe pytania nie do hotelu, tylko od Ciebie.
3. Rachunek z hotelu - to tylko rachunek i on nie zawiera koniecznych informacji dla straży granicznej.
4.Ostatnio mnóstwo hoteli wychodzi z szarej strefy i rejestruje swoją działalność jak musi być. Więc, załatwienie niezbędnych dokumentów to już nie problem.
5. Rzeczywiście, straż graniczna może nie poprosić tego dokumentu i co raz częściej (jak słyszę od Polaków) się uśmiecha.

maciekrom 16.12.2019 20:24

Witaj, mnie też interesuje ten kierunek, kusi mnie zwłaszcza Krym a jakoś do tej pory zawsze było pod górkę z wizą.

sagittariush 16.12.2019 22:51

Cześć Katerina,
Po tym, jak napisałaś o tym, że Moskwa i Peter należą do Rosji jedynie geograficznie wiem, że opowieści o Twojej Rosji będą i dla mnie fascynującą lekturą i inspiracją. :)
Pozdrawiam,
Mariusz

Artek 16.12.2019 23:39

Cześć Katerina.


Temat sprzed paru lat na TCP: http://forum.transalpclub.pl/viewtop...oracji#p314587

wojtek II 17.12.2019 10:11

Super, Tylko dlaczego tak późno?! W lipcu byłem w Twoich regonach i został tam gdzieś w krzakach mój żółty worek z namiotem i materacem. Może ktoś znajdzie.

szelas 17.12.2019 11:42

Tak trochę w temacie, a trochę obok.

Planuję Nordcapp na 2020. Pierwotnie miało być tylko po Norwegii, lub ew. powrót przez Finlandię, ale ten wątek podsunął mi myśl... a właściwie dlaczego nie przez Murmańsk.
Do tego wczoraj przyjrzałem się na kalendarz DTM (seria wyścigowa, w której prawdopodobnie wystartuje Robert Kubica w przyszłym sezonie) i tak się składa, że jedno z GP odbywa się na nowym torze Igora Drive koło Petersburga.

I teraz tak sobie myślę, że można by trzy pieczenie na jednym ogniu upiec.

Teraz pytanie: kiedy powinienem zabrać się za formalności wizowe, zakładając, że chcę do Rosji wjechać ok 28 maja ?

Emek 17.12.2019 11:54

2 tygodnie spoko zdążysz, chyba że sam się będziesz bawił a nie przez biuro to nie wiem.

Miszel 17.12.2019 13:11

Cytat:

Napisał szelas (Post 661877)
Teraz pytanie: kiedy powinienem zabrać się za formalności wizowe, zakładając, że chcę do Rosji wjechać ok 28 maja ?

1. Tylko przez biuro wizowe. Nie próbuj sam, bo ugrzęźniesz. Biuro załatwi ci wszystkie formalności w 15 minut za prowizję jakieś stokilkadziesiąt zł.
2. Oprócz zwykłego trybu (patrz Emek powyżej) jest też tryb ekspresowy - wystarczy jakiś tydzień przed. O ile drożej, to nie wiem, ale lepiej nie ryzykuj - biurokracja lubi sprawiać niespodzianki.
3. Żeby dostać wizę (turystyczną) będziesz musiał mieć rezerwacje hotelowe na wszystkie dni pobytu. Przez ostatnie lata załatwiało to również biuro wizowe (przynajmniej tu w Krakowie) na zasadzie: rezerwacja i odwołanie po otrzymaniu wizy. Gdy parę tyg. temu załatwiałem dla siebie, powiedzieli, że zrezygnowali i z powrotem przerzucili ten obowiązek na klienta. Powód: booking.com zablokował im konto bo odwoływali 99.9% rezerwacji :D :D

Zdrówko,
Miszel

Emek 17.12.2019 13:20

Jakie to biuro?

Miszel 17.12.2019 13:21

Cytat:

Napisał Emek (Post 661897)
Jakie to biuro?

Tamara, plac Biskupi.

Emek 17.12.2019 13:25

Nie było mowy o rezerwacjach hoteli jak robiłem wizy w tym roku (aina). Zresztą to proste jak cep więc nawet jeśli to problemu nie widzę. Większość pensjonów (nie hoteli) w RUS działa i tak za gotówę więc rezerwacja i jej ewentualne odwołanie jest bezkosztowe.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.