Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Umawianie i propozycje wyjazdów (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=71)
-   -   TET Polska - południe (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=37775)

wooocash 19.07.2020 22:45

TET Polska - południe
 
1 Załącznik(ów)
No i Mirek w końcu wypuścił na światło dzienne trzeciego brata polskiego TET, tym razem z południa :)

Trasa "prawie" od granicy niemieckiej do Kazimierza Dolnego , ponad 800km.

Tematycznie utrzymane jak pozostałe odcinki, czyli raczej jazda bez ciężkich i wymagających odcinków ale jest kilka momentów gdzie pośladki się zacisną :)

Tracka nie ma jeszcze na oficjalnej stronie ale jest już na polskim profilu TET , gdyby ktoś chciał na szybko to dołączam plik

matjas 20.07.2020 11:13

Wygląda to bardzo fajnie! I jeszcze nie jest 'zajeżdżone' wiec można jechać w funkcji na tajniaka niemal ;D

myku 20.07.2020 16:44

Tylko podziekowac i sie cieszyc ze od Wrocławia juz bedzie sie dzialo.

Kaem 20.07.2020 21:47

Dzięki wielkie!
Dopiero wróciłem ze 'wschodniej' części i juz się nie mogę doczekać tych kilku dni na nowej ��

Novy 20.07.2020 21:59

Da się jakoś ten ślad wrzucić do TomToma?

matjas 20.07.2020 22:01

właśnie sobie klikam to w GE i wychodzi że jakby NIECO sobie samodzielnie dośpiewać to można zrobić fajny Tour de Pologne w tydzień. CZAD!

Jarek_MTB 20.07.2020 22:01

Jak można taki slad wgrac do nawigacji an windows ce do automapy? Jest wogole taka mozliwosc?

matjas 20.07.2020 22:03

poszukaj w sieci - do AutoMałpy można ale to będzie gimnastyka jak fjut.
kiedyś proces był opisywany bodaj na forum małego GSa.

każdy ma jakiś problem pocieszam Cię - ja nie wiem czy mi 60tka taki ślad ogarnie :D

Jarek_MTB 20.07.2020 22:06

Mam stara nawigacje samochodowa i tak sobie pomyslalem zeby jej uzyc jako roadmapy docelowo i tak bedzie bardziej terazniejsze rozwiazanie, mam tel w razie czego z ios, wiec do mapsow moge wrzucic jak sie nie uda. Ale chcalby zeby nawigacja dostala drugie zycie choc na chwile...

Emsi 20.07.2020 22:32

Cytat:

Napisał Novy (Post 689965)
Da się jakoś ten ślad wrzucić do TomToma?

Zależy jaki masz model, w 550 już nie wrzucisz przez BT, nie wiem dlaczego wywalili tą funkcję.
Ale wrzucasz przez stronę bez problemu, lub kablem, lub kartą pamięci. Na TT najpierw ustaw trasę rowerową, lub pieszą i dopiero uruchom ślad.

Novy 20.07.2020 22:56

Cytat:

Napisał ypsi (Post 689977)
Zależy jaki masz model, w 550 już nie wrzucisz przez BT, nie wiem dlaczego wywalili tą funkcję.
Ale wrzucasz przez stronę bez problemu, lub kablem, lub kartą pamięci. Na TT najpierw ustaw trasę rowerową, lub pieszą i dopiero uruchom ślad.

Mam tego 550, ale z przyzwyczajenia używam chyba 450.
Ślad zassany przez stronę www do MyDrive, jutro zaimportuję do navi - dziękuję :Thumbs_Up:

Kaem 21.07.2020 07:48

Mam 450 i da się wrzucić, tylko kierunku nie zmienisz (nie odwrócisz kolejności punktów)
Wg. Mnie tom tom średnio radzi sobie z dużymi gox bo jak zjedziesz ze ścieżki to probuje ją od nowa naliczać i idzie mu to baaardzo wolno.
Uzywalem na androidzie LocusMaps i działa idealnie.

Emsi 21.07.2020 18:57

Bo 450 jest bardzo wolna i tyle :). Ja też mam 550 jak Novy i jest duuużo szybsza, a jak zjadę ze ścieżki, to ładnie kieruje z powrotem.

matjas 12.08.2020 11:50

Mniejsza o nawigację...
Czy ktoś już spróbował swoich sił na tym południowym odcinku?

