Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Witam, proszę o radę i ocene sprzęta (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11745)

yuchyo 06.01.2012 15:01

Witam, proszę o radę i ocene sprzęta
 
witam,
nowy na forum - w trakcie przenoszenia z TA forum
znalazłem AT 97
http://allegro.pl/honda-xrv-africa-t...019474908.html
i może coś umiecie powiedzieć?
zna ktoś może?

będę wdzięczny za pomoc - chcę ja kupić, a boję się miny za 11 klocków:)


Rok produkcji: 1997 Przebieg (km): 71000 Pojemność silnika: 501 - 750ccm Moc silnika (KM): 60 Rodzaj paliwa: benzyna Rodzaj napędu: łańcuch Kolor: Czarny Stan: Używany Uszkodzony: Nie Wyposażenie Elektryczny starter, Kufry, Informacje dodatkowe Bezwypadkowy, Zarejestrowany w Polsce,

Witam Sprzedam moją AT,stan bardzo dobry.Elektroniczny woltomierz wbudowany w prędkościomierz, przekaźnik pompy paliwa, wysoka turystyczna szyba,stelaże i kufry Hepco Becker, dokładam dodatkowy moduł zapłonowy.

kraft90 06.01.2012 15:15

cała malowana, nie oryginalne tarcze hamulcowe przód po za tym ciężko coś więcej powiedzieć słabe zdjęcia.

GrzesiekM 06.01.2012 20:09

Po co szukać smaku w d.... skoro można kupić ogarnięte sprzęty na forum?
Sorry za OT

yuchyo 06.01.2012 20:39

no i daj Ty mi sprzęta z forum za dychę
myślisz, że forum nie przeglądałem??

koleś podobno tez jest tu zarejestrowany, a na forum nie wystawił...

sam trampka sprzedawałem - i za chiny bym go koledze nie wcisnął - więc boję się, co to za sprzęcior jest

ryzyk fizyk, jutro wieczór jestem u gościa i pomacam - ale coś mi tu "śmierdzi"
gość ma zakład mechaniki samochodowej w kielcach...
- malowany...
- nie oryginalne tarcze przód...
- 11 koła - wolałbym dać 13 za pewniaka..

kilka stów poświęcę i wymacam - coś za tani jak za taki ładny - więc pytam!!!???
i zresztą - padam na cyce w podziękowaniu za odpowiedzi - o tarczach to się dowiedziałem tu właśnie
chopoki - dzięki:)

GrzesiekM 06.01.2012 20:46

Cytat:

Napisał yuchyo (Post 214108)
no i daj Ty mi sprzęta z forum za dychę
myślisz, że forum nie przeglądałem?? ....ciach

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11350
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11699

Myślę że koledzy chętnie oddadzą za dychę

Cytat:

Napisał yuchyo (Post 214108)
koleś podobno tez jest tu zarejestrowany, a na forum nie wystawił...

Ciekawe czemu...

maryjan 06.01.2012 21:05

Grzesiek bo na forum widzisz ile wiszą sprzęty...
Ja swoją też puściłem na alledrogo i poszła bez wybrzydzania jakiego doświadczyłem od kilku "juserów".

Zresztą może lagi miała prostowane albo półki ? ;) :D

Podjedź, obejrzyj, jak będzie ok to potarguj i ciesz się sprzętem :)
To, że jest przemalowany to o niczym nie świadczy!
Przy 71 tys tarcze też mają prawo być podmienione.

PS. Nie pojechałbym po sprzęta z Poznania do Kielc za Chiny Ludowe :)

Franz 06.01.2012 21:20

Cytat:

Napisał yuchyo (Post 214108)
- 11 koła - wolałbym dać 13 za pewniaka..

