Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Samochód Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=186)
-   -   Pajero Pinin (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43328)

bukowski 13.10.2022 22:53

Pajero Pinin
 
pomocy w rozkminie potrzebuję.

potrzebuje malutkiej terenówki, zdolnej do wieloletniego funkcjonowania jako daily bez wyszukanego serwisu. Będę realnie potrzebował napędu 4x4. Auto ma być małe (więc pinin 3d tylko).
Na szortliscie pinin, jimny no i rav4. Jimniak odpada, bo ma słaby silnik, chociaż kusi mnie dostępność wersji cabrio (a auto będzie jeździć w ciepłym klimacie) no i ogólna niezajebliwosc.
Rav pewnie najrozsądniejszy, ale wygląd wersji 3d odrzuca mnie bardziej niż jimny, a oslizle plastiki w środku nie poprawiają sprawy.
A więc pinin. Boję się trochę tego gdi, a z kolei wersje mpi mają niekoszerny napęd. No ale mocy dość, napedowo prawilnie, wygląd kozacki, w środku też spoko. Problemem jest ruda, więc liczę się ze srogim pakietem startowym. Ale może ktoś miał / ma takie auto i może się podzielić refleksjami? Albo jakiś patent na ujarzmienie potencjalnych problemów silnika gdi? Jakieś doświadczenia z automatem z tego auta? A może jakiś fajny egzemplarz na sprzedaż?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Bałtrok 13.10.2022 23:09

A suzuki samurai?

WojtekBBI 13.10.2022 23:22

3 Załącznik(ów)
Kiedyś myślałem o mietasubisi, jednak tył to durszlak:D
Dlatego mam już 2 frote. To mniejszy durszlak:D
Na moje potrzeby wystarcza.
Aktualnie tujning zawieszenia, kanserwacja spodu itp itd.
Silnik 2,2 z podtlenkiem lpg:D spala ok 12litrow gazu na 100km:D
Ps Patrole, LC, LR to też durszlaki :D tylko honor właścicieli nie pozwala im o tym głośno mowic:D

bukowski 13.10.2022 23:34

samuraj za prymitywny i silnika mało.
to ma mieć klimatyzację no i czasem zrobić trasę 1000 km oraz pociągnąć przyczepkę.

frota fajna, ale za duża. o spalanie się nie martwię, bo auto przyjedzie rocznie może 5 tys. km.

krakus 14.10.2022 00:07

widziałem dwa pininy. Ruda pięknie to chrupie. W obydwu była już nawet na kielichach amortyzatorów z przodu.

matjas 14.10.2022 00:11

Franz miał ładnego Pinina - nawet jak nie sprzeda to może doradzi lub zniechęci.

wojtekk 14.10.2022 06:17

Pałeł chyba też ma.doswiadczenie.

Jak wyżej kolega pisał: rdzewieje na potęgę.

Jimny bardzo przyjemne auto.

szymon25 14.10.2022 07:21

A wrangler? Tez nie duzy. ��

next22 14.10.2022 18:39

Jeździłem 5 lat Carisma GDI silnik 1,8 bardzo miło wspominam zero awarii zero problemów zero zaglądania pod maskę .

bukowski 14.10.2022 20:57

no to przynajmniej obawy o silnik mam z głowy :) tam wkładali 1.8 i 2.0 GDI, z tego co pisza to te same, co w carismie.
rudej się nie boję :) auto w ciepły klimat jedzie.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

wojtekk 14.10.2022 21:06

Tylko nie wiem, czy zdrowa (bez rudej) kupisz. To jest niemłode.auto.

bukowski 14.10.2022 21:47

rozważam kompletny remont blacharski.
jest duzy rozjazd w cenach (auta w większości z lat 2000-2005): w. pl miedzy 6 a 23k PLN, w. de miedzy 2,5 a 10k EUR. Najczęściej o różnicy stanowi ruda właśnie :)

