Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Rama, zawieszenia, napęd (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=7)
-   -   zerwany gwint-naprawa? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1620)

dabal 25.09.2008 17:00

zerwany gwint-naprawa?
 
Witam.Pomiędzy lagami jest blaszany łącznik -ten tuż nad kołem.W trakcie czynności serwisowych przekręciłem jeden z gwintów (chyba fi 6)Jak to naprawić -czy przegwintować na fi 8 ?

hubert 25.09.2008 17:53

Dabal co prawda nigdy tego nie używałem ale jest coś takiego jak zestaw naprawczy Helicoil, poszukaj w necie :)

daniel_87 25.09.2008 18:57

niech Ci ktos to zaspawa i nagwintuj

wieczny 25.09.2008 19:55

No nie no, bez takiego kowalstwa :).

Jesli jest jeszcze dużo materiału - nagwintować. Helicoila nie używałem to nie wiem... Ja tak u siebie grzebałem i zerwałem śrubę, a gwint w ladze się ostał :).

Kazmir 25.09.2008 22:41

The best of
Nagwintować na M x 8 wkręcić tulejkę metalową (zew M x 8 wew. M x 6 - posmarować Loctite ) i masz stalowy porządny gwint M x 6
To działa sprawdzone !!!

daniel_87 25.09.2008 23:12

tak tylko ja nie kumam czy gwint sie zerwal w ladze czy w tej blasze zwanej rozpurka? jesli w blasze to ja bym sobie to tigiem zaspawal pozniej na wiertareczke i gwintowniczek co by bylo jak powinno

a to ja sie dopytam, jakis pajac co mial wczesniej moja afe zerwal gwint w wahaczu, miejsce w ktorym sie przykreca oslone, jak to naporawic? na M8? nie wiem dokladnie jaki to stop alu wiec nie dlubie co by nie zepsuc

Kazmir 25.09.2008 23:23

1 Załącznik(ów)
To coś nie kumam tam jest taka specjalna śruba z podtoczeniem, a gwint jest tylko w ladze a nie w we wzmocnieniu... powiem więcej te podtoczenie na śrubie musi mieć odpowiednią wysokość bo inaczej uszkodzisz plastikowe "uszy" błotnika.

Osłona łańcucha ? jeśli tak to niekoniecznie można pojechać M x 7 to tylko lekki plastik

daniel_87 26.09.2008 07:32

a gdzie ja skoluje gwintownik M7 i takowe śruby tosz to specjalne zamowienie,moze naprawic ten gwincik poxipolem i pozniej nagwintowac na M6 znowu? Co do rozpórki to mozliwe ze zle zrozumialem, ale z mojego wyczytania wydawalo mi sie ze chodzi o gwint zerwany w blasze

Pastor 26.09.2008 07:52

Cytat:

Napisał Kazmir (Post 25103)
The best of
Nagwintować na M x 8 wkręcić tulejkę metalową (zew M x 8 wew. M x 6 - posmarować Loctite ) i masz stalowy porządny gwint M x 6
To działa sprawdzone !!!

:Thumbs_Up:

Cytat:

Napisał daniel_87 (Post 25113)
a to ja sie dopytam, jakis pajac co mial wczesniej moja afe zerwal gwint w wahaczu, miejsce w ktorym sie przykreca oslone, jak to naporawic? na M8? nie wiem dokladnie jaki to stop alu wiec nie dlubie co by nie zepsuc

A przewiercić fi 6,2-6,5 na wylot, dać dłuższą śrubę M6 i nakrętkę z drugiej strony da się?

Zdrowia!
:hello:

daniel_87 26.09.2008 08:16

moze i sie da ale nie wiem czy lancuch nie ebdzie sie zakleszczal przez nakretke :)

newrom 26.09.2008 09:34

Wiertło 6,2mm. Recoil/Helicoil m6. Wkręcić, zapomnieć o problemie.
Koszt 'sprężynki' w sklepie to ok 50gr (w detalu). Gwintownik specjalny jest drogi (ok 100-130zl), ale kupuje się go raz. Recoila/Helicoila powinienes znaleźć w lepsiejszych serwisach (niekoniecznie ASO).
Co do wytrzymałości rozwiązania to jeśli mnie pamięć nie myli Michał Demczuk kiedyś wspominał że da się na tym urwać śrubę 8.8 m6. Oczywiście recoil wkręcony w aluminium :)

