Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Motocykl Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=177)
-   -   KTM 1090 Adventure R - Zaś KTM :-) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45647)

Bulwiak 01.03.2024 18:00

KTM 1090 Adventure R - Zaś KTM :-)
 
10 Załącznik(ów)
Pozwolę siebie założyć kolejny temat o moim motocyklu, żeby każdy wiedział co jest zrobione z uwagi że każdy motocykl adv sprzedałem tutaj na forum :-) Jak się znudzi to będzie jak znalazł dla kupującego.
Były z KTM tak:
990 Adventure White 2011
990 Adventure R 2010
990 Adventure R 2011
990 Duke
i teraz
1090 Adventure R

Serwis po części miałem zrobić sam ale zaatakowała cieśń nadgarstka. Trzeba było się oszczędzać na sezon.

Dzisiaj motocykl przywiozłem od Pana Marka Kujałowicza z przygotowania do sezonu. Zawsze jak nie mogę to robię serwis u Niego.

Wymienione / założone / zrobione:
Założenie nowych kół z dętkami UHD i oponami. Lubię te opony. Zawsze je zakładam.
Regulacja zaworów
Wymiana świec
Wymiana filtra powietrza
Wymiana filtrów i oringów na pompie paliwa
Nowe zabieraki
Nowy kompletny napęd
Złożone kierunki led :-)
Założona płyta pod silnik :-)
Wymiana płynu hamulcowego p/t
Wymiana płynu w sprzęgle
Wymiana oleju w lagach i nowe uszczelniacze
Nowy płyn chłodniczy
Kontrola łożysk, kasacja błędów
Nowy olej z sitkami.
Serwis tylnego amortyzatora.
Nowy akumulator.

Sam założyłem nowy tłumik :-) i full dodatków z KTM parts. Teraz pod kołdrę i nie ruszać :-) Żartuje, od jutra łogień :-)


Do tego zrobione wszystkie punkty diagnostyczne jakie przewiduje fabryka.

Jak zwykle pełen profesjonalizm Pana Marka.

Cena za wszystko prawie 2.5 raza niższa niż w AP-Moto. Oczywiście wszystko wpisane w książkę serwisową i system bo motocykl serwisowany cały czas.

Można zaczynać śmiało w pełni sezon. Plan jest na Rumunię, Kruklanki w maju, 2 x w Alpy i 2 x do Chorwacji. No i w koło komina szutry i jeziorka ze skałkami :D

Załącznik 132427

Załącznik 132429

Załącznik 132430

Załącznik 132432

Załącznik 132433

Załącznik 132434

Załącznik 132435

Załącznik 132443

Załącznik 132444

Załącznik 132445

Melon 01.03.2024 18:14

Elegancko. :)

ŁukaszBIA 02.03.2024 10:22

Płytę pod silnik jakiego producenta założyłeś?

madafakinges 02.03.2024 10:30

Piękny, kiedyś na pewno będę chciał skosztować takiego 1090r

Pirania 02.03.2024 12:08

Fajny sprzęt gratuluję ale na podnośniku stoi lepszy.. bo mój! ;P Serwis przy 30k... też zawsze do Marka.
I ten na kolcach w prawym rogu to też lepszy..:P

Bulwiak 02.03.2024 16:25

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał ŁukaszBIA (Post 847141)
Płytę pod silnik jakiego producenta założyłeś?

Płyta to ta akcesoryjna z Power Parts. Chyba jakaś promocja teraz była na nią.

Bulwiak 02.03.2024 16:33

3 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Pirania (Post 847152)
Fajny sprzęt gratuluję ale na podnośniku stoi lepszy.. bo mój! ;P Serwis przy 30k... też zawsze do Marka.
I ten na kolcach w prawym rogu to też lepszy..:P

Widziałem piękne :D:beer2:

Dobrze że Pan Marek doszedł do siebie po wypadku i ogarnął sprawę. Auto go potrąciło na pasach :(
Dzisiaj poszutrowane i jak to jeździ :lc8:
Myślałem że dużo mocy miałem w 990 R… Zawias perfect. Tam gdzie BMW wymiękało ( R1150gs adv i R1150gs ) tutaj zaczyna się zabawa.
Sezon rozpoczęty.

Babel 04.03.2024 09:21

1 Załącznik(ów)
Zawsze mi się podobał 1090 :) szkoda że niski jestem ;)

Ale nic to ja też coraz lepiej się ugaduje z moim - wczoraj przeszło 200 lekkim offem .
Zaczyna sie go bać bo go się za bardzo nie boje a powinienem :)
Tryb rally łeb urywa :D

Bulwiak 04.03.2024 16:37

Cytat:

Napisał Babel (Post 847307)
Zawsze mi się podobał 1090 :) szkoda że niski jestem ;)

Ale nic to ja też coraz lepiej się ugaduje z moim - wczoraj przeszło 200 lekkim offem .
Zaczyna sie go bać bo go się za bardzo nie boje a powinienem :)
Tryb rally łeb urywa :D

I pięknie :Thumbs_Up:
Ja mam 178cm wzrostu. Korpus normalny a nogi za krótkie ale jest ok.
Po prostu w terenie nie wolno się zatrzymywać :D

marecki999 13.03.2024 12:54

A cóż to za okazja na odwiedziny Kruklanek ?

