Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uk³ad chlodzenia (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Cia³o obce w kanale magistrali wodnej, co teraz (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34681)

Ba³trok 05.04.2019 11:02

Cia³o obce w kanale magistrali wodnej, co teraz
 
2 Za³±cznik(ów)
Cze¶æ.
Z okazji bycia pech-menem i, ¿eby nie by³o zbyt ³atwo.
Dzi¶ podczas prostej czynno¶ci wymiany uszczelniacza na kolanku magistrali wodnej tylnego cylindra palców wyskoczy³a mi ¶ruba (m6x12) mocuj±ca owe kolanko i wpad³a w otwór w którym powinno siê ono znajdowaæ.
Otwór ma ¶rednicê 5gr i nawet jakbym celowa³ trzy dni to bym nie trafi³ a tak to wpad³a za pierwszym razem.
Gniazdo to jest p³ytkie i w ¶ciance ma otwór ju¿ do g³owicy wiêc chwytak nie podejdzie.

Pytanie co teraz? Planujê ¶ci±gn±æ w poniedzia³ek pompê wody z nadziej±, ¿e wyleci razem z p³ynem ale co je¶li nie.
Zapomnieæ o niej i je¼dziæ modl±c siê, ¿eby nie spotka³a siê z wirnikiem pompy za czas jaki¶?

Wie kto¶ z Was jak wygl±da "trasa" tej magistrali, czy ma szanse sp³yn±æ w dó³ czy raczej zablokuje siê po drodze i zostanie tam na wieki czyli do remontu silnika?
W za³±czeniu zdjêcie "kolanka" o którym piszê.

HELP

Qter 05.04.2019 11:05

chwytak magnetyczny?

a mo¿e dmuchn±æ "od drugiej strony" sprê¿ark±?

PZDR

Qter

jorge 05.04.2019 11:18

Wyci±gnij. Nawet jak nie wleci do wirnika, to bêdzie zmniejsza³o fi otworu.

MrWaski 05.04.2019 11:25

S± do zdobycia takie ma³e neodymy z otworkiem. Przywi±zaæ cienki mocny drucik i spróbowaæ tym. G³owica jest aluminiowa, to magnes nie powinien siê jej czepiaæ... Nie widzê tego, to trudno mi co¶ sensownego wymy¶liæ. Tylko uwa¿aæ ¿eby neodym nie zosta³ tam razem ze ¶rubk±. Z drugiej strony, je¶li i tak trza wszystko rozbieraæ to warto spróbowaæ.

hellwoot 05.04.2019 11:43

No prawie. Takie rzeczy sie zdarzaj±. Sposob Waskiego najlepszy tylko ja stosuje mocn± zylke wedkarska, do niej wiaze ma³± nakretke a do niej mini magnesik. Spore szanse, ze ten zestaw poleci tam gdzie wpadla ta Twoja. Magnes idzie na klej zawsze, zeby nie stworzyla sie kolejna zguba :D

Pils 05.04.2019 12:02

endoskop z magnesem
https://pl.aliexpress.com/item/6-LED...53eb406cbd1-31

Ba³trok 05.04.2019 12:17

Endoskop nie "z³amie" siê w za³amaniu kana³u.
Bêdê próbowa³ z magnesem

Wys³ane z mojego Redmi 5 Plus przy u¿yciu Tapatalka

dawid8210 05.04.2019 12:58

Poodkrêcaæ wê¿e od ch³odnicy, pompy i laæ wodê wê¿em pod ci¶nieniem. No musi wylecieæ. Ja bym to tak zrobi³. Albo zatrz±¶æ babk± i s³uchaæ gdzie ¶rubka dzwoni :D

teddy-boy 05.04.2019 13:17

Kiedys do podobnego celu (ale w aucie) kupilem w Leroy Merlin maly magnesik na dlugiej elastycznej sprezynce. Kwestia tylko czy ten magnesik zmiesci sie w otworze.

