Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   Wieści podróżniczokoronawirusowe (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37108)

sambor1965 19.04.2020 10:31

Wieści podróżniczokoronawirusowe
 
Wielu z nas planuje lub planowało podróże motocyklowe i warto może dzielić się tu informacjami na tematy z tym związane.

Zacznę z "mojego" podwórka:

Kazachstan zawiesił od piątku do 1 listopada ruch bezwizowy (m. in. dla Polaków). Nie ma lotów do Ałmaty i Astany.

W Kirgistanie zamkniete miasta: Biszkek, Osz, Jalalabad. Nie ma lotów żadnych na razie.

Tadżykistan pozostaje oficjalnie krajem bez koronawirusa, Trudno jednak w to wierzyć patrząć, że ten problem mają wszystkie kraje ościenne.

Chiny z kwarantanną dwutygodniową dla przyjeżdżających. Cudzoziemców nie wpuszczają.

Indie zamknięte całkowicie.

Adagiio 19.04.2020 12:23

Nie tak egzotycznie, ale może się przyda:

We Włoszech zagraniczni turyści nie mogą wjeżdżać na terytorium kraju do odwołania. W północnych regionach zakaz ma potrwać do końca września. Schroniska w górach będą zamykane na noc, brak możliwości noclegu, posiłki i picie serwowane tylko na wynos. Od 4 maja wejdą nowe przepisy, więc zrobię aktualizacje.

Rumunia do końca maja zamknięta dla zagranicznych turystów z możliwością przedłużenia, info z 12 kwietnia.

krytek 19.04.2020 18:36

a jak Rumunia ?

Mamy zaklepany pobyt od 24 maja w Rumuni i dojazd az niestety z Anglii i na ta chwile nic nie wiemy czy bedziemy mogli pojechac :(

pozdr

nabrU 19.04.2020 18:49

Krytek,

Po mojemu mamy załatwione siedzenie na doopie co najmniej w tym sezonie i jeśli już to zostanie pewnie jazda po UK.

https://www.gov.uk/foreign-travel-ad...ia/coronavirus

Nie wspomnę, że jeszcze tam trzeba dojechać przez inne kraje... i większośc ma 14-dniową kwarantannę dla obcokrajowców. Tak więc taka wycieczka może trwać kilka miesiecy... o ile w ogóle będzie możliwa.

lotnik 19.04.2020 18:58

Cytat:

Napisał krytek (Post 678037)
a jak Rumunia ?

Mamy zaklepany pobyt od 24 maja w Rumuni i dojazd az niestety z Anglii i na ta chwile nic nie wiemy czy bedziemy mogli pojechac :(

pozdr

Generalnie to się nie pakujcie ;)
Myślę że ten rok jest stracony. Oby dało się w przyszłym roku wyjechać za granicę

Poncki 19.04.2020 21:13

Na Bałkanach wygląda to tak:

Bośnia:

- zakaz wjazdu dla wszystkich poza NATO itp.
- godzina policyjna
- brak transportu publicznego

Serbia:

- loty zawieszone
- przejścia graniczne zamknięte do odwołania
- godzina policyjna

Chorwacja:

"Pojawiające się w polskich środkach masowego przekazu informacje o otwarciu sezonu turystycznego z dniem 01.06.2020 r. są niestety tylko życzeniem – przede wszystkim chorwackiej branży turystycznej, ale także nas wszystkich. Wiedząc, że w Chorwacji 20% PKB pochodzi właśnie z wpływów z turystyki, rozumiemy to życzenie.

Niestety, podana data nie znajduje żadnego odzwierciedlenia w oficjalnych komunikatach władz Chorwacji, które nie tylko nie zapowiadają tak daleko posuniętego łagodzenia obostrzeń, ale nie podają także informacji o ewentualnych pierwszych krokach w łagodzeniu obostrzeń."

(strona ambasady)

- Przedłużenie decyzji o wstrzymaniu granicznego ruchu osobowego - do 18. 05.2020
- Pozostaje zakaz przemieszczania pomiędzy województwami tj. możliwość przemieszczania wyłącznie na podstawie e-przepustek.

