Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Zrób to sam - czyli Adam Słodowy ma na noc przy nas. (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=262)
-   -   Tani rower elektryczny DIY na bazie silnika TSDZ2B (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=44494)

CzarnyCzarownik 21.06.2023 18:57

Tani rower elektryczny DIY na bazie silnika TSDZ2B
 
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...0bb7c69421.jpg

Nagrałem kilka ujęć z montażu silnika w rowerze Marty. Może inni też się pochwalą swoimi elektrykami DIY?

https://youtu.be/_9E3cjR1tGA


O zaletach silniczka TSDZ2B chyba wiele nie trzeba pisać. Sam zrobiłem dopiero 20km ale jestem zadowolony. Z tego co widziałem ludzie robią po kilka tysi kilometrów i nadal wszystko działa, ewentualnue można dokupić części i naprawiać.

Wspomaganie na podstawie nacisku działa bardzo fajnie. Ale to opinia osoby która nie jeździła na silniczku Bafanga (tam ponoć wspomaganie jest na czujniku kadencji) ani na markowym elektryku.

Na podjazdach da się ruszyć z miejsca, silnik nie wyrywa koła w powietrze.

Zestaw kupiłem na aliexpress za 2500zł z baterią 19Ah (920Wh). Można też kupić za 1800-2000zł z baterią 12Ah. Obie baterie mają praktycznie identyczny gabaryt, dlatego kupiłem większą pojemność. Dostawa kurierem z Niemiec jakoś w 3-4 dni robocze.

Co ciekawe kupując na alledrogo taki zestaw kosztuje praktycznie dwa razy więcej bo 3800-4500zł. Kapkę zdzierstwo...

Co do planów na przyszłość to chcę wrzucić kasetę 11-50z aby silnik miał lżej. Na przód wpadnie zębatka 38z zamiast fabrycznej 42z.

Hamulce w obu rowerach poprawione na tarcze 200mm + zaciski hydrauliczne.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

sudden 21.06.2023 19:55

O dzięki Ci, z nieba mi spadłeś z tym tematem !!
Od weekendu mam kwadratowy łeb od informacji z neta bo pojeździliśmy z żoną ostatnio 2 różnymi elektrykami i kombinuję jak zelektryfikować to co mam bo niestety jej się spodobało :). Takich co nimi jeździłem nie kupię bo każdy kosztował więcej niż nowa CRF300Rally. Bezpieczniki mi popaliło jak poznałem cenę, ale jeździło się naprawdę świetnie (a ja akurat nie lubię pedałowania . . .).

Mocno rozważam ten silnik co kupiłeś. Biorę się do oglądania filmu.

CzarnyCzarownik 21.06.2023 20:30

Coś w tym jest. Dałem się przejechać znajomemu i mu też się od razu spodobało. Jeszcze poprosił o pożyczkę rowerów na jakiś weekend aby przekonać żonę wydania 5k zł :D

Mam też znajomego z fabrycznym elektrykiem (16 czy 20k zł) ale jeszcze nie jeździłem. Chcemy kiedyś się wymienić i porównać sprzęty z ciekawości, może w jakiś weekend dojdzie to do skutku.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

dawid8210 21.06.2023 21:50

Czarowniku, nie da się tej baterii podzielic wzdłuż i umieścić po dwóch stronach górnej rury?:)

CzarnyCzarownik 21.06.2023 22:58

Myślałem chwilę o zrobieniu baterii sam. Ale drukowanie obudowy, zgrzewanie pakietu (jeszcze zrobieniu zgrzewarki...) to mi się odechciało.

Wbrew pozorom bateria nie przeszkadza. Ja mam sporo miejsca bo siodełko i tak mam wysoko. Można stać i balansować ciałem nie bijąc jajami o baterię :D U Marty wyszło gorzej w stosunku do wysokości siodełka ale też daje radę. Na szerokość kompletnie nie ma problemu - przy pedałowaniu nie wadzi o kolana.

