Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Przygotowania do wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Chorwacja z dziećmi pod namiot (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45586)

jorge 19.02.2024 13:39

Chorwacja z dziećmi pod namiot
 
Hej.

Szukam informacji o kempingach, polach namiotowych pomiędzy Splitem, a Dubrownikiem. Jedziemy autem 2 + 2. Namiot duży. 12 dni w sierpniu.

Co polecacie? Jaka trasa? Jaki kemping - wolimy takie kameralne, bez fajerwerków.

Babel 19.02.2024 13:46

Kilka lat temu ja zakochałem sie w małej miejscowości Sparadici .
Byliśmy tam kilka razy, ale kwatery
Za Szybenikiem w kierunku Trogiru.
Było tam pole namiotowe, na które co roku przyjeżdżali ci sami Holendrzy kamperami, ale ja tam nie zaglądałem.
Mi się podobało :)

redrobo 19.02.2024 14:26

Lili camp hvar

consigliero 19.02.2024 14:47

https://africatwin.com.pl/showpost.p...postcount=1013

Tylko muszę sobie przypomnieć gdzie to było. Hvar w sierpniu !? Być może teraz jest inaczej, ale za moich czasów nawet balkony włosi chcieli wynajmować

siwy 19.02.2024 14:48

Jak chcecie odpoczywać a nie zwiedzać to polecam wbić się na którąś wyspę, z tych mniej popularnych.

jezyk0 19.02.2024 15:09

ADDRESS: Lokva Rogoznica, Omiš, Croatia
GPS: 43.405889,16.777403
TEL: +385 (0) 21 870 266
GSM: +385 (0) 98 448 888
MAIL: autocampsirena@gmail.com

W pobliży miejscowości Omis na trasie ze Splitu do Makarskiej znajduje się świetny kemping, dość duży ale tak zlokalizowany, że jednocześnie jest kameralny. Znakomite warunki bytowe, restauracja i sklepik spożywczy na miejscu. Oprócz dostępu do wody z kempingu w pobliży znajduje się plaża publiczna. Polecam, byłem z namiotem 3 lub cztery razy. Dość oblegany dlatego sugeruję wcześniejszą rezerwację.

jorge 19.02.2024 15:30

Dzięki! Wyspa odpada - żona nie chce.

Dajcie znać jaką trasą jeździliście. Czechy będą miały odpaloną budowę przejścia granicznego - więc szykuje się koras jak nic...

siwy 19.02.2024 15:43

Jeździłem kilka razy rzez Bratysławę-Węgry. Raz też skusiłem się na drogę przez Wiedeń i Słowenię. W Słowenii miałem narysowany track omijający autostradę żeby nie płacić winiety za przejechanie ledwo 100 km. Zawsze po drodze robię nocleg. Dwa razy w Bratysławie właśnie, raz w Wiedniu, raz w Mikulovie w Czechach.

Wegrzyn 19.02.2024 15:46

Ja moge wyspy polecic. Bylismy na Pagu i bylo rewelacyjnie. Kumpel byl ostatnio na ktorejs wyspie na kameralnym campingu i mowil, ze bylo rewelacyjnie. Jesli bys zmienil zdanie, to moge podpytac, gdzie to dokladnie bylo.

jorge 19.02.2024 16:25

Cytat:

Napisał siwy (Post 846124)
Jeździłem kilka razy rzez Bratysławę-Węgry. Raz też skusiłem się na drogę przez Wiedeń i Słowenię. W Słowenii miałem narysowany track omijający autostradę żeby nie płacić winiety za przejechanie ledwo 100 km. Zawsze po drodze robię nocleg. Dwa razy w Bratysławie właśnie, raz w Wiedniu, raz w Mikulovie w Czechach.

Dlaczego Wiedeń gorszy?

siwy 19.02.2024 17:07

Wiedeń fajny, czemu gorszy :)
Zajeżdżamy na 15-16, zwiedzamy, jemy kolację i rano w dalszą drogę. Na 15-16 jesteśmy na wybrzeżu chorwackim.

jorge 19.02.2024 19:10

Cytat:

Napisał siwy (Post 846130)
Wiedeń fajny, czemu gorszy :)
Zajeżdżamy na 15-16, zwiedzamy, jemy kolację i rano w dalszą drogę. Na 15-16 jesteśmy na wybrzeżu chorwackim.