Siedzę na urlopie i knuje co to tu zrobić jak wrócę ale z dokładniejszego przyjrzenia się temu odcinkowi zastanawia mnie czy to było weryfikowane przez Mirasa po przejechaniu bo niektóre fragmenty maja dość dziwny przebieg.

Zatem? Ktoś coś wie czy będę królikiem?

M

teddy-boy 12.08.2020 11:55

Z tego co widzę na fb na grupie TET to juz wielu jechało całość i było OK. Ostatnio coś tam było że jakiś krótki odcinek trzeba będzie zmienić bo przechodzi przez zakaz. Tak więc śmiało.

Emek 12.08.2020 12:01

Dawaj Matjas być królik. Będziesz w okolicy mojej prowincji to daj znaka, się przyłączę.

matjas 12.08.2020 12:01

Nie wiem o czym dokładnie piszesz bo nie mam FB ale jest odcinek tnący rezerwat Wykus i wychodzący koło leśniczówki Rataje poniżej Wąchocka.
Między innymi to dało mi do myślenia ze Miras jechał ale po mapie...

To oczywiście tylko domniemania.

Jeśli tylko Drka da się w końcu ustawić dam Ci znać Emek.

M

greenman 12.08.2020 12:29

Dużo ludzi już jechało, jeden gość nawet nagrał film z CAŁEGO odcinka ale nie mogę go znaleźć :D

Co do rezerwatu Wykus - mam podejrzenie, że tam jest droga dopuszczona do ruchu. Baba Jaga nią prowadziła. Kiedyś szedłem tam pieszo i mijałem bardzo dużo typowo turystycznie wyglądających ludzi w samochodach. Niestety nie mogę nigdzie w internecie znaleźć potwierdzenia.
Ostatnio też ktoś na FB pisał, że niedługo może LP udostępnią listę/wykaz dróg dopuszczonych do ruchu, więc będzie nam łatwiej.

Jakbyś jechał w weekend między Kazimierzem a Kielcami to dawaj znać, może się dołączę :)

Tutaj masz info o zamkniętym odcinku:
Mirek Antoniewicz na FB
Uwaga!!!!
Nieprzejezdny odcinek leśny - pod Złotym Potokiem, na zachód od wsi Ludwinów.
Jedna osoba dostała pouczenie od Straży Leśnej, że ten odcinek jest zabroniony.
Postaram się w tym tygodniu poprawić plik - ale ważne by od dzisiaj omijać ten las.

To ten las
50°40'56.9"N 19°25'21.4"E
Janów
https://goo.gl/maps/TWrcTqZCWhrPgP199

kristoch 12.08.2020 12:29

W poprzedni weekend jechałem fragmenty na zachód od Wrocławia. Nie oceniam przebiegu bo wiadomo, wiele ograniczeń jest dla ścieżki TET.
Natomiast np. obok Zapory Plichowickiej ślad prowadzi kawałek na skróty przez krzaki (nieprzejezdny lub przynajmniej nielegalny fragment). Żaden problem objechać, ale faktycznie sprawia wrażenie jakby rysowane na mapie, a nie faktyczny ślad.

Podziękowania dla Linesman-a!

PS. Ślad prowadzi obok tego mostu co go rzekomo Cruise ma wysadzić. Tłum był taki, że się nawet nie zatrzymałem :-)

Emek 12.08.2020 12:37

Cytat:

Napisał greenman (Post 692934)
Dużo ludzi już jechało, jeden gość nawet nagrał film z CAŁEGO odcinka ale nie mogę go znaleźć :D

Co do rezerwatu Wykus - mam podejrzenie, że tam jest droga dopuszczona do ruchu. Baba Jaga nią prowadziła.

Droga jest na bank, takie jakby kocie łby lekko posypane szutrem. Po mojemu na 99% to jest trasa na legalu.

greenman 12.08.2020 12:38

Znalazłem filmik. Jak ktoś chce ocenić stosunek asfaltu do szutru, albo czy da radę na szosowych oponach to śmiało :D
https://www.youtube.com/watch?v=epnjXFmCfiI

matjas 12.08.2020 19:47

żeby nie było ze Mirasowi krecia robotę tu produkuje.
Zrobił chłop co zrobił. Przy takim kilometrażu i jednym człowieku propublicobono nie ma bata żeby nie trza było poprawiać.

No zobaczymy. Austria już rzygam na tęczowo i na pewno tu ponownie w tym roku nie przyjadę na moto. Ble.

