Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kwestie różne, ale podróżne. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=80)
-   -   Mandat za prędkość we Włoszech (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=39687)

schneider 30.03.2021 19:42

Mandat za prędkość we Włoszech
 
W 2017 błysnęło mi koło Wenecji. Jechałem o 8 km/h za dużo. Chcieli 40 EUR mandatu. Oczywiście zaprzeczyłem, podałem dane mojego ukraińskiego kuzyna, który jechał (zdjęcie jest od tyłu). Adres i kopię paszportu też. Teraz, już po 4 latach piszą do mnie po polsku, ale chcą już 120 EUR i grożą windykacją. Twierdzą, że we Włoszech za wykroczenia drogowe odpowiada właściciel, a nie kierowca. Grożą przekazaniem mandatu do windykacji, ale czy bez wyroku sądu w Polsce mogą dochodzić tych pieniędzy ?
Czy ktoś miał już doświadczenia z Włochami ?

lotnik 30.03.2021 19:45

Miałem 2 czy 3 mandaty z Włoch ale zawsze płaciłem

wojtekk 30.03.2021 19:52

Mogą bo wykroczenie popełniłeś nie w Polsce a we Włoszech. Polsce nic do tego.

Zgłaszanie na lewo kogoś innego .... Przemilcze.

Dopytaj u Addagio

schneider 30.03.2021 20:39

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 726151)
Mogą bo wykroczenie popełniłeś nie w Polsce a we Włoszech. Polsce nic do tego.

Zgłaszanie na lewo kogoś innego .... Przemilcze.

Dopytaj u Addagio

Nie rozumiem, jechaliśmy w dwa motki z tą samą prędkością, ale tylko jeden dostał mandat. W Niemczech płaci kierujący, jeżeli jest znany, a nie właściciel. Moje pytanie jest takie; czy włoska policja może w Polsce ekzekwować mandaty bez wyroku polskiego sądu ?. "Zgłaszanie na lewo kogoś innego .... Przemilcze." Nie mam z tym żadnego problemu, myśmy razem tyle wódki wypili,że kuzyn mi poświadczy wszystko.

Novy 30.03.2021 21:58

Cytat:

Napisał schneider (Post 726162)
Nie rozumiem, jechaliśmy w dwa motki z tą samą prędkością, ale tylko jeden dostał mandat. W Niemczech płaci kierujący, jeżeli jest znany, a nie właściciel. Moje pytanie jest takie; czy włoska policja może w Polsce ekzekwować mandaty bez wyroku polskiego sądu ?. "Zgłaszanie na lewo kogoś innego .... Przemilcze." Nie mam z tym żadnego problemu, myśmy razem tyle wódki wypili,że kuzyn mi poświadczy wszystko.

Jechaliście we Włoszech, więc obowiązuje prawo danego kraju.

I w de też nie do końca jest tak, jak mówisz - zależy od Landu.
U mnie, gdy kierowca jest nienamierzalny - płaci właściciel pojazdu.

Cezarus 30.03.2021 22:42

Przkazują mandaty do windykacji polskim windykatorom.......nie unikniesz.

nabrU 30.03.2021 23:01

Cóż to można napisać:

Cytat:

Jechałem o 8 km/h za dużo
Cytat:

Oczywiście zaprzeczyłem, podałem dane mojego ukraińskiego kuzyna
Mamy tu przykład typowego Polaczka cfaniaczka i kombinatora, który myślał, że uda się nie zapłacić. A tu psikus przyjdzie zapłacić kilkakrotnie więcej i teraz płacz. Żałosne... :mur:

A było się zachować jak na faceta przystało, wziąć to na klatę i zapłacić te 40 ojro i byłby święty spokój.

P.S. Poczytaj tutaj: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=38754 ale i tak przyjdzie zapłacić...

Mhv 31.03.2021 09:39

Chyba napisane wyraźnie, że zaprzeczył, bo jechał kuzyn. Przynajmniej ja tak rozumiem. Niech ściągają od kuzyna.

