Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Yamaha (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=255)
-   -   T7 - czy warto :) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=41307)

krytek 02.11.2021 19:46

T7 - czy warto :)
 
Od 5 lat jezdze na Gsa1200lc i tak sie czaje teraz na Yamahe T7.
Mialem jazde testowa , ogladalem setki filmow , czytalem setki tresci na jej temat i dalej nie wiem..:dizzy:

Tez myslialem nad 790 czy 890 ale absolutnie mnie nie podnieca Ktm a po jazdach testowych lepiej sie czulem na T7...

Gdyby gsa wazyl 50kg mniej to bym nie myslial o lzejszym ale....gdyby babcia miala wasy...

Yamahe chcialbym tylko do jezdzenia solo (bez pasazera), cel poludnie i jesli mozliwe to daleki wschod , jazda szutrowa i jak najmniej asfaltow

Czy ktos z uzytkownikow zaluje ze kupilo wlasnie T7? Czy barkuje tej mocy ? Napewno tez porownywaliscie ja do ktm 790 czy 890 czy innego motoru wiec dlaczego wlasnie wybraliscie t7 ?

Wiem ze temat ten to takie lanie wody ale moze ktos cos napisze i to wlasnie wplynie na dylemt kupic ,nie kupic ...

dzieki

Fizolof 02.11.2021 19:55

Ja kupiłem bo to prosty niezawodny motocykl bez zbędnej elektroniki. Obenie można kupić zbiornik Acerbisa 23l więc problem z małym zasięgiem (ok 300km na standardowym zbiorniku 16l ok 300km) przestał istnieć. Silnik to poza tym, że stara, sprawdzona konstrukcja jest bardzo przyjazna dla użytkownika. Prosty motocykl w przyzwoitych pieniądzach ale bez fajerwerków.

midro 02.11.2021 21:05

W 2019 roku, wiosną pojechałem Dr-ką na targi motocyklowe do Wrocka. Usiadłem na Ktm790, na Husqvarnę 701 Enduro i na T7. Ktm-a od początku nie brałem pod uwagę, bo jest brzydki. Wahałem się pomiędzy 701 enduro a Yamahą. Nigdy przedtem nie miałem moto z dwoma cylindrami, dobrze mi sie na nim siedziało, więc pojechałem do domu zamówiłem T7 on-line w przedsprzedaży i miałem go taniej niż nówkę Husqvarnę 701 Enduro. Nie żałuję, dobrze mi się na nim jeździ. Jak dla mnie mocy jest w sam raz, wykorzystuje potencjał silnika w całości, w lekkim terenie jest poręczny, tylko trzeba zainwestować kilka złotych na sprężyny pod wagę kierownika i nic więcej.

ctomch 02.11.2021 22:44

Warto

darek70 02.11.2021 22:58

Zdecydowanie warto

Nynek 03.11.2021 06:13

Fajny motocykl z dużymi możliwościami w terenie . Ja nie żałuję.

Adagiio 03.11.2021 07:06

1 Załącznik(ów)
Z punktu widzenia nie posiadacza a okazyjnego użytkownika. Wypożyczam czasami T7 w IT, ostatnio kilkudniowy trip po górach z kolega na Africe i uważam że to fajny motorek, w mojej ocenie ma więcej zalet niż wad. Jeśli dziś miałbym potrzebę czegoś do przygody w offie, znaczy gotowca nadającego się do jazdy bez większych personalizacji to bym go sobie kupił w przeciwieństwie do ww kaemów.
Powodzenia.

pattryk 03.11.2021 08:59

wypożycz na weekend, nawet na STR pojedź w las, potestuj, sprawdź.
To jest coś innego niż GS, jest fajne, ale nie każdemu musi się podobać.

Ja po 2latach i 29 000km jestem ciągle "in love".

Emek 03.11.2021 09:27

Weekendowa pojeżdżawka to świetny pomysł. Pozwala poznać lepiej moto i porównać z tym co się posiada. Czy to aż taka różnica będzie, o którą chodzi. Jazda testowa to IMO mus jak rzecze pattryk. Jeden się zakocha a drugi splunie i wróci do starego dobrego beemwe. :D
Skoro mowa o dalekim wschodzie to rzuć okiem ile będziesz miał tego terenu żeby się tam dostać. Podpowiem. Co kot napłakał. A przeca GSem też po szutrach się poleci z powodzeniem. Dalej mówimy o pojazdach 200+.

rene82 03.11.2021 11:50

Cytat:

Napisał krytek (Post 754509)
Od 5 lat jezdze na Gsa1200lc i tak sie czaje teraz na Yamahe T7.
Mialem jazde testowa , ogladalem setki filmow , czytalem setki tresci na jej temat i dalej nie wiem..:dizzy:

Tez myslialem nad 790 czy 890 ale absolutnie mnie nie podnieca Ktm a po jazdach testowych lepiej sie czulem na T7...