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Baza 14.10.2022 22:01

Poszukaj daihatsu teriosa będziesz zadowolony. Pininy to naprawdę zgnitki niemiłosierne. Może jakaś mała grand vitara?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

bukowski 14.10.2022 22:51

jeździ sporo teriosow w okolicy, ale jakoś mi ten samochód stylistycznie niezbyt podchodzi :( te 86 KM też jaj nie urywają, choć to i tak więcej niż jimny pierwszej generacji. A moc potrzebna: na podjazdach niejeden raz w 60+ KM pierdzikolkach z wypożyczalni trzeba 1 bieg wbijać.
grand vitara 2gen za długa. 1 generacja fajna, ale trudno znaleźć nie zgnitą. Tzn. Felek ma, ale diesla bez klimy - odpada.
wrongler też odpada, ponad 4 metry no i szeroki.
mysle jeszcze nad nowym jimny, ale tak podrożały, że byłby to przerost formy nad treścią. Znakomity samochód, pięknie narysowany, tylko 150 kilo za nowy to spora przesada jest. Używki po 120 chodzą, wątpię żebym za tyle wypasione volvo s90 z 2018 sprzedał...absurd.

pałeł 15.10.2022 00:04

Cytat:

Napisał wojtekk (Post 794675)
Pałeł chyba też ma.doswiadczenie.

Jak wyżej kolega pisał: rdzewieje na potęgę.

Jimny bardzo przyjemne auto.

Mitsu maniak to prawda ale z pini nie wiele wspólnego miałem pojazd kozacki u nas marginalny. Uznawany jako nie modowalny grecy chyba nawet na 33" ganiaja nimim. Jeśli chodzi o blacharskie naprawy każdy samochód wiekowy z przeznaczeniem terenoywm jest zgnity i jego naprawa pochłania masę środków. Oraz czasu. Jak mozesz kup sobie osobowe 4x4 będzie taniej.

bukowski 15.10.2022 07:53

Pałeł, mam czas i środki :) osobówka odpada, drogi są regularnie niszczone przez powodzie I kamienie spływające z gór, czasem trzeba przez zalane do miasta jechać. Na przykład w ten wtorek. https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...fae655d3be.jpg

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

czaja 15.10.2022 10:08

Kolega powozi już drugim pininem.
Pierwszego miał gdi 3 drzwiowego, ale ma trójkę dzieci a on rejestrowany na 4 osoby.
Teraz ma 5 drzwi mpi, skrzynie wrzucił od gdi podobno pasuje bez komplikacji. Nawet dziura w budzie już jest na lewarek.
Kupił totalne gruzy do jeżdżenia wokół komina, blacharsko było słabo ale trochę polatał i jeździ.
Z awarii mechanicznych nic tak w jednym jak i drugim.
Zmieniał jakieś łożysko w kole podobno pasuje od colta i kosztowało jakieś grosze.
Coś tam zawias podniósł i czasem nawet w terenie poupala.
Widzę to auto kilka razy w tygodniu to mogę coś się dopytać jeśli trzeba.

Pawel_z_Jasla 15.10.2022 11:38

Therios od 2006 roku ma w silniku 1.5 105KM a w okolicach 20-24.000PLN znajdziesz już coś uczciwego. Z mojej perspektywy auto zdecydowanie mniej "upierdliwe" od Pianina a GDi to taka trochę loteria przez mechaników niekoniecznie lubiana. Z doświadczenia wiem, że lepiej/skuteczniej powalczysz z ogarnięciem mechaniki niż rudą - poczytaj o Termosie, ma sporo zalet a skoro tam gdzie jesteś "sporo ich jeździ" to pewnie i z ewentualnym ogarnięciem w razie "W" nie będzie większego problemu.

Mirmil 15.10.2022 11:51

Cytat:

Napisał bukowski (Post 794764)
rozważam kompletny remont blacharski.
jest duzy rozjazd w cenach (auta w większości z lat 2000-2005): w. pl miedzy 6 a 23k PLN, w. de miedzy 2,5 a 10k EUR. Najczęściej o różnicy stanowi ruda właśnie :)

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

I
Auto 20letnie terenowe zazwyczaj będzie miało problem z rdzą. Po co się w to pchać, skoro masz budzet na zakup auta za 20 tys?
Poszukaj vitary 3dzwiowej, tej po 2008 roku.
Lub Fiata pandę 4x4.
Auta popularne, dostępne, duzo części,mechanicy to znają.
Pajero pinin to egzotyka, zarówno zakup, czesci, serwis.

wojtekk 15.10.2022 12:43

Subaru Forester stary dobrze znosi lift

Gilu 15.10.2022 13:21

np. https://www.otomoto.pl/oferta/suzuki...-ID6EV5r4.html

Nie pchał bym się w remonty zgnitków, przeżycia mogą być traumatyczne a efekty wątpliwe.