12 tys
Bez rdzy, popękanych plastyków itp.
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=2890

http://africatwin.com.pl/attachment....5&d=1307116636 http://africatwin.com.pl/attachment....8&d=1307116636http://africatwin.com.pl/attachment....0&d=1307116636

GrzesiekM 06.01.2012 21:22

Marian na forum sprzęty wiszą bo szczerze opisane są. Niektórzy wolą kupić drożej i łudzić się że jest lepsza niż forumowa krówka którą ktoś ciągał trochę po krzakach. Ludzie lubią się łudzić że im się udało, a często w praktyce później są płacze i lament bo jednak okazuje się kolejnym szrotem z alledrogo zrobionym na handel. Mówiąc szrot z alledrogo nie mam na myśli tej z linka - nie wiem, nie widziałem, nie znam się.

kuras 06.01.2012 21:54

jw http://allegro.pl/honda-africa-twin-...021258583.html i bez kota w worku
po co sobie utrudniac zycie

Mirek Swirek 07.01.2012 12:27

Cytat:

Napisał GrzesiekM (Post 214125)
Marian na forum sprzęty wiszą bo szczerze opisane są.

:haha2: Rozbawiłeś mnie :) Za tą wypowiedź dał byś sobie głowe uciąć? :o To że sa faktycznie ludzie uczciwi, nie znaczy, że nie ma tych mniej.

yuchyo
Ta czarna która podałeś... Kup sobie konkretnego motóra.

GrzesiekM 07.01.2012 12:41

Cytat:

Napisał Mirek Swirek (Post 214200)
:haha2: Rozbawiłeś mnie :) Za tą wypowiedź dał byś sobie głowe uciąć? :o To że sa faktycznie ludzie uczciwi, nie znaczy, że nie ma tych mniej.

yuchyo
Ta czarna która podałeś... Kup sobie konkretnego motóra.

Cieszę się niezmiernie że poprawiłem Ci humor :) ale nic sobie ucinać nie dam.
Nie sądzisz że prawdopodobieństwo kupna babola na forum jest znacznie mniejsze niż u przypadkowego koleżki z alledrogo? Chodzi mi o zminimalizowanie ryzyka. Czarne owce trafiają się wszędzie...

Mirek Swirek 07.01.2012 13:23

Cytat:

Napisał GrzesiekM (Post 214204)
Cieszę się niezmiernie że poprawiłem Ci humor :) ale nic sobie ucinać nie dam.
Nie sądzisz że prawdopodobieństwo kupna babola na forum jest znacznie mniejsze niż u przypadkowego koleżki z alledrogo? Chodzi mi o zminimalizowanie ryzyka. Czarne owce trafiają się wszędzie...

I słusznie, bo do jazdy motórem przydają się wszystkie części ciała ;)
Pełna zgoda, zminimalizowanie ryzyka jest, jak najbardziej, a z owcami tak bywa.

yuchyo.
Wybiła już Twoja godzina. Linki masz jak na tacy. Wybieraj. Pochwal się maszyną. Zdrówka.

yuchyo 07.01.2012 23:06

Panowie - motór jest cacy, szpeji wuchta - czysty, zadbany, przemyślany i nie tak od razu od przypadkowego allegrowicza.
Mariusz A z KIelc - zresztą podobno tez forum AT
moto na prawdę jest w bdb stanie, wałek zdawczy, heble - nawet podnośnik na odchodne dostałem - wiec motór i chop na 5!
gdy go tylko odpalił to już wiedziałem, że bedę pakować na busa - na zimnym równo jak metronom
także - tak to zostałem czarnuchem:)

Qba 08.01.2012 10:07

Gratulacje, miłego tarzania się w błotku, ilu wyjazdów, tyle powrotów, dużo radości z bycia czarnuchem, powodzenia !!!!!

marian 750 08.01.2012 17:38

Cieszę się yuchyo, że Ci się mój były motocykl podoba, ja tak jak mówiłem siadam na xtz.
Pozdrawiam

Jaro-Ino 08.01.2012 18:13

Yuchyo, graty. Mówiłem, że AT lepsze od TA :) Ja teraz mam XTZ :D

Cibor klv 08.01.2012 21:16

Ja kupiłem moto z forum i niestety nie było zgodne z opisem. Po zrobieniu jakichś 300 km oczom mym ukazał się okaz rozpaczy, a miał być malinka mało śmigana... Jednak po odpowiedniej korekcie ceny zdecydowałem się na tą trójeczkę i po w sumie niewielkim wkładzie finansowym i kilku roboczogodzinach moto lata całkiem miło mimo, że nie błyszczy w słońcu i wzroku niewiast nie przyciąga.