Pozdr
newrom

daniel_87 26.09.2008 13:21

cos mi sie widzi ze chyba na hermetyk czy temu podobne szpecjaly zrobie bbo nie warto kupowac gwintownika M7 zeby wkrecic jedna sprezynkie, chyba ze ktos z ekipy UC ma takowy to chetnie pozycze na jakies 5 minut

dabal 26.09.2008 14:07

mnie się wyrobił ten wewnętrzny gwint który jest w ladze.Wiem poniekąd ,że ma to wpływ na sztywność zawieszenia ,bo w moim przypadku -ten metalowy łącznik -z jednej strony trzyma się na jednej śróbie.
Jeszcze jedno- macie jakieś patenty na obracającą się manetkę na rolgazie?Od czasu zamontowania grzanych manetek problem ten się powtarza i doprowadza mnie do szału

podos 26.09.2008 15:43

Cytat:

Napisał dabal (Post 25206)
Jeszcze jedno- macie jakieś patenty na obracającą się manetkę na rolgazie?Od czasu zamontowania grzanych manetek problem ten się powtarza i doprowadza mnie do szału

manetki sie przykleja klejem do manetek :)

7Greg 26.09.2008 17:30

Cytat:

Napisał podos (Post 25226)
manetki sie przykleja klejem do manetek :)

Czego to ludzie nie wymyśla :)

Ja kupuje szeroki plaster w aptece. Taki na rolce, szerokość ok 3 cm.
Bez opatrunku. Jest on również lekko klejący na zewnątrz.

Owijam manetkę ze 2 razy, smaruje lekko "ludwikiem" i po godzinie jest nie do ruszenia.

Zrobiłem tak wiele razy i działa 100%

podos 29.09.2008 13:20

tylko chodzi o to, zeby bylo do ruszenia. Jak ci padnie grzana manetka i bedziesz chcial odzyskac rolgaz (ktory mozna kupic tylko w sklepie chądy za 120 zeta)
Klej do manetek to taki troche jakby butapren.

dabal 29.09.2008 20:53

oki poszedłem w patent segregatora i działa )))))

randal 76 29.09.2008 21:14

:bow:podonosku zapodaj ten namiar na klej do minetek:bow:

calgon 28.03.2011 22:14

Juz drugi raz mnie ta manetka wkurza ! Kleiłem 2 razy takim UHU i pusciła. Co to za klej do manetek zanim pójde do apteki po plaster i nackam tego ludwika?

majki 28.03.2011 22:30

Przykleiłem kiedyś na klej Dragon'a "guma-metal" http://www.dragon.biz.pl/product.php...catitem_id=209 i jak chciałem zmienić manetki to musiałem je przeciąć, bo zerwać się nie dało. Teraz założyłem nowe manetki na warstewkę starego kleju i się trzymają dobrze dalej. ;)

puntek 29.03.2011 06:06

Cytat:

Napisał calgon (Post 168452)
Juz drugi raz mnie ta manetka wkurza ! Kleiłem 2 razy takim UHU i pusciła. Co to za klej do manetek zanim pójde do apteki po plaster i nackam tego ludwika?

co gregu napisał działa - łokrutnie działa io jedyny motyw jaki mi się udało zastosować co by nie działało to zagrzać minetki na maxa - to przy wersji jak ściągałem minetki do innej kiery przekładając - proste i kurewsko skuteczne ....

Moto-Bandit 31.03.2011 21:37

Dylemat.
 
Cytat:

Napisał Kazmir (Post 25103)
The best of
Nagwintować na M x 8 wkręcić tulejkę metalową (zew M x 8 wew. M x 6 - posmarować Loctite ) i masz stalowy porządny gwint M x 6
To działa sprawdzone !!!

Przyłączę się do tematu...Wie ktoś gdzie można wychaczyć (zanabyć) takową tulejkę? http://1.1.1.2/bmi/africatwin.com.pl.../Sarcastic.png(gwint zewn. M8, wewn. M6)

Czy, Rozwiercenie, nagwintowanie do M8, wkręcenie śruby M8, obcięcie główki, rozwiercenie i nagwintowanie na M6 jest bezpieczne? (czytaj może się udać i będzie skuteczne?)

hm...czy to co napisałem ma sens? Dobrze, że jutro piątek.http://1.1.1.5/bmi/africatwin.com.pl...lies/rd07a.gif

wasilczuk 31.03.2011 23:33

W domowych warunkach operując ręczną wiertarką to słabo to widzę. Za cienka ścianka pozostaje. Są do kupienia gotowe przejściówki np w WURTH. Wkręcić to na klej jakiś dobry itd.

