Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Co i gdzie warto w Bieszczadach (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=6113)

Patiomkin 02.04.2010 14:55

Co i gdzie warto w Bieszczadach
 
Witajcie,

przygotowuję 4 dniowy majowy wypad w Bieszczady ze znajomymi na czopersach. Podpowiedzcie gdzie warto pojechać co zobaczyć, gdzie przenocować i gdzie dobrze zjeść i się zabawić:)

Każda sugestia mile widziana:)

torak 02.04.2010 17:04

Jeśli masz możliwość, kup Motovoyagera. Jest akurat artykół.

Bonjour 02.04.2010 22:12

Na czoperach to chyba tylko mała i duża pętla.
Też raz chciałem pobuszować po Bieszczadach zdziwiłem się jak szybko można je objechać asfaltem. Szutry to już co innego :D Ale kierunek szłuszny - Bieszczady zajebiste. Ja spałem pod namiotem, ale tam w każdej wsi agroturystyka. Mnie najbardziej urzekła przyroda
Warto zobaczyć zamek w Lesku i niedaleko Leska jest zajebiaszczy pałac w Krasiczynie. W Baligrodzie T-34 stoi jako pomnik i spory kirkut. Zapora oczywiście. Koło Połoniny Wetlińskiej jest duża stadnina Hucułów. Pomnika Świerczewskiego już nie ma - na szczęście.
Tyle pamiętam :)

abrasadera 02.04.2010 22:56

2 Załącznik(ów)
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3582
Tutaj jest wiele ciekawych informacji - z doświdczenia to bardzo fajnie z Komańczy do Leska (dzikim skrótem przez Tarnawe) oraz okolice Gór Słonnych czyli dzidowanie z Ustrzyk Dolnych przez Dźwiniacz - i nawet bym tam zmienił traske Czosnka i poleciał bym potem zamiast na Paszową - przez moją rodzinną wieś Stańkową (cóż to za ślad?:D)
Załącznik 10843
- potem Tyrawa Solna i okolice (Mrzygłód). Warto obadać serpentyny w Tyrawie Wołoskiej - no i ruiny w Załóżu (foty w relacji Czosnka) a tu moja prywatna ze ślubu mojej siostry
Załącznik 10842
Ciekawe miejsca to ośrodki wypoczynkowe będące kiedyś twierdzami dla czerwonych vipów:) czyli WZW Jawor albo Arłamów.
Jak coś ciekawego sobie przypomnę to napiszę:D

Patiomkin 03.04.2010 10:56

Bonjour, zgadzam się że szutrami byłby fun. Tym razem jednak postaram się wycisnąć co się da z asfaltu. Może jakieś kręte widokowe traski?

A tama to w jakiej miejscowości?

HRABIA z Krosna 03.04.2010 12:13

Cytat:

Napisał Bonjour (Post 108447)
. Pomnika Świerczewskiego już nie ma - na szczęście.
Tyle pamiętam :)

Ciekawe tydzień temu jeszcze stał...

motormaniak 03.04.2010 17:17

Z tymi szutrami w Bieszczadach to jest tak że znikają w straszliwym tępie. Wszędzie leją asfalt na potęgę. Przykładem jest tu choćby wjazd na lądowisko w Bezmiechowej, (wylany rok temu) wspomniana droga do Mrzygłoda ( w stronę Końskie, Krzywe , Dydnia - zakończone lanie asfaltu 2 lata temu), przygotowywana pod asfalt droga Ulucz- Dynów i wiele innych.
Wylany asfalt powoduje że tam przenosi sie ruch , a lokalne alternatywne szutry stają sie nie przejezdne - przynajmniej nie na ciężkich enduro.