Czarnogóra:

- Brak transportu krajowego
- Zakaz przemieszczania między miastami
- Limit 2 osób w samochodzie
- Kraj zamknięty dla obcokrajowców

Trochę lepiej wygląda to na Islandii :D

" SamkvĂŚmt upplýsingum LandlĂŚknisembĂŚttisins er ekki mĂŚlt meĂ° neinum forrannsóknum eins og er, en upplýsingar um nálgun í heilbrigĂ°iskerfi Íslands vegna sprengissjúkdóma eru vel auglýstar meĂ° ýmsu móti.
Komandi farĂžegum er sent sms Ăžar sem Ăžeir biĂ°ja um aĂ° hafa samband viĂ° lĂŚkni sinn ef Ăžeir hafa heimsótt Kína, Íran, Ítalíu, Ölpana eĂ°a SuĂ°ur-Kóreu og sýna flensueinkenni. "

A tak serio, to polecam zajrzeć na stronę ambasady USA w Reykiaviku. Piszą, że nie ma szczególnych obostrzeń:

https://is.usembassy.gov/covid-19-information/

nabrU 19.04.2020 21:24

O Islandii to lepiej u źródła. Mamy fory jako największa mniejszość i stronka jest też po polsku:D. Tak różowo wcale nie jest:

https://www.covid.is/polski

Dubel 19.04.2020 21:41

Norwegia na razie zamknięta dla turystów, zawracają wszystkich na granicy. Dam znać gdy coś się zmieni.

Poncki 20.04.2020 12:01

Cytat:

Napisał Radarman (Post 678085)
O Islandii to lepiej u źródła. Mamy fory jako największa mniejszość i stronka jest też po polsku:D. Tak różowo wcale nie jest:

https://www.covid.is/polski

Tak czy inaczej dyskusja raczej akademicka ;)
No bo jakoś trzeba się tam dostać...

Niemcy:

- noclegi w hotelach mogą być wykorzystywane tylko w wyjątkowych przypadkach, tj. nie dla celów turystycznych/urlopowych;

- Ważne! Zawsze należy mieć przy sobie odpowiednie dokumenty potwierdzające powód wjazdu do Niemiec (lub przejazdu przez Niemcy) do okazania podczas kontroli.

- Od 10.04.2020 r. osoby powracające do Niemiec muszą odbyć obowiązkową, 14-dniową kwarantannę domową. W przypadku poniższych grup pracowników (...) zwolnionych z obowiązków kwarantanny przy braku występowania symptomów potrzebne jest posiadanie zaświadczenia o pilnej potrzebie wjazdu do Niemiec.

- Ważne! Podróżujący bez uzasadnionego powodu nie mogą wjeżdżać na terytorium RFN. Odwiedziny rodziny w okresie świątecznym lub odebranie członka rodziny, który wylądował na niemieckim lotnisku, nie będą uznawane przez niemiecką policję jako uzasadniony powód wjazdu do Niemiec. Ostateczną decyzję podejmuje każdorazowo policjant podczas kontroli.


https://www.gov.pl/web/niemcy/inform...-2-w-niemczech

Novy 20.04.2020 12:16

Z tego, co mi wiadomo po wjeździe do Niemiec obowiązkowa jest 14-dniowa kwarantanna.

Na chwilę obecną dla osób przebywających na terenie Niemiec nie ma ograniczeń w poruszaniu się po kraju. Wyjątkiem jest land Bawaria.


https://www.bundesregierung.de/breg-...nahmen-1734724

matjas 20.04.2020 13:35

A jak jest z Czechami??? Jakbym miał jechać tam do roboty to mogę okazawszy na przykład na granicy jakiś kwit a'la zaproszenie z firmy tamże?
Mam taki plan pojechać na parę dni a potem się kwarantannić bo resztę mogę robić nie wychodząc z domu.
m

mikelos 20.04.2020 15:13

Cytat:

Napisał sambor1965 (Post 677940)
Wielu z nas planuje lub planowało podróże motocyklowe i warto może dzielić się tu informacjami na tematy z tym związane.