Może dałoby się kupić jakąś mniejszą baterię i ją lepiej ulokować ale mamy chytry plan: spakować namiot do plecaka i jechać na jakieś 2 dni z noclegiem w dziczy. Wtedy taka duża bateria powinna się przydać :D

Po przesiadce z motocykla nikt z nas nie myśli o takich glupotach jak wysoki srodek ciężkości czy waga roweru. Bo to nadal rower i jego waga jest praktycznie zerowa :D

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

CzarnyCzarownik 22.06.2023 20:53

Dziś test 6h20min i prawie 40km. Z tego co pisze apka to chyba 1300m w górę zrobione.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...6fda3d7ac8.jpg

Wszystko gitara. Co ciekawe bateria u mnie spadla o jedną kreską (czyli 60-80%). U Marty nadal wszystkie kreski czyli 80-100%. Latane na połowie asysty, na stromych podjazdach pełna asysta.

Można ładną traskę na tym zrobić :D

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...c3fc4091de.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...f8dbc72d22.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...cd6bd11049.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...ab4eac261d.jpg

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

dawid8210 22.06.2023 21:53

1 Załącznik(ów)
Mam w domu takiego enduraka (fota z sieci) i coraz większą ochotę aby mu jakiś kit elektryczny zapodać. Rower do ganiania w dół zajebisty, ale po płaskim na dalsze odległości męczy...

CzarnyCzarownik 22.06.2023 22:09

Ładny :D

Od razu widać że jest sporo miejsca na silnik tak jak w dekatloniaku u Marty. U mnie do Meridy weszło ledwo-ledwo, musiałem kapkę przypiłować obudowę silnika bo fikuśny wahacz zawadzał o silnik.

Z baterią prawdopodobnie też będziasz miał problem :D

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

dawid8210 23.06.2023 10:05

Tak. Ta bateria u mnie by musiala być wpuszczona w ramę. Inaczej nie widzę.

redrobo 23.06.2023 11:17

2 Załącznik(ów)
Byl moment, gdu po tescie centralnego Bafanga 1000W w rowerze kolegi zachcialo mi sie elektryka:) Wyszlo mi, ze tak calkiem tanio to sie nie da... baza 4000-5000 i silnik z osprzetem ok 3500-4500... Ale jednak odpuscilem, postanawilem sie uczciwie meczyc i zmuszac miesnie do maxymalnej pracy:) Moze kiedys..

Cytat:

Napisał dawid8210 (Post 821119)
Tak. Ta bateria u mnie by musiala być wpuszczona w ramę. Inaczej nie widzę.

Lepiej poszukac/zamienic na konstrukcje, ktora przyjmie baterie do trojkąta...

CzarnyCzarownik 23.06.2023 11:53

Co do ceny całości to mój rower był za 1500 (używka) a rower Marty w decatlonie 1700zł. Ale to już kilka lat temu, teraz decatlon najtańszy full to 2700 z tego co patrzyłem (ale ma lepsze podzespoły).

Oba rowery dostały lepsze hamulce (ja mam 4 tłoczki, Marta nadal 2) z aliexpress za 200-250zł, tarcze 200mm chyba po 15zł i adapter za kolejne kilka złotych.

Kaseta 11-50 + konik + klikacz 270zł

Ja jeszcze zmieniłem amortyzator tylni na aliexpress za 350zł bo oryginalny padł.

Z pomocą chińczyka można sobie zrobić całkiem fajny rower. Który będzie tani w serwisie i jeździł lata :D

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

dawid8210 23.06.2023 12:42

Cytat:

Napisał redrobo (Post 821130)


Lepiej poszukac/zamienic na konstrukcje, ktora przyjmie baterie do trojkąta...

Nie chcę zamieniać bo:
Ma koła 26 cali, rama robiona jeszcze po staremu, czyli dużo aluminium. Było na nim parę fikołków. Kości strzelały, a rower cały. Do tego jest krótki co czyni go bardzo zwinnym popierdzielaczem. No jadąc nim czuję się jak w łożysku mamusi ;)

CzarnyCzarownik 24.06.2023 19:03

Dziś zrobiłem lepszy pomiar baterii multimetrem i porównałem z tabelką w necie.