Z asfaltów polecam piękną i krętą drogę z Sanoka do Krasiczyna. Na odcinku Sanok - Tyrawa jest chyba ze 100 zakrętów i odbywały się tam eliminacje wyścigów górskich.

pozdr

yasiu71 04.04.2010 08:46

Patiomkin - w jakiej miejscowości jest tama? W miejscowości SOLINA.
Motormaniaku - masz rację jeśli chodzi o asfalty. Bieszczady robią się coraz mniej dzikie ale szutry jeszcze są. Piękne szutry, trzeba tylko poszukać...:D

ATomek 04.04.2010 16:18

Moja propozycja, to baza -kwatera prywatna w Cisnej. Super warunki, jest gdzie bezpiecznie zostawić motocykle. Klimatyczna dziura. W okolicy parę dobrych, regionalnych knajpek (choćby sławna Siekierezada), hodowle pstrąga, trasa bieszczadzkiej ciuchci. Każdy asfalt w koło malowniczy. Leży na skrzyżowaniu różnych tras, więc wszędzie blisko. Mając mapkę znajdziesz masę ciekawych dróg.
Np:1
Cisna- Dołżyca- Buk- Terka- Bukowiec-Myczków-Solina- powrót Myczkowce- Zwierzyń- Uherce Mineralne- Lesko- Baligród- Jabłonki- Cisna. Cały dzień
np.2
Cisna- Dołżyca- Przysłup- Wetlina- Brzegi Górne-Ustrzyki- Wołosate- Ustrzyki- Dwerniczek- Czarna- Chrewt- Bukowiec i powrót skrótem na Dołycę i Cisną
np.3
Cisna- Żubracze i dalej na Komańczę- Szczawne- Tarnawa Górna- i dzida wzdłóż rzeczki Tarnawka do Kalnicy lub skrót na Lesko- Hoczew- Myczków-Bukowiec- Dołżyca- Cisna

Motormaniak wspomniał lotnisko w Bezmiechowej. Pomimo wylanego asfaltu mogę polecić ze względu na wspaniałe panoramy jak i wyżerkę w KARCZMIE U NICA

Chcę powiedzieć, że inaczej spojrzysz na Bieszczady mieszkając w Polańczyku, inaczej w Cisnej. Ale komu ja to mówię? Miłej wycieczki.

Patiomkin 04.04.2010 18:24

ATomek - dzękuję za konkrety.

marian 750 04.04.2010 21:53

Z Bieszczadami wiąże się wile opowieści i wielu ciekawych ludzi.Jedna z chodzących legend to Beton.Poszukaj go gdzieś w krainie Biesów i Czadów.

wojtekm72 05.04.2010 11:48

Tak jak napisał Atomek . Droga z Cisnej na Terkę , nowa nawierzchnia , ładne widoczki . Z odcinków asfaltowych ta trasa jest przynajmniej dla mnie jedna z najprzyjemniejszych .

Marcin-BB 06.04.2010 13:05

"Baza Ludzi z Mgły" w Wetlinie- warto zajrzeć na piwko do tej knajpy żywcem przeniesionej z innego świata,
Z krętych asfaltów polecam drogę z Dołżycy do Bukowca i pętelkę dookoła jeziora Solińskiego. Warto zajrzeć do cerkwi w Łopience- tylko 2 km szutrem od asfaltu, przy suchej pogodzie uda się i chopperem- kumpel kiedyś intruderem dojechał, więc nie ma się co bać. Generalnie zainwestuj w dobrą mapę- najlepiej taką "wojskową" z danymi do gps-u i w drogę!!!:at::D

greton 06.04.2010 22:27

o to to chodzi, miałem już kiedyś zapodać taki temat, bo w sierpcu jadę na dwa tygodnie poszlajać się, więc rozpisywać się proszę - noclegi, jadłodajnie, pijalnie, winkle, szutry...

yasiu71 17.04.2010 16:58

Pomyślałem że warto o tym wspomnieć. Dla wszystkich jadących w bieszczady uważajcie na :
w Jaśle - grafitową lagune
w Krośnie - czarną vectre
w Sanoku - bordową vectre
Patrzcie w lusterka :)

Patiomkin 19.04.2010 17:07

Cytat:

Napisał yasiu71 (Post 110781)
Pomyślałem że warto o tym wspomnieć. Dla wszystkich jadących w bieszczady uważajcie na :
w Jaśle - grafitową lagune
w Krośnie - czarną vectre
w Sanoku - bordową vectre
Patrzcie w lusterka :)