M

matjas 21.08.2020 17:02

2 Załącznik(ów)
Tak wiec wyjazd z Brzeziej, czarnym do Oławy i jadziem.
Pogoda w ciul!!! :)

110km za mną. Baaaardzo przyjemny mix gruntowek i czarnego 20 kategorii odśnieżania. Relax.
DR pięknie pyrczy i tak sobie jadziem.
Staram się wymyślić jakiś sklep pod lipami gdzie będę mógł odpowiedzieć na te wszystkie ważne pytania: skąd dokąd i walnąc małego Leszka. Narazie lipa :)
M

RAVkopytko 21.08.2020 17:25

Matjas pojechał na drugą półkulę ? :D

Tank 21.08.2020 17:57

Napisał wszak Polska- południe, jednak nie sądziłem, ze tak dalekie.
Nie dość że globtrotter, to na dodatek obieżyświat i to międzynarodowy. ;)

Piękne te Antypody, odlegle a jednoczesnie takie swojskie, a co ciekawe autochtoni zamiast w kapeluszach, w kaskach chodzą na codzień, co zresztą nie dziwi, skoro czynią to do góry nogami, co zwiększa ryzyko kontuzji tejże.
;)

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka

Danny 22.08.2020 00:40

Cytat:

Napisał greenman (Post 692939)
Znalazłem filmik. Jak ktoś chce ocenić stosunek asfaltu do szutru, albo czy da radę na szosowych oponach to śmiało :D
https://www.youtube.com/watch?v=epnjXFmCfiI

...albo czy da radę przejechać cały TET na siedząco :eek:

Rzufat 22.08.2020 06:29

Wiadomości z frontu.

Matjas od 5.30 na nogach i zaraz rusza w drogę.

Noc minęła spokojnie, choć narzekał nieco na ciasnotę namiotu z Lidla (na kolejną noc spróbuje go rozstawić i wtedy ponownie przetestować kubaturę. Z drugiej strony zaoszczędził czas na składaniu namiotu i jest już w siodle.

W dniu wczorajszym nie zastosował się do technologii rejli i zamiast dorobić korek rewizyjny z zatyczki do wina i izolacji wystrugał go na tokarce.

Zero polotu i finezji.

Karygodne zachowanie zrekompensował pchając moto przez pierwsze 110 km, spowodowało to zaniżone zużycie paliwa, które przy stanie licznika 189 km szacował na około 7,5 litra. (wyszło by pewnie nieco więcej jakby kranik otworzył pod bakiem)

Dalsze relacje wkrótce...

matjas 22.08.2020 07:19

1 Załącznik(ów)
Gupi gupek! :)

Jadymy dali. Tera do Dino na śniadanie bo to będzie długi dzień.

M

Rzufat 22.08.2020 08:10

Tylkoooo Pooowooolii.

Powiedzenie, że jestem Twoją Muzą byłoby nieco pedalskie, więc ustalmy, że jestem Twoim Kołczem Demotywacyjnym.

Emek 22.08.2020 10:21

Jest powoli. Matjas z żółwią prędkością minął Częstochowę i zbliża się do mojej prowincji. Nawet się odgraża że wpadnie na kawę. Chyba zacznę parzyć 😉.

consigliero 22.08.2020 10:50

Znaczy się po miastach jeździ.

matjas 22.08.2020 11:01

2 Załącznik(ów)
Co Wy kurwa z ta żółwią prędkością :)
Się jedzie się zwiedza. Się bułki je z kefirem.
Ja nie mam czasu na prędkość :) :) :)

No.

Trasa niby lajtowa ale za Częstochowa takie odcinki z piaskiem ze klocem to bym tam naprawdę nie chciał jechać. Ale na pewno da się.
W lesie rano przykry akcent bardzo: spłoszyłem wiewiórkę i wpadła pod tylne koło. Niestety nic nie dało się zrobić. Przykro mi :/

rumpel 22.08.2020 11:28

morderca ;)

tadzik 22.08.2020 11:30

Cytat:

Napisał matjas (Post 694097)
spłoszyłem wiewiórkę i wpadła pod tylne koło. Niestety nic nie dało się zrobić. Przykro mi :/

Jesteś morderca. Za nieumyślnie spowodowanie śmierci też są paragrafy. Na pewno wziąłeś trofeum w postaci kity wiewiórki, żeby do goldłinga przywiesić. :)

mirkoslawski 22.08.2020 12:00

Matjas, nie znasz sie. Do bulek z kefirem konieczny jest albo pomidor albo kiełbasa - spytaj Wojtasa "K", zaświadczy!