yuchyo 10.01.2012 05:46

a więc ta - i mechanicznie i wizualnie wymiata:Thumbs_Up:
A obaw miałem mnóstwo
- ze za ładna
- że za tania
- ze malowana
- że nieoryginalne (okazało sie że heble żyleta i chyba olejem b je smarował bo się użyć boję)
- że 71 kkm przebiegu (mój TA mial 50 i wyglądał jak kupa złomu, brał olej - choć ogień był:at:
- wyguglowałem człowieka - podobno właściciel zakładu mechanicznego - okazało się że to nie on
- wyguglowałem adres, który mi podał - patrzę na satelite - widzę wielki zakład i mnóstwo złomu samochodowego na podwórku - wszystko okazało się nieprawdą.

okazało się, że sprzęt tu może nie najważniejszy jest - najważniejszy jest człowiek, który szczerze o nim opowie - (samochód też kupiłem od szczerego dziadka - i też po uszy zadowolony mimo ze dałem 6 k)

a swoje obawy trzeba rozwiewać - tez na tym przykładzie się przekonałem

z tym oraniem w błocie - to za ładny on ci jest na moje umiejętności heheh

PS - co Wy z tymi XTZ tami macie Jaro-Ino - to ja nie wiem - możecie się razem z marian 750 zgadać, bo on tez będzie go na czynniki pierwsze rozbierać - wiec powodzenia i śrubek nie pogubcie hehhe
:haha2:

a za obawy Cię Mariusz - no sorry

Jaro-Ino 10.01.2012 11:12

Co my mamy to się przekonasz jak się jakąś przejedziesz :D Po prostu jest moc :) A rozbiera się, żeby wiedzieć dokładnie czym się jeździ :) Ale to już co kto lubi.

A Afri szkoda na asfalt, ona uwielbia kąpiele błotne w SPA :D W końcu królowa :D

Cibor klv 10.01.2012 14:15

Cytat:

Napisał Jaro-Ino (Post 214819)
Co my mamy to się przekonasz jak się jakąś przejedziesz :D Po prostu jest moc :) A rozbiera się, żeby wiedzieć dokładnie czym się jeździ :) Ale to już co kto lubi.

A Afri szkoda na asfalt, ona uwielbia kąpiele błotne w SPA :D W końcu królowa :D

Ja kiedyś próbowałem zamienić mojego byłego ZZR 1100 na ST 750, jak wsiadłem na Teresę, to niby fajnie , pozycja , wysoko, ale ja odwijam, a to kurna prawie nie jedzie... ale wtedy miałem spaczone postrzeganie mocy, przyspieszenia i prędkości... i bym ją może nawet wziął, ale jakiś artysta zamontował w niej gmole i wszystko by było ok, ale ten idiota je przyspawał do ramy. A wiadomo, że ramy w xtz nie słyną z wytrzymałości. Teraz mi też chodziła ST po głowie, ale w terenie w piachu gdzie jeżdżę najwięcej RD 03 jednak mimo niedoboru mocy lepiej sobie radzi, zatem zostaję przy Africa Twin.

yuchyo 10.01.2012 15:21

moc w terenie - to bardzo zdradliwa wartość,
a że się tereska na autobanie bardziej rozkręci - to pewnie fakt - tylko po co? - skoro ma być to przyjemność - ale różne gusta są.

szczerze powiem, jestem przerażony Afrą - trampek był poręczny i na swój sposób sprytny - afra mnie - jak na tę chwilę - przeraża..

nie wyobrażam sobie afry jako pierwszego moto

Qba 10.01.2012 15:57

Afra Cię przeraża bo się jej boisz (jeszcze), jak ją oswoisz zobaczysz że nie jest tak straszna. Da Ci dużo radości. A co do błota i tym podobnych moja zwiedziła pole na pierwszym wypadzie w teren, była po malowaniu i kapitalnym remoncie prawie jak nowa. Parę rysek na jej ciele, dodało jej smaku. Afryka to nie zabawka, ja sam mimo że to nie pierwsze moje moto, darzę ją szacunkiem i nie do końca jej ufam bo chcę żyć i nie mieć gipsów.

