Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Instalacja elektryczna (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33938)

regers 06.01.2019 01:26

Instalacja elektryczna
 
Panowie, czy ktoś na forum lub z poza, produkuje nowe wiązki elektryczne dla afryci, zastanawiam się nad remontem moto to i nową instalkę by się włożyło. 27 lat pracy chyba wystarczy jej, stan kabli taki nie pewny.

Novy 06.01.2019 11:18

Poszukaj, bo już było na forum - ktoś chciał też instalację wymieniać (ale chyba w jakimś wścieklaku) i jak dobrze pamiętam Szynszyll obliczył, że nie opłaca się robić i że taniej wyjdzie szukać używki w dobrym stanie.

regers 06.01.2019 12:06

Czemu ma się nie opłacać, koszt kostek kabla nie jest duży, jedynie co robocizna.

dawid8210 06.01.2019 23:11

Kostki kostkom nierówne. na jakich kostkach chcesz to zrobić?

matjas 06.01.2019 23:30

Cytat:

Napisał regers (Post 618314)
Czemu ma się nie opłacać, koszt kostek kabla nie jest duży, jedynie co robocizna.

Tobie może się opłacać jeśli zrobisz to sam.
Jeśli miałby to robić ktoś inny zarobkowo to albo jemu się opłaca a zrobie nie albo na odwrót - tak to widzę. Jest jaśniej.

Zima jest póki co to pruj instalacje i rób od nowa. I daj znać czy się opłaca :)

Brylos 07.01.2019 00:33

Kostki moga zostać. Kupic trzeba tylko konektory i rurki na kable. Afra nie ma skomplikowanej instalacji :)

Afro_BAU 07.01.2019 06:11

Chyba Africa akurat nie robi nikomu problemów z kablami. Może poza złączka przy reglerze która wystarczy polutowac.

dawid8210 07.01.2019 08:05

Mógłbyś się Fafruk zdziwić ;) Wystarczy że przewód od ś. mijania stawi opór i już się dzieje

regers 07.01.2019 09:15

To już są leciwe instalacje, pewnie często topione itd, więc myślę że po latach lepiej dać nową i mieć święty spokój. Wymieniałem kostki przy lampach na h4. I widoczne zielone utlenianie miedzi na kabelkach, a co dzieje się głębiej?

flisak 07.01.2019 12:41

A ile twoim zdaniem ta "jedynie robocizna" powinna kosztować?

CzarnyEZG 07.01.2019 13:00

Przerabiałem kiedyś podobny temat w aucie.

Stara instalacja w dobrym stanie, w której wymieniłem dwa kable i parę podejrzanych końcówek okazała się lepszym rozwiązaniem niż rzeźbiona na chińskich kablach i konektorach z marketu robiona nówka (już nie wspomnę wkurwu, gdy po pół roku się zaczęły jaja, bo a to konektor nie trzymał, a to kabel był za cienki itd.)

Wyjmij swoją instalację i zrób jej przegląd, to najtańsze i najlepsze rozwiązanie.

Wtedy motocykle budowało się, żeby trwały.

MrWaski 07.01.2019 13:20

Cytat:

Napisał flisak (Post 618460)
A ile twoim zdaniem ta "jedynie robocizna" powinna kosztować?

W odniesieniu do średnich zarobków? To się da przecież policzyć. Wg mnie, wszystko poniżej powidzmy 4000/160=25 zł/godz. na rękę, to praca społeczna. Dla śfagra, kumpla można zrobić za flaszkę. Dla obcego klienta nikt się nie podejmie takiej roboty w mniejszych pieniądzach. Jak ktoś prowadzi firmę, to stawkę należy co najmniej podwoić.

DanielRD07a 07.01.2019 16:32

Mam kontakt do osoby która regenerowała mi kilka wiązek silnikowych do Mercedesa (silniki m104, m111 - izolacja się sypie). Myślę, że zrobienie wiązki motocyklowej nie byłoby dla niego problemem. Zostają tylko stare kostki, piny i przewodu nowe

pałeł 07.01.2019 17:17

najtańszy induktor ( Miernik rezystancji izolacj) kupisz za 300 zł
oczywiście zakładam ze wiesz co mierzysz znajdziesz wadliwa rezystancje wymieniasz żyłe i tak do skutku a potem kolejne zabaw czyli pomiar pętli zwarcia czyli sprawdzisz poziom skorodowania żyły w izolacji wadliwe wymieniasz i masz gotowe tyle tylko ze upierdliwe to na maksa i dłubania cała masa każda kostka rozpięta dwa pomiary na zyłe i następny nie warte nawet brania do roboty nie da sie zarobić a roboty w uj
jeśli porównasz instalacje w afryce i w domu to w domu jest mniej roboty w takim dużym domu bo punktów mniej a i testy sa zautomatyzowane a w afryce wszytko ręcznie


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.