Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Silnik, sprzęgło, skrzynia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Dekle silnika odnowienie-zmiana (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41909)

Baza 01.02.2022 13:10

Dekle silnika odnowienie-zmiana
 
Cześć czarnuchy. Moja układanka o nazwie xrv 750 zaczyna się kompletować. Ma to wyglądać noże bie jak nowe ale w miarę jak najładniej. Dekle po obu stronach silnika są zapuszczone, nadgryzione jakaś chemią z myjni i powzerane miejscami. Tragedii nie ma ale może dacie jakiś pomysł? Pomalować ? Czym? I czy da się to zrobić bez ich ściągania?( motocykl pewnie i tak jeździł już dużo nie będzie ) czy ewentualnie pokrywy z innej hondy z tamtych lat pasują?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Melon 01.02.2022 13:51

Bez zdejmowania raczej tego nie ogarniesz. Zrobiłbym szkiełkowanie i zobaczył jak to wyszło, jak ok. to lakier bezbarwny. Jest opcja pomalować proszkowo na kolor polerowane aluminium, ciężko odróżnić że to malowane.

wierny 01.02.2022 14:20

Pamiętam, że Kazmir malował dekle i jeszcze ktoś się tym chwalił na forum. Tu wątek, który może się przydać koledze.
https://africatwin.com.pl/showthread.php?t=11687

zylek 01.02.2022 14:52

A pokrywy pomalowane proszkowo się nie pokrzywią przy utwardzaniu? A może rozważ ceracote?! Jest cieńsza, dość twarda i jest duży wybór kolorów (nawet takie złoto-brązowe hondy można znaleźć). Zobacz tu, fajnie to wyglada.
https://youtu.be/90bGRCKvQDo

CzarnyCzarownik 01.02.2022 15:09

Ale cerakotę też dajesz do piekarnika.

Proszek robi się już w 180 stopniach, więc dekle od tego nie powinny powyginać się w banany.



Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

matjas 01.02.2022 15:33

Nic się nie powygina. Szkiełkowanie, klar i gotowe.

zylek 01.02.2022 16:47

Cytat:

Napisał CzarnyCzarownik (Post 767566)
Ale cerakotę też dajesz do piekarnika.

Proszek robi się już w 180 stopniach, więc dekle od tego nie powinny powyginać się w banany.

Że ceracote idzie do pieca to wiem. Tylko, że proszek jest sporo grubszy, wiec w teorii siły które wygeneruje na pokrywie tez większe. Ale to było pytanie, bo ja nigdy nie robiłem.

CzarnyCzarownik 01.02.2022 16:57

Niby grubsza farba, niby siły większe.

Ale to chyba trochę jakby się bać, że po postawieniu motocykla na kołach zegnie się nam wahacz pod ciężarem moto :)

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Melon 01.02.2022 17:13

Kupe rzeczy alu malowałem proszkowo, nawet koła i co ? A no nic się nie stało to po co te teorie ?

matjas 01.02.2022 19:50

pytanie nic nie kosztuje - skoro ma Baza obawy to lepiej, że pyta niż gdyby miał szukać nowego dekla i się stresiać, że mu lakiernia odda chińskie osiem a nie pokrywę :D

od tego jest forum, żeby sobie pomagać.

Melon 01.02.2022 20:19

Cytat:

Napisał matjas (Post 767618)
pytanie nic nie kosztuje - skoro ma Baza obawy to lepiej, że pyta niż gdyby miał szukać nowego dekla i się stresiać, że mu lakiernia odda chińskie osiem a nie pokrywę :D

od tego jest forum, żeby sobie pomagać.

Panie to nie do Bazy bo On tylko wątek założył. A ogólnie nie znam się ale wypowiem.:D

Baza 01.02.2022 21:39

Proszku się nie boje bo nie raz malowałem pokrywy zaworów w autach czy alusy. Bywałem czy da się to zrobić półśrodkami ale wyszło ze jednak to prawda ze tanie mięso psy jedzą i trzeba zrobić raz a porządnie. Komplet uszczelek i zrzucam dekle.
Pytanie czy składacie na samych uszczelkach czy zalecacie te uszczelki może jeszcze czymś potraktować?

Matjas po szkiełku radzisz tylko bezbarwny? Nie wiem czysto będzie fajnie wyglądało bo w pracy mamy scierniwo matowe. Robi fajną satynę ale chciałbym jak najbardziej oryginalny look.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

matjas 01.02.2022 21:49

po piaskowaniu klar wygląda zajebiście. oczywiście jeśli nie zrobisz tego śrutem tylko jakimś ludzkim ścierniwem.
oryginalnie dekle w XRV były malowane kolorem więc zależy co chcesz osiągnąć.

uszczelki zdecydowanie bez dodatkowych środków. oczywiście musisz usunąć wszelkie ślady starych uszczelek.

Baza 01.02.2022 22:34

Klar z pistoletu czy wystarczy szprej?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zmyler 02.02.2022 06:46

Szprej to do pierwszej burzy. I myjni nie mówiąc.

matjas 02.02.2022 08:28

Myślałem ze mówimy o proszku :)

Baza 02.02.2022 09:02

Nie wiedziałem że klar w proszku tez jest. Dlatego się zdziwiłem ze napisałeś o bezbarwnym. Popytam macherow u mnie na lakierniach czy coś takiego zrobią. Dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cytat:

Napisał Zmyler (Post 767657)
Szprej to do pierwszej burzy. I myjni nie mówiąc.