Zacznę z "mojego" podwórka:

Kazachstan zawiesił od piątku do 1 listopada ruch bezwizowy (m. in. dla Polaków). Nie ma lotów do Ałmaty i Astany.

Cześć Sambor
Możesz podać źródło tych wiadomości ? Mamy zaplanowany i opłacony trip na sierpień w tamte rejony. Zastanawiam się na ile realny jest ten 1 listopada ? Czy jest cień szans że skrócą ? Znalazłem tylko takie info:
https://www.gov.pl/web/kazachstan/og...o-kazachstanie

jagna 20.04.2020 15:17

Cytat:

Napisał mikelos (Post 678194)
Możesz podać źródło tych wiadomości ?

podobno tu, mój rosyjski nie jest biegły ;)

https://vlast.kz/novosti/38926-kazah...GrbiNlM-h-GyD4

mikelos 20.04.2020 15:33

Cytat:

Napisał jagna (Post 678199)
podobno tu, mój rosyjski nie jest biegły ;)

https://vlast.kz/novosti/38926-kazah...GrbiNlM-h-GyD4

Dzięki :) Czyli siedzimy na dupie bo szansa na wizę jest raczej niewielka :(


Dekretem rządu Republiki Kazachstanu z dnia 17 kwietnia 2020 r. „W sprawie niektórych kwestii wjazdu (wyjazdu) w Republice Kazachstanu i pobytu imigrantów w Republice Kazachstanu”, bezwizowy system dla cudzoziemców jest zawieszony do 1 listopada. Dokument jest opublikowany na stronie internetowej premiera.

„Zawiesić do 1 listopada 2020 r. Ważność ust. 17 Zasad wjazdu i pobytu imigrantów w Republice Kazachstanu, a także ich wyjazdu z Republiki Kazachstanu, zatwierdzonych przez Rząd Republiki Kazachstanu z dnia 21 stycznia 2012 r. Nr 148”, mówi rezolucja.

Paragraf 17 zasad stanowi, że obywatele Australii, USA, Austrii, Bahrajnu, Belgii, Bułgarii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Watykanu, Wietnamu, Niemiec, Grecji, Danii, Nowej Zelandii, Japonii, Izraela, Irlandii, Islandii, Hiszpanii, Indonezji, Włoch, Kanady, Katar, Cypr, Kolumbia, Republika Korei, Kuwejt, Łotwa, Litwa, Liechtenstein, Luksemburg, Węgry, Malezja, Malta, Meksyk, Monako, Holandia, Norwegia, Oman, Polska, Portugalia, Rumunia, Arabia Saudyjska, Singapur, Słowacja, Słowenia, Tajlandia, Turcja, Wielka Brytania i Irlandia Północna, Filipiny, Fiński ii, Francja, Chorwacja, Czechy, Chile, Szwajcaria, Szwecja i Estonia są wprowadzane do Republiki Kazachstanu i pozostawić ją bez wizy, jeżeli okres ich pobytu w kraju nie przekracza trzydziestu dni kalendarzowych od chwili przekroczenia granicy państwowej Republiki Kazachstanu. Tak więc obywatele wszystkich tych krajów będą mogli wjechać do Kazachstanu dopiero 1 listopada.

Wprowadzono również zmiany do paragrafu 26-1 Zasad dotyczących wjazdu i pobytu imigrantów w Republice Kazachstanu, a także ich wyjazdu z Republiki Kazachstanu w związku z siedemdziesięciodwóch godzinnym bezwizowym reżimem wjazdu, pobytu i wyjazdu z kraju. Pozycja ta dotyczy obywateli ChRL i Indii, którzy tranzytują linie lotnicze do krajów trzecich przez międzynarodowe porty lotnicze stolicy Kazachstanu, Ałmaty, Szymkentu, Aktau, Karagandy i Taraz. Wcześniej dekretem rządu Republiki Kazachstanu z dnia 27 stycznia 2020 r. Pozycja ta została zawieszona do 1 lipca.