Ba³trok 05.04.2019 14:53

Naby³em drog± kupna takie magnesy neodymowe, po³±czê je z ma³ymi nakrêtkami i wzmocnie klejem. Do tego linka od roweru, ¿eby da³o siê delikatnie wpychaæ ew. ¿y³ka lub gumiana rureczka i bêdê ³owi³. Mo¿e spróbujê jeszcze j± wcze¶niej odessaæ jako¶.

Ma kto¶ mo¿e tak± g³owicê luzem, ¿eby mi podpowiedzieæ jak ten kana³ przebiega wewn±trz?
Albo mo¿e kto¶ remontowa³ silnik i pamiêta?https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...588cda496f.jpg

Wys³ane z mojego Redmi 5 Plus przy u¿yciu Tapatalka

CzarnyEZG 05.04.2019 15:25

Trzymam kciuki za powodzenie operacji.
Jak Ci siê uda, to masz tytu³ Ginekologa Amatora FAT :)

ps: jak przymocujesz magnes do linki (pomy¶l o koszulce termokurczliwej i lince wystaj±cej z obydwóch stron) to popatrz czy jak ³apiesz jaki¶ metalowy przedmiot, to siê nie rozlatuje, ¿eby wiêkszego bigosu nie narobiæ.

sudden 05.04.2019 15:26

Magnesy z dziurk± by³yby bezpieczniejsze, bo sam klej mo¿e trzymaæ s³abiej ni¿ te ma³e bandyty. :) One s± mocne jak diabli.
Albo mo¿e w³ó¿ je w jaki¶ prowizoryczny ale mocny worek, do którego przyczepisz linkê. ¯eby nie og³osi³y niepodleg³o¶ci w trakcie roboty w jakim¶ zakamarku silnika.

edit: wys³ali¶my mniej wiêcej to samo równoczesnie :) - pomys³ z koszulk± termokurczliw± fajny :)

Misza 05.04.2019 20:00

Kanalik powinien siê zakoñczyæ uszczelk± pod g³owic±...

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...e7&oe=5D3C1B6C

Emsi 05.04.2019 20:17

No a najprostrze rozwi±zanie, czyli odwróciæ motocykl do góry ko³ami? :)

Misza 05.04.2019 20:18

Olej siê odm± wyleje do filtra...

Emsi 05.04.2019 20:26

Zatkaæ gum± do ¿ucia...

Misza 05.04.2019 20:29

No w sumie... tylko potem znowu stawiaj±c na ko³a wyj±æ gumê do ¿ucia bo zassa do sinika i bêdzie gorszy ambaras :D

tyran 05.04.2019 20:29

Ja proponujê wyrwaæ silnik, rozebraæ w drobny mak, a przy okazji remoncik machn±æ. :D

Ba³trok 05.04.2019 21:44

Reasumuj±c plan jest taki:
Przygotuje magnes na lince nastêpnie dmuchnê kompresorem energicznie potrz±saj±c motocyklem trzymaj±c go do góry kolami nad g³ow± (uprzednio za¶lepiaj±c odmê gum± do ¿ucia). Je¿eli ¶ruba nie wypadnie to wyrywam silnik i przy okazji remont bo nie ma tego z³ego co by na dobre nie wysz³o. A i na paliwie oszczêdzê i opon nie z³acham.

Pozosta³a jedna bardzo wa¿na kwestia, jaki powinien byæ smak gumy? :)

Ps.
Misza, dziêki za fotkê.

Wys³ane z mojego Redmi 5 Plus przy u¿yciu Tapatalka

Cassini 05.04.2019 22:06

Kupi³e¶ te oringi a w³a¶ciwie pier¶cienie OEM Hondy ?
Ja to wymienia³em 2 tyg. temu i w otworze po usuniêtej uszczelce by³o masa kamienia, utlenionego aluminium z g³owicy, ¿e z 2 godziny szlifowa³em ten otwór.