Polerowałem kiedyś na lustro Alu w del sol’u( taka Honda CRX) a konkretniej ranty. Psiknąlem to klarem ze spray’ żeby dłużej efekt utrzymać. Dwa lata wyglądało godnie a nie muszę mówić ze pył z klocków tez robi swoje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

matjas 02.02.2022 09:27

Cytat:

Napisał Baza (Post 767664)
Nie wiedziałem że klar w proszku tez jest. Dlatego się zdziwiłem ze napisałeś o bezbarwnym. Popytam macherow u mnie na lakierniach czy coś takiego zrobią. Dzięki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


No jest :)

To jest za przeproszeniem Baza :)

Piękny Maryjan 02.02.2022 12:23

1 Załącznik(ów)
A u mnie proszek wyszedł tak:

Melon 02.02.2022 12:47

Piknie ale coś się narobił to Twoje.:)

Baza 02.02.2022 13:05

Cytat:

Napisał Piękny Maryjan (Post 767702)
A u mnie proszek wyszedł tak:


Z tymi BMW wszystko jest nie tak. Nawet pokrywy zaworów są w miejscu gdzie powinny być pokrywy silnika😁


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piękny Maryjan 02.02.2022 13:12

Cytat:

Napisał Baza (Post 767716)
Z tymi BMW wszystko jest nie tak. Nawet pokrywy zaworów są w miejscu gdzie powinny być pokrywy silnika😁


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

O w mordę!
To co ja regulowałem - nie luzy zaworowe? Luz na cewce?
:dizzy::mur::(

Baza 02.02.2022 13:37

Może przerwę na kowadełku;)

Baza 01.02.2023 22:44

Pany kupiłem komplet dekli i dziś wysłałem do proszku.
Czy po proszku oszlifować miejsce styku z uszczelką? Czy zakładać na samą uszczelkę czy też czymś smarować?
Uszczelki mam na miejscu w Olek motocykle z Atheny ale nie mogę znaleźć uszczelki pokrywy impulsator, ktoś?coś?gdzieś?

Melon 01.02.2023 22:59

Przecie dekle maluje się tylko z zewnątrz i tak powiedzieć malarzowi. Jeśli porządny malarz to zabezpieczy specjalną taśmą miejsce uszczelki.

Mallory 02.02.2023 08:52

2 Załącznik(ów)
Nie wiem czemu mi ten wątek umknął wcześniej, ale kiedyś malowałem dekle w jednej siódemce z fotek.

Szkiełkowanie i malowanie natryskowe - kilka warstw. Nie do odróżniania od oryginału.

Navaja 02.02.2023 12:50

Cytat:

Napisał Baza (Post 807043)
Pany kupiłem komplet dekli i dziś wysłałem do proszku.
Czy po proszku oszlifować miejsce styku z uszczelką?

Malarz pewnie bedzie miał w dupie oklejanie taśmą.
Położ arkusz drobnego papieru na kawałek szyby i przetrzyj parę razy deklem. To i się farby pozbędziesz i powierzchnie wyrównasz. Tylko delikatnie jak z dziewicą, bez dociskania. ;)

Melon 02.02.2023 15:41

Cytat:

Napisał Navaja (Post 807114)
Malarz pewnie bedzie miał w dupie oklejanie taśmą.
Położ arkusz drobnego papieru na kawałek szyby i przetrzyj parę razy deklem. To i się farby pozbędziesz i powierzchnie wyrównasz. Tylko delikatnie jak z dziewicą, bez dociskania. ;)

Jeśli dobry proszek to można to obrabiać tylko gumówką, z autopsji.:)
Baza pytaj wcześniej o takie rzeczy, niektórzy malarze nie mają zielonego pojęcia jak malować, kolega ramę malował a później szukał numerów. Ja w swoim viadrrze kupę gratów malowałem więc wiem jak malarz może narobić ci dodatkowej roboty. Porządny proszek to nawet piaskowanie nie rusza tylko chemia.

Baza 02.02.2023 21:49

Malarz motocyklista. Robi różne rzeczy. Powinien wiedzieć ale dziś mu jeszcze zaznaczyłem że bardzo bym chciał żeby gwint od bagnetu i cała powierzchnia uszczelki zostały oklejone.
Zobaczymy.

Baza 02.02.2023 21:51

Co do składania dekli jeszcze. Same uszczelki czy jak radzicie? Silikon, czy jakieś inne ustrojstwo?

Melon 02.02.2023 21:55

Zawsze składam jak fabryka zrobiła, jak uszczelka to z mgiełką silikonu dla szczelności. Jak sam silikon to sam silikon.

Baza 03.02.2023 08:28

Jaka mgiełka? Pierwsze słysz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Melon 03.02.2023 17:33

Mgiełka tzn. widzisz kolor uszczelki przez mgłę z silikonu. :)
Kapiszi ?

Baza 03.02.2023 21:43

No nie słyszałem nigdy.

Melon 03.02.2023 21:55

Całe życie człek się uczy. Ale ta mgiełka to jest zapobiegawczo, bo jeśli uszczelka to nie silikon. Pamiętaj, że jak za dużo dasz to jakiś kluch może zapchać kanał olejowy. Nawet tam gdzie nie ma uszczelki to też delikatnie . Nie wiem jak to tam u Ciebie wygląda ale jak dobry silikon to bez uszczelki też może dać radę.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.