Cenne rady, dziękować dziękować!

felkowski 20.04.2010 07:58

Może się okazać, że na majowy łikend z wyborem noclegu może być słabo. Z fajnych miejsc polecam łopienkę http://www.twojebieszczady.pl/lopienka.php Bardzo klimatyczne miejsce.
Fajnie jest od tyłu połonin w dolinie Sanu. Można przyatakować schronisko w Suchych Rzekach. Kiedyś prowadzili fajni ludzie. Fajne schronisko tez było na Jaworzcu. Od kąd zmienili się dzierżawcy miejsce jest nadal fajne (zwłaszcza jak zgaszą agregat i nie ma światła) ale klimat już nie ten sam.

MChmiel 20.04.2010 08:39

Pomnik Świerczewskiego jest. Aż zadzwoniłem do znajomka przed chwilą się upewnić, czy go przez ostatni miesiąc nie wysadzili. A Suche Rzeki rzeczywiście mają klimat. Dzierżawcy się tam dość często zmieniają. Ale to norma, bo tam straszy.:vis:
W razie jakby co mogę polecić klawy nocleg. W ustrzykach górnych z placyku centralnego trzeba skręcić w kierunku kościoła i lekko pod górę pojechać z 1,5 kilometra po kocich łbach. Mijasz kościół a po chwili dojeżdżasz do ostatnich zabudowań. W ostatnim obejściu stoi stodoła, w której można zaparczyć maszyny i komfortowo się przespać (trzeba mieć śpiwór - materace są) Tanio i miło. Od lat tam nocuję.

karlos 26.04.2010 22:45

Wybiera się ktoś z forumowiczów w najbliższy łikent w Bieszczady??
Ja będę prawdopodobnie w Wetlinie, można by jakieś ognisko zorganizować :D

Mucha 27.04.2010 09:21

Proponuje nocleg tu:
http://rybne32.bieszczadypolska.pl/
odbywaly sie tam sie Elwoodowe Biesowiska...
Kto pojedzie, prosze pozdrowic ode mnie kochana Pania Krysie.
:)

karlos 03.05.2010 21:05

Mucha pozdrowienia od Pani Krysi :D
Angielska przyczepa przerobiona na domek letniskowy, jest naprawdę :Thumbs_Up:;)

BLOB 03.05.2010 21:42

Karlos a w sobotę to nie minołeś 2x RD04 i 1xRd07, z kimś migneliśmy i niewiem z kim ??

karlos 03.05.2010 22:47

Jam był :D
Pierwszego dnia trochę lataliśmy po okolicy, bo koleżka ma hopla na punkcie Cerkwi i chciał nam koniecznie kilka pokazać;)
Później było już zupełnie inaczej:at:;)

BLOB 04.05.2010 07:15

Czyli to ty z plecaczkiem na ciemnym malcowaniu Afry byłeś?
To my się zaczymali a ty pojechałeś w pizdu a ty zdrajco machnełeś i tyle Was widzieli. Jechałeś w tow. jakiś szosofcóf.
A tak całkiem serio mam nadzieję że podobały się bieszczady ja byłem tam wiele razy ale z chłopakami miejscowymi odkrywam je zawsze na nowo. Szkoda, że widziałeś pewnie w większej części tą turystyczną zblazowaną część, a my to oglądamy już trochę z innej strony:).(Tak my się wpakowali, że mało brakło a trzeba by było coś na gąsienicach do pomocy :))

karlos 04.05.2010 10:48

Cytat:

Napisał BLOB (Post 113179)
Czyli to ty z plecaczkiem na ciemnym malcowaniu Afry byłeś?
To my się zaczymali a ty pojechałeś w pizdu a ty zdrajco machnełeś i tyle Was widzieli. Jechałeś w tow. jakiś szosofcóf.