W związku ze wspomnianą nową rezolucją Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Kazachstanu otrzymało polecenie wysłania powiadomienia do wskazanych państw drogą dyplomatyczną.

Dekret wchodzi w życie od dziś.

sambor1965 20.04.2020 15:39

Cytat:

Napisał mikelos (Post 678194)
Cześć Sambor
Możesz podać źródło tych wiadomości ? Mamy zaplanowany i opłacony trip na sierpień w tamte rejony. Zastanawiam się na ile realny jest ten 1 listopada ? Czy jest cień szans że skrócą ? Znalazłem tylko takie info:
https://www.gov.pl/web/kazachstan/og...o-kazachstanie

Myślę, że na razie wszystko to wróżenie z fusów nie oparte na żadnych racjonalnych podstawach. 1 listopada znaczy mniej więcej: nie myślcie o tym, by się do nas wybierać.
Ale wszystko może się zmienić za miesiąc. Ja na razie odwołałem transport majowy i wszystkie pozostałe terminy trzymam póki co. Nadziei nie mam specjalnych, ale kto wie. Nie przejmuję się tym, bo tu nic ode mnie nie zależy.

krytek 20.04.2020 18:58

Cytat:

Napisał Radarman (Post 678043)
Krytek,

Po mojemu mamy załatwione siedzenie na doopie co najmniej w tym sezonie i jeśli już to zostanie pewnie jazda po UK.

https://www.gov.uk/foreign-travel-ad...ia/coronavirus

Nie wspomnę, że jeszcze tam trzeba dojechać przez inne kraje... i większośc ma 14-dniową kwarantannę dla obcokrajowców. Tak więc taka wycieczka może trwać kilka miesiecy... o ile w ogóle będzie możliwa.

dzieki za info :)
zepsules mi dzien :( , ale mam promyczek nadziejii jeszcze :)

rrolek 20.04.2020 21:24

Nie ma co biadolic. Wielu pod samym domem ma w pyte zarabistych szlaków tylko zapętlona w swojej rzeczywistości jakoś nie może / nie chce na nie zjechać. Może pora zrobić cos inaczej? Czasu jest.

Pozdr rr

Boldun 21.04.2020 10:02

A jak ze Słowackimi lasami?
Wybieram się w weekend w BN i przeskoczyć chciałem:
Wysowa Zdrój > Zborov > Ożenna
Jakie prawdopodobieństwo Pokuty?

Emek 21.04.2020 10:08

Prawdopodobieństwo raczej żadne bo nie przejedziesz przez granicę. Czynne masz przejścia Barwinek i Chyżne wedle tego co podaje Straż Graniczna.

matjas 21.04.2020 10:48

Cytat:

Napisał Boldun (Post 678339)
A jak ze Słowackimi lasami?
Wybieram się w weekend w BN i przeskoczyć chciałem:
Wysowa Zdrój > Zborov > Ożenna
Jakie prawdopodobieństwo Pokuty?

to tak jak moje głupie pytanie powyżej :mur:
granica zamknięta i fertig. nie musisz się martwić pokutą a ja pracą w CZ narazie.

lotnik 22.04.2020 19:24

Cytat:

Napisał Boldun (Post 678339)
A jak ze Słowackimi lasami?
Wybieram się w weekend w BN i przeskoczyć chciałem:
Wysowa Zdrój > Zborov > Ożenna
Jakie prawdopodobieństwo Pokuty?

Żyjesz w jakimś bunkrze ze nie wiesz co się dzieje ? ;)

QrczaQ 27.04.2020 21:55

Moim zdanie te opinie, że moim zdaniem zapomnij o sezonie blablabla są bezpodstawne. Coraz więcej praw odzyskujemy i nie ma co biadolić, bo sami sobie kopiecie ziemiankę.
Ja planuje wyjazd w Alpy na weekend. Do Polski autem w lecie. Moto na jesień do Senegalu.
Nie planuje siedzieć w ziemiance.

fassi 27.04.2020 23:03

A ktoś wie czy mając lejce i kartę woźnicy i do tego zezwolenie pracodawcy to można po całej gejropie jeździć? Przecież transportu nie można zatrzymać ? Artek może wie coś?