Bulwiak 13.03.2024 16:11

Cytat:

Napisał marecki999 (Post 848381)
A cóż to za okazja na odwiedziny Kruklanek ?

A tak przeważnie na majówkę jeżdżę albo początkiem czerwca.
Na spokojnie jeszcze można pojeździć. Zawalony most - smażalnia w Ogonkach, piękne jezioro Gołdapiwo.
I przy okazji wpadam do piramidy w Rapie , Wilczy Szaniec, Stańczyki i dużo fajnych miejsc.
Może Świętą Lipkę odwiedzę. Jest co robić :)

marecki999 14.03.2024 07:34

Cytat:

Napisał Bulwiak (Post 848407)
A tak przeważnie na majówkę jeżdżę albo początkiem czerwca.
Na spokojnie jeszcze można pojeździć. Zawalony most - smażalnia w Ogonkach, piękne jezioro Gołdapiwo.
I przy okazji wpadam do piramidy w Rapie , Wilczy Szaniec, Stańczyki i dużo fajnych miejsc.
Może Świętą Lipkę odwiedzę. Jest co robić :)

Ok. Mieszkam w okolicy. Daj znak jak będziesz.
Pozdrawiam

Bulwiak 06.04.2024 19:47

5 Załącznik(ów)
No i wczoraj miałem poważną rozmowę z żoną po wypadku… Żeby sprzedać motocykle lub nie jeździć po drogach publicznych bo strach i ona przez mój wypadek osiwiała.
Jeden pojazd już do garażu nie wróci bo tylko nadaje się do złomowania po wypadku. To co zacząć robić? Rower? Bawić się starymi motocyklami? Czy może zacząć grać w szachy… Człowiek za młody i potrzebuje jazdy motocyklem jak tlenu.
Do 1090 R doszło przed wypadkiem kilka rzeczy i tak stoi… Jego sprzedać? HD? Valkyrie? Nie wiem już sam.
Może wędkarstwo…
Szoda mi KTM-a bo sporo kasy wpakowałem i nigdy nie nie zwróci albo poprostu wystawię z ceną zaporową i będzie wisieć.
U mnie musi być tzw. igła. Nie wyobrażam sobie sprzedać szrotu.
A tak wygląd teraz…
Mam jeszcze dokupione Carbonowe osłony na pokrywy boczne silnika ale ręce w gipsie to nie ma jak założyć.

irekafrica 06.04.2024 20:57

A już myślałem że w dniu wypadku siedziałeś za sterami tego świeżo nabytego Kata-dobrze że został w garażu 😁

madafakinges 06.04.2024 22:44

Zostaw moto odczekaj aż czas zagoi rany Twoje i żony.
Wypadek może zdarzyć się na rowerze pieszo przy stole z szachami.
Druga opcja to nie wychodzić z domu, bo coś może się stać.

Bulwiak 06.04.2024 22:52

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 850109)
Zostaw moto odczekaj aż czas zagoi rany Twoje i żony.
Wypadek może zdarzyć się na rowerze pieszo przy stole z szachami.
Druga opcja to nie wychodzić z domu, bo coś może się stać.

Tak samo mówiłem żonie. Będę grać w szachy, ze stresu pęknie żyła i koniec…
Wypadek może stać się wszędzie.
Póki co czekam aż łapki się zrosną.

rrolek 06.04.2024 23:04

Dobrze kombinujesz, nie jeździć po drogach publicznych.
Też się można skrzywdzić ale prawdopodobieństwo sporo mniejsze. Prędkości mniejsze, brak innych uczestników ruchu i grunt ostatnio miękki praktycznie cały rok.
Lecz się i nie odpuszczaj.
Zdrówka.

Adagiio 07.04.2024 05:46

Jeśli coś naprawdę kochasz to nigdy z tego nie zrezygnujesz. Miałem dawno temu bardzo poważnego dzwona na moto, potrzebowałem wiele miesięcy intensywnej rehabilitacji żeby móc se trampki samodzielnie zawiązać. Na zabiegi jeździłem skuterem a jak doszedłem do siebie to przestałem jeździć na super sportach i pojechałem w krzaczorach.
Głowa do góry, zrośniesz się i wszystko będzie jak przed a żona pomarudzi i też z czasem przestanie.
Zdrowia.

Babel 08.04.2024 06:35

Jak się połamałem to też chciałem sprzedać moto ....nawet był kupiec ale rozmyśliłem się i po pół roku zacząłem jeździć.
Odczekaj nic na szybko, zawsze zdążysz sprzedać jak by coś....Teraz wracaj do zdrowia - to najważniejsze :)
ps
Jakby coś mogę pograć z Toba w szachy online - jedno nie wyklucza drugiego :)

Emek 08.04.2024 07:50

Cytat:

Napisał Bulwiak (Post 850099)
No i wczoraj miałem poważną rozmowę z żoną po wypadku… Żeby sprzedać motocykle lub nie jeździć po drogach publicznych bo strach i ona przez mój wypadek osiwiała.