No chodzi mi że trasę wybierasz przez Węgry.

siwy 19.02.2024 19:31

Jedna i druga jest ok. Zależy gdzie chcesz się po drodze zatrzymać. Czechy-Austria chyba drożej wychodzi jeśli chodzi o winiety.

Mirmil 19.02.2024 19:50

Cytat:

Napisał jorge (Post 846097)
Hej.

Szukam informacji o kempingach, polach namiotowych pomiędzy Splitem, a Dubrownikiem. Jedziemy autem 2 + 2. Namiot duży. 12 dni w sierpniu.

Co polecacie? Jaka trasa? Jaki kemping - wolimy takie kameralne, bez fajerwerków.

Który sierpnia jedziesz?
Bo znajomi jezdza w wakacje i opowiadają, że jest masakra z miejscami i ilością ludzi
Ja jezdze zazwyczaj koniec maja lub poczatek wrzesnia i jestem zadowolony. Ceny, pogoda, ilość ludzi.

siwy 19.02.2024 20:10

Cytat:

Napisał Mirmil (Post 846146)
Który sierpnia jedziesz?
Bo znajomi jezdza w wakacje i opowiadają, że jest masakra z miejscami i ilością ludzi
Ja jezdze zazwyczaj koniec maja lub poczatek wrzesnia i jestem zadowolony. Ceny, pogoda, ilość ludzi.

Ja byłem raz w pandemii, spoko, pusto nawet, na lądzie. Potem na wyspie Ugljan, w szczycie sezonu ale luz, kameralnie, tłumów nie było. Potem pojechałem w podobnym czasie na ląd w popularną okolicę i masakra. Kolejny raz jak będę jechał w lipcu albo sierpniu to znowu na wyspę. W sensie wyspa mam na myśli taką co trzeba płynąć promem.

Bulwiak 19.02.2024 21:36

Orebič bardzo ładna miejscowość. Na przeciwko znana wyspa Korčula. Blisko Dubrovnika. Można zaskoczyć do Mostaru. No i półwysep Pelješac a z tego regionu najlepsze wina.
Tylko trochę daleko w tym okresie. Ludzi miliard.
Każdy gna na południe a Istria też piękna i pełno klimatycznych miasteczek jak Rovinji i Pula z zabytkowym amfiteatrem. Pełno ciekawych zabytków. Ostatnio motocyklem spod domu czyli Poręba - Ostrava - Brno - Wiedeń - Graz - Maribor - Lubljana - Koper - Pula zrobiłem w 10 godzin :D

Dzieju 20.02.2024 06:24

Ja planuję jechać z rodzinką we wrześniu, spokojniej.
Jako że nie mam namiotu i całego dobytku do tego potrzebnego ani bagażówki żeby to wozić rozważam kempingi na których już stoją duże wieloosobowe namioty z przedsionkami i pełnym wyposażeniem lub w ala holenderskich domkach. Kolega w zeszłym roku za 4 osoby na tydzień zapłacił ok 1700zł.
Kwatera to już ostatecznie.
Przejazd przez Węgry.

qbaRD07 20.02.2024 09:09

Cytat:

Napisał Bulwiak (Post 846167)
Orebič bardzo ładna miejscowość. Na przeciwko znana wyspa Korčula. Blisko Dubrovnika. Można zaskoczyć do Mostaru. No i półwysep Pelješac a z tego regionu najlepsze wina.
Tylko trochę daleko w tym okresie. Ludzi miliard.
Każdy gna na południe a Istria też piękna i pełno klimatycznych miasteczek jak Rovinji i Pula z zabytkowym amfiteatrem. Pełno ciekawych zabytków. Ostatnio motocyklem spod domu czyli Poręba - Ostrava - Brno - Wiedeń - Graz - Maribor - Lubljana - Koper - Pula zrobiłem w 10 godzin :D

Polecam Istrię, byłem z dzieciakami potwierdzam co Bulwiak napisał.
https://www.bivillage.com/it/?utm_so...paign=GMB_link
Baseny, restauracje i inne atrakcje na terenie campa. Niedaleko małe klimatyczne miesteczko.
Warunki ok, nawet klima jest w tych namiotach (pewnie opcja).
Rovinj chyba najładniejsze nadmorskie miasteczko w Chorwacji, jakie widziałem, Pula średnia.
Po drodze, w Słowenii polecam jaskinie Postojna, warto zobaczyć. Obok jest jeszcze zamek Predjama.
Istria to świetny kierunek i rzeczywiście nieco mniej ludzi.