Bateria 1: 50.16V czyli naładowanie 73%
Bateria 2: 48.77V czyli naładowanie 61%

Zasięg teoretyczny to odpowiednio 148km i 102km.

Z tego wynika że wyświetlacz kapeczkę minimalnie kłamie :)

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Mieciek 25.06.2023 09:25

Panie Dawidzie.
Czy jak bym zawitał do Ciebie to pozwolisz to cudo wypróbowac?
Od jakiegos czasu mysle zeby mojego speca uelektrycznić bo ciągam przyczepe z bliźniakami i po naszych wzgórzach troche mnie to przerasta.

matjas 25.06.2023 11:43

Wyglada na to ze trzeba zrobić spot u Czarownika :)
Masz tam jakaś saunę? :)

CzarnyCzarownik 25.06.2023 11:50

Cytat:

Napisał Mieciek (Post 821260)
Czy jak bym zawitał do Ciebie to pozwolisz to cudo wypróbowac?

Luz, tylko daj znać wcześniej. Na grupce facebookowej ludzie wsadzają ten silnik do rowerów cargo, więc powinno zadziałać.


Cytat:

Napisał matjas (Post 821266)
Wyglada na to ze trzeba zrobić spot u Czarownika :)

Masz tam jakaś saunę? :)

Mógłbym przerobić Gazelę na saunę :D


Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

ArEZ 25.06.2023 21:20

Ja baterię tak umyśliłem sobie zamontować (oczywiście nie pod siodełkiem 😁 ). Jeszcze będzie chyba inna obudowa z drukarki jak kumpel znajdzie czas. Dzisiaj testowałem zasięg i nie przetestowałem do końca :) Zrobiłem dziś na trybie eko 103 km a w piątek 17 i bateria jeszcze nie padła. Większość trasy po lasach.https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...ded01cd695.jpg

matjas 25.06.2023 21:45

Po płaskim to niezle zasięgi i tak. Ale - zaraportujcie ile to w górę wjedzie. To jest dopiero miarodajny test. Na tej baterii powinno się wyskrobać na 1600m up. To tak zupełnie bez łaski. Ke?

Ja bym to do poziomki widział. Kibicuje.

CzarnyCzarownik 25.06.2023 23:25

Dawałem wcześniej profil mojej trasy ~40km i było na apce 1300m w górę i 1300m w dół.

Przeklikując trasę w mapy.cz wyszło mi 1046m w górę.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...e69c2a3cf3.jpg

ArEZ ta bateria nie wejdzie do ramy? Wygląda jakby miała się zmieścić :D

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

NaczelnyFilozof 26.06.2023 12:07

Cytat:

Napisał matjas (Post 821315)
Po płaskim to niezle zasięgi i tak. Ale - zaraportujcie ile to w górę wjedzie. To jest dopiero miarodajny test. Na tej baterii powinno się wyskrobać na 1600m up. To tak zupełnie bez łaski. Ke?

Ja bym to do poziomki widział. Kibicuje.

Ja na Skrzyczne wyjedzam :) No ale ja jestem "lekki" :-)

Mam TSZD2 3 sezon. Ale ostatnio malo jedze bo nie mam czasu.

matjas 26.06.2023 12:16

Ciekawe jak z trwałością - gdyby była w porządku to za ta kasę ciężko o konkurencyjny produkt.

sudden 26.06.2023 17:22

W zeszły czwartek zamówiłem na Ali, dziś rano DHL przywiózł paczkę. Szybko to załatwili. Bateria się ładuje, a ja czekam na klucze do korby roweru co przyjdą jutro i biorę się za przeróbkę.

Czarowniku, próbowałeś coś robić z otwartym softem do tego silnika czy jeździsz na fabrycznym ?

matjas 26.06.2023 17:34

Ile obecnie cena? Jakieś podatki do tego?

Można to odblokować choćby na limit USA? 32kmh

CzarnyCzarownik 26.06.2023 18:10

Gratuluję elektryfikacji :D

Nadal mam fabryczny soft i raczej tak zostawię.