Wolo 10.01.2012 16:09

Cóż, Trampek jest zwinniejszy, Afra bardziej spasiona, ale de facto podobnie się prowadzi te motocykle, szybko się przestawisz. Tylko się nie wywracaj ani w błocie nie kop, bo przy wyrywaniu tego żelastwa można kleksa puścić.

tupek 10.01.2012 16:31

Cytat:

Napisał yuchyo (Post 214865)
nie wyobrażam sobie afry jako pierwszego moto

"wyobraźnia w takich sprawach
zwykle leczy i pomaga
lecz i ona - pełna klęska
odmówiła posłuszeństwa!"

strachu jest kupa, jest za to wyzwanie
pewnie, jak zostało napisane, będę się uczył dłużej...
za to frajdy jest cała masa, no i... bardzo mi się podoba ten motór :D

yuchyo 10.01.2012 16:59

Afra Mariusza - której jestem właścicielem - jest zadbana i przemyślana - woltomierz i przekaźnik pompy, - ehh - sensowne toto.
przejechałem wokół komina - i wielka jest w 3 d..
Teren wzdłuż Warty zrobię, Puszczę Zielonkę - we wszystkie dziurki - wybacz Mariusz - wetknę..
- bez gmoli tam nie pojadę - a trampek latał w powietrzu..
gmole 500, rejestracja i podatek, 400, przód tkc 300, olej i filtr 150
każde moto kosztuje...
ale może macie coś taniej?

Jaro-Ino 10.01.2012 18:01

yuchyo, moc w terenie jest potrzebna. Inaczej crossy nie miałyby 60-70KM przy wadze 130-150kg. Już nie mówie tu nawet o 2T i 80kg ;)

Kurde, na anakach z Wami nie pojade, a chętnie bym zwiedził te trasy. Pozostają szybkie szutry i piachy, ale ja to właśnie lubie najbardziej :)

Cibor, wolisz AT, bo to RD03, która jest lżejsza i ma nieco inny zawias. Ja musze pojeździć, żeby rzetelnie porównać AT RD04 i ST :) Ciekaw jestem wrażeń z jazdy.

Antek 10.01.2012 18:12

Na Krauthofera 58 aktualnie mają promocję na opony. Płaciłem 70pln za używaną tylko E08. Na allegro była za 150pln.

Jaro-Ino 10.01.2012 18:17

Antek, chcesz żyć, nie kupuj E08. Ja tam się rozglądałem za oponami to nie oferowali lepszych warunków niż te, co chłopaki z forum :)

Antek 10.01.2012 18:22

Mam ją tylko do ciorania w krzakach ;). Na bezrybiu i rak ryba. Na szosę zakładam drugie koło :).
Zresztą i tak w grupie poznańskiej nikt nie jeździć, więc o czym rozmawiamy ;).

majki 10.01.2012 23:41

Cytat:

Napisał Antek (Post 214909)
E08

Cytat:

Napisał Antek (Post 214914)
Mam ją tylko do ciorania w krzakach .

Eee...08 na krzaki?? Napewno? :p

yuchyo 11.01.2012 00:00

ja trampkiem na 08 większość poznańskiego offa przejechałem - teraz w Afrze tez mam 08 - i nic jej nie dolega - oprócz problemów z przyczepnością na asfalcie:)

Jaro-Ino 11.01.2012 00:28

Cytat:

Napisał yuchyo (Post 215046)
ja trampkiem na 08 większość poznańskiego offa przejechałem - teraz w Afrze tez mam 08 - i nic jej nie dolega - oprócz problemów z przyczepnością na asfalcie:)

I brakiem trakcji w terenie:D

next22 11.01.2012 00:52

Nie no ja tam sie nie znam ale ta guma nie jest zła
Teraz testuje zestaw e09 przód i C02na tyle .
w zeszłym sezonie miałem na TA taki zestaw C17 i C02 jest super nawet na autobanie ....ale do 110km/h na suchym
I w deszczu do 80km/h
Sprawdził się komplet A można obracać jak wyząbkuje .
W przerwach na kostki montuje "metzelery" enduro4 typowe szosówki :)
i na suchym piochu też dają rade

Ja tam się nie znam ale generalnie to trzeba zapier....lać

Sory za nie potrzebny post pomyliło mi się E08 z E09
Dzięki Majki za czujność . :)

majki 11.01.2012 01:05

Ale Wy na pewno mówicie o E08??
http://www.strauszgumi.hu/motor/mint.../mitas_e08.JPG