Antek 03.04.2011 12:47

Cytat:

Napisał Kazmir (Post 25103)
The best of
Nagwintować na M x 8 wkręcić tulejkę metalową (zew M x 8 wew. M x 6 - posmarować Loctite ) i masz stalowy porządny gwint M x 6
To działa sprawdzone !!!

Z zerwanym gwintem w głowicy też tak można?:confused: :spac:
Czy lepiej bawić się sprężynkami?

Kazmir 03.04.2011 21:41

Sprężynkami to się kobiety bawią:D:haha2:
Jeśli jest to gwint odpowiedzialny za powiedzmy "odpowiedzialny temat" to wolałbym redukcje na klej. Ten sam z resztą co do wałka zdawczego.

ArtiZet 01.08.2012 11:31

Czy ktoś wie gdzie można naprawić gwint M6 tym systemem HELICOIL (najchetniej stolica i okolica:haha2:).
Nie chce sam experymentować kupując taki zestaw, bo materia jest delikatna i nie chciałbym spieprzyć doszczetnie tego co zostało.
Chodzi o zerwany gwint w aluminiowej głowicy;
a może ktoś ma inny patent na naprawę tego ??

Borewicz 01.08.2012 11:35

Zadzwoń do Maćka z Wwy-Wesołej 785923540. Miał zestaw i mi naprawiał w trampku zerwany gwint. Pogadaj z nim.

ArtiZet 01.08.2012 11:39

Podziękował serdecznie za namiar :)

banditos 05.08.2012 15:44

Nie wiem czy w PL produkty CLARKa sa dostepne, ale kupilem sobie taki zestawik

http://www.machinemart.co.uk/shop/pr...air-kit-m5-m12

i niejeden gwint zostal naprawiony. Oczywiscie nie w Afri ale w gownianym aucie i moge polecic ten sposob naprawy.

PS.Kolejnym plusem jest to, ze CLARK jest duzo tanszy od Helicoli a robi ta sama robote.

ArtiZet 05.08.2012 21:22

Cytat:

Napisał banditos (Post 252746)
CLARK jest duzo tanszy od Helicoli a robi ta sama robote.

Możesz mi jakiegoś linka podrzucić jak toto wyglada/gdzie tego szukać, bo jakoś wujek google mi nic nie wyrzuca

banditos 05.08.2012 21:31

Cytat:

Napisał ArtiZet (Post 252776)
Możesz mi jakiegoś linka podrzucić jak toto wyglada/gdzie tego szukać, bo jakoś wujek google mi nic nie wyrzuca

Jasne

http://www.machinemart.co.uk/shop/pr...air-kit-m5-m12

ArtiZet 05.08.2012 21:39

Hehe, clark a clarke niewielka różnica a robi wielka różnicę.
Dzienks :Thumbs_Up:

Prince 17.09.2018 11:26

Też mam temat. Od piątku nad tym dumam. Miejsce akcji: warszawa. Dotychczasowi super bohaterowie to propan-butan, mały acetylen, pani spawarka i teraz czas na kapitana obróbkę. Co byśta zaproponowaliśta?
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...a9&oe=5C22B864
Jak usunąć- mniejsza z gwintem, ale musi być osiowo. Bo to ośka poślizgacza nierządu.

JaTomek 17.09.2018 11:36

Cytat:

Napisał Prince (Post 600855)
Też mam temat. Od piątku nad tym dumam. Miejsce akcji: warszawa. Dotychczasowi super bohaterowie to propan-butan, mały acetylen, pani spawarka i teraz czas na kapitana obróbkę. Co byśta zaproponowaliśta?
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...a9&oe=5C22B864
Jak usunąć- mniejsza z gwintem, ale musi być osiowo. Bo to ośka poślizgacza nierządu.

Nawiercić i spróbować wykrętakiem? Ewentualnie nawiercić tuż pod średnicę nitek gwintu. Może zluzuje i wyjdzie. Jak popsujesz to mam zestaw naprawczy do gwintów chyba 6-8-10;)

Dubel 17.09.2018 11:56

Cytat:

Napisał Prince (Post 600855)
Też mam temat. Od piątku nad tym dumam. Miejsce akcji: warszawa. Dotychczasowi super bohaterowie to propan-butan, mały acetylen, pani spawarka i teraz czas na kapitana obróbkę. Co byśta zaproponowaliśta?
https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...a9&oe=5C22B864
Jak usunąć- mniejsza z gwintem, ale musi być osiowo. Bo to ośka poślizgacza nierządu.

