Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   ...uważajcie na siebie.... (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32150)

jamarjan 14.06.2018 21:55

...uważajcie na siebie....
 
Dziś na Jagiellońskiej natknąłem się na kolejny śmiertelny wypadek motocyklisty:
https://tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,n...ta,262457.html
Praktycznie codziennie ktoś wymusił, ktoś za bardzo odkręcił, ktoś nie zauważył.
Koleżanki i koledzy, uważajcie na siebie, myślcie i zwolnijcie.

Yarro 17.06.2018 10:41

Mijał kolegę w puszce (zresztą też motocyklistę) w korku przed wypadkiem. Wg jego słów zawiniła brawura. Rozmawiałem z nim dzień później, miał cholerne wyrzuty sumienia, że go puścił, a nie przyblokował...

jamarjan 17.06.2018 22:02

Ja nie do końca o nim.Zawsze znajdzie się przyczyna.
Sam miałem dzwona w sytuacji ciężkiej do wyobrażenia/przewidzenia.
Po prostu sytuacja z Jagiellońskiej (ratownicy z karetki zachowywali się jak to byłby chleb powszedni - i niestety tak własnie jest) popchnęła mnie do zwrócenia uwagi ze jazda na motocyklu to cholernie niebezpieczna sprawa.
Jak z brzytwą, trzeba ciągle uważać. Jeden poryw fantazji i konsekwencje opłakane....
Chyba się starzeje ;-)

motomax 17.06.2018 22:44

Miałem 7 dzwonów,wszystkie poprzez wymuszenia,przy śmiesznych prędkościach daltego jeszcze piszę.. skończyłem z asfaltem na rzecz błota

Świeta prawdą jest że każdy cześniej czy pózniej będzie miał dzwona.
Przy dzisiejszym ruchu samochodów i kierowców z wygranym prawkiem jest kwestia kiedy.

w enduro jest tak że drzewo pierszeństwa nie wymusi i szanse się zwiększają.. ale czasem trzeba czarnym przejechać...

Jazda na motocyklu trochę jest podobna do skoku z spadochronem ale bez awaryjnego spadochronu..

zaczekaj 17.06.2018 22:54

Dzisiaj wracając z przejażdżki pomyślałam sobie, że jeżdżąc motocyklem po części przekazujemy nasze życie w ręce innych. Bo czasem nie od nas zależy, nie my popełnimy błąd...
Wróciłam z jazdy i otrzymałam telefon... Robert miał wypadek.
Trzymajcie za Roberta i jego córkę kciuki.
https://www.youtube.com/watch?v=qSJF...ature=youtu.be

walther_white 18.06.2018 10:04

Cholera, trzymamy kciuki!

Tank 18.06.2018 10:33

Ja pierrniczę...Trzymam kciuki, by wszystko było dobrze. Cos więcej wiadomo o ich stanie? Komentarz gliniarza ponizej krytyki.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

ArtiZet 18.06.2018 11:01

Miałem nic nie pisać ale...z niesmakiem patrze na ten wątek a w zasadzie na jego tytuł...jak dla mnie określenie motocyklisty, który zginął jak "mucha" oznacza brak szacunku dla zmarłego.
Wiem- pewnie jestem przewrażliwiony :(

Zmyler 18.06.2018 11:16

Cytat:

Napisał ArtiZet (Post 586768)
Miałem nic nie pisać ale...z niesmakiem patrze na ten wątek a w zasadzie na jego tytuł...jak dla mnie określenie motocyklisty, który zginął jak "mucha" oznacza brak szacunku dla zmarłego.
Wiem- pewnie jestem przewrażliwiony :(

Jest dużo racji w tym co piszesz. Niestety...

Misza 18.06.2018 18:13

Rację to ma zawsze stalowa maska i betonowy krawężnik kontra ciało choćby było zakute w najlepszych Klimach i Rukkach. Jeżdżąc moturem trzeba mieć oczy dookoła głowy i myśleć za wszystkich innych a odprężyć to się można wieczorem przy ognisku.

Taki to sport, że kupując motocykl musisz być świadomy tego co robisz. Tu nie ma miejsca na niezgadzanie się z tym jak puszki jeżdżą.

vtwin90 18.06.2018 20:51

U nas dzisiaj rano niestety też śmiertelny

https://www.tuzory.pl/wiadomosci,tra...266-16461.html

luźno kieta 18.06.2018 23:32

Miałem założyć nowy wątek, ale podepnę się tutaj.
Z racji tego gdzie mieszkam i pracuję, pragnę się wypowiedzieć w temacie wojsk amerykańskich w naszym kraju. Uważajcie na pojazdy wojsk USA! Ci młodzi ludzie nie potrafią się przyzwyczaić do naszych wąskich dróg. Kierowcy "Hamerów" i dziwacznych ciężarówek to w 80% bardzo młodzi ludzie, niejednokrotnie posiadający pozwolenie na prowadzenie pojazdów tego typu od niewielu miesięcy bądź nawet dni...:eek:
W ubiegły piątek nie zabrakło wiele a jeden z Jankesów wysłał by mnie na przymusowy turnus rekonwalescencyjny na oddział chirurgiczny...
Gdybym nieco szybciej jechał niż 30km/h...
Ich samochody mają mega ograniczoną widoczność, że już o tzw "polu martwym" podczas wyprzedzania nie wspomnę. ONI MOTOCYKLISTÓW NIE WIDZĄ!!!!
Uważajcie na nich a przede wszystkim na samych siebie.

stopa-uć 19.06.2018 07:55

Dorzucę coś .
Dwa lata temu spada mi metalowa płyta(400kg) na palce prawej nogi.
Dwa palce wyłażą z buta w postaci miazgi.Jadę do szpitala (ciekawostka nic
nie boli). I dopiero lekarz uświadamia mnie że NIE JESTEŚMY NIEZNISZCZALNI,
mówiąc że MAMY WYTRZYMAŁOŚĆ KOTLETA SCHABOWEGO.
I żeby go rozklepać potrzebny jest mały tłuczek.

WSZYSTKIM KOTLETOM SZCZĘŚLIWYCH POWROTÓW

CIAŁ

Dzieju 21.06.2018 08:03

16 go wieczorem Wołominie też był śmiertelny zabrałem 2 motocykle.
Zawsze to powtarzam , każdy zrobi tyle ile ma zrobić ani metra więcej ani godziny dłużej.
Jeden będzie jechał szybko a drugi powoli no i się spotkają.

vtwin90 21.06.2018 08:39

Cytat:

Napisał luźno kieta (Post 586857)
Miałem założyć nowy wątek, ale podepnę się tutaj.
Z racji tego gdzie mieszkam i pracuję, pragnę się wypowiedzieć w temacie wojsk amerykańskich w naszym kraju. Uważajcie na pojazdy wojsk USA! Ci młodzi ludzie nie potrafią się przyzwyczaić do naszych wąskich dróg. Kierowcy "Hamerów" i dziwacznych ciężarówek to w 80% bardzo młodzi ludzie, niejednokrotnie posiadający pozwolenie na prowadzenie pojazdów tego typu od niewielu miesięcy bądź nawet dni...:eek:
W ubiegły piątek nie zabrakło wiele a jeden z Jankesów wysłał by mnie na przymusowy turnus rekonwalescencyjny na oddział chirurgiczny...
Gdybym nieco szybciej jechał niż 30km/h...
Ich samochody mają mega ograniczoną