Z tego co czytałem to otwarte oprogramowanie puszcza większą moc na silnik, przez co możemy go ugotować. Można tam też wlutować czujnik temperatury zamiast manetki gazu aby się przed tym zabezpieczyć. Ktoś tam jesscze pisał jak zrobił kichę przy programowaniu silnika i coś sprzestało działać. Tak że wydaje mi się to bez sensu. Myślę że przy górskich drogach normalny soft wydłuży życie silnika i zębatek w środku.


Do podjazdów nawet stromych zębatka 42 przodu wydaje się ok, ale tylko jak jest kaseta 40-50z z tyłu. Prędkość maksymalna 45km/h do osiągnięcia tylko na zębatce 42 z przodu i 11 z tyłu.


Silnik jest z EU więc nic nie doliczają do ceny z Ali. Można ustawić 2 ograniczenia prędkości 25 i 45. Przełączanie (u mnie, sterownik VLCD6) przez przytrzymanie przycisku power i strzałka w górę przez 10 sekund.

Kupiłem z linku https://a.aliexpress.com/_EGgCpwt (silnik 750W, sterownik vlcd6, bateria parrot 48v 19.2Ah). Przy zakupie drugiego zestawu nie było dostępnego sterownika ale po napisaniu wiadomości prywatnej chińczyk zwiększył stan magazynowy. Pisał, że zostało im kilka sztuk i ściągli ze sklepu (może trzymają kilka zestawów na reklamacje/gwarancje?). Widzę że teraz nie ma wersji 750W, więc trochę lipton.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

sudden 26.06.2023 18:55

Cytat:

Napisał matjas (Post 821392)
Ile obecnie cena? Jakieś podatki do tego?

Można to odblokować choćby na limit USA? 32kmh

Kupiłem z tego samego linku co Czarownik i z największą baterią 20Ah wyszło 2.338 zł. Przesyłka gratis. Zastanawiałem się też nad Bafangiem, ale jakoś na prostą logikę czujnik nacisku na pedał (TSDZ2b) brzmiał bardziej naturalnie niż czujnik kręcenia pedałami (Bafang).

Co do otwartego softu, to można w nim ustawić maksymalną moc, jaką może pobrać silnik, więc jak ktoś np. ustawił maksa typu 1000W i pojechał w góry to mógł sobie spokojnie ten silnik zjarać. :) I baterię też, bo nie każda obsługuje takie moce.

Zamontuję najpierw tak jak jest, ale kusi mnie ten soft i pewnie go wypróbuję.

Tu jest film twórcy softu:


CzarnyCzarownik 26.06.2023 20:21

Z tym ustawianiem mocy w OSF to jest pewien plus. Jak ustawimy 250W to mamy legalny rower. (Teoretycznie, bo pewnie nikt nie homologuje tej mocy :D)

Mój z silnikiem 750W i limitem 25km/h jest nadal nielegalny. Z tego co mi się wydaje to jest tylko ograniczenie prędkości, moc nadal jest maksymalna. Nigdzie nie znalazłem informacji jak to ograniczenie dokładnie działa.

Oczywiście aby byl faktycznje legalny rower musimy odpinać manetkę na wtyczce.


Dziś zrobiłem małe testy.
Po prostym asfalcie na samej manetce około 20km/h.
Po prostym szuterku przykładając się do pedałowania idzie 38km/h.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

radiolog 28.06.2023 00:02

1 Załącznik(ów)
Ma tez dokładnie ten silnik i przerobiony rower trekingowy.
Wrażenia z jazdy zarąbiaste.
Odblokowany, spokojnie 36 km/h kręci.
Manetki nie montowałem, żeby nie korciła.
Czujnik nacisku sprawia, że masz odczucia jazdy rowerem

CzarnyCzarownik 28.06.2023 09:23

Radiolog co to za bateria, jakaś 12-14Ah? Wydaje się niższa.


Nagrałem filmik z małą prezentacją jak to jedzie.
Wybrałem na testy małą górkę (odcinek 200m, 26m w górę, procentowo około 13%) i kawałek szutrowej prostej.