Piec na stole czy w ramie? Co robiles super bohaterami bo tam ani nie ma do czego dospawac ani co grzac ?? No chyba ze efektten jest skutkiem poprzednich zabiegow. Na poczatek lewe wiertlo proponuje jak nie pojdzie to tylko rozwiercic i nagwintowac.

Prince 17.09.2018 11:57

Cytat:

Napisał GrubyByk (Post 600856)
Nawiercić i spróbować wykrętakiem? Ewentualnie nawiercić tuż pod średnicę nitek gwintu. Może zluzuje i wyjdzie. Jak popsujesz to mam zestaw naprawczy do gwintów chyba 6-8-10;)

Pytanie brzmi. Jak zrobić to osiowo.
Cytat:

Może zluzuje i wyjdzie
Przeciwnika już zlekceważyliśmy i zakładam kamień (bo już przeciętne metody zawiodły) - czyli wkrętak albo rozbije otwór w alu albo utknie w śrubie i będę miał jeszcze fajniejsze zagadnienie. Gwint nie jest problemem.

Cytat:

Piec na stole czy w ramie? Co robiles super bohaterami bo tam ani nie ma do czego dospawac ani co grzac No chyba ze efektten jest skutkiem poprzednich zabiegow. Na poczatek lewe wiertlo proponuje jak nie pojdzie to tylko rozwiercic i nagwintowac.
Bingo ! Miło posłuchać trafnego pytania-Piec w ramie i trwa wewnętrzna walka bohatera dramatu(To ja) by zrobić wiele żeby nie odkręcać juz żadnej więcej śruby niż to absolutnie konieczne- taka trauma ;)

Czy to efekt poprzednich zabiegów- nie wiem. Na początku był mały grzechotnik. Później nieco większy. Było do czego spawać. Po spawaniu juz nie było ;) To efekt po odkręcaniu przyspawanej nakrętki.

Lewe wiertełko mnie kusi. Gwint to M6 śruba w japonskiej klasie "gównolit 10". Czy poprzednik dojebał ją pneumatem na kleju?- nie wiem. Wole nie pytać-przekleństwa mi sie skończyły.

Dubel 17.09.2018 14:01

Nawet jak było na kleju to już być nie powinno, normalne kleje trzymają do Max 200 stopni. Jeśli ja bym ż tym walczył postąpił bym następująco.
Najpierw napunktowac najlepiej jak tylko potrafisz, następnie wiertło 3mm normalne na wylot jeśli to możliwe, następnie jeśli jest przestrzeń po drugiej stronie środek penetrujacy , trochę czasu i wiercic lewym wiertlem 4.5mm . Jeśli samo nie puści to wykretak i musi puścić. Oczywiście weź na osiowosc ale o tym wiesz. Stosując wiertło 4.5 przy m6 masz trochę tolerancji i po przewierceniu materiału jest na tyle mało że nie ma prawa trzymać. Jeśli pierwsze wiercenie Ci ucieknie to zredukuj do 4mm. Lewym wiertlem wierc z niskimi obrotami by wiertło miało szansę się zablokować i wyciągnąć pacjenta.

matjas 17.09.2018 14:25

Ja popieram Dubela - wykrętaków sie lękam. One spęczają śrubę to raz, a dwa jak taki pacjent pęknie a to niestety się zdarza to jest przejebane i nie bójmy się tego słowa.

Wywiercenie dobrym wiertłem osiowego otworu przy napunktowaniu centralnie nie powinno być kłopotem. Dobry cienki punktak też na pewno pomoże... W każdym razie sprawdź zawczasu w jaki sposób przenosi się napunktowany punkt jeśli nie jest centrycznie. Tutaj będzie to dość utrudnione bo masz dość głęboko ten ogzryzek i nie przyłożysz punktaka pod kątem za dużym...