bukowski 15.10.2022 18:12

vitara II w wersji 3d ma ~4m. Długość ma naprawdę znaczenie, jimny/pinin 3d/mają ~3,7 m, rav4 ma 3,87.
Vitara I nie zgnita, ze wspomaganiem i klimatyzacja - małe szanse. No i to troche prymitywny samochód :/



Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Mirmil 15.10.2022 19:42

Vitara lll
Młode roczniki i raczej bez rdzy.
Np taka
https://www.olx.pl/d/oferta/1-6-benz...5-IDRf9Yo.html
A czemu chcesz takie krotkie auto?
Co zmienia te 30 cm?
W garazu się nie zmieści?

Pawel_z_Jasla 15.10.2022 19:48

Jeśli "rozmiar ma znaczenie" to Mirek bardzo trafnie zaproponował Pande 4x4. Wersje Cross /chyba po 2005 roku/ z multijetem to dzielne i bardzo ekonomiczne wozidła, które do Twoich zastosowań wydają się predysponowane;). Jak normalnie użytkowane to raczej słabo gnije i nie chce się specjalnie psuć a i większość z nich ma wymagane wyposażenie.
Tak for example czy też for instance: https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-p...-ID6EVqdY.html
ale oczywiście znajdziesz i tańsze egzemplarze. Z tych co piszesz to pewnie Jimny ale będzie drogi, starszy i raczej "zagrzybiony":mur:

bukowski 15.10.2022 20:12

O pandzie 4x4 myślałem, ale diesla nie chce (będzie dużo krótkich jazd a spalanie nie ma znaczenia), benzyny słabe (chyba, bo mało tych aut) ale to i tak bez znaczenia, bo z autem jestem niekompatybilny. Środkowy tunel rżnie mnie w nogę na tyle skutecznie, że po tygodniowej jeździe autem z wypożyczalni pożegnałem pandzioche. I dobrze, bo brzydka w środku i smród plastików kręci mnie w nosie.

Jimny pierwszej generacji mnie kusi, szczególnie że może być kabrio. tylko ten silnik jest trochę słaby na górki i do ciągania łódki.
Auro musi być krótkie, bo drogi są bardzo wąskie a i przy domu ciężko będzie dłuższym zawrócić.

Kasa jest elastyczna, jakby mi ktoś postawił garażowanego pinina z 50k przebiegu za 50k, to brałbym w ciemno. Tak myślę wydać 15-25 za dobrą bazę i wsadzić 5-10k.
czas na zakup i zrobienie auta mam do wiosny.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

rumpel 15.10.2022 20:44

a Fiat Sedici lub Suzuki SX4 ?

strobus1 15.10.2022 21:34

Vitara III krótka. 2.4 benzyna. Oczywiście nigdy nie jeździłem ale zachwalam ;)

bukowski 15.10.2022 21:38

siostra ma sx4. fajne auto w sumie, choć atakuje czarnym plastikiem w środku. Ale długi...

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Mirmil 15.10.2022 22:31

Cytat:

Napisał bukowski (Post 794824)
O pandzie 4x4 myślałem, ale diesla nie chce (będzie dużo krótkich jazd a spalanie nie ma znaczenia.
Auro musi być krótkie, bo drogi są bardzo wąskie a i przy domu ciężko będzie dłuższym zawrócić.

Kasa jest elastyczna, jakby mi ktoś postawił garażowanego pinina z 50k przebiegu za 50k, to brałbym w ciemno. Tak myślę wydać 15-25 za dobrą bazę i wsadzić 5-10k.
czas na zakup i zrobienie auta mam do wiosny.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Podobna historie mialem w Gruzji. W pensjonacie do którego czesto zawoziłem turystow. Pensjon na stromej gorce. Przed nim małe miejsce do parkowania zawracania. Tylko małe terenowki tam wjezdzaly. Dopóki nie wjechalem tam swoim vw t4 , bo nie wiedziałem, że się nie da. Aczkolwiek 200 metrow robiło się na jedynce, z gazem w podłodze. Przed pensjonem zamiast na 3 razy, zawracałem na 4. Ale auto miałem o 70 cm dłuższe n8z właściciel.on miał właśnie pinina 5 drzwi, automat (pajero IO) .