W 2:44 jest podjazd pod górkę na manetce. Wygląda to dość żałośnie :D

https://youtu.be/vJMjyqzAxvg


Maksymalny podjazd robiłem koło garażu (odcinek 200m, 46m w górę, procentowo około 26%). Tam trzeba było leżeć na kierownicy aby nie zrobić fikołka do tyłu. Ale wyjechało.

luk2asz 28.06.2023 09:56

A powiedz ile macie wzrostu i ile cm w przekroku? Czysta ciekawość mnie zżera, ze względu na umiejscowienie baterii.

Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

CzarnyCzarownik 28.06.2023 10:55

U mnie jakoś 186/88.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

radiolog 28.06.2023 13:10

Cytat:

Napisał CzarnyCzarownik (Post 821513)
Radiolog co to za bateria, jakaś 12-14Ah? Wydaje się niższa.

14 Ah, wielkościowo 12 i 14 są takie same

matjas 28.06.2023 15:47

Aczy - ktoś sprawdzał czy są jakieś niewielkie hubmotory?

honda_honda 29.06.2023 15:44

Na tym filmie słychać straszne rzężenie - to silnik wydaje takie odgłosy?

bukowski 29.06.2023 17:37

silnik, silnik.
u mnie jest ananda 1kW, praktycznie w ogóle jej nie słychać.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

CzarnyCzarownik 29.06.2023 18:33

Tam jest wiele dźwięków :D

Chrupanie to 3 letni chiński napęd, którego nigdy nie czyściłem. Czasami polewałem olejem silnikowym. Ma z 3kkm minimum.

Szmeranie to są 2 składowe. To co szmera i szmera szybciej im szybciej jadę to opona obcierająca o ramę. Mam za szeroką oponę i lekko krzywe koło :D

Szmeranie cichsze jest od silnika, ale to jest chyba typowy dźwięk z silnika.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

bukowski 29.06.2023 18:46

nam wszystkim chodziło o to jęczenie kota poddanego innym czynnościom seksualnym :P

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

CzarnyCzarownik 29.06.2023 19:26

Podczas jazdy nie ucierpiał żaden kot 😆

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

bukowski 29.06.2023 19:38

a przyznałbyś się?







... nie, nie odpowiadaj :P

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

CzarnyCzarownik 29.06.2023 19:59

:D

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...9242c2be15.jpg

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

CzarnyCzarownik 30.06.2023 11:11

Chińskie cudo napędowe przybyło.

Ale czas na zakładanie będzie dopiero po weekendzie :<

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...1231e92827.jpg

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

stopa-uć 30.06.2023 12:46

ILE TY masz czasu? ? ? ? ? ? ? ? ? ?? ? ? ?
Rozumiem że "łykend" przerwał CI prace hobbistyczne.:)
Z zainteresowaniem-podziwem przyglądam się Twoim projektom.

ciał

honda_honda 30.06.2023 17:04

Cytat:

Napisał CzarnyCzarownik (Post 821661)
Tam jest wiele dźwięków :D

Chrupanie to 3 letni chiński napęd, którego nigdy nie czyściłem. Czasami polewałem olejem silnikowym. Ma z 3kkm minimum.

Szmeranie to są 2 składowe. To co szmera i szmera szybciej im szybciej jadę to opona obcierająca o ramę. Mam za szeroką oponę i lekko krzywe koło :D

Szmeranie cichsze jest od silnika, ale to jest chyba typowy dźwięk z silnika.

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Ten dźwięk o którym piszę jest tylko w czasie jazdy "na prądzie" a w drugiej części filmu już tego nie ma. Sam nigdy nie jechałem takim rowerem ale często teraz spotyka się rowery elektryczne i nigdy nie słyszałem takich odgłosów.

radiolog 30.06.2023 17:34

Prawdopodobnie wynika to zbitego, ze jest nacwierzchu, w takim z fabryki jest zabudowany, co napewno redukuje odgłos . Odgłos jak odgłos, nie irytuje

CzarnyCzarownik 03.07.2023 20:28

Decatlon uzbrojony w nowe siodełko i nowy napęd 1x10 11-50.

Z przodu jednak zostaje zębatka fabryczna stalowa.