M

strobus1 17.09.2018 14:44

Jeśli trochę gwintu jest na wierzchu to osiowość nie jest problemem. Użyj przewierconej przez tokarza śruby jako prowadzenia wiertła. Amelinium nagrzać i wykręcać

matjas 17.09.2018 15:09

Cytat:

Napisał strobus1 (Post 600893)
Jeśli trochę gwintu jest na wierzchu to osiowość nie jest problemem.

zaźrzyj wewte dziure - tam jest skos. już widzę to osiowe punktowanie i wiercenie z ręki...

m

Prince 17.09.2018 15:45

Cytat:

Napisał matjas (Post 600900)
zaźrzyj wewte dziure - tam jest skos. już widzę to osiowe punktowanie i wiercenie z ręki...

m

Dokładnie tak. Jest skos i do tego zafałszowanie środka ogryzka przez zwój który jest naderwany.
Generowanie koncepcji narzędzia
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...a4&oe=5C32C4FA

A taka qśwa piękna złota była i błyszczała zachęcająco :D Zadna z nich sie tak nie błyszczała.. perełka jedna.

Najgorsze jest to ze to czysty maggajweryzm. Później chomikuję wszelkie śmiotki i odpady warsztatowe bo na nuż-widelec mogą sie przydać. Jak te na zdjęciu.

szynszyll 17.09.2018 16:55

1 Załącznik(ów)
ja w piatek bede walczyl z m6 przy pomocy ognia i tego dildo + lewe wiertla. pokaze co spierdolilem i jak poszlo. rowniez musze przygotowac rame ustalajaca bo silnik zamontowany.

Lucky Luke 18.09.2018 09:01

jakiś ćwok przeciągnął śrubę i teraz Prince musi improwizować.
Współczuję

Prince 18.09.2018 12:30

Trzymcie kciuki !https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...7c&oe=5C1D2129
Wyglada na razie zajebiście. Środek, egocentryczność, egoosiowosć, łatwość, wiertło fi 2. Dlatego zaraz coś musi dobrze się zjebać ;)

Lucky Luke 18.09.2018 12:46

nie martw się , mam prawy karter :P

Dubel 18.09.2018 13:40

Wiertło 2mm - hmmm - odważnie, optymistycznie :) - trzymam kciuki

Prince 18.09.2018 14:42

Cytat:

Napisał dubel (Post 601073)
Wiertło 2mm - hmmm - odważnie, optymistycznie :) - trzymam kciuki

Żadnego optymizmu. Optymizm- zero. Raczej strach, pot, smutek i kryptonitowe ;) wiertla do przewiercania supermena.
Później leciałem fi trójką i teraz jest 3,5. Mój zaprzyjaźniony sklep nie ma lewej 4. Olać i lecieć praworządną?
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...5d&oe=5C27D633

Melon 18.09.2018 19:06

Ja bym próbował wykręcić torxem 12kątnym.Wbijasz w otwór.

Dubel 18.09.2018 19:25

Cytat:

Napisał Prince (Post 601086)
Żadnego optymizmu. Optymizm- zero. Raczej strach, pot, smutek i kryptonitowe ;) wiertla do przewiercania supermena.
Później leciałem fi trójką i teraz jest 3,5. Mój zaprzyjaźniony sklep nie ma lewej 4. Olać i lecieć praworządną?
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net...5d&oe=5C27D633

Stanowczo nie olac, jeśli jesteś pewien że jest prosto to bierz lewe 5 i jedziesz wolnymi obrotami. Jeśli nie jesteś pewien to 4.5 ale koniecznie lewe! Jeśli zastosujesz prawe zapewne będziesz gwintowal i usuwał resztki gwintu , lewe powinno złapać i wykręcić resztki zostawiając oryginalny nie naruszony gwint

Prince 18.09.2018 19:48

Cytat:

Napisał melon1968 (Post 601105)
Ja bym próbował wykręcić torxem 12kątnym.Wbijasz w otwór.

He, he.. ona tylko tak kusząco wygląda. Już kilku nabiła w butelkę ze to już, już zaraz sie wykręci. :D Było już grane ;)

Cytat:

Stanowczo nie olac,
:Thumbs_Up: Oki. Jutro wjedzie lewackie 3,8 bo takie ma kumpel pożyczyć. Jak mówisz
Cytat:

zostawiając oryginalny nie naruszony gwint
to brzmi jak poezja. No właściwie jak to szło, że nie chce iść pod zwój gdy idzie w dobrą stronę.. jakoś tak ;)

https://www.youtube.com/watch?v=QRxH-II0OsA

:zdrufko:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.