Neo 27.04.2020 23:49

Cytat:

Napisał fassi (Post 679602)
A ktoś wie czy mając lejce i kartę woźnicy i do tego zezwolenie pracodawcy to można po całej gejropie jeździć? Przecież transportu nie można zatrzymać ? Artek może wie coś?

Znajomy z Włoch proponował nam zatrudnienie u siebie celem przekroczenia kolejnych granic. Podobno jest to sprawdzona metoda. Na tym kierunku kwarantanna obowiązkowa po przybyciu. No i potem chyba po powrocie do Polski, także czasowo niezbyt wielka okazja....

nabrU 28.04.2020 00:16

Nie wiem, na 100% ale te przebrzydłe Angliki jeżdża tymi końmi ile wlezie więc chyba się da. Jeden koń to mi nawet taką wielką kupę zrobił koło domu pare dni temu... :mur:

Ale ja to generalnie nie mam nic przeciwko temu jeździectwu na drogach, bo te niektore dżokejki w tych obcisłych spodniach to niczego sobie są jak tak sobie jadą na tych rumakach :drif:

https://www.doversaddlery.com/images/xxl/0003509_5.jpg

Novy 28.04.2020 07:00

Cytat:

Napisał fassi (Post 679602)
A ktoś wie czy mając lejce i kartę woźnicy i do tego zezwolenie pracodawcy to można po całej gejropie jeździć? Przecież transportu nie można zatrzymać ? Artek może wie coś?

Czy po całej Europie to nie wiem, ale do Polski na "pauzę" bez kwarantanny da się wjechać.

Adagiio 28.04.2020 07:19

Tu nie chodzi o kopanie ziemianki tylko o bezpodstawne zniewolenie. Zanim nie wymyślili tej zarazy mogłem jarać po kilka paczek fajek dziennie, czy pić płyn zimowy do spryskiwacza i żaden rząd się o mnie nie martwił że mogę zdechnąć z tego powodu.
Ten sam rząd ma teraz wyjebane na to że przez zamknięcie granic tysiące obywateli nie może pracować, ale ich głównym celem jest wyłącznie to, żeby móc propagandowo manipulować i straszyć ludzi. Mając głęboko w dupie czy ktoś umrze na zarazę, na sraczkę czy z głodu. Dowodem na to niech będzie fakt że w całym kraju wykonano mniej testów niż w jednym regionie we Włoszech gdzie mieszka 5 milionów ludzi. Ten opiekuńczy rząd nie ustalił stałych cen na maski i rękawiczki, tylko pozwala na spekulację, nakazując ich używania i przyzwalając na dymanie całego narodu przez kilku co żreją z tego samego koryta, za naszą kasę.

Melon 28.04.2020 08:35

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 679627)
Tu nie chodzi o kopanie ziemianki tylko o bezpodstawne zniewolenie. Zanim nie wymyślili tej zarazy mogłem jarać po kilka paczek fajek dziennie, czy pić płyn zimowy do spryskiwacza i żaden rząd się o mnie nie martwił że mogę zdechnąć z tego powodu.
Ten sam rząd ma teraz wyjebane na to że przez zamknięcie granic tysiące obywateli nie może pracować, ale ich głównym celem jest wyłącznie to, żeby móc propagandowo manipulować i straszyć ludzi. Mając głęboko w dupie czy ktoś umrze na zarazę, na sraczkę czy z głodu. Dowodem na to niech będzie fakt że w całym kraju wykonano mniej testów niż w jednym regionie we Włoszech gdzie mieszka 5 milionów ludzi. Ten opiekuńczy rząd nie ustalił stałych cen na maski i rękawiczki, tylko pozwala na spekulację, nakazując ich używania i przyzwalając na dymanie całego narodu przez kilku co żreją z tego samego koryta, za naszą kasę.

Pewnie dużo ludzi się z Toba zgodzi ja tyż ale co można zrobić.No oprócz postawienia kos na sztorc?