Te 30 cm roznicy dlugosci dla dobrego kierowcy roznicy nie zrobi.
Takim pajero objechalem kiedys kawałek Gruzji. Nie wiem, jaki silnik, ale skrzynia to był automat. Po drodze super. W terenie troche jak podniesiony golf. Opony o profilu 65 , mały przeswit i nisko się siedzi. Na drogach z koleinami trzeba było uważać na wystające kamienie. Spalanie przy spokojnej jezdzie w 4 osoby okolo 10l benzyny. Ani ekonomiczne, ani wygodne. Kolejne wyjazdy brałem Forday mavericy/ escape, tego po 2006 roku, czyli suva w automacie, zazwyczaj hybrydę. Spalanie 8,5 , wiekszy w wygodniejszy na dziurach niz pinin. I nawet raz, w wersji bez napędu 4x4 dał radę dojechac do Menjoskure. A na pokładzie 2 osoby z tego forum były

matjas 15.10.2022 23:44

Wypowiedz Mirmiła przypieczętowała dla mnie fakt ze szukasz magi do zupy. Reszta powiedzenia niech brzmi echem :)

bukowski 15.10.2022 23:53

Po prostu nie będę tym samochodem jeździł tylko ja. Poza tym, lokalesi też rzadko używają czegoś większego, wyjątkiem są robocze pickupy, pogniecione z każdej strony. Pewnie, że się da, ale po co się męczyć?
zawsze miałem duże samochody, parę terenówek też, oczywiście zbudowałem pomnik na bazie długiego GR.
tymczasem mam dość precyzyjne i, zgodzę się, specyficzne potrzeby. przez 2-3 miesiące patrzyłem na jimniaki, wziąłem pod uwagę i vitary, i teriosa, I pandzioche 4x4. Rav4, nawet o XJ chwilę myślałem.
no i dalej wychodzi mi pinin, na dodatek mi się podoba. myślę tez, czy nie wziąć nowego jimniaka, który byłby lepszy od pinina, ale cenę ma z dupy. gdyby kosztował tyle, co po wejściu na rynek (ZCP 80k) to nie byłoby tematu.

matjas 16.10.2022 00:16

Oczywiście zatem :)
Kup i zrób :)



Dzisiaj w lesie mijało mnie na pełnej pixxzdie stare rav4. Wyglądało na krótkie i nie składające się ze szpachli.

Adagiio 16.10.2022 08:23

Doradzał nie będę bo każdy wie co mu jest potrzebne, ale w kwestii robienia starych strucli mógłbym dużo powiedzieć bo grzebie przy 50/60-cio letnich zabytkach pochodzących z kraju w którym nie ma zimy. Za kwotę, którą przeznaczyłeś na remont zrobisz konserwację i pomalujesz kilka elementów. Większość lakierników oleje robotę przy zgnitym syfie z zasady. Żeby nie użerać się po robocie z właścicielem o kasę , ponieważ nikt nie jest w stanie wykonać precyzyjnego kosztorysu takiej roboty. Zanim kupisz auto to podjedź do warsztatów i popytaj, żebyś nie został rozczarowany po zakupie.
Japonia ma słabe blachy niestety i zrobienie blacharki wymaga dużego nakładu pracy, optymistycznie to 150 h, gdzie minimalna stawka to stówka za roboczo godzinę + VAT + wszystkie materiały.
Ja na zrobienie małego auta potrzebuję 300/400 h, gdzie wszystko oprócz lakierowania robię sam.
Powodzenia.

Pawel_z_Jasla 16.10.2022 09:06

Skoro "wychodzi" Ci Pinin szukaj i kupuj - powodzenia w zakupie i jak najmniej późniejszych rozczarowań. Co do proponowanego diesla to Ja jednak podpowiem, że multijet z lat do 2009 nie miał nic wspólnego z ekologią /brak rozwiązań typu filtry cząstek/ i posiada zwykłe sprzęgło. EGR jest i czasem robi kuku ale tu wystarcza okresowe przeczyszczenie, łańcuch na rozrządzie stosunkowo mocny, tani i rzadko wymaga wymiany, turbina "zwykła" a o ile w kilku innych markach gdzie silnik ten został wstawiony czasem sprawiał problemy o tyle we Fiatach - praktycznie najmniejszych. Francuski listonosz np. w takim Paryżewie lata na Kangoo 1.5 dci 75KM /też zwykłe sprzęgło i "normalna" turbina/ i jakoś po 150.000-200.000 km. te żółte strucle trafiają do Polski, gdzie jeszcze kolejne milaże kręcą i właścicieli cieszą;) Tak, że ten tego:at:
Ps.
Koszty o których Adam pisze mogą "zabić" największą radość z zakupu wymarzonego wozidła. Kumpel dłubie już drugi miesiąc przy zostawionej do blacharsko-lakierniczej odbudowy e39 M5 i końca jak sam mówi nie widzi, a dodatkowo boi się, że jak klient na koniec kwotę usłyszy to na 112 trzeba będzie dzwonić.