Gdyby gsa wazyl 50kg mniej to bym nie myslial o lzejszym ale....gdyby babcia miala wasy...

Yamahe chcialbym tylko do jezdzenia solo (bez pasazera), cel poludnie i jesli mozliwe to daleki wschod , jazda szutrowa i jak najmniej asfaltow

Czy ktos z uzytkownikow zaluje ze kupilo wlasnie T7? Czy barkuje tej mocy ? Napewno tez porownywaliscie ja do ktm 790 czy 890 czy innego motoru wiec dlaczego wlasnie wybraliscie t7 ?

Wiem ze temat ten to takie lanie wody ale moze ktos cos napisze i to wlasnie wplynie na dylemt kupic ,nie kupic ...

dzieki

No wychodzi że Krytek już jeżdził, a chyba oczekuje potwierdzenia:)
Nie mam t7(ale jeździłem) mam 790. Myślę ze te moto maja podobne założenia do jazdy.
Tak lepiej się nimi jeździ solo w lekkim terenie, niż gs, niż chodzby crf 1000(miałem). Moto lżejsze i tyle.
To jest bardziej pytanie czy zostawiasz gsa, czy sprzedajesz. Dla mnie Gsa to waga ale i szybkie przemieszczanie się z doskonałą ochroną przed warunkami atmosferycznymi na asfaltach i szutrach. Tenera (790) to zdecydowanie gorsza jazda na asfalcie, a głębsze zapuszczanie w teren. 790 ma co najmniej kiepska aerodynamikę, t700 ma za mało pary na asfalt, a powyżej 140 wir w baku. Taką np zwykłą kamienistą drogę na Perkal w Albanii wolałbym jechać na t 700 niż gsa. Gsa bym przejechał, ale się umęczył
Tak jak Emek pisał, chyba trzeba kupować motor na założenia odnośnie jazdy. I jeszcze to uzupełnię, trzeba kupować moto do realnej jazdy a nie tej wymarzonej:)
Może opisze po sobie. Z 790 jestem więcej niż zadowolony. No moto robi więcej niż potrafię. Nie wypie.... mi się z nienacka. Te dolne baki robią robotę. Super jest na wikendowe wypady.( zaraz sprzedam drz 400e bo mi nie potrzebna, a 790 mi wystarcza tam gdzie jeżdżę) Tyle ze ja corocznie robię wypady po 6-8 k......a w przyszłym roku tez już wiem ze będzie około 9k.....tyle że maks szuter........a tu nie ma co ukrywac gs, 1290, nawet multi 950 były by lepsze
Myślę że t700 jest na bank bardziej uniwersalnym sprzętem do jazdy w pojedynke nic gsa ( no wjedziesz nim głebiej), a na asfalcie ciągle dojedziesz, ale zapomnij o przelotach nawet 150 km/h i jednak więcej podpinek wpinaj na listopadowe przeloty...

@Suchy 05.11.2021 14:36

Cytat:

Napisał rene82 (Post 754622)
Taką np zwykłą kamienistą drogę na Perkal w Albanii wolałbym jechać na t 700 niż gsa. Gsa bym przejechał, ale się umęczył
...

Taką np zwykłą kamienistą drogę na Perkal w Albanii to dziadki szosowymi furami na szosowych laczkach robią na luzie. Nie róbmy z niej demona.

T7 karnąłem się bardzo krótko, pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.