Emek 28.04.2020 08:57

Cytat:

Napisał Radarman (Post 679613)
Nie wiem, na 100% ale te przebrzydłe Angliki jeżdża tymi końmi ile wlezie więc chyba się da. Jeden koń to mi nawet taką wielką kupę zrobił koło domu pare dni temu... :mur:

Ale ja to generalnie nie mam nic przeciwko temu jeździectwu na drogach, bo te niektore dżokejki w tych obcisłych spodniach to niczego sobie są jak tak sobie jadą na tych rumakach :drif:

https://www.doversaddlery.com/images/xxl/0003509_5.jpg

Z naciskiem na niektóre bo klasyczny look brytyjki na koniu to raczej tak się prezentuje ;).
https://hips.hearstapps.com/hmg-prod...1574100835.jpg

wojtekk 28.04.2020 08:59

Panowie, to nie HP - pytanie konkretne i zostawmy konkretne wpisy, dobrze? Łatwiej będzie się w nim połapać szukając wpisów na "zadany" przez autora temat.

QrczaQ 28.04.2020 09:15

No to w temacie. Mieszkam koło granicy francuskiej w Szwajcarii.
Tu można pojechać do Francji i wrócić jak się ma cel. Np. odwiedzić rodziców czy rodzine, bez żadnych papierów.
Francuzi mogą wjechać i wyjechać jak mają cel. Np. kierat, ale muszą mieć papiery od kierownika kieratu.

Generalnie tu już otwierają obozy zagłady i od wczoraj 27 kwietnia można: fryzjer, kosmetyczka, masaż (czytaj prostytucja) i sklepy z majsterkowaniem.

Od 11 maja szkoły obowiązkowe i reszta sklepów.

Od 8 czerwca reszta.

Gastronomia i zbiorowe imprezy nieokreślony termin.

Analizując powyższe, wkurza mnie to mędrkowanie, że ja się nie znam ale moim zdaniem do końca roku... a nie mówiłem? Lepiej się miło zaskoczyć niż rozczarować. https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...d76c96b39c.jpg

matjas 28.04.2020 09:49

Ważne ze masaż otwierają :)

Adagiio 28.04.2020 12:15

Rafał, każdy kraj decyduje według jakiś wytycznych, które działalności otwierać wcześniej, które później. Ale żaden nie zmusza swoich obywateli przez zamknięcie granic do porzucenia pracy, którą mogliby wykonywać. I pozostawiając ich na dodatek bez żadnego wsparcia. I nie pisze tu o sobie, bo choć mnie ten problem dotknął, ja sobie z tym poradzę. Ale tysiące ludzi na przygranicznych obszarach straciło przez to możliwość pracy a większość to jednani żywiciele swoich rodzin. Ze Słowacji na Węgry, ze Słowenii na Węgry, z Czech i Słowacji do Austrii i odwrotnie jakoś można. Podobnie jest w innych, gdzie dopuszczone jest przekraczanie granicy z powodów zawodowych. Moi znajomi z Como, pracujący w Lugano, dojeżdżają codziennie do pracy tam gdzie można pracować. Ci co siedzą na dupie dostali wsparcie w wysokości 80% deklarowanych zarobków, choć nie są obywatelami Szwajcarii.
Zresztą szkoda gadać.

QrczaQ 28.04.2020 12:49

No temat rzeka. Tu przedłużyli bezrobotniak na 120 dni 80% pensji.

Wiele krajów podeszło do tego tematu bezmyślnie. Pozamykac wszystko i sajonara.
Teraz czytam artykuł. Od 13 marca na granicach w CH zawrócono 56.000 ludzi i wystawiono 150 mandatów dziennie za bezcelowe przekroczenie np. po zakupy do Niemiec czy Francji.

Wiesci z Rosji. Tam jest zamordyzm. Suki z megafonów straszą ludzi żeby wracali do domów. Żeby się przemieszczać trzeba wyrobić elektroniczną przepustkę z numerami blach, cel itd. Sprawdzają to przed wejściem metra i wyjazd wjazd z miasta. No ale ludzie tak się nie dają i chodzą na spacery, chowają się po krzakach (dosłownie), starsi ludzie jak są złapani na dworze (polu) to tracą jakąś tam dopłatę więc szczególnie oni się zachowują jak za dawnych znanych czasów.