Wegrzyn 20.02.2024 09:21

Jak jezdzicie poza sezonem po campingach to polecam zakup karty ACSI. Mozna duzo kasy zaoszczedzic.

Emek 20.02.2024 09:33

Ta karta robi tylko poza sezonem letnim.

Wegrzyn 20.02.2024 09:41

No tak jak napisalem poza sezonem. Potrafi sie czesto zwrocic w dwa dni ;)

Emek 20.02.2024 09:51

Jo. Tylko każdy camping ten pozasezon traktuje troszkę inaczej.

Wegrzyn 20.02.2024 09:53

kazdy ma inaczej, trzeba sprawdzac na stronach internetowych lub telefonicznie. Jak juz bede rencista, to bede z tego korzystal :D

Mhv 20.02.2024 09:59

Jak masz małe dzieci to też korzystasz, bo poza sezonem chłodniej, taniej, mniej ludu. A do szkoły jeszcze..:)

Wegrzyn 20.02.2024 10:04

Moje w wieku szkolnym i czar prysl niestety. Jest jeszcze karta ADAC na campingi ale wybor jest troche mniejszy.

Jaskola 20.02.2024 12:38

Jak z dzieciakami to myśmy szukali piaszczystych plaż. Byliśmy na wyspie Rab na campingu San Marino, duży ale mało uciążliwy. Są bardziej kameralne. Ogromna piaszczysta plaża, płytka i ciepła woda dla dzieciaków (Rajska Plaža).
Jadąc do Chorwacji lubiliśmy się zatrzymywać na chwilę na kampingu Nin (raczej bez wygód, są inne w okolicy) w okolicach Nin :) . też piasek dla dzieciaków, bajoro z błotem do smarowania - taka lokalna atrakcja no i ponownie Ninska laguna to zwłaszcza dla małych dzieci fajna opcja do popluskania.

Bulwiak 20.02.2024 13:26

5 Załącznik(ów)
Zależy kto czego oczekuje.
Jest jeden Camping, taki trochę PRL tracą ale super lokalizacja. W Parku narodowym Kamenjak
https://www.booking.com/hotel/hr/hol...=total;ucfs=1&

Później drugi w Medulinie
https://www.arenacampsites.com/en/ca...-arena-medulin

W parku Kamenjak jest o tyle fajnie że to rozłożysty teren i pełno zatoczek. Każdy znajdzie miejsce dla siebie i bez ludzi. Są też tarasy wapienne z których można skakać 10m do wody.

No i wracając z Istrii zawsze mam 20l oliwy z oliwek.

Tak czy inaczej obojętnie czy północ czy południe to zawsze jest fajnie.

Babel 20.02.2024 14:13

A jak pies znosi upał?

lotnik 20.02.2024 14:20

Byłem w Chorwacji kilkanaście, może dwadzieścia razy. Polecam wyspy

Bulwiak 20.02.2024 14:30

4 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Babel (Post 846285)
A jak pies znosi upał?

Znosi :)
Albo pływa w morzu i siedzi w cieniu pod drzewami albo pływa w basenie.
Nie jest tylko zabierany do miasta bo tam betony nagrzane i tam ciężko. Sam chodzi kiedy chce do wody.
Miska z wodą najważniejsza i baniak ze słodką do przemycia pyska.
Jak z dzieckiem :D

jorge 21.02.2024 01:09

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 846190)
Ja planuję jechać z rodzinką we wrześniu, spokojniej.
Jako że nie mam namiotu i całego dobytku do tego potrzebnego ani bagażówki żeby to wozić rozważam kempingi na których już stoją duże wieloosobowe namioty z przedsionkami i pełnym wyposażeniem lub w ala holenderskich domkach. Kolega w zeszłym roku za 4 osoby na tydzień zapłacił ok 1700zł.
Kwatera to już ostatecznie.
Przejazd przez Węgry.

To musi być mocno poza sezonem. Mi namiot wychodzi od 600 do 1400 EURO za 12 dni.