Wpasowałem narrow-wide od wewnątrz. Konieczne było szlifowanie krawędzi wewnętrznej zębatki oraz lekkie szlifowanie śrub mocujacych zębatkę. Ale nadal krzywizna łańcucha była spora, po przejechaniu z 300m leciały alu opiłki z zębatki... tak więc ten temat odpuszczam. Ona by długo nie pożyła.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...0cfbb61366.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...a9d5fc051a.jpg

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Lucky Luke 05.07.2023 09:50

I jak ten wittkop, udało się coś potestować ?

CzarnyCzarownik 05.07.2023 13:46

Dopiero jak zrobię kilka godzin ciagiem to będę mógł coś powiedzieć. Aktualnie nie widzę rożnicy, ale przez pierwsze godziny na starym siodelku też było wygodnie :D

A na tym siedziałem maks 10 minut... :D

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

sudden 05.07.2023 23:16

1 Załącznik(ów)
Znalazłem chwilę na montaż i mam elektrycznego KTM-a :)
Ależ to zap....., sorry, szybko jedzie. Podoba mi się ten silnik, bałem się trochę tych metalicznych dźwięków z filmu Czarownika, ale moim zdaniem jest bardzo cichy i nie wiem skąd to wycie na filmie. Podejrzewam raczej mikrofon, który nierówno wzmacnia częstotliwości bo od 10-15 kph silnika wcale nie słychać - wiatr jest głośniejszy. Przy ruszaniu słychać bardzo mało, a sam dźwięk jest dość przyjemny.

Komentarz mojego dziecka: "To po co ja robiłem prawo jazdy na motorower, jak tym rowerem się rozpędzam 3 razy szybciej ?"


Załącznik 125931

greenman 06.07.2023 09:38

To kiedy jedziemy na jakąś wycieczkę? :D

radiolog 06.07.2023 09:49

Cytat:

Napisał sudden (Post 822189)
Znalazłem chwilę na montaż i mam elektrycznego KTM-a :)
Ależ to zap....., sorry, szybko jedzie. Podoba mi się ten silnik, bałem się trochę tych metalicznych dźwięków z filmu Czarownika, ale moim zdaniem jest bardzo cichy i nie wiem skąd to wycie na filmie.


Załącznik 125931

Dokładnie, zap...ala i rzadko włączam większy stopień niż Tour ( drugi stopień).
Prędkości 32-40 km/h przy podobnym wysiłku niż bez wspomagania. Na miasto to jest nawet lepsze niż moto, oczywiście w Krakowie znaczni rozrosła się sieć ścieżek rowerowych i dlatego.
Spokojnie da się jechać i bez wspomagania, jedyny mankament, że przy ruszaniu z 0 km/k, na pedałach czuć wyraźny opór, ale za chwilę mija.
I jeszcze jedna niedogodność, jak się zatrzymasz na stromym podjeździe i masz maksymalne wspomaganie, to nie idzie ruszyć, bo przednie koło od razu strzela w powietrze.
Odnośnie dźwięku, to brzęczy podobnie jak przejeżdżająca hybryda, tylko ciszej.

CzarnyCzarownik 06.07.2023 11:25

Dziecko: chce elektrycznego KTM:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...3edaccd562.jpg

Sudden: ale mamy już elektrycznego KTM w domu:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...9ec65ee6be.jpg


:D


Co do wspomagania to mi też 2/4 wydaje się najlepsze. Miałem też problem ruszać pod górkę ale to było jakoś 26%. Dawałem wspomaganie maksymalnie na 3/4 i oczywiście z tyłu zębatka 42-50z. Ewentualnie podczas ruszania wspomaganie manetką. Może jak masz mniejszą zębatkę z tyłu to agresywniej szarpie rower i przednie leci w górę?

Z tego co czytałem z OSF (otwarte oprogramiwanie) silnik wspomaga przy zerowej prędkości jak tylko naciśniemy pedał. Fabryczne oprogramowanie wspomaga jak zrobimy tą ćwiartkę obrotu czy kapkę więcej.

Ale jakoś wolę ten fabryczny model jazdy. Często opieram nogę o pedał na postoju i na fabryce nie ma problemu, a OSF możliwe że by chciał jechać.

No i gratuluję samoróbki :)

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.