E08 z C02?? Przeca to jak porównanie Transalpa z KTMem... :dizzy:

Jaro-Ino 11.01.2012 02:09

Popieram Majkiego :D E08 to guma pseudoszosowa nienadająca się do niczego :) C17 i C02 to miód w terenie. Ja miałem jakiś czas Pirelli FIMa i E09. Dość ładnie to jechało :) W błocie przód tam gdzie chciałem. Ale w błoto E08 + C02 to potężny uciąg przy braku możliwości jego wykorzystania ;) Może niektórzy z Was mówią o E09?

Antek 11.01.2012 09:53

Aeiou...
Chodziło o oczywiście o E 07, mój błąd.

Czarek40 11.01.2012 16:09

08 w teren :convulsion:

Czarek40 11.01.2012 16:13

Majki, szkoda w tym poście sobie głowę zawracać... chłopcy można i na slikach w teren poznański jechać tylko co to za jazda....

yuchyo 11.01.2012 16:37

dopóki koła się kręcą - wszystko można:
http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=iITomfFclpM

Jaro-Ino 11.01.2012 17:44

Cytat:

Napisał Czarek40 (Post 215180)
Majki, szkoda w tym poście sobie głowę zawracać... chłopcy można i na slikach w teren poznański jechać tylko co to za jazda....

Taka "jazda" :D

http://www.youtube.com/watch?v=uX2PgUh6WAk

yuchyo 11.01.2012 19:54

a w tę część Warty Wolo nas nigdy nie zabrał..
- Mariusz nie powinien tego oglądać, nie powinien, nienie:):rules:

marian 750 11.01.2012 20:51

Sie ma
Tereny piękne, mordowanie motocykla też piękne.Obejrzałem i dochodzę do wniosku że powinienem wołać za moją AT duuużo więcej.:Sarcastic:

Jaro-Ino 11.01.2012 21:07

Marian, a gdzie Ty widzisz mordowanie motocykla? :) Zwykłe niedzielne przejażdżki :D

marian 750 11.01.2012 21:34

Ok.
Ale dlaczego się mamy przy tej okazji niedzielnej przewracać razem z motocyklem?
Nie rozumiem hehehe.

Wolo 11.01.2012 21:41

Cytat:

Napisał yuchyo (Post 215230)
a w tę część Warty Wolo nas nigdy nie zabrał..
- Mariusz nie powinien tego oglądać, nie powinien, nienie:):rules:

Część błota z tego odcinka już nie istnieje, zasypane, utwardzone :(

marian 750 11.01.2012 21:46

Absolutnie nie neguję błota jeeeeeeesst piękne szczególnie jak śmierdzi.

yuchyo 11.01.2012 21:50

Marian 750 - jeśli Ci to zasnąć pomoże - to obiecuję chuchać i dmuchać i pieścić i sensownie w zakręty, w bruzdy, w rzeczki - wjeżdzać:)

- miałem średniego trampka i mogłem go czochrać we wszystkim - a tu to do pałuka muszę się jeździć nauczyć - może przyjedziesz na pałuka?

marian 750 11.01.2012 21:53

Napisz coś więcej, nabieram ochoty, tylko na teresie się jeździć nauczyć muszę.

yuchyo 11.01.2012 21:54

Cytat:

Napisał marian 750 (Post 215250)
Sie ma
Tereny piękne, mordowanie motocykla też piękne.Obejrzałem i dochodzę do wniosku że powinienem wołać za moją AT duuużo więcej.:Sarcastic:

nieee Marian - w tej cenie i z Twoja wrażliwością - powinieneś po prostu, przed sprzedażą - dokupić solidne gmole!!!!
- w tym roku albo rumunia albo ukraina, albo wszystko razem - szuterki tyż bydą..

yuchyo 11.01.2012 22:01

http://www.rajdpaluk.com/
poza rzeczką, która można ominąć fajne szuterki i piachu - choć pierwszy raz w tym roku ograniczyli ilość miejsc do 200 - więc trzeba czatować na zapisy
- mam nadzieje że dam radę na tej spasłej Afrzre:)))


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.