Cytat:

Napisał Mirmil (Post 846146)
Który sierpnia jedziesz?
Bo znajomi jezdza w wakacje i opowiadają, że jest masakra z miejscami i ilością ludzi
Ja jezdze zazwyczaj koniec maja lub poczatek wrzesnia i jestem zadowolony. Ceny, pogoda, ilość ludzi.

Jadę od 2 do 15-ego. To wynika z koordynacji szkoły + urlopy

Dzieju 21.02.2024 05:38

Pod koniec czerwca jest oferta duży namiot/domek z wygodami , 6 osób , 7 nocy za 2500 zł.
Tam da się znaleźć naprawdę przyzwoite ceny.
Zależy gdzie szukasz. Znajomi jeżdżą na dwa tygodnie w drugiej połowie sierpnia , przyczepa , prąd , zajmują sporo terenu wokół, psy, itp i wychodzi naprawdę niedrogo.
Taki przykład: 5 dni w sierpniu, 4 osoby , namiot , samochód , prąd wychodzi 243 euro.

Dzieju 24.02.2024 05:24

Trzy dni temu kolega zarezerwował na campingu domek-namiot z klimatyzacją na półwyspie Istria. 6 nocy , 4 osoby za 1650zł sam koniec czerwca.

jorge 25.02.2024 22:00

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 846360)
Pod koniec czerwca jest oferta duży namiot/domek z wygodami , 6 osób , 7 nocy za 2500 zł.
Tam da się znaleźć naprawdę przyzwoite ceny.
Zależy gdzie szukasz. Znajomi jeżdżą na dwa tygodnie w drugiej połowie sierpnia , przyczepa , prąd , zajmują sporo terenu wokół, psy, itp i wychodzi naprawdę niedrogo.
Taki przykład: 5 dni w sierpniu, 4 osoby , namiot , samochód , prąd wychodzi 243 euro.

Misiu - ja mam 3/7 lat = czerwiec przedszkole/szkoła. Musi być jak pisalem - sierpień.

rrolek 25.02.2024 22:08

Bez przesady, po klasyfikacji nic się w szkołach nie dzieje, można się zabierać. Bywało, że i w połowie września wracaliśmy i jakoś nikt dzieciakom głowy nie urwał.

Qter 25.02.2024 22:31

Z doświadczenia napisze że nauczyciele przychylniej patrzą jak dziecko się zabierze przed końcem roku niż wrzuci do klasy w połowie września lub później.

Testowałem kilkukrotnie.

PZDR

Qter

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka

jorge 27.02.2024 23:05

Cytat:

Napisał rrolek (Post 846686)
Bez przesady, po klasyfikacji nic się w szkołach nie dzieje, można się zabierać. Bywało, że i w połowie września wracaliśmy i jakoś nikt dzieciakom głowy nie urwał.

Cytat:

Napisał Qter (Post 846688)
Z doświadczenia napisze że nauczyciele przychylniej patrzą jak dziecko się zabierze przed końcem roku niż wrzuci do klasy w połowie września lub później.

Testowałem kilkukrotnie.

PZDR

Qter

Wysłane z mojego RMX3241 przy użyciu Tapatalka

Moje chodzą do takich szkół, że to nie przechodzi. Poza tym więcej kosztują niż planowane wakacje ;)

rrolek 27.02.2024 23:17

No to bieda ;)

jorge 28.02.2024 14:26

Cytat:

Napisał rrolek (Post 846874)
No to bieda ;)

No pewnie, że bieda - już mam dość odrabiania tych lekcji :haha2:

Pirania 01.03.2024 13:07

Jorge..nie wiem w jakim wieku masz dzieci, my z małą córką kilka razy byliśmy na Rabie, miejscowość Lopar... Piaszczysta plaża, płytko ciepło, można popłynąć na kameralna plażę/ zatokę, żarcie przy plaży prowadzone przez całą rodzinę pyszne.
Spaliśmy w busie na dzikusa więc z kampingami nie pomogę, coś znajdziesz. Powodzenia!

mihoo 01.03.2024 13:45

Cytat:

Napisał Pirania (Post 847068)
Jorge..nie wiem w jakim wieku masz dzieci, my z małą córką kilka razy byliśmy na Rabie, miejscowość Lopar... Piaszczysta plaża, płytko ciepło, można popłynąć na kameralna plażę/ zatokę, żarcie przy plaży prowadzone przez całą rodzinę pyszne.
Spaliśmy w busie na dzikusa więc z kampingami nie pomogę, coś znajdziesz. Powodzenia!