Trzeba otwierać wszystko i się nie dawać zwariować/zdechnąć z głodu.

sambor1965 28.04.2020 13:11

Kirgistan, stan wyjątkowy przełużony do 10 maja. Brak możliwości wjazdu i wyjazdu. Indie całkowicie zamknięte do 3 maja. Rosja nie przyjmuje naet wniosków wizowych do 1 czerwca. Kazachowie trwają przy swoim 1 listopada. Argentyna powiedziała, że nic nie lata do 1 września, Australia trzyma się wersji, że do końca roku. Polska podobno ma zacząć latać od połowy maja.

QrczaQ 28.04.2020 14:48

Czym gorszy kraj tym dłużej będą zamykać ludzi.

Peru się odgraża, że niby do końca roku, bo służby zdrowia nie mają.

A Wietnam od poniedziałku całkowicie otwarty. Można? Można.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...1387dd8337.jpg

Artek 29.04.2020 00:08

Cytat:

Napisał fassi (Post 679602)
A ktoś wie czy mając lejce i kartę woźnicy i do tego zezwolenie pracodawcy to można po całej gejropie jeździć? Przecież transportu nie można zatrzymać ? Artek może wie coś?

Nie bałdzo wiem co masz na myśli...
Duże auta jeżdżą bezproblemowo, żadnych kontroli. Małe na niektórych granicach są szczegółowo kontrolowane.
Metoda "na poljaka": wrzucasz w bagażnik torbę ciuchów, skrzynkę słoików i jedziesz "szukać pracy" ;) Kierowców wszędzie potrzeba... Jak chcesz wrócić do kraju bez kwarantanny to już trzeba mieć papier, że jednak "gdzieś" pracujesz. Nie wszędzie to skrupulatnie sprawdzają, ale ewentualna wpadka to 14 dni ZOMZ-u.
Druga metoda to psudo-transport, czyli wrzucasz dwa kartony "czegoś", wypisujesz CMR i ;)
Obie metody mocno naciągane, nie namawiam ALE działają :D
Ps. Deszcz idzie, lekko skropi na ogródku...

QrczaQ 29.04.2020 15:05

MSC startuje promy od 10 czerwca.

sambor1965 29.04.2020 15:35

Za agencją:

Na dzisiejszym posiedzeniu rząd Angeli Merkel przedłużył do czerwca ostrzeżenie przez wyjazdami zagranicznymi. - Każdy kto teraz chce wyjechać, nie wie kiedy będzie mógł wrócić do kraju - ostrzegł minister spraw zagranicznych Heiko Maas w oficjalnym oświadczeniu umieszczonym na stronach MSZ. Szef resortu przyznaje, że w tym roku w związku z "koronakryzysem" wakacje znacznie będą się różnić od tych do jakich wszyscy się przyzwyczaili. Jego zdaniem przyczyny epidemiologiczne wprowadzenia ograniczeń i ostrzeżeń nie znikną z dnia na dzień, dlatego ostrzeżenie przed podróżowaniem przedłużono wstępnie do czternastego czerwca.

Władze Pekinu rozluźniają zasady kwarantanny dla podróżnych z innych regionów Chin. Do tej pory po przyjeździe do chińskiej stolicy obowiązywała dwutygodniowa kwarantanna. Nowe zasady nie dotyczą podróżnych przybywających spoza chińskich granic. Międzynarodowe rejsy mają międzylądowania na regionalnych lotniskach, gdzie podróżni są badani, a następnie dowożeni do wyznaczonych hoteli na 14 dni odosobnienia.