RAVkopytko 16.10.2022 10:10

Bukowski, GDI w Mitsu tak jak Pisali ... ruletka.
Wiem bo miałem :(
MPI "normalniejsze " w obsłudze.

bukowski 16.10.2022 17:34

Ale ja nie mam kłopotów z ekologia diesla. w Volvo mam diesla z Euro 6d, czyli jak na dworze jest smog, to wypluwa spaliny czystsze niż otoczenie (przyłożyłem raz miernik ppm do rury wydechowej, nie dochodziło do 50 zarówno 2.5 jak i 10).

Ale w małym samochodzie diesel to zlo: telepie, hałasuje i wolno się nagrzewa.

Adagiio, dzięki za cenna uwagę odnośnie kosztów. nie zdawałem sobie sprawy z tego, ile to może kosztować. Jeśli wsadze w auto za 20k następne 20k w remont, to bardziej opłaci mi się nowego jimniaka w wersji pro wziąć w leasing (~100 netto). Odbiorę VAT i PIT, a po 5 latach uzywania zostanie mi przynajmniej 50k wartości rezydualnej. No i będę miał pięcioletni, niezajebliwy, nowoczesny i sprawny samochód ze znana przeszłością.

No i tak to mi podcieliscie skrzydła :/

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Adagiio 16.10.2022 18:07

Kolego, jak masz możliwości finansowe to nawet nie patrz na zgnite strucle. Oszczędzisz sobie rozczarowania, wkurwienia, wizyt u pseudo mechaników znających się na wszystkim najlepiej i zmarnowanej kasy. Starego stucla można sobie kupić i dłubać przy nim samemu. Choć wierz mi że przychodzi taki dzień kiedy wypchał byś go z warsztatu i podpalił, wiecznie ujebane, pocięte i poparzone łapy smród i wycinanie zgnilizny. Ale jak to przetrwasz i wyjedziesz to już jesteś boomer w starej furze:haha2: .

pałeł 16.10.2022 20:46

dubiel masz sporo racji!!! ja zamiast robić bajero 2 to kalkulując i nie specjalnie ganiając za kupującym. Podjąłem decyzje złomuje tzn rozbieram do ostatniej śrubki i sprzedaje co mogę budę ode mnie odbiera auto złom ale oprócz kwitu ze złomowane nie dostaje od nich nic okazało sie ze wyszedłem na tym lepiej niż sprzedając go całości jeżdżącego w plusie mi wyszło cos koło 3k a ceny zwyczajnie ludzkie aby sie gratów pozbyć i trochę jeszcze tych gratow wala mi sie po zakmarkach :D

gdi w mitsu nie cieszy sie sympatia mechaników
bez testera mutIII to nic sie w tytm nie dowiesz połowa jak nie 80 % kompów nie potrafi zdiagnozować mitsu wiec mechanicy próbują i walczą nie jako po omacku.

http://mmc-manuals.ru/manuals/pajero...O_1999_BRM.zip
http://mmc-manuals.ru/manuals/pajero...n_2000_BRM.zip
http://mmc-manuals.ru/manuals/pajero..._2000-2002.zip
http://mmc-manuals.ru/manuals/pajero..._2000-2002.zip

http://mmc-manuals.ru/manuals/pajero..._Pinin_Rus.pdf

zapisz sobie wszystko bo cis sie przyda panie bukowski :)

Lucky Luke 17.10.2022 10:21

Koleżanka miała PININ, długo i bezawaryjnie jeździła tym po asfalcie. Nie garażowała, nic się nie psuło , aż przyszedł dzień, że auto nie przeszło przeglądu z powodu rdzy.
Okazało się, że jest tak zgnite , że nikt tego za darmo nawet nie chciał.