midro 05.11.2021 15:33

Bynajmniej demonem seryjna T7 nie jest. Piszę seryjna , bo u mnie było tak że jak kupiłem Tenerkę to przed nią miałem około 15 lat doświadczenia na Dr650, ten starszy model, kombajn, traktor, klekot zwał jak zwał. Jak na początku trochę oswoiłem się z T7 i zacząłem trochę bardziej cisnąć poza asfaltem to zacząłem mieć nie smak, a to dlatego, że stara 25 letnia Dr650 potrafiła jechać po dziurawej, piaszczystej drodze ponad setkę, i czułem się na niej bezpiecznie, prowadzenie było dobre, nie pływała itd. Z kolei T7 już przy 70-80 km/h zaczynała zachowywać się trochę nerwowo, pływała, jak jechałem szybciej robiło się nieprzewidywalnie, niebezpiecznie. Mając obydwa motocykle w tym samym czasie, wolałem brać Dr w teren niż Yamahę. Ale jak zmieniłem sprężyny przednie i tylną w T7, wszystko się zmieniło na plus dla Tenerki. Teraz rozwijam prędkości autostradowe na polnych drogach bez obawy o to że zawias nie wyrobi czy coś w tym stylu. Po takiej zmianie jest mega fun z jazdy, adrenalina w miejscach gdzie ludzi ani pojazdów często nie uświadczysz. Mi ten motocykl odpowiada bo sprawdza się idealnie w terenie w jakim zazwyczaj jeżdżę.

Adagiio 05.11.2021 17:24

A słyszał kolega o czymś takim jak sag statyczny i dynamiczny w moto ? I o personalizacji zawieszenia ?

midro 05.11.2021 17:33

Tak słyszałem, a w sumie to dużo czytałem, filmików oglądałem, różnych fachowców słuchałem zanim cokolwiek zmotałem.:)

Np. tutaj jest wiele przydatnych informacji.
https://youtu.be/CPUZtq_RN0w


@Suchy 05.11.2021 20:19

Cytat:

Napisał @Suchy (Post 755082)
Taką np zwykłą kamienistą drogę na Perkal w Albanii to dziadki szosowymi furami na szosowych laczkach robią na luzie. Nie róbmy z niej demona.

Cytat:

Napisał midro (Post 755097)
Bynajmniej demonem seryjna T7 nie jest.

Miałem na myśli drogę.

Fizolof 06.11.2021 13:31

3900 euro…

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...260945171f.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...0b9bbf1540.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

rumpel 08.11.2021 15:27

u la la ;)

miotacztruskawek 10.11.2021 16:30

Cytat:

Napisał midro (Post 755112)
Tak słyszałem, a w sumie to dużo czytałem, filmików oglądałem, różnych fachowców słuchałem zanim cokolwiek zmotałem.:)

Np. tutaj jest wiele przydatnych informacji.
https://youtu.be/CPUZtq_RN0w


Zawieszenie jest specyficzne. Przy wolnej jeździe jest twarde, ale za to lubi prędkości rally :rules:
Najbardziej brakuje skoku, bo jak byłby skok to można zupełnie inaczej ustawić motocykl :D

krytek 28.11.2021 19:26

Witam

Uwaga chwale sie :) oby nie za wczesnie ....

Panowie wstepnie zadatkowalem T7...

Powiem Wam jedno - jak na zdjeciach ten motor wyglada fajnie, to na zywo, stwierdzam ze wyglada zajebiscie ... juz po 10 sekundach skradla moje serce ....
jak tylko odbiore wkleje zdjecie ...
pozdr

Novy 28.11.2021 20:07

Cytat:

Napisał krytek (Post 758266)
(...)
jak tylko odbiore wkleje zdjecie ...

OBOWIĄZKOWO! :Thumbs_Up: :D

krytek 02.12.2021 14:59

1 Załącznik(ów)
juz w domu :)

zibiano 02.12.2021 15:02

Niczego sobie :) prezencja na 5
Gratulacje

dzinks 02.12.2021 17:22

Bardzo mi się podoba. Gratulacje

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

muszel72 02.12.2021 17:27

Gratki👍
To takie akcesoryjne osłony boczków pod siedziskiem?

nabrU 02.12.2021 17:59

Cytat:

Napisał krytek (Post 758848)
juz w domu :)

Gratulacje! GS zostaje?

P.S. Zdecyduj się gdzie mieszkasz, bo tu Bochnia a gdzie indziej Leicester :D Cegła dla mnie na focie jak nic angielska ;)

Cytat:

Napisał muszel72 (Post 758862)
Gratki��
To takie akcesoryjne osłony boczków pod siedziskiem?

To chyba te od Adventure Spec:
https://www.adventurespec.com/shop/p...k-435#attr=477

krytek 02.12.2021 20:04

Cytat:

Napisał nabrU (Post 758867)
Gratulacje! GS zostaje?