Ba³trok 05.04.2019 22:28

Cytat:

Napisa³ Cassini (Post 631691)
Kupi³e¶ te oringi a w³a¶ciwie pier¶cienie OEM Hondy ?
Ja to wymienia³em 2 tyg. temu i w otworze po usuniêtej uszczelce by³o masa kamienia, utlenionego aluminium z g³owicy, ¿e z 2 godziny szlifowa³em ten otwór.

Kupi³em jeden bo jeden ciek³ i tak w hondzie.
G³ównie dla tego, ze w larssonie nie by³o, kupi³e¶ poza ASO? Jak tak to gdzie?
U mnie poza tym, ¿e uszczelniacz skamienia³ to w otworze jest tylko lekki nalot.
Zrobiê zdjêcie w poniedzia³ek.

Wys³ane z mojego Redmi 5 Plus przy u¿yciu Tapatalka

tyran 05.04.2019 22:37

Cytat:

Napisa³ Ba³trok (Post 631685)
Pozosta³a jedna bardzo wa¿na kwestia, jaki powinien byæ smak gumy?

Gdzie ty teraz Donalda znajdziesz?!?!

Ba³trok 05.04.2019 22:50

Cyk i ju¿
Drogo trochê ale w koñcu to dla królowej

https://allegro.pl/oferta/guma-donal...dShowitemShare


Wys³ane z mojego Redmi 5 Plus przy u¿yciu Tapatalka

Dredd 05.04.2019 23:04

Tak jak mówili przedmówcy.
Dobrym sposobem jest magnes neodymowy o ¶rednicy fi 5 jak najd³u¿szy dostaniesz i rurka igielitowa o mniejszej ¶rednicy, w któr± dopiero po rozgrzaniu jeste¶ w stanie wcisn±æ magnes. Magnes wciskaj a¿ bêdzie wystawaæ go tylko ok. 2mm. Magnes neodymowy jest bardzo silny, wiêc bez problemu z³apie zgubê.
Sposób przetestowany - dzia³a :D
Powodzenia!

Ba³trok 05.04.2019 23:18

Cytat:

Napisa³ Dredd (Post 631701)
Tak jak mówili przedmówcy.

Dobrym sposobem jest magnes neodymowy o ¶rednicy fi 5 jak najd³u¿szy dostaniesz i rurka igielitowa o mniejszej ¶rednicy, w któr± dopiero po rozgrzaniu jeste¶ w stanie wcisn±æ magnes. Magnes wciskaj a¿ bêdzie wystawaæ go tylko ok. 2mm. Magnes neodymowy jest bardzo silny, wiêc bez problemu z³apie zgubê.

Sposób przetestowany - dzia³a :D

Powodzenia!

Te¿ dobry pomys³, zrobiê sobie dwie opcje na lince stalowej i tak± z wê¿ykiem

Wys³ane z mojego Redmi 5 Plus przy u¿yciu Tapatalka

tyran 05.04.2019 23:58

Cytat:

Napisa³ Ba³trok (Post 631699)
Cyk i ju¿
Drogo trochê ale w koñcu to dla królowej

https://allegro.pl/oferta/guma-donal...dShowitemShare


Wys³ane z mojego Redmi 5 Plus przy u¿yciu Tapatalka

No widzisz? Taniej wytargaæ silnik+ remincik...

Brzeszczot 06.04.2019 00:51

nie wk³adaj ¿adnych neodymów w³asnej roboty w silnik bo na 99% skoñczy siê rozebraniem silnika ,podbij do jakiego¶ salonu technicznego s± tam magnesy wielko¶ci ³epka zapa³ki osadzone na miedzianym drucie oblane cienk± warstw± gumy .Bardzo solidne trzymanie podniesie nasadkê klucz 24 a zarazem bardzo giêtkie u¿ywam tego w warsztacie i siê sprawdza od kilku lat koszt to oko³o 30 pln

Ba³trok 06.04.2019 00:58

Cytat:

Napisa³ Brzeszczot (Post 631709)
nie wk³adaj ¿adnych neodymów w³asnej roboty w silnik bo na 99% skoñczy siê rozebraniem silnika ,podbij do jakiego¶ salonu technicznego s± tam magnesy wielko¶ci ³epka zapa³ki osadzone na miedzianym drucie oblane cienk± warstw± gumy .Bardzo solidne trzymanie podniesie nasadkê klucz 24 a zarazem bardzo giêtkie u¿ywam tego w warsztacie i siê sprawdza od kilku lat koszt to oko³o 30 pln

A mo¿esz podaæ jakie¶ namiary na sprzedawcê tego typu tegesu?

Wys³ane z mojego Redmi 5 Plus przy u¿yciu Tapatalka

Brzeszczot 06.04.2019 01:01

nie wk³adaj neodymów w³asnej roboty w silnik bo na 99% zakoñczy siê remontem podbij do jakiego¶ salonu technicznego, tam maj± w sprzeda¿y bardzo mocne magnesy wielko¶ci ³ebka od zapa³ki obsadzone na miedzianym przewodzie bardzo giêtkim oblanym cienk± warstw± gumy .spokojnie podnosi klucz nasadowy ,stosuje go w warsztacie od kilku lat spisuje sie rewelacyjnie koszt oko³o 30 pln;):

Brzeszczot 06.04.2019 01:09

jutro zalecê do sklepu i siê zapytam kupi³em go w Garwolinie .w niedziele bêdê na gie³dzie na Bemowie jak nie kupie nowego to mogê po¿yczyæ swój i mi poczt± go ode¶lesz tylko jest strasznie zmachany ale daje rade mój nr tel 608 276227

Dzieju 06.04.2019 21:45

Cytat:

Napisa³ Ba³trok (Post 631699)
Cyk i ju¿
Drogo trochê ale w koñcu to dla królowej

https://allegro.pl/oferta/guma-donal...dShowitemShare

Mam sporo oryginalnych historyjek z Donaldów , nie wiem jak to zrobili ale po tylu latach nadal czuæ lekki zapach.

Ba³trok 08.04.2019 12:11

1 Za³±cznik(ów)
Cytat:

Napisa³ Dzieju (Post 631815)
Mam sporo oryginalnych historyjek z Donaldów , nie wiem jak to zrobili ale po tylu latach nadal czuæ lekki zapach.

Pytanie czy to papierki pachn± gum± czy guma pachnia³a tymi eko farbami którymi by³y drukowane :)

Ju¿ siê wbi³em w trykoty i rozgrzewa³em stawy przed targaniem królowej nad g³ow± ale jednak postanowi³em spróbowaæ inaczej.

@CzarnyEZG
Gdzie ten dyplom do odebrania?


@Brzeszczot
Dziêki raz jeszcze za magnes na drucie.

tyran 08.04.2019 12:54

Hip hip, hura!

CzarnyEZG 08.04.2019 13:02

Brawoooooo

Przyjed¼ do Bia³ej - tam i dyplom dostaniesz i nie tylko :)

MrWaski 09.04.2019 14:49

Cza to opiæ... ;)

Lucky Luke 09.04.2019 16:52

Z ciekawo¶ci spytam , chyba nie siedzia³a zbyt g³êboko ?

Ba³trok 09.04.2019 19:49

@CzarnyEZG

Przyjadê

@MrWaski

Co zrobisz mu to mus :)

@Lucku Lucke

By³a kilka centymetrów w bok od poziomego otworu (my¶lê, ¿e 5-6), uda³o siê przy drugiej próbie. Mog³o byæ gorzej ale na szczê¶cie uda³o siê zachowaæ spokój (nie liczê bluzgania) po jej wpadnieciu i nie szarpaæ motocyklem ani nie pakowaæ nic do ¶rodka z my¶l±, ¿e mo¿e wyleci.

Wys³ane z mojego Redmi 5 Plus przy u¿yciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.