Jechałem w towarzystwie TTR600 i dywersja600:
Do tej pory jeździliśmy do Wetliny, tylko tym razem zabrakło dla nas miejsca :Sarcastic:

Miklaz 15.02.2011 13:13

Czy szanowne grono może ma jakiś fajny namiar na domki w okolicach Wetliny, Smerka lub Kalnicy. Szukam czegoś dla 8 osób tak do 30zł za osobę.

Ivi 15.02.2011 13:43

Cytat:

Napisał Mucha (Post 112136)
Proponuje nocleg tu:
http://rybne32.bieszczadypolska.pl/
odbywaly sie tam sie Elwoodowe Biesowiska...
Kto pojedzie, prosze pozdrowic ode mnie kochana Pania Krysie.
:)

Hehhe Mucha miałam napisać to samo ;) !!! Pani Krysia jest świetna a widoki za domem to ma:dizzy:

karlos 15.02.2011 21:42

Cytat:

Napisał Miklaz (Post 160027)
Czy szanowne grono może ma jakiś fajny namiar na domki w okolicach Wetliny, Smerka lub Kalnicy. Szukam czegoś dla 8 osób tak do 30zł za osobę.

Jeśli Wetlina, to tylko na "Piotrowa Polana", polecam całym sobą :D:

http://www.bieszczady.pl/?catID=597&offerID=101

Domki, małe, duże , namioty, co tam chceta, ceny normalne;)

rArek 16.02.2011 16:13

Cytat:

Napisał karlos (Post 160155)
Jeśli Wetlina, to tylko na "Piotrowa Polana", polecam całym sobą :D:

http://www.bieszczady.pl/?catID=597&offerID=101

Domki, małe, duże , namioty, co tam chceta, ceny normalne;)

Warto choćby dla spotkania z "niedźwiedziem" :rules::Thumbs_Up:

yonec 16.02.2011 19:59

Cytat:

Napisał rArek (Post 160320)
Warto choćby dla spotkania z "niedźwiedziem" :rules::Thumbs_Up:

True, "psia krew":D

Miklaz 19.02.2011 23:09

Witam, do Pani Krysi dzwoniłem, bardzo miła kobieta. Aczkolwiek wybór noclegu padł na Myczków-wybrany przez kolegów, osobiście wolał bym coś bliżej Wetliny/Cisnej ale to następnym razem. A i z wolnymi miejscami jakoś tak ciężko, bo tam gdzie wydzwaniałem to już zajęte, a mieliśmy szczególne wymagania- wszyscy (8 ludzi) w jednym domku.
A i towarzystwo nie afrykańskie więc trzeba się dostosować.

marecki999 20.02.2011 16:49

i ja zamierzam pojawić sie na 'majówke" w bieszczadach;) ruszamy z mazur 29,04.11 powrót 5.5.11 . z chęcią zapoznałbym miejscową brać:kumbaya: i poznał historie i traski bieszczadzkie:lc8:

Miklaz 20.03.2011 14:29

Towarzystwo afrykańskie z doświadczeniem bieszczadzkim jakie by pagórki do odwiedzenia poleciło? Myślałem żeby Połoninę Caryńską odwiedzić i polecono mi Bukowe Berdo (wejście od strony Mucznych-chyba tak się odmienia tą nazwę:P) Niestety chyba mało jest tas żeby na górkę wejść jednym szlakiem a wracać inną drogą w miejsce w którym się zaczynało-chodzi mi o to żeby zostawić motory na parkingu a potem w to samo miejsce wrócić. Nie wiem czy to jakoś logicznie udało mi się napisać. Po prostu jakie miejsca polecacie.

zibiano 20.03.2011 14:35

FAKT
Utrzyki gorne sa na to dobrym miejscem, kierunek polonin, czy tarnicy czy bukowego berda - powrot niestety asfaltem na stopa tez przyjemne ;)

wojtek II 20.03.2011 14:42

nie warto wchodzić i schodzić ta samą drogą. Często kursują tam busiki, za kilka złotych podwiozą Cie gdzie chcesz. Też polecam jako punkt wypadowy Ustrzyki Gorne, wszędzie dookoła masz ciekawe szlaki.

