Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=131)
-   -   Chińska latarka - fajna i tania (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=36485)

wojtekk 10.01.2020 09:53

Chińska latarka - fajna i tania
 
Może komuś się przyda.

Kupiłem sobie latarkę
https://www.aliexpress.com/item/3282...3c66866e80b2b3

Kupłem sobie iXHP 70. Jebutna, solidna, świeci jak szalona. NIe sprawdzałem, jak długo trzyma bateria. Minus - kapsel od ładowania jest cherlawy. Zakładam, że za pewien czas się zgubi, urwie, nie będzie dobrze trzymał wody.

Przy tej cenie - bomba.

Emek 10.01.2020 10:01

Sorki Wojtek ale to klasyczne chińskie badziewie. 5000 lm 🤣🤣🤣
i telescopic zoom.
Chinczyki robią rewelacyjne światełka ale w tej to dobra jest tylko cena.

wojtekk 10.01.2020 10:15

Hm. A da się u nas kupić w tej cenie 5000 lm? Bo szukałem i nie znalazłem.

Szukałem czegos na rower gdy jadę poza latarniami po błocie. I w tej cenie nie udało mi się. Mam tę samą moc na dużo droższej czołówce, ale ona mi na kask nie wchodzi. I boje się, że zgubię.

Emek 10.01.2020 10:19

Nie żartuj z tym 5000lm. To ponury dowcip.

redrobo 10.01.2020 10:32

Jesli chinczyk wymysla parametry to znaczy ze wali w chuja na wszystkim. Zerknij sobie na parametry najlepszego nawet binu xhp70. Zaznaczam ze jest jeszcze xhp50 oraz xhp70.2 czego oczywiscie chinczyk nie rozroznia.

Emek 10.01.2020 10:37

Przynajmniej ostrzegali.


Pomiar ręczny, proszę pozwolić na mały błąd danych w profesjonalnych przyrządy pomiarowe.

kudlaty 10.01.2020 10:44

Jak na rower, to kumpel ma i polecał coś takiego: https://pl.gearbest.com/bike-lights/pp_364357.html

wojtekk 10.01.2020 10:45

Powtórze: chętnie kupię w Polsce 5000 lm do testów aby porównać. Macie coś podobnego w podobnej cenie ? Będzie pomiar ręczny ale z certyfikowanym (jak rozumiem) zakupem w Polsce :) zobaczę , kto wali w chuja :)

Emek 10.01.2020 10:49

Powtórzę 5000 lm które kupiłeś tyle nie wyciąga żadnym pomiarem. Zobacz jaka tam jest dioda i odpalę ci 1200 lm i sobie porównasz. Nie wierz ślepo w to co piszą bo to bzdury.

aadamuss 10.01.2020 10:49

Mam jakąś Convoy i daje radę. pozdr adam

Cezar3 10.01.2020 10:50

Wiara czyni cuda...no i cena również.
Ale ważne, żebyś Ty był zadowolony :)

Emek 10.01.2020 10:52

Convoy akurat jest bardzo dobry i ma dobre ceny. S8 od Convoya jest super.

wojtekk 10.01.2020 10:54

Emku. To wyślij proszę na mój koszt kurierem latarkę 1200 km i zrobię testy, ok? Ile Twoja kosztowała ?

I wracam do prośby może odwracając logikę. Co w Polsce można kupić w tej kwocie i jest "zmierzone pomiarami hiperduper".

wojtekk 10.01.2020 10:56

Cytat:

Napisał Emek (Post 664658)
Powtórzę 5000 lm które kupiłeś tyle nie wyciąga żadnym pomiarem. Zobacz jaka tam jest dioda i odpalę ci 1200 lm i sobie porównasz. Nie wierz ślepo w to co piszą bo to bzdury.

Ja rozumiem , że nie wyciąga :) możesz mi proszę wskazać odpowiednik 5000lm w Pl? Zamówię i zrobię testy.