Proponuję wyluzować z inwektywami - pytam poważnie, komu to potrzebne?

PS. Cwaniak pisze się przez W.

nabrU 31.03.2021 10:48

@Mhv

Prosze Cie, wez przeczytaj co napisal tworca watku, co Ty i zrob rachunek sumienia.

Gosc jechal za szybko, wlepili mu mandat, ktorego nie chcial placic wiec zakombinowa i podal kuzyna z Ukrainy w nadziei ze tamtego nie dopadna. A tu zonk..

I podtrzymuje twierdzenie, ze rzeczy trzeba nazywac po imieniu bo inaczej z tej postkomunistycznej rzeczywistosci nigdy nie wyjdziemy. Pisze to z perspektywy czlowieka mieszkajacego za granica...

radiolog 31.03.2021 10:49

Mandat za prędkość we Włoszech
 
To jak kuzyn jechał , to skąd właściciel moto wie jak i ile jechał . Zamiast przyjąć na klatę i zapłacić , a zwindykować kuzyna , to się zakłada temat z czapy i zaraz kolejny się śmietnik zrobi.
Robienie afery o 500 zł

Składnia jechałem , a potem nie ja jechałem tylko kuzyn sprawia wrażenie ze moto na 2 kierownice

muszel72 31.03.2021 10:58

Żenada. Jakby tego cwaniactwa nie pisać to i tak nim jest.

Emek 31.03.2021 11:00

Chyba nie ma sensu dalej tematu rozwijać.

Novy 31.03.2021 11:02

Przecież to zgryw z tą pisownią. Specjalnie tak jest napisane. Wszystko trzeba tłumaczyć?

Jak Matjas wali specjalnie byki to nikt go nie poprawia :D

muszel72 31.03.2021 11:04

Nie o pisownię chodzi kolego Novy:)

Novy 31.03.2021 11:05

Cytat:

Napisał Mhv (Post 726255)
(...)

PS. Cwaniak pisze się przez W.

O pisownię też :)

muszel72 31.03.2021 11:07

Lubisz mieć ostatnie słowo to Ci je daję:)

nabrU 31.03.2021 11:08

Cytat:

Napisał Emek (Post 726279)
Chyba nie ma sensu dalej tematu rozwijać.

Amen :Thumbs_Up:

sambor1965 31.03.2021 11:36

Dzizys jacy święci, w PL też tak ochoczo podajecie swoje dane? Czy może piszecie, że nie pamiętacie kto prowadził samochód tego dnia...

Wcale się nie dziwię chłopu, że woli nie placić, co najwyżej się dziwię, że się tym pochwalił i szukał rady. Bo my tu oszukujemy po cichutku i się nie chwalimy ;)

No, dalej z tymi kamieniami. Kto rzuci pierwszy? Jest tu ktoś kto nie wręczał łapówki na Ukrainie i nie przekonywał policjanta w PL, że tym razem może tylko pouczenie?

Ładna pogoda za onem, moż elepiej pojeździć?

matjas 31.03.2021 11:40

Cytat:

Napisał Novy (Post 726280)
Jak Matjas wali specjalnie byki to nikt go nie poprawia :D

ja tylko mam dysfunkcje Alta :D

świnia! :D


Weź chłopie zapłać ten mandat bo widzisz co się dzieje :D

sudden 31.03.2021 11:41

Cytat:

Napisał sambor1965 (Post 726297)
No, dalej z tymi kamieniami. Kto rzuci pierwszy?

Bardzo proszę wszystkich o nie podążanie tą ścieżką :)

Lepiej podążać tą:
Cytat:

Napisał sambor1965 (Post 726297)
Ładna pogoda za onem, moż elepiej pojeździć?


Mhv 31.03.2021 12:15

Cytat:

Napisał nabrU (Post 726276)
@Mhv

Prosze Cie, wez przeczytaj co napisal tworca watku, co Ty i zrob rachunek sumienia.

Gosc jechal za szybko, wlepili mu mandat, ktorego nie chcial placic wiec zakombinowa i podal kuzyna z Ukrainy w nadziei ze tamtego nie dopadna. A tu zonk..