Miklaz 20.03.2011 15:02

Właśnie, zapomniałem napisać o tych busikach, pewnie jakieś kursują, i podwożą. Bo po zejściu z połoniny deptać jeszcze 5-6km asfaltem do parkingu gdzie Królowa będzie stała to chyba mi się nie będzie chciało albo nie będę miał sił.

czosnek 20.03.2011 16:38

Cytat:

Napisał Miklaz (Post 166523)
Towarzystwo afrykańskie z doświadczeniem bieszczadzkim jakie by pagórki do odwiedzenia poleciło?


Polecam fajną pętle ze startem i końcem w Wołosatym.
Z Wołosatego startujesz na Rozsypaniec (jeden z piękniejszych o ile nie najpiękniejszy widok na Bieszczady polskie, ukraińskie i słowackie. Następie idziesz cały czas grzbietami na Halicz a kończysz wycieczkę na Tarnicy. Z Tarnicy zejście do Wołosatego. Bardzo fajna jednodniowa traska. Polecam.

szparag 20.03.2011 19:18

Widzę, że w maju, będzie bardzo ciasno w Bieszczadach :).

zibiano 20.03.2011 20:06

jakby zanocowac w "bazie" pod tarnicą (namiot) to w nocy z rozsypańca przy dobrej widoczności widać światła Lwowa :) romantic,heheh

lena 20.03.2011 20:20

Cytat:

Napisał czosnek (Post 166544)
Polecam fajną pętle ze startem i końcem w Wołosatym.
Z Wołosatego startujesz na Rozsypaniec (jeden z piękniejszych o ile nie najpiękniejszy widok na Bieszczady polskie, ukraińskie i słowackie. Następie idziesz cały czas grzbietami na Halicz a kończysz wycieczkę na Tarnicy. Z Tarnicy zejście do Wołosatego. Bardzo fajna jednodniowa traska. Polecam.


Sama prawda! Czystego marszu w średnim tempie jest ok.6 godzin. Z ciekawości zabraliśmy gps, żeby określić długość trasy - 23 km, ale my poszlismy odwrotnie, czyli zaczęliśmy atakowaniem Tarnicy, a zakończyliśmy Rozsypańcem. Polecamy:).

p/s. Zdjęcie w avatarze właśnie z tej wycieczki:)

mygosia 21.03.2011 19:18

Ooo tak!
Trasa Wołosate - Rozsypaniec - Halicz - Tarnica - Wołosate, to kwintesencja Bieszadów :)

Takie pętelki z Ustrzyk G, to np:
- Szeroki Wierch - Tarnica - Wołosate [krótka opcja], bądź Halicz - Rozsypaniec - Wołosate [dłuższa opcja]
- podejchać do Pszczelin i stamtąd przez Widełki na Bukowe Berdo - zejść na przełęcz między Tarnicą, a Hrebeniem [Krzemieniem] - i potem tez albo Halicz - Rozsypaniec, albo Tarnica - Wołosate
- z UG na Caryńską - w połowie zejść w kier. Schroniska pod Rawkami - potem Duża i Mała Rawka - zejście do Ustrzyk
- z Wetliny na Rabią Skałę - pasmem granicznym na Kremenaros - Wielką/Małą Rawkę - powrót Działem do Wetliny [dłuuuuga trasa]

No i nie zapominajmy o Sianakach! Jedzie się ze Stuposian przez Muczne, Tarnawę do Beniowej [część drogą szutrową ;) ] a potem na nóżkach do granicy i źródeł Sanu [jakieś 10km w jedną stronę]. Trasa raczej lajtowa, ale idzie się dłuuugo, więc zalecam wcześnie wyruszać.

zibiano 21.03.2011 19:51

tak tak, te ostatnią tez bardzo polecam, oczywiscie nie można ominąć "grobu Hrabiny", po drodze można obejrzeć kawałek "gierkówki" bieszczadzkiej w srodku lasu aleja latarń i ciekawy rezerwat torfowisk .
to wogole ciekawe miejsce, np. tu najczęściej w kraju świeci słońce :)
a jeżeli sie poszczęści można spotkać bieszczadzkiego anioła .......


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.