P.S. Zdecyduj się gdzie mieszkasz, bo tu Bochnia a gdzie indziej Leicester :D Cegła dla mnie na focie jak nic angielska ;)



To chyba te od Adventure Spec:
https://www.adventurespec.com/shop/p...k-435#attr=477

tak zostaje... juz 5 lat jest zemna i niech bedzie jak najdluzej :)

Mieszkam tu i tam.. - serce w polsce , glowa w uk .... juz ok 2 lata prubuje zjezdzac ale bez powodzenia...:Sarcastic:

pozdr

Mijamoto 08.12.2021 23:33

Gratulacje! Subiektywnie napiszę, że najlepsze malowanie:D

Pirania 09.12.2021 14:36

Cytat:

Napisał Mijamoto (Post 759784)
Gratulacje! Subiektywnie napiszę, że najlepsze malowanie:D

Podpisuje się pod wypowiedzią..;) Niepokojąco coraz bardziej mi się podoba..;)

krytek 11.12.2021 12:20

dzieki :)

teraz czas na kupowanie masy pierdol od niewaznych do waznych ...
tez mysle nad okleina, cos podobnego do t7 Pola Teresa...

pozdr

Widmo80 15.04.2022 07:36

Więc i ja dołączam do rodziny yamahy - Na razie duzo szczęścia daje :)

https://photos.app.goo.gl/kEaGg6zQDBm91fDZ7

qbaRD07 15.04.2022 09:25

Hej,
U mnie również t7, i pierwsze 333 km za mną.
Szukam płyty pod silnik do euro5, macie jakieś sprawdzone typy? Może plastik fantastik?

pattryk 15.04.2022 09:26

AXP lub od 3dmoto

apex 15.04.2022 11:26

Ja mam i polecam tą od heeda

pattryk 15.04.2022 11:34

Ci co dudnią w sieci to nie jeżdżą bo siedzą w sieci.
Tylko tu na FAT są min 2szt co mają po >30kkm i nic nie pękło do tej pory. A że tłumik g.o poprowadzony to pełna zgoda :-).

Widmo80 17.04.2022 08:20

Ktoś ma wiedzę, jak w nich wałek zdawczy??

pattryk 17.04.2022 14:49

Jest i ma się dobrze

Widmo80 17.04.2022 20:55

Ogólnie rzecz biorąc, bardzo zajebiście się tym jęździ... silnik , precyzja prowadzenia , bajka.

midro 17.04.2022 21:47

Cytat:

Napisał Widmo80 (Post 777729)
Ogólnie rzecz biorąc, bardzo zajebiście się tym jęździ... silnik , precyzja prowadzenia , bajka.

Precyzja, precyzją a ja trochę kolano dzisiaj obiłem bo się na mojej Teresie wywróciłem. Na polnej drodze przytuliłem się do matki ziemi więc obyło się bez strat. :)
Na szczęście nikt nie widział, obciachu nie było.
Widmo tylko nikomu nie mów:lol19::haha2:

qbaRD07 19.04.2022 09:58

Prawie tysiak za mną, niedługo serwis i dobrze bo się trzeba pilnować z obrotami na dotarciu.
Płyta heed też póki co mi najbardziej podchodzi, ale co z tymi plastikami co pattryk wskazał.
Ktoś ma, zna, poleci lub nie?


PS sprzęt jest genialny, łatwość i stabilność prowadzenia, elastyczność silnika. Off jeszcze musi chwilkę poczekać na zupełne wygojenie kolana, ale już widzę że potencjał jest.

Emek 19.04.2022 10:03

Jak idzie o te plastiki na brzuch to do mnie właśnie doleciała płyta od AXP.
https://i.imgur.com/nCc7H6i.jpg
Wygląda to mega solidnie. Wykonane bardzo przyzwoicie i zaskakująco lekkie.

Mijamoto 20.04.2022 01:46

Też mi po głowie ten plastik chodzi. On a zasłania też częściowo pompę, 2 w 1 :)

Wojtkuuu 20.04.2022 06:58

Mam taka AXP w 701. Solidny szpej. Niedawno srogo przygrzmocilem spodem w kłodę. Wszystko wciaz w jednym kawalku.

midro 20.04.2022 13:38

Odnośnie osłony silnika to ja mam zamontowaną aluminiową chyba 3mm z Heed-a i dodatkowo aby chronić dekle boczne, pompę wody mam osłony z R&G.
Finansowo taki komplet wyszedł niewiele więcej niż sama osłona z AXP.
Płyta sinika Heed może nie jest bardzo ładna bo jest kanciasta, ale ma to też swoje zalety. Pod spodem jest płaska i dość szeroka co pozwala mi bez strachu stawiać moto na podnośniku jeśli musze np. zmienić dętkę itp. Dla mnie to wielka zaleta, bo nóżki centralnej nie mam i nie mam zamiaru mieć.

