Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzêg³o, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   U³o¿enie tarcz sprzêg³owych, sprzêg³o (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2542)

AnubisXRV 14.02.2009 22:54

U³o¿enie tarcz sprzêg³owych, sprzêg³o
 
1 Za³±cznik(ów)
Witajcie !

Mam pytanie co do u³o¿enia tarcz sprzêg³owych, dok³adnie rozchodzi mi siê o jedn± z ostatnich ( byæ mo¿e pierwszych ), czy nie powinna ona znajdowaæ siê w tym samym po³o¿eniu co inne ? Tzn: nr 1 w stosunku do nr 2 !

Za³±cznik 4054

I odrazu zapytam, gdzie mozna dostac -> nakrêtke od kosza sprzêg³owego, bo moje odgiecie jako¶ tak samo z siebie spowodowalo zerwanie tego opi³ka metalu ( no chyba ze on byl gratis ) :P

Pozdrawiam.

hubert 14.02.2009 23:44

Cytat:

Napisa³ AnubisXRV (Post 43945)
czy nie powinna ona znajdowaæ siê w tym samym po³o¿eniu co inne ? Tzn: nr 1 w stosunku do nr 2 !

Nie nie powinna, tak jak na zdjêciu jest OK.

Cytat:

Napisa³ AnubisXRV (Post 43945)
I odrazu zapytam, gdzie mozna dostac -> nakrêtke od kosza sprzêg³owego, bo moje odgiecie jako¶ tak samo z siebie spowodowalo zerwanie tego opi³ka metalu ( no chyba ze on byl gratis ) :P
Pozdrawiam.

W salonie Hondy albo u Ramiresa. Z tego co pamiêtam kosztuje kilkana¶cie PLN wiêc to nie maj±tek :)

Je¶li rozgrzeba³e¶ sprzêg³o i bêdziesz sk³ada³ to do kupy to nie zapomnij o wymianie uszczelniaczy pod kolektorami wydechowymi ...

pa³e³ 14.02.2009 23:47

nakrêtka - ramires

a z tarczami chyba powinno byæ tak samo

AnubisXRV 15.02.2009 00:03

Wielkie dzieki !
hubert, pa³e³ !
Ogromne wrecz !

Uszczelniacze posiadam, tarcze takze , i same kolektory po kilku sciaganiach i zakladaniach ( nie wiem czy tak sie mowi ) nie stanowia juz problemu :). Wolalem sie upewnic czy kosz ma tak wygladac.

Pozdrawiam Was !

W takim razie uderzam do -> ramiresa<- owczesnie udajac sie po piwo !

AnubisXRV 15.02.2009 00:10

2 Za³±cznik(ów)
Tak wygl±da³y tarcze uprzednio
Za³±cznik 4056
Zakladane sa te
Za³±cznik 4057
Wybaczcie jakosc ale to tylko telefon :[[[

Izi 15.02.2009 10:09

jedne i drugie wygl±daj± super :)
w tarczach to chodzi o to jakiej s± grubo¶ci, a nie koloru, bo tylko tak± ró¿nicê zobaczy³em na tych zdjêciach,

hubert 15.02.2009 10:20

Izi ma racjê. Gdy rozgrzeba³em swoje sprzêg³o to przerazi³em siê jakie to ok³adziny cieniutkie s±, ale wzi±³em do rêki mikrometr i okaza³o siê ¿e ¿e wszystko jest w najlepszym porz±dku ...

AnubisXRV 15.02.2009 11:49

Grubo¶æ obu jest w porz±tku, porostu my¶la³em swoim skromnym kawa³kiem mózgu, ¿e da siê co¶ mo¿e wywnioskowaæ z takich zdjêæ :) teraz jestem bogatszy o do¶wiadczenie i wiem, ¿e siê nie da hah. Ale tak na powa¿nie "stare" tarcze wydaja mi siê delikatnie przypieczone, byæ mo¿e ale nie wiem nie znam siê . Sprzêg³o zaczê³o u¶lizgiwaæ, a niedawno do¶æ znacznie, wiêc kupi³em tarcze i sprê¿yny. Pokombinujemy zobaczymy.

Artuditu 15.02.2009 17:08

Mo¿e i g³upie pytanie ale czy np na dalek± wyprawê powinno siê zabieraæ tarcze/sprê¿yny? Wiem ¿e to siê wymienia raz na ..... albo i rzadziej ale... no w³a¶nie. Czy warto zabraæ czy niepotrzebne?

chomik 15.02.2009 17:20

Cytat:

Napisa³ Artuditu (Post 44066)
Mo¿e i g³upie pytanie ale czy np na dalek± wyprawê powinno siê zabieraæ tarcze/sprê¿yny? Wiem ¿e to siê wymienia raz na ..... albo i rzadziej ale... no w³a¶nie. Czy warto zabraæ czy niepotrzebne?

Ja mialem ze soba tarcze i sprezyny... chyba lepiej miec, duzo miejsca nie zajmuja...

Maks_waw 28.10.2009 13:50

Czy jak wymieniacie tarcze to przekladki te¿?

chomik 28.10.2009 15:17

Cytat:

Napisa³ Maks_waw (Post 81480)
Czy jak wymieniacie tarcze to przekladki te¿?

Nie, nawet po spaleniu sprzêg³a by³y ok.

Dzieju 28.10.2009 16:03

Cytat:

Napisa³ Maks_waw (Post 81480)
Czy jak wymieniacie tarcze to przekladki te¿?

przek³adki siê wymienia jak ju¿ padn± , a sprê¿yny oryginalne wytrzymuj± i po 200000km, ale jak wspomnia³ Chomik nie zaszkodzi mieæ zw³aszcza jak lecisz w trudny teren gdzie sprzêg³o ma co robiæ.
Co do sprê¿yn to wymieniaj±c tarcze sprzeg³a za³o¿y³em nowe ....okaza³o sie ¿e s± zdecydowanie za mocne, je¿d¿±c po mie¶cie rêka odpada³a.
Wróci³em do starych oryginalnych, ...... i o to chodzi³o !!!

LukaSS 28.10.2009 16:11

Maks, wystarczy pomierzyæ sprêzyny i bêdziesz mia³ odpowiedz czy s± dobre czy do wywalenia.
Stalowe tarcze k³adziesz na szybê i wciskasz pod przek³adkê szczelinomierz. Je¶li wejdzie z której¶ strony - tarcza do wywalenia. Tak samo robisz z tarczami stalowymi które maj± oznaki fioletu na sobie - znak ¿e kiedy¶ siê przegrza³y.
Przy okazji zobacz te¿ zabierak i kosz, czy nie maj± widocznych wybiæ w miejscach gdzie tarcze sie z nimi stykaj±.

Maks_waw 28.10.2009 16:23

dziêki za pomoc ch³opaki


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.