Również polecam tą miejscówkę. Byłem z 4 lata temu i w tym roku jadę również. Jedziemy z córką 4 lata + syn 9 lat.

Tam jest wielki camping. Tylko trzeba uważać z parkowaniem kamperem. Kojarzę tam lokalsa z traktorem prawie na etacie sporo kamperów z piasku tam wyciągał.

jorge 01.03.2024 20:50

Cytat:

Napisał Pirania (Post 847068)
Jorge..nie wiem w jakim wieku masz dzieci, my z małą córką kilka razy byliśmy na Rabie, miejscowość Lopar... Piaszczysta plaża, płytko ciepło, można popłynąć na kameralna plażę/ zatokę, żarcie przy plaży prowadzone przez całą rodzinę pyszne.
Spaliśmy w busie na dzikusa więc z kampingami nie pomogę, coś znajdziesz. Powodzenia!

3 i 7. Spaliście w jakiej wielkości busie?

Cytat:

Napisał mihoo (Post 847069)
Również polecam tą miejscówkę. Byłem z 4 lata temu i w tym roku jadę również. Jedziemy z córką 4 lata + syn 9 lat.

Tam jest wielki camping. Tylko trzeba uważać z parkowaniem kamperem. Kojarzę tam lokalsa z traktorem prawie na etacie sporo kamperów z piasku tam wyciągał.

Mihoo - masz prawie to co ja :D:D. Kiedy będziesz?? Może się spotkamy na jakiś bimberek :D

Pirania 02.03.2024 11:55

Cytat:

Napisał jorge (Post 847098)
3 i 7. Spaliście w jakiej wielkości busie?

Kurcze różnie bo ja tam latałem nawet na parę dni ( śr- niedz) z S Polski wolałem tam niż na nasz Bałtyk gdzie albo pizga albo sinice..a czas dojazdu podobny.
T4ką w Multivanie a potem master L2H2. Szybka droga, zjazd w Senj, pare km i jesteś porcie a tam już winko, prom i na Lopar!

Bazę miałem koło portu na wzgórzu, woda z portu do baniaków etc.

Szczerze polecam tutaj się żreć owoce morza, winko stołowe..: https://maps.app.goo.gl/AtrPomXbRCKLraKW9 :Thumbs_Up:

A po drodze polecam mega baraninę tutaj: https://maps.app.goo.gl/VK2o8WXFNfGKipTg9

Bawcie się dobrze!

mihoo 03.03.2024 00:18

Cytat:

Napisał jorge (Post 847099)
Mihoo - masz prawie to co ja :D:D. Kiedy będziesz?? Może się spotkamy na jakiś bimberek :D


Pewnie jak najbardziej, My będziemy od 27 lipca

jorge 03.03.2024 18:25

Cytat:

Napisał mihoo (Post 847208)
Pewnie jak najbardziej, My będziemy od 27 lipca

Ooo my od 2 sierpnia do 15. Dam znać gdzie jestem - numer do minie chyba masz jak nie to podeślę.

Cytat:

Napisał Pirania (Post 847149)
Kurcze różnie bo ja tam latałem nawet na parę dni ( śr- niedz) z S Polski wolałem tam niż na nasz Bałtyk gdzie albo pizga albo sinice..a czas dojazdu podobny.
T4ką w Multivanie a potem master L2H2. Szybka droga, zjazd w Senj, pare km i jesteś porcie a tam już winko, prom i na Lopar!

Bazę miałem koło portu na wzgórzu, woda z portu do baniaków etc.

Szczerze polecam tutaj się żreć owoce morza, winko stołowe..: https://maps.app.goo.gl/AtrPomXbRCKLraKW9 :Thumbs_Up:

A po drodze polecam mega baraninę tutaj: https://maps.app.goo.gl/VK2o8WXFNfGKipTg9

Bawcie się dobrze!

Właśnie mój Multik się szykuje - T6 w benzynie :D Też jestem zdania, że lepiej jechać na dół niż ryzykować parawany i deszcz. Poza tym w PL lepiej nad może na jesień - przynajmniej pusto - a pizga jak zawsze.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.