I podtrzymuje twierdzenie, ze rzeczy trzeba nazywac po imieniu bo inaczej z tej postkomunistycznej rzeczywistosci nigdy nie wyjdziemy. Pisze to z perspektywy czlowieka mieszkajacego za granica...

Proponuję żeby autor ew. wyjaśnił, dla mnie nie jest to 100% klarowne.

Rachunku sumienia nie trzeba, chyba nikogo nie obraziłem jeszcze:)

Krzysiek +1:)

NaczelnyFilozof 31.03.2021 14:05

Cytat:

Napisał sambor1965 (Post 726297)

No, dalej z tymi kamieniami. Kto rzuci pierwszy? Jest tu ktoś kto nie wręczał łapówki na Ukrainie i nie przekonywał policjanta w PL, że tym razem może tylko pouczenie?

Ja :D Gdzie te kamienie? :D

sambor1965 31.03.2021 14:27

Po co Ci kamienie? I tak bys nie rzucil.
Ty sie nie liczysz, jak Cie zatrzymali i sciagnales kask to sami sie dorzucili.

zimny 31.03.2021 15:19

Fajrant. Idę jeździć. Pogoda mistrz dzisiaj :Thumbs_Up:

radiolog 31.03.2021 18:54

No byłem

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...0c38640dd3.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...1147a32909.jpg

sambor1965 31.03.2021 20:01

ładnie, tylko motor zasłania.

Tank 31.03.2021 20:09

Nie motor... KTM. Taki, co to ich kierownicy nie machajom prawdziwym motocyklistą.

Ps. Ładnie poprowadzona rynna, a wł. rura spustowa. Praktyczne rozwiązanie na zimę.

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka

mdxmd 31.03.2021 21:31

Cytat:

Napisał Tank (Post 726429)
Nie motor... KTM. Taki, co to ich kierownicy nie machajom prawdziwym motocyklistą.

Ps. Ładnie poprowadzona rynna, a wł. rura spustowa. Praktyczne rozwiązanie na zimę.

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka

też mnie te rynny nie dają spokoju. Podpory środkowej lukarny wydają się delikatne.

Tank 31.03.2021 21:50

Ogolnie ten obiekt na taki jakiś niedorobiony wygląda...

Co do meritum. Płacić jak najszybciej i (nie) płakać, bo tylko drożej będzie, jak wynika z mojego skromnego doświadczenia.

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka

honda_honda 01.04.2021 09:23

Cytat:

Napisał sambor1965 (Post 726425)
ładnie, tylko motor zasłania.

:haha2::haha2::haha2:

Emek 01.04.2021 09:24

Kiedyś robili pomarańczowe a teraz różowe? Czy to mnie się w oczach coś?

mdxmd 01.04.2021 13:39

Cytat:

Napisał Emek (Post 726532)
Kiedyś robili pomarańczowe a teraz różowe? Czy to mnie się w oczach coś?

a gdzie tam widzisz kolory, gdyby nie gmole i te osłonki ramy to taki oszukany ktM.

a wracając do wątku, to taki mandat jest śmieszny aby bawić się w kombinowanie co innego jak przyjdzie z Norwegii, gdzie w cenie mandatu jest chyba tygodniowy pobyt w SPA z przelotem w obie strony ;)

radiolog 01.04.2021 19:49

Cytat:

Napisał Emek (Post 726532)
Kiedyś robili pomarańczowe a teraz różowe? Czy to mnie się w oczach coś?

pomarańczowe, to wina kondona na telefonie

consigliero 01.04.2021 22:22

Ja nie negocjuję, bo nie prowadzi się negocjacji z terrorystami. Za kilka dni mam znowu czyste konto, to punktowe, bo bankowe komornik odwiedził już wcześniej

maly 01.04.2021 22:43

Lepiej zapłać.
Mój przyjaciel często jeżdzi do italii ,co dostał mandat to go wyrzucał.
W tamtym roku zrobił to samo ,niestety włosi oddali sprawę polskiej firmie windykacyjnej i musiał zapłacić około 3000 zł.Było to kilkakrotnie więcej niż mandat.
Ja też nie lubię płacić mandatów.