Widmo80 10.05.2022 16:22

Midro - musze się kiedyś przyjrzeć jej bliżej :)

Tak więc jestem posiadaczem T7 :) Motorek jest u mnie strzałem w 10- daje dużo frajdy po szutrach, ale i po czarnym także- mocy, momentu nie brakuje mi :) Poręczna , mocna, wygodna.
Na pewno do wymiany wydech(cos bardziej basowego i ..o tym później)

Podwyższenie kiery( mam 184 cm a własciwie 182 cm po wypadku) i troche podczas jazdy na stojąco muszę sie schylać- we wszystkich , które miałem , mam pozakładane i już tak zostało .

Trochę wygodniejszą kanapę- ta z którą kupiłem, nie jest tragiczna , ale taki wyjazd na Albanie i wiem że będzie słabo, więc coś bardziej miękkiego/ wygodnego)

I teraz zapytanie do posiadaczy... czy Wasze t7 na zimnym silniku też tak klekoczą na odkręconej manecie? Nie wiem czy to norma ( po zagrzaniu silnika to zanika, choć nie do końca) Nie wiem co to stuka- zawory, rozrząd, kosz?? Za niedługo pierwszy przegląd po 1000 km i na pewno zapytam o to, ale pewnie usłyszę " ten typ tak ma" i mnie wyśmieją. Pytam poważnie, bo moje ( jakże zajebiste) xrv 650 po 34 latach tak nie ma.
Nie wiem czy to tylko u mnie czy nikt nie zwraca na to uwagi..
Ponoć w mt07 to normalka, nie wiem jak w T7 a psuje mi to frajde

JarekO 10.05.2022 17:01

Widmo, wrzuc film z tym stukaniem. Ja nie przypominam sobie aby w mojej stukalo cos w silniku.

Widmo80 10.05.2022 19:30

Filmik nie bardzo wrzucić, bo to jest podczas jazdy na obciążonym silniku i to też tak od 4 do 5tys obr, na postoju tego nie ma.
Nie jest to jakieś straszne zwolnienie raczej taki klekot zaworów i wzrasta on wraz ze wzrostem obrotów silnika. Może zawory się muszą uklepać ułożyć.

muszel72 10.05.2022 19:40

Zawory się nie uklepują. Jesteś jeszcze na mineralu? Może to jest przyczyna.

Widmo80 10.05.2022 20:22

Teraz chyba syntetyk pełny, nie wiem co nalewają w fabryce. Na pierwszy serwis( 1000 km) mam za tydzień, będzie zmiana olejui może zmiana będzie. Niby pierdoła a zabiera radoche z nowego nabytku.

midro 10.05.2022 21:00

Podobno silniki yamahy CP2 tak mają, że sobie klekotają delikatnie na zimnym.
Wyczytałem to kiedyś na forum tenere700.net.
Podobno jest to związane z napinaczem łańcucha rozrządu. Na zimnym silniku trochę delikatnie klekoce, tika :)
Znam się tylko na Dr650, ale w Tenerce tak jak w Dr jest samonapinacz, napina automatycznie i podobno w silnikach CP2 zdarza się, że napinacz zawodzi, dlatego jest gdzieś tam do kupienia akcesoryjny napinacz manualny, taki na śrubę, ale czy on załatwia sprawę tikania, to nie wiem.
Jankesi piszą, że jak na zimnym tika to tak ma być, jeździć i się nie przejmować. Ja w czasie jazdy nic tam nie słyszę, a bo tłumik mam inny i opony wysokie kostki to szumią jak ocean, ale na postoju na zimnym coś tam delikatnie tika. Tylko że ja przez 12 lat jeździłem tylko Dr-kami klekotami i mnie osobiście to nie przeszkadza.
https://www.tenere700.net/search/?q=tensioner&quick=1

sudden 10.05.2022 22:53

Cytat:

Napisał Widmo80 (Post 779974)
Teraz chyba syntetyk pełny, nie wiem co nalewają w fabryce. Na pierwszy serwis( 1000 km) mam za tydzień, będzie zmiana olejui może zmiana będzie. Niby pierdoła a zabiera radoche z nowego nabytku.

U mnie na początek nalali mineralny, a dopiero po 1000km syntetyk i wtedy silnik zaczął pracować dużo przyjemniej. Skrzynia biegów też.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.