Emek 10.01.2020 10:58

Czego potrzebujesz określ i wtedy można coś doradzić. Bo takie info że kupiłem se latarkę i jest zajebista choć wszystkie znaki wskazują że to szit mało przydatne jest. 1000 lm to już ponad normalne potrzeby bo do jazdy rowerem starcza mi 400 nawet nocą po lesie.
Ja używam czołówek Armyteka lub Zebralight. Są dość drogie ale za 100 PLN kupisz Convoya , lumnitopa lub Skilhunta. Starcza ci do wszystkiego chyba że potrzebny ci thrower.

materna 10.01.2020 11:24

Chińczycy robią jedne z najlepszych latarek w ogóle: Fenix, Olight, Nitecore- to wysoka półka i rewelacyjna jakość. Czołówki, tak jak Emek pisze, Zebralight i Armytek , jak dla mnie najlepsze na rynku. Ale ceny dość wysokie.

CzarnyCzarownik 10.01.2020 11:38

Kupiłem u chinola latarkę na rower + latarka w gory i na motor jako źrodło mocniejszego światła gdyby czołówka nie dała rady.

Link: https://s.click.aliexpress.com/e/WwknlMilN

Za 30zł. Kupiłem do tego lepszy akumulatorek litowy (radze szukać komentarzy gdzie ludzie testuja pojemnosć, a nie kupowac akumulatorka o pojemnosci 10 000mAh :D)

Tak więc za 3 paczki fajek mam mega latarkę. Kompaktowa, z zoomem, długo świeci. Ratowała już 2 razy tyłek po szlajaniu się nocą w Durmitorze i w Tatrach :)

Uzywana chyba z 2 lata prawie codziennie na rowerze i nadal działa. Nie mam pojęcia ile ma lumenów - świeci bez porownania lepiej od tego co miałem wcześniej.
Na zoomie można naprawde daleko poswiecić aby sprawdzić szlak czy teren do okoła.

Nie widzę sensu kupowania "markowych" latarek po kilka stowek.

Wiadomo, wszedzie oszukują. Producenci aut tez podają, ze ten model spala 4l/100km. Chińczycy piszą, że latarka ma 5000 lumenow, a akumulatorek ma pojemnosc 10000mAh.

Ale fajne jest to, ze jak ktoś znajdzie fajny produkt w dobrej cenie to sie tym dzieli i inni mają szansę obkupic sie za grosze :)





Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

redrobo 10.01.2020 11:39

Cytat:

Napisał materna (Post 664669)
Chińczycy robią jedne z najlepszych latarek w ogóle: Fenix, Olight, Nitecore- to wysoka półka i rewelacyjna jakość. Czołówki, tak jak Emek pisze, Zebralight i Armytek , jak dla mnie najlepsze na rynku. Ale ceny dość wysokie.

Dlatego warto pamietac, ze Polacy (MACTRONIC) tez maja dobra propozycje. Troche nie w temacie, wiem ale wrzuce ten produkt, bo uwazam to za prawie ideal:
https://www.outdoorzy.pl/27379-mactr...yABEgLJKPD_BwE
Z latarkami, kiedy sie je naprawde uzywa to w koncu dochodzi sie do wniosku, ze nie mozna polegac na badziewiu.
Warto doplacac do markowego sprzetu. Bezdyskusyjnie.
Inna sprawa, ze kilkoro producentow z Chin powaznie traktuje temat...

JarekO 10.01.2020 11:52

Mam kilka latarek, polskie, chińskie i inne Petzle. Ostatnio kupiłem Ledlensera, bo się trafiło :-). Jestem pod wrażeniem. Patrząc na ich stronę to tanio nie jest ale .....

Ludwik Perney 10.01.2020 11:58

Cytat:

Napisał redrobo (Post 664671)

te 400 lumenów to dużo jak na czołówkę?

Tomas_XRV 10.01.2020 12:00

A jest jakas polecana czołówka z Ali?

redrobo 10.01.2020 12:05

Cytat:

Napisał Ludwik Perney (Post 664673)
te 400 lumenów to dużo jak na czołówkę?