Dżeferson 03.04.2021 09:28

Do firmy przyszło z Włoch 80 za prędkość, ale to zlali. Po roku od pierwszego mandatu przyszedł drugi kwit z ponagleniem ale już 160.

Dziwne, że dopiero po 4 latach upominają się o uregulowanie mandatu.

W Polsce za polskie mandaty bardzo sprawnie zajmują konto na czas ściągnięcia hajsu. W moim przypadku to niecałe 3m-ce od popełnienia wykroczenia. Być może z zagranicznymi mandatami ta procedura potrwa dłużej, ale na pewno tego nie podarują.

wojcimierz 03.04.2021 20:04

U mnie był ten sam przypadek. Mandacik za fotoradar na moście do Wenecji. Prędkość przekroczona o astronomiczne 5km/h. Zapłaciłem bo planuję jeszcze wybrać się do Włoch a przy nie zapłaconym mandacie przy pierwszej lepszej kontroli będziesz miał duże problemy zapewne.

fassi 04.04.2021 09:12

Co tam mandaty za prędkość. Żyłem 3 miesiące bez ważnego niemieckiego dowodu osobistego w germanii. 700 ojro mnie to kosztowało. Mój prawnik powiedział że niemieckie państwo potrzebuje pieniędzy.

Melon 04.04.2021 10:56

Nie tylko niemieckie państwo. Chciałem zarejestrować moto co by nie przekroczyć terminu 30dni. Zachodzę do wk a tam zapisy,termin za 10dni.W yznaczonym terminie składam wniosek z datą tak jak wypisałem wniosek 10dni temu.Pani z okienka każe poprawić datę więc grzecznie to robię. Po pół godzinie pani daje tablicę i dowód oraz iformuje mnie że podlegam karze grzywny za przekroczenie terminu 30dni!:mur:
Nigdzie na ich stronach nie ma info że są zapisy, musiałem dwa razy brać wolne w robocie,20 km x 2,parking płatny i jeszcze 197zł za tablicę z papierami.:mad:

nabrU 04.04.2021 12:15

Melon, to Polska tylko niestety...

W UK urzędnika na własne oczy widziałem raz jak przyjechałem do tego kraju i mi przydzielali numer ubezpieczenia społecznego. Wszystko inne załatwisz online, telefonicznie lub pocztą. Stąd zero problemów załatwić coś w COVID

wilq.bb 04.04.2021 13:49

Cytat:

Napisał melon1968 (Post 727143)
Nie tylko niemieckie państwo. Chciałem zarejestrować moto co by nie przekroczyć terminu 30dni. Zachodzę do wk a tam zapisy,termin za 10dni.W yznaczonym terminie składam wniosek z datą tak jak wypisałem wniosek 10dni temu.Pani z okienka każe poprawić datę więc grzecznie to robię. Po pół godzinie pani daje tablicę i dowód oraz iformuje mnie że podlegam karze grzywny za przekroczenie terminu 30dni!:mur:
Nigdzie na ich stronach nie ma info że są zapisy, musiałem dwa razy brać wolne w robocie,20 km x 2,parking płatny i jeszcze 197zł za tablicę z papierami.:mad:

Nie musisz rejestrować w WK. Masz obowiązek zgłosic kupno/sprzedaż - to co innego. Robisz to z domu poprzez stronę:

https://www.gov.pl/web/gov/zglos-zby...upno-darowizne

WK później - ćwiczone ostatnio i było WK było srogo po 30 dniach, a pan co wydawał mi blachy stwierdził, że widzi zgłoszenie w systemie i jest OK.

nocny 04.04.2021 13:56

wilq.bb dobrze gada. Wystarczy zgłosić nabycie. W moim urzędzie na stronie stoi wielkim literami że rejestracja pojazdu kupionego w PL nie jest czynnością pierwszej potrzeby w czasach COVID (czy jakoś tak) i wystarczy dokonać tylko zgłoszenia.