Mhv 17.10.2022 12:55

Jak kasa jest, to może akceptowalnym kosztem ten parking pod domem da się wydłużyć i dłuższe auto wejdzie i zawróci:)
Adagiio dobrze pisze. Z blacharzami jest jeszcze jeden problem, znajdziesz takiego co zrobi i może nawet dobrze..ale to może trwać dowolnie długo..

bukowski 17.10.2022 14:25

Nie ma szans na parking. Dom będzie stał na skarpie (różnica poziomów >20m). Trzeba puścić dwie wąskie linijki drogi z zawijasem między nimi, bez możliwości poszerzania. Teoretycznie możnaby poszerzyć, ale dom wtedy musiałby pójść niżej, co odbyłoby się kosztem widoku oraz dwustuletniego drzewa.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

bukowski 22.10.2022 15:29

Po próbie przymiarki do nowego jimny, wracam do poszukiwań Pinina :)
Problemem jimniaka jest słaba dostępność w Polsce oraz aktualne stopy procentowe, które powstrzymują mnie przed leasingiem.
Ostatnio wypłynęła taka sztuka, jak na zdjęciach. W górnych zakresach cenowych, ale pan twierdzi że przebieg oryginalny 98 kkm potwierdzony w VIN i książce serwisowej, jeden właściciel, blachy oryginalne, bez rdzy tak na blachach, jak i na ramie.

zatem o ile powyższe. to prawda, to chyba pojeździ. Zrobię dla świętego spokoju konserwację podwozia, zmienię płyny i auto bedzie jak ta lala. https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...22d9d1ae12.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...bf73702438.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...e78350548b.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...a2b19ca673.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...23735f1dc0.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...12570d4754.jpg

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Baza 22.10.2022 15:57

Największą bolączką starszych Mitsu i to nie tylko pinin są gnijąće mocowania McPerson'ów.
Tu wyglądają wzorowo. Mi się wydaje że pojeździ.

Mallory 22.10.2022 18:08

Fajnie wygląda. Bardzo mi się podoba.

Pawel_z_Jasla 23.10.2022 11:52

Wygląda zacnie:Thumbs_Up:, jeśli to co sprzedający pisze jest bliskie prawdy to cena chyba nie jest specjalnie zawyżona. "Pochwalsię" czy transakcja doszła do skutku i pierwszymi wrażeniami...

bukowski 24.10.2022 23:01

Potrzebuję pomocy merytorycznej.
Po rozmowie cena auta wzrosła, sprzedający twierdzi, że muszę doliczyc 1k kosztów przygotowania do rejestracji.
Nie ma też książki serwisowej, a raport AutoDNA podaje tylko, że auto nie figuruje w bazie aut skradzionych. Nie podoba mi się to, ani podejście typu "pan sobie poszuka tańszych".

Ale do rzeczy:

1. Czy prawda jest, że wystarczy 250 zł w wydziale komunikacji, żeby zarejestrować auto?
2. Czy diagnosta bez problemu "ujawni" hak na przyszłym przeglądzie? Co jeśli będę chciał tam wpisać duży uciąg?
3. Mam jechac do domu na dorabianych blachach z Niemiec, podobno grozi za to tylko 500 zł, jeśli policjant zatrzyma i będzie upierdliwy w kontekście faktu, że tablice są dorabiane a nie oryginalne.

help :)

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Mallory 24.10.2022 23:24

Mnie te akcje handlarzy dołują. Wszystko żeby sprzedać. Pojazd jest niedopuszczany do ruchu i tyle - konsekwencje są spore. Jeżeli coś się zdarzy po drodze to jeszcze większe.

bukowski 24.10.2022 23:31

ale on twierdzi, że zrobi przegląd u siebie na tych niemieckich blachach.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Mallory 24.10.2022 23:48

Oni tak zawsze mówią żeby sprzedać. Tylko wydział komunikacji w urzędzie może zarejestrować pojazd i dopuścić do ruchu na terenie RP (pomijam zarejestrowanie w innym kraju, ale aktywne).
30 tys teraz grozi za jazdę niedopuszczonym do ruchu pojazdem - fakt, kiedyś było 500, ale za samo złapanie - o ile się nic nie stało, bo wtedy żadne OC itd też nie działało.

Mallory 24.10.2022 23:59

Tu jest to dobrze opisane, z tym, że stawki wzrosły bo artykuł jest sprzed roku
https://autokult.pl/mozna-wracac-na-...9491682551425a


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.