Sporo. Do jazdy rowerem dla uczucia mniejszej klaustroofobii wole mocniejsze diody. Ale do pracy, biegania, biwakowania, gorskich wycieczek, calonocnych spacerow Ta - jest bardzo dobra. Ma swietna soczewke, ktora miekko rozswietla boki nie koncentrujac mocnego oslepiajacego punktu w srodku co na dluzsza mete zawsze mnie meczylo. Ciezar jest rowno na glowie. Paluszki AA dostaniesz wszedzie. Akumulatorki tez sa popularne. Swieci baardzo dlugo. Daje rade zatopiona w plytkiej wodzie.
PS: Idac noca po drodze, zapalic mozna tylne oswietlenie czerwony staly lub migajacy.

aadamuss 10.01.2020 13:39

Mam podobną czołówkę z led lencera ale zamykanie baterii jest słabe, pęka i baterie wypadają. Świeci super ale trzeba kombinować z taśmą klejącą :-(

JarekO 10.01.2020 13:40

Cytat:

Napisał aadamuss (Post 664690)
Mam podobną czołówkę z led lencera ale zamykanie baterii jest słabe, pęka i baterie wypadają. Świeci super ale trzeba kombinować z taśmą klejącą :-(

Ja do swojej mam 7 lat gwarancji po rejestracji na ich stronie. Może spróbuj zareklamować.

Emek 10.01.2020 13:41

Cytat:

Napisał Tomas_XRV (Post 664674)
A jest jakas polecana czołówka z Ali?

Skilhunt h03 ponoć spoko.

Adagiio 10.01.2020 19:07

Chciałbym kupić jakaś czołówkę co dobrze świeci i będzie mała. Nie chce chińczyka z ali, co polecicie ?
Acha, najlepiej żeby była z akumulatorkiem, nie na wymienne baterie.

materna 10.01.2020 20:02

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 664714)
Chciałbym kupić jakaś czołówkę co dobrze świeci i będzie mała. Nie chce chińczyka z ali, co polecicie ?
Acha, najlepiej żeby była z akumulatorkiem, nie na wymienne baterie.

Ja polecam coś z tych linków:

https://latarki.pl/home/8885-olight-...ght&results=39

https://zebralight.pl/Latarki-LED/Latarki-czolowe

https://armytek.com.pl/pl/c/Latarki-czolowe-WIZARD/13

Dzieju 10.01.2020 20:05

Cytat:

Napisał Emek (Post 664664)
Czego potrzebujesz określ i wtedy można coś doradzić. Bo takie info że kupiłem se latarkę i jest zajebista choć wszystkie znaki wskazują że to szit mało przydatne jest. 1000 lm to już ponad normalne potrzeby bo do jazdy rowerem starcza mi 400 nawet nocą po lesie.
Ja używam czołówek Armyteka lub Zebralight. Są dość drogie ale za 100 PLN kupisz Convoya , lumnitopa lub Skilhunta. Starcza ci do wszystkiego chyba że potrzebny ci thrower.

Wojtekk , prosił cię o wysłanie celem porównania.
Rozumiem zachwalanie i rzucanie nazwami ale to nadal nie wyjaśnia tematu.
Daleki jestem od chwalenia czegoś tylko po nazwie i cenie.
Mam czołówkę nieznanej firmy , na gumce ma napisane energizer , kosztowała ze 30zł , od paru lat jestem z niej zadowolony, spokojnie można by na niej napisać firmowo i sprzedawać po 100zł.
Kolega dostał w prezencie jakąś firmową za ponad 200 zł, i wiesz co na kolana nie rzuca no może by mnie rzuciło gdybym miał za nią dać tyle kasy.
Oczywiście że są różnice między producentami ale czasem nie warto dać kupę kasy za napis .
Oczekuję pomiarów przyrządem lub porównania w terenie.

Wojtku informuj.

CeloFan 10.01.2020 20:36

:Thumbs_Up:

Mam latarkę Convoy s2+. Tak napisali na niej. Jakiś chłopak przerabiał ją dodatkowo i dopiero sprzedawał. Świeci jak wariatka ustawiona na maksimum a jest bardzo mała.
CF

Emek 10.01.2020 21:00

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 664725)
Wojtekk , prosił cię o wysłanie celem porównania.

Rozumiem zachwalanie i rzucanie nazwami ale to nadal nie wyjaśnia tematu.

Daleki jestem od chwalenia czegoś tylko po nazwie i cenie.

Mam czołówkę nieznanej firmy , na gumce ma napisane energizer , kosztowała ze 30zł , od paru lat jestem z niej zadowolony, spokojnie można by na niej napisać firmowo i sprzedawać po 100zł.

Kolega dostał w prezencie jakąś firmową za ponad 200 zł, i wiesz co na kolana nie rzuca no może by mnie rzuciło gdybym miał za nią dać tyle kasy.