pozdrawiam
Marcin Jan

tadzik 04.04.2021 14:56

Cytat:

Napisał nocny (Post 727173)
rejestracja pojazdu kupionego w PL

I tutaj jest pies pogrzebany; zgłoszenie nabycia wystarcza tylko w przypadku zakupu pojazdu zarejestrowanego już w PL, jeśli sprowadzany zza granicy to musimy zarejestrować w wyznaczonym terminie. Przerabiałem to ostatnio.

dzinks 04.04.2021 17:57

U nas wrzucasz dokumenty, formularze itp do urny w kopercie, na drugi dzień Pani wyciąga i wbija pieczątki wpływu dnia poprzedniego. I czekasz na telefon z urzędu w celu przyjechania po odbiór dokumentów i tablic.

Wiec nie przekroczysz 30 dni

nocny 04.04.2021 18:06

Cytat:

Napisał tadzik (Post 727177)
I tutaj jest pies pogrzebany; zgłoszenie nabycia wystarcza tylko w przypadku zakupu pojazdu zarejestrowanego już w PL, jeśli sprowadzany zza granicy to musimy zarejestrować w wyznaczonym terminie. Przerabiałem to ostatnio.

zgadza się. Ale w tym przypadku sam oświadczasz kiedy pojazd został sprowadzony....więc dość ciężko się podłożyć no chyba że rzeczywiście idą za tym faktem jakieś grube papiery...ale wątpię aby UM to jakoś specjalnie weryfikował.
U mnie sprawę rejestracji z zagranicy dość dobrze rozwiązali - wrzucasz komplet dokumentów do urny i za dwa dni masz telefon z UM z dniem kiedy masz się stawić po miękki, zwykle na następny dzień. Nie trzeba rezerwować kolejki. Jedyna obawa to że Ci urząd zgubi papiery, bo potwierdzenia przy urnie brak:(

Melon 04.04.2021 19:58

Oj tam oj tam .Tu jest miasto inspiracji i taki powiat.:mad:
Ale przecie wiecie że w Polsze interpretuję się prawo?:D
Jak nie to g..no widzieli i słyszeli!:D
Wspomnę że jednego urzędasa z wk. widzę już ponad 30 lat i dalej ma minę kierownika swojego imperium.

Artek 04.04.2021 20:08

Skoro wszyscy wiedzą już, że trzeba płacić i jak te kółka się w urzędach toczą (i staczają w kupę) to chyba trza już zamknąć temat.

Melon 20.11.2021 16:10

Co by nie zakładać nowego tematu. Dostałem zwykły list A tam w środku pismo że mam zapłacić mandat za prędkość tu podaje gdzie=Gemeindegebiest Mistelbach auf der autobahn as nachst strkm.026,300 Fahrtrichtung Wien.
Pismo wystawione przez Republik Ósterreich Bezirkshauptmannschaft Mistelbach Fachgebiet Strafen, 2130Mistelbach ,Hauptplatz 4-5
Czy tak powinno to wyglądać bo to mój pierwszy mandat z Austrii i mam nadzieję że ostatni? Nie ma żadnego zdjęcia itp. tylko że przekroczyłem o 18km/h i 45 e się należy.:D

Artek 20.11.2021 17:20

Czasem jest tam login i hasło do odpowiedniej strony www.
Jak się zalogujesz to będziesz widział foto.

Albo opcja napisania prostego maila ( patrz dane kontaktowe) z podaniem numeru sprawy w tytule. W mailu poproś o foto.

Generalnie lepiej płacić.

Władek 21.10.2022 13:09

Podepne sie tutaj pod post kolegi @ melon1968,
Dostałem właśnie mandacik z pod Salzburga, zwykły list przekroczenie o 28 na 80.

melon1968, czy kombinowałeś cos, czy lepiej to opłacic, koszt 80 jurków.

Może jakieś sprawdzone myki ktoś zna.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.