:D

matjas 22.08.2020 22:32

2 Załącznik(ów)
Miałem kiełbasę ale wstydziłem się powiedzieć ... kobiety tez czytają.

Danie dnia 420km.
Jakby ktoś jechał w ta stronę w taki wpierdol od słońca to musi pamiętać o tym ze na 80km od kaziuka w zasadzie się stoi. Piach jest w chuj. Jak ktoś nie ma luzu w rękach to niech się przystosuje na częste podnoszenie maszyny. Ja wciąż bez gleby choć był dzisiaj baaaaardzo bliski lowside ale cudem! Ogarnalem.
No i jutro zasuwam na Podlasie.

Piękna ta nasza Polska i duża :)

Mam najtańsze mędóro na TET.

Neo 22.08.2020 23:25

To się pewnikiem w podlaskim błocie dla odmiany zrelaksujesz. Leżę w namiocie w granicach parku narwiańskiego słuchając oddalających się pomrukiwań z chmur po dopiero co minionej burzy usypiany tańcem kropli na tropiku.

Bezpiecznej podróży... Życzę wszystkim wiewiórkom które jeszcze napotkasz ;)

matjas 23.08.2020 06:40

O! A dokądż to dokądż podąża najpiękniejszy transalp i jego khę rycerz? :)
Może skrzyzujemy gdzieś strumienie?

M

Rzufat 23.08.2020 13:27

Zakon rycerzy panewkowych Zakute Łby.

ps: foty namiotu poproszę, czy aby obaj żeście rozłożyli, żeby nie było narzekania, że za ciasne.

matjas 23.08.2020 14:05

W nocy w Kazimierzu solidnie pierdollło z nieba i okolica zmieniła się w fabrykę masła orzechowego. Po spakowaniu mokrego śpiwora o 7.30 podjąłem nieśmiała próbę nawiązania walki ale okazało się ze miejscami trzeba jechać na listonosza bo się kurwa inaczej nie da. Po solidnym jebnieciu i urwaniu mocowania zbiornika :) zarządziłem ucieczkie na pułnoc!

Pozdrawiam z Hajnowki!

managa 23.08.2020 14:12

Widzę, że ten mostek koło Poraja długo nie wytrzyma :D

Rzufat 23.08.2020 17:53

1 Załącznik(ów)
Matjasku my wiemy jak to z ty rozkładaniem namiotu jest :)

rrolek 23.08.2020 20:51

Cytat:

Napisał matjas (Post 694186)
W nocy w Kazimierzu solidnie pierdollło z nieba i okolica zmieniła się w fabrykę masła orzechowego.....

Fakt, słodko tu mamy. Jak byś założył lepsze laczki miał byś ubaw, a tak lipa...

Pozdr rr

matjas 24.08.2020 09:04

Jakbym miał lacze coby tam dały rade, zniknęłyby na asfalcie. Jest ok.
Tymczasem uciekłem przed deszczem na Podlasie. Ale to już nie w temacie południowym.

Emek 24.08.2020 09:09

Cytat:

Napisał matjas (Post 694230)
Jakbym miał lacze coby tam dały rade, zniknęłyby na asfalcie. Jest ok.
Tymczasem uciekłem przed deszczem na Podlasie. Ale to już nie w temacie południowym.

https://i.kym-cdn.com/photos/images/...49/105/254.jpg

matjas 24.08.2020 15:50

6 Załącznik(ów)
No dobrze już dobrze. Więcej obrazu i mniej słowa bo mi się nie chce klikać z tela. Wrócę do dom to opisze wnioski z tego teta...
Tymczasem dzisiaj dzień letkokacowej melancholii i po prostu wspaniały dzień na jazdę. Powoli, bez napinki - tak jak lubię.
Jeden z fajniejszych motocyklowych dni w moim życiu.

Zdjęcia.
To odwrócone niezle oddaje klimat porannej chwili ;)

golab 24.08.2020 17:36

Wypraszam sobie, wypiłeś kilka kieliszków wiśniowego bimberku a co było potem to już luźny podlaski scenariusz :)

JarekO 24.08.2020 18:38

Matjas, dobrze widzę, ze tym parchem nad Biebrzę dotarłeś?

Emek 24.08.2020 18:46

Dobrze widzisz.

CzarnyEZG 24.08.2020 19:13

Ty masz z tyłu Shinko Ęduro?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.