Oczywiście że są różnice między producentami ale czasem nie warto dać kupę kasy za napis .

Oczekuję pomiarów przyrządem lub porównania w terenie.



Wojtku informuj.

Fachową wiedzę zdobędziesz na https://www.candlepowerforums.com/vb/forum.php
Ja tylko stwierdzam fakty. Na pomiary zapraszam z przyrządem. Nie posiadam osobiście.
Więcej wiedzy na knives.pl w dziale latarek lub na torch.pl

voxan69 10.01.2020 21:01

Polecam latarki m-ki Nitecore. Mam kilka modeli przebijają wszystko co dotychczas używałem. Jedna czołówka używana non stop przeze mnie i żonę do jazdy rowerem nocą po dziurach oraz do biegania dział już kilka lat bez zarzutu. Kupowałem na stronie Gearbest

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

wojtekk 10.01.2020 23:42

Cytat:

Napisał Emek (Post 664658)
Zobacz jaka tam jest dioda i odpalę ci 1200 lm i sobie porównasz. Nie wierz ślepo w to co piszą bo to bzdury.

Może jeszcze raz napisze : możesz mi wysłać 1200 lm na testy porównawcze ? ?:) Ja opłacę przesyłkę w dwie strony. Odpalę , porównam, nagram , zrobię zdjęcia.

krakus 11.01.2020 00:26

Cytat:

Napisał Adagiio (Post 664714)
Chciałbym kupić jakaś czołówkę co dobrze świeci i będzie mała. Nie chce chińczyka z ali, co polecicie ?
Acha, najlepiej żeby była z akumulatorkiem, nie na wymienne baterie.

Ja tak ja Materna, polecam olight h1r. Ma akumulator, ładowarka podpinana na magnesie. Magnes to też fajny dodatek, zawsze można przyczepić latarkę np. do baku, ramy, czegokolwiek magnetycznego. W razie potrzeby można zastąpić akumulator baterią CR123. Można te z dokupić uchwyt na rower za nieduże pieniądze. Aczkolwiek ze względu właśnie na użytek przy rowerze, teraz bym zamówił h2r

CzarnyCzarownik 11.01.2020 00:46

Nie mogę się powstrzymać, wybaczcie :D

"Najśmieszniejsze jest to, że każda, absolutnie każda rzecz, ma gdzieś jakieś forum zrzeszające hobbystów. Szukałem kiedyś latarki. Tzw. czołówki. Na jeden wyjazd z namiotem na 3 dni. Konkretnie to googlałem gdzie jest jakaś marketowa promocja, żeby zamiast 23zł zapłacić coś bliżej 10. Okazuje się, że latarki mają forum. Na forum dowiedziałem się, że najtańsza latarka która świeci, kosztuje 200zł. Ale to i tak badziew, bo w razie jakbym wpadł do jaskini i czekał dwa tygodnie na pomoc, to wodę mogę lizać ze ścian, ale latarka zgaśnie mi po 7 dniach nieustannego świecenia. A to przecież absolutnie nieakceptowalne. Tańsze w ogóle nie wchodzą w grę, bo przecież przy 100 lumenach zgubię się w ciemności. Będę widział tylko na 5 metrów zamiast na kilometr. Na dodatek nie da się tańszych w ogóle używać, bo kąt świecenia w każdym egzemplarzu różni się o parę stopni, czyli to musi być badziew. Całkowicie dyskwalifikujący jest fakt że raz w roku będę musiał zmienić baterię, a w wypadku gdybym wpadł do oceanu to przeciekają po godzinie. Mieli też dział DYI w którym pokazywali np jak użyć sprzętu pomiarowego za 5tys zł żeby ustalić jak zmienić fabryczny rezystorek coby latarka miała pół lumena więcej. I do tego odpowiedzi na kilkanaście stron z gratulacjami i bluzgami na producenta że sam na to nie wpadł. Latarkę kupiłem w końcu za 9zł w pierwszym lepszym markecie. Nie wpadłem do jaskini ani do oceanu a baterie wymieniłem po roku."

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

mygosia 11.01.2020 06:14

Tak samo jest na forum kawoszy (dowiadujesz ale, że Twój ulubiony gatunek, to lura, a sposób parzenia to profanacja i powinieneś iść do więzienia ;) ), nożarskim, itp.

