Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Uvex Enduro vs Nolan N102 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1427)

czosnek 27.08.2008 19:53

Uvex Enduro vs Nolan N102
 
Panyyy pomocy!!

Jestem na etapie kupna kasku. Z jednej strony chciałbym kask enduro bo wiadomo, fajny w teren a do tego lans pełną gęba ;) Z drugiej strony rozsądek podpowiada wygodę szczęki.... no i miotem się jak ten głupi :mur:
Obydwa te kaski (uvex, nolan) można kupić w podobnej cenie. Dodam, że najchętniej kupilbym Arai Tour lub multiteca, no ale to już nie ta półka cenowa.
Pomóżcie mędrcy bo się pochlastam :vis:

Ps. dodam, że przestudiowałem wątki na temat kasków i dalej jestem w punkcie wyjścia.
W zasadzie to chyba chciałbym, żebyście mnie zniechęcili do któregoś z tych 2 kasków ;)

orfi 27.08.2008 19:58

najlepiej kup oba.... szczękowiec wygodny na turystyczne szlaki lecz mniej wygodny w teren i odwrotnie

czosnek 27.08.2008 19:59

pewnie tak bym zrobił gdyby nie to, że musiałbym nerkę sprzedać, żeby mi starczyło ;)

orfi 27.08.2008 20:06

ja mam enduro Zeuska za jakieś 200 parę złociszy i N102 za 900 ale wiem że można kupic go za ok 750

orfi 27.08.2008 20:09

i narazie starcza choc myślę że enduro na przyszły sezon zmienię na jakiegos lepsiejszego........... choc bardziej to chęc posiadania niz potrzeby

michoo 27.08.2008 20:58

Powiem tyle Uvwxa enduro miałem w łapach. Spodobał mi się cholernie to go zakupiłem. Solidnie wykonany fajnie malowanie itp itd. ale nawet się w nim nie przejechałem bo rozmiarówka w uvwxie jest coś nie teges.
Ja kask kupiłem przez neta i okazał się totalnie za mały mimo że w nolanie rozmiar xl mi jak najbardziej pasił. Jak byś chciał kupować przez sieć uważaj z rozmiarem. Zresztą myślałem że może coś z moją dyńką ale podobnie było z chomikową głową.

czosnek 27.08.2008 21:06

dzisiaj mierzyłem Uvexa. M'ka na mnie pasuje ale założenie i ściągnięcie jest koszmarem. strasznie ciasna ta dziura na łeb. Między innymi dlatego się waham

orfi 27.08.2008 21:08

dlatego jestem zdania że należy kask przymierzyc bo ja przymierzając uvexy zeusy nitro etc musiałem miec XL a w nolanie L kazda firma ma jakąs swoją numerację więc kupujac w ciemno bez przymiarki ryzyko duze

czosnek 27.08.2008 21:09

a nolan to dla odmiany S był w sam raz :)

michoo 27.08.2008 21:14

Cytat:

Napisał czosnek (Post 21023)
ale założenie i ściągnięcie jest koszmarem. strasznie ciasna ta dziura na łeb.

Dokładnie to "wejście" do kasku jest dziwacznie zrobione. Moje uszy po kilku próbach odmówiły posłuszeństwa.

plakiet 28.08.2008 07:57

Mam tego uveksa enduro ok 2 miesiące. Na początku żałowałem, że go kupiłem bo prawie straciłem uszy, ale teraz już się jakoś ułożył.
Mniej bolesne jest zakładanie i zdejmowanie go w kominiarce :)
A jak już się wlezie do środka to jest wygodnie.

DANDY 28.08.2008 16:51

Cytat:

Napisał incognito (Post 21086)
Mam tego uveksa enduro ok 2 miesiące. Na początku żałowałem, że go kupiłem bo prawie straciłem uszy, ale teraz już się jakoś ułożył.
Mniej bolesne jest zakładanie i zdejmowanie go w kominiarce :)
A jak już się wlezie do środka to jest wygodnie.

zgodze się z tobą miałem tak samo a rozmiar dlamnie XL normalnie i uvexa zamówiłem XL , napoczątku wydawał się mały a teraz jest ok . Przydał by się pinlock bo podczas dużej rurznicy temperatur we mgle szybka paruje prawdopodobnie zadopruje ponlock shoeja . W czarnym malowaniu kosztował 630 zł (rabat ramireza forum africa twin), koszty przesyłki pokrył sklep. wsumie jestem zadowolony ale przy ostrych offach z zamkniętą szybką brakuje mi powietrza :vis: szyby niechce zdejmować więc napewno kupie jeszcze jeden kask crosowy .
nolana nigdy nie miałem niemiałem też kasku szczękowego więc trudno mi cokolwiek powiedzieć ale szczękowce ogólnie są chwalone i to napewno przez kilka osób , coś w tym jest;)

czosnek 28.08.2008 17:52

630 zł? Noo to jest dość mocny argument przemawiający za Uvexem. Który to sklep jeśli można wiedzieć?

randal 76 29.08.2008 07:45

a co powiecie o takim kasku ?
http://www.allegro.pl/item422494618_...uad_extra.html

http://www.wulfsportinternational.com/

czosnek 30.08.2008 12:18

No i postanowione. Dziś przekazałem kasę na Uvexa. Muszę sobie jakoś uszy dopancerzyć bo ściąganie ze łba jest bolesne ;)

Misza 10.12.2008 23:25

Pytanie do użytkowników Uvexa enduro... mam takowy i se chce gogle kupić, a żeby nie wtopić: Jakich używacie gogli? Jak pasują do skorupy?

Lepi 11.12.2008 11:29

Cytat:

Napisał DANDY (Post 21186)
wsumie jestem zadowolony ale przy ostrych offach z zamkniętą szybką brakuje mi powietrza :vis: szyby niechce zdejmować więc napewno kupie jeszcze jeden kask crosowy .

A to czemu? ja najczęściej śmigam bez szyby. Ściąganie/zakładanie szyby to 30sekund. Co do gogli to trzeba przymierzyć. Trzeba wybierać raczej mniejsze. Ja mam jakiś model oakley'a. Do kasku pasują, do mojej buźki mniej.
Co do zakładania to przesadzacie. Każdy krosowy kask jest wąski. Trzeba mocno chwycić za paski, rozszerzyć ile się da i jazda na głowę.
Akurat mam też nolana. Jak nie palisz i nie jesz kanapek w czasie jazdy to dasz radę bez szczęki. Jak do kogoś podjedziesz i chcesz pogadać to wtedy bez szczęki jest kłopot.
Pinloka też będę adoptował.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.