QrczaQ 29.04.2020 17:03

U nas pozytywne wieści. Korki wróciły LOL
I kolejka na wysypisko. https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...ec8de39621.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...58997367bf.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...83828c7842.jpg

Rozi73 08.05.2020 20:52

"Komisja Europejska wezwała państwa członkowskie do przedłużenia tymczasowego zamknięcia granic. Zakaz podróży, które nie są niezbędne, miałby zostać utrzymany przez kolejne 30 dni. To oznacza, że Europejczycy mogliby znowu podróżować od połowy czerwca."
https://www.o2.pl/informacje/kiedy-o...8362260441217a

Poncki 10.05.2020 22:58

Od jutra obywatele polscy będą mogli wjechać na Litwę (ważne powody rodzinne, nauka, praca) bez obowiązku samoizolacji.
Pewnie powrót oznacza kwarantannę...
Prawdopodobnie granica będzie otwarta dla wszystkich "od początku lata".

Od 6:40


Neo 11.05.2020 08:47

Idąc tropem informacji Ponckiego artykuł w podróżniczym kontekście na CNN, według wypowiadających się tam osób przyszłość turystyki to wąskie porozumienia między sąsiadującymi ze sobą krajami na temat przekraczania ich wewnętrznych granic. Przykładem porozumienie między Australią i Nową Zelandią o ruchu lotniczym czy trójkąt Estonia, Łotwa, Litwa.

Cytat:

Litewski premier Saulius Skvernelis poinformował w środę, że od 15 maja zlikwidowane będą ograniczenia w podróżowaniu pomiędzy Litwą, Łotwą i Estonią. Kilka dni wcześniej zostaną otwarte granice dla obcokrajowców pracujących na Litwie. Polacy nie będą musieli odbywać 14-dniowej kwarantanny.
Cytat:

Nie chcę zgadywać, kiedy zostanie otwarta granica z Polską, ale wyobrażam sobie, że może się to stać na początku lata - powiedział szef litewskiej dyplomacji w rozmowie z PAP. Minister podkreślił, że państwa sąsiednie powinny koordynować działania w kwestii wychodzenia z kwarantanny. - Usprawni to cały proces, unikniemy problemów, których i tak jest wystarczająco wiele - dodał.
Ciekaw jestem kiedy nasi podpiszą podobne umowy. I z kim.

https://edition.cnn.com/travel/artic...hnk/index.html

Emek 11.05.2020 08:59

Wczoraj rozmawiałem ze znajomymi z Rosji i ponoć chodzą plotki jakoby granice FR miały być zamknięte do końca roku.

Adagiio 11.05.2020 10:44

Kolegi żona pracuje w msw w Romie i mówi że najprawdopodobniej w tym roku nie będą mogli przyjeżdżać zagraniczni turyści do IT, a włosi wakacje spędzą u siebie. Nie wiadomo jeszcze, czy wyjadą po za województwo zameldowania w celach turystycznych. Wprowadzili obowiązkowe płatne badania i każdy kto będzie chciał gdzieś wypoczywać musi udowodnić że nie jest nosicielem zarazy, ważne przez 30 dni od daty wykonania.

Krzyżak 11.05.2020 14:37

Wczoraj na FB na stronie Hostel Kutaisi by Kote pojawiła się informacje że Gruzja planuje otworzyć granice od 1 lipca.

Dubel 12.05.2020 07:51

Norwegia do 15 czerwca zamknieta dla turystow, co dalej to sie okaze

sambor1965 12.05.2020 14:47

Rosja może się w tym roku nie otworzyć:

https://www.rt.com/russia/488434-rus...1oOsIKlP5iRUrs

Piterm123 13.05.2020 10:38

Od dziś można na moto po Angli ,ale już Walia i Szkocja nie.Co prawda
nic mi nie wiadomo jak by to gdyby turysty z poza przybyli.

Novy 13.05.2020 12:41

Cytat:

Napisał Piterm123 (Post 681497)
Od dziś można na moto po Angli ,ale już Walia i Szkocja nie.Co prawda
nic mi nie wiadomo jak by to gdyby turysty z poza przybyli.

Jedno państwo i takie różnice.
W de też obowiązują przepisy dotyczące Niemiec
Jednak Bawaria ma swoje odrębne, które trzeba śledzić na bieżąco, bo można się mocno zdziwić podczas kontroli i wręczania mandatu.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.