Grunt to nie szukać w dupie smaku i wybrać coś co jest wystarczająco dobre dla Ciebie
:)

Artek 11.01.2020 09:10

Jako prostą polską czołówkę na baterie mogę polecić mactronic camo. Drugi rok używania w pracy, garażu itp. Uniwersalność, trochę przyciężka( 3 paluszki), tylna czerwona dioda pracująca w dwóch trybach(dla mnie w pracy istotna rzecz).
ALE chyba na próbę wezmę skilhunta03 o którym pisał Emek, bo to na prawdę dobre światełko na akumulatorki.

wojtekk 11.01.2020 15:52

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 664748)
Może jeszcze raz napisze : możesz mi wysłać 1200 lm na testy porównawcze ? ?:) Ja opłacę przesyłkę w dwie strony. Odpalę , porównam, nagram , zrobię zdjęcia.

Emek milczy, to odezwa do innych osób: czy ktoś może mi wysłać firmową latarkę 1200 lm, 2500 , 5000 lm czy co tam kto chce? Ważne - nie chujnia jak moja chińska, a oryginalna, certyfikowana, markowa, z apartaturą pomiarową, czy co tam :) Ja opłacam przesyłkę w dwie strony.

Chcę stanąć, gdy jest ciemno i zobaczyć, czy jest różnica, jak duża (opiszę, zrobię i wstawię zdjęcia) i subiektywnie niech każdy wyciągnie wnioski, czy warto. Ja również zamierzam.

Ja wcale nie zakładam, że moja jest hiper-duper. To (1) chińska (2) podróbka. Możę faktycznie chujnia choć na razie twierdzę, że jest zajebista :) Ale może jak zobaczę klasową latarkę, to zrozumiem, że błądzę.

Kto mógłby wysłać? Najbardziej zachęcam tych, którzy ze zdjęć i pochodzenia napisali, że chujnia, badziew etc :) Przyślijscie swoje armaty :)

Jak nikt z powyższych nie wyśle, to oczywiście przyjmę od innych równie chętnie.

Najchętniej to przyjmę kilka sztuk :) Wysyłka będzie kosztowała tyle co moja latarka, ale ja naprawdę jestem ciekaw!!!

materna 11.01.2020 16:16

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 664781)
Emek milczy, to odezwa do innych osób: czy ktoś może mi wysłać firmową latarkę 1200 lm, 2500 , 5000 lm czy co tam kto chce? Ważne - nie chujnia jak moja chińska, a oryginalna, certyfikowana, markowa, z apartaturą pomiarową, czy co tam :) Ja opłacam przesyłkę w dwie strony.

Chcę stanąć, gdy jest ciemno i zobaczyć, czy jest różnica, jak duża (opiszę, zrobię i wstawię zdjęcia) i subiektywnie niech każdy wyciągnie wnioski, czy warto. Ja również zamierzam.

Ja wcale nie zakładam, że moja jest hiper-duper. To (1) chińska (2) podróbka. Możę faktycznie chujnia choć na razie twierdzę, że jest zajebista :) Ale może jak zobaczę klasową latarkę, to zrozumiem, że błądzę.

Kto mógłby wysłać? Najbardziej zachęcam tych, którzy ze zdjęć i pochodzenia napisali, że chujnia, badziew etc :) Przyślijscie swoje armaty :)

Jak nikt z powyższych nie wyśle, to oczywiście przyjmę od innych równie chętnie.

Najchętniej to przyjmę kilka sztuk :) Wysyłka będzie kosztowała tyle co moja latarka, ale ja naprawdę jestem ciekaw!!!

Na Youtube jest mnóstwo testów porównawczych latarek drogich i tanich.
Widać tam różnice między nimi w świeceniu, czasie świecenia, stabilizacji spadku mocy itp. Jeżeli na filmie widać różnicę, to na żywo jeszcze bardziej będzie widać różnicę:) Pytanie tylko czy ta różnica jest warta większych pieniędzy. Dla wymagających jest warta dla mniej wymagających nie.