Jeden pojazd już do garażu nie wróci bo tylko nadaje się do złomowania po wypadku. To co zacząć robić? Rower? Bawić się starymi motocyklami? Czy może zacząć grać w szachy… Człowiek za młody i potrzebuje jazdy motocyklem jak tlenu.

Do 1090 R doszło przed wypadkiem kilka rzeczy i tak stoi… Jego sprzedać? HD? Valkyrie? Nie wiem już sam.

Może wędkarstwo…

Szoda mi KTM-a bo sporo kasy wpakowałem i nigdy nie nie zwróci albo poprostu wystawię z ceną zaporową i będzie wisieć.

U mnie musi być tzw. igła. Nie wyobrażam sobie sprzedać szrotu.

A tak wygląd teraz…

Mam jeszcze dokupione Carbonowe osłony na pokrywy boczne silnika ale ręce w gipsie to nie ma jak założyć.

Dzwona nie miałem ale "prawie dzwon" na dużej prędkości wyleczył mnie z moto na 5 lat. Od razu po akcji sprzedałem motocykl. Wróciłem po 5 latach najpierw tylko do offa a potem już całkiem. Wędkarstwo polecam ale choroby motocyklowej nie wyleczy. 😉

Dzieju 09.04.2024 06:18

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 850124)
Jeśli coś naprawdę kochasz to nigdy z tego nie zrezygnujesz.

Bulwiak , wydrukuj to , opraw w ramki i powieś na ścianie tak by żona to mogła ciągle widzieć.
Zapytaj żonę co lubi , tak najbardziej .....a potem jej powiedz że ma z tego zrezygnować.
Wybacz ale w tym wypadku postępuje samolubnie namawiając cię do rezygnacji . To ma być twoja decyzja w tej sytuacji.

Melon 09.04.2024 20:55

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 850233)
Bulwiak , wydrukuj to , opraw w ramki i powieś na ścianie tak by żona to mogła ciągle widzieć.
Zapytaj żonę co lubi , tak najbardziej .....a potem jej powiedz że ma z tego zrezygnować.
Wybacz ale w tym wypadku postępuje samolubnie namawiając cię do rezygnacji . To ma być twoja decyzja w tej sytuacji.

:Thumbs_Up: Nic dodać, nic ująć. Zdrowiej Bulwiak i rób to co kochasz bo żyje się tylko raz. :)

Novy 09.04.2024 23:02

Bardzo dobra opcja z ceną zaporową :Thumbs_Up: ;)

Pokaż żonie, że chcesz sprzedać motocykl, ale nikt nie chce kupić! :lol8:

A że od czasu, do czasu trzeba przepalać to każdy wie. Później się powoli do tego przyzwyczai.

Bulwiak 06.05.2024 20:06

4 Załącznik(ów)
No i nadejszla ta wiekopomna chwila :D
Obie ręce uwolnione od gipsu, RTG zrobiony. Jest ok tylko jakieś takie dziwne te ręce :D Jedna chudsza od drugiej i jakieś takie po obwodach nierówne.
Lekarz kazał ćwiczyć to pojechałem dzisiaj bardzo delikatnie sprawdzić opony :D
Jest pięknie. Jeszcze żeby te ręce tak nie drżały. Normalnie totalny brak siły w nich.
Teraz mam je rehabilitować i ćwiczyć.
Wypad nad wodę zaliczony :)
KTM spisał się wyśmienicie na leśnych ścieżkach. Przy okazji został umyty z piachu i kurzu.

MrWaski 06.05.2024 20:29

Brawo!

nabrU 06.05.2024 21:55

Take it easy...

Dubel 06.05.2024 22:03

Nie spieszę się

Dzieju 07.05.2024 05:59

Bulwiak i takiej rehabilitacji się trzymaj ......tylko już się więcej nie gipsuj .

radiolog 07.05.2024 19:01

Cytat:

Napisał Dubel (Post 852167)
Nie spieszę się


Dokładnie uważaj , zaniki mięśni i osteopenia związania z unieruchomieniem oraz jeszcze nie w pełni uwalniany callus sprawiają że jesteś bardziej podatny na rezłamanie.,Ja się oszczędzam jeszcze 6 tygodni

Bulwiak 07.05.2024 21:21

Uwagi i zalecenia przyjęte :beer2:
Będziemy rozjeżdżać się delikatnie ;)

Bulwiak 14.05.2024 20:30

1 Załącznik(ów)
Założyłem nowe Pirelli Scorpion Trail 2. Trochę denerwowała mnie głośność Anakee Wild.
No i jest pięknie na asfalcie.
Brakowało mi trochę aksamitności opony asfaltowej bo w 90% tam jestem.
Jutro założę olejarkę. Protestujemy zobaczymy.
Na wyjazd motocykl prawie przygotowany.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.