CzarnyCzarownik 11.01.2020 16:19

Ja bym bardzo się uśmiał jakby Polskie czy inne cenione latarki były klepane w tej samej fabryce, na tych samych elementach :D

Kiedyś czytałem, że na świecie jest tylko kilka firm (głównie Chiny) co produkuja półprzewodnikowe czipy do LED (ten żółty środek jak popatrzymy na didę) a inni tylko je kupują, oblewają plastikiem i sprzedają pod swoją marką. Chciałem coś poszukać na ten temat, ale nie mogłem odszukać tego tematu.

Pamiętam jeszcze mini audio aferkę, jakiś firmowy wzmacniak (chyba do słuchawek) kosztował troche siana i ludzie się jarali jego jakością. Był odpowiednik z Chin całkiem podobny, za grosze. Ktoś rozkrecił oba, okazało się ze w obu siedzi ta sama plytka i te same elementy na niej, tylko obudowy były troszkę inne i tylko za to dopłacało się kupę siana.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

wojtekk 11.01.2020 16:36

Cytat:

Napisał materna (Post 664784)
Na Youtube jest mnóstwo testów porównawczych latarek drogich i tanich.
Widać tam różnice między nimi w świeceniu, czasie świecenia, stabilizacji spadku mocy itp. Jeżeli na filmie widać różnicę, to na żywo jeszcze bardziej będzie widać różnicę:) Pytanie tylko czy ta różnica jest warta większych pieniędzy. Dla wymagających jest warta dla mniej wymagających nie.

Wiem :) ale.chce porównać tę moją chińska czy taka słaba w porównaniu do doświadczeń doświadczonych kolegów posiadających markowe z parametrami.

Marcinnn6 11.01.2020 16:44

Cytat:

Napisał Artek (Post 664758)
Jako prostą polską czołówkę na baterie mogę polecić mactronic camo. Drugi rok używania w pracy, garażu itp. Uniwersalność, trochę przyciężka( 3 paluszki), tylna czerwona dioda pracująca w dwóch trybach(dla mnie w pracy istotna rzecz).
ALE chyba na próbę wezmę skilhunta03 o którym pisał Emek, bo to na prawdę dobre światełko na akumulatorki.

Mactronic jest ok, tylko że polska jest tylko marka, a zamawiają w Chinach. Jak zresztą większość. Jest tak samo polska jak obecny Junak, Romet czy co tam sobie wymyślicie.

Z tego co kojarzę PETZL robi niektóre latarki w Europie. Petzl jest drogi ale bardzo dobry jakościowo.Wiem bo w firmie sprzedawaliśmy i Petzla i Mactronica. Petzl nigdy nie wrócił do nas na reklamacje. Jeżeli ktoś oczekuje jakości i niezawodności bo ma zamiar czasem wpaść do oceanu a czasem do jaskini to Petzl się sprawdzi.

A jeżeli ktoś nie ma takich dużych wymagań to może kupić cokolwiek. Co do parametrów latarek typu "no name" są one w 90% zawyżane, tak samo jak parametry żarówek LED, no bo właśnie nikt nie ma w domu sprzętu do mierzenia ilości lumenów, więc w miarę łatwo ciąć w chuja.

Cezar3 11.01.2020 18:53

Nie doceniacie Chińczyków. Na dziś mają technologie i możliwości, jakich inni nie mają....
W temacie wyrobów, kolega kiedyś się orientował w kwestii produkcji kopert zegarków ( wiadomo, że 3/4 śfajcarskich jest tam robionych )
Chińczyk piwiedział, że nie widzi żadnych problemów, kwestia ceny. A ta przekłada się wprost na jakość. Może zrobić roleksa za 20 $ , ale za 2000 $ też potrafi :)


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Marcinnn6 11.01.2020 20:53

Raczej nikt tu nie mówi o nie docenianiu, bo obawiam się że mogą nas zjeść na śniadanie. Nas - Europę. Tylko bardziej o to, że nie do końca grają fair - ale z drugiej strony konsument chce tanio i żeby były mega parametry. No to oni odpowiadają na oczekiwania konsumenta. Takiego co chce tanio i takiego co chce dobrze. Bo jak wiemy to nawet w Chinach się nie da i tanio i dobrze

Luti 11.01.2020 21:38

1 Załącznik(ów)
Nie rozumiem, czemu ma służyć to liczenie lumenów. Latarka ma przede wszystkim robić i nie klękać.
Ja po przerobieniu kilku budżetowych modeli i swoich z nimi doświadczeń szarpnąłem się z 8 lat temu na
Załącznik 92939
i nie żałuje.

Co prawda skutkiem kilku naprawdę twardych spotkań z terakotą jak widać na zdjęciu pojawiło się pęknięcie w okolicy przycisku. Nie ma ono większego wpływu na funkcjonalność.
Wisi gdzieś na forum wątek, gdzie chłopcy również rajcowali się możliwościami budżetowych czołówek. Z chęcią był teraz poczytał o ich doświadczeniach z tymi produktami po kilku latach użytkowania.
Jako awaryjne oświetlenie fajnie się sprawdza smartfonowy flesz w trybie ciągłym, odpalany gestem.

misiak 12.01.2020 00:07

Też użytkuje petzla, jest teraz do wzięcia za około 200, fajny model z akumulatorkiem w zestawie .
Actic core max światło 450 lm. Najczęściej jednak korzystam z poziomu 100 lm . Ździeram ją codziennie z racji wykonywanej pracy.Gumka na przycisku trochę sfatygowana ale nie dziurawa.
Jedyne wady to według mnie
-dosyć długo trwa naładowanie akumulatora (być może mam za słaby zasilacz)
-opaska na głowę po 3 latach to już szmata a nie guma( na szczęście można teraz za 21 zeta dostać w skalniku)

https://www.skalnik.pl/czolowka-acti...e-black-680618

jaro 12.01.2020 00:12

Chińska czy amerykanska co za różnica jeśli spełnia swoje zadanie. Swego czasu ja kupiłem taką czołówkę z której jestem bardzo zadowolony i nie kosztuje pierdylion $ https://www.aliexpress.com/item/3238...1ec64c4d75CLqV
Mogę ją polecić.

RAVkopytko 12.01.2020 00:29

Mam starego Petzla na bateryjki już kilka lat a do garażu i w plecaku "codziennym" mam najtańszą z decathlonu też na wymienne bateryjki.Obydwie dają radę

bukowski 12.01.2020 00:35

Cytat:

Napisał Marcinnn6 (Post 664789)
Mactronic jest ok, tylko że polska jest tylko marka, a zamawiają w Chinach. Jak zresztą większość. Jest tak samo polska jak obecny Junak, Romet czy co tam sobie wymyślicie.

Z tego co kojarzę PETZL robi niektóre latarki w Europie. Petzl jest drogi ale bardzo dobry jakościowo.Wiem bo w firmie sprzedawaliśmy i Petzla i Mactronica. Petzl nigdy nie wrócił do nas na reklamacje. Jeżeli ktoś oczekuje jakości i niezawodności bo ma zamiar czasem wpaść do oceanu a czasem do jaskini to Petzl się sprawdzi.

A jeżeli ktoś nie ma takich dużych wymagań to może kupić cokolwiek. Co do parametrów latarek typu "no name" są one w 90% zawyżane, tak samo jak parametry żarówek LED, no bo właśnie nikt nie ma w domu sprzętu do mierzenia ilości lumenów, więc w miarę łatwo ciąć w chuja.

mi w jednym petzlu rozlaczaly się baterie (źle zaprojektowany zasobnik), w drugim coś elektronicznego padlo.
Kupiłem diamonda,. za 100+, rozlecial się przy bieganiu.
Takze markę sobie można w doope wsadzić. wziąłem w Saturnie jakiegoś energizera za 80 zet i na razie robi.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

aadamuss 12.01.2020 00:41

Mam kilka starych markowych i po latach widać, że byle jaka nowa latarka jest lepsza niż te stare. Technologia inna i trwałość nie ma aż takiego znaczenia.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Marcinnn6 12.01.2020 09:30

Cytat:

Napisał bukowski (Post 664815)
mi w jednym petzlu rozlaczaly się baterie (źle zaprojektowany zasobnik), w drugim coś elektronicznego padlo.
Kupiłem diamonda,. za 100+, rozlecial się przy bieganiu.
Takze markę sobie można w doope wsadzić. wziąłem w Saturnie jakiegoś energizera za 80 zet i na razie robi.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

To musiałeś mieć strasznego pecha. Ja widziałem od strony reklamacji i usterek ile ma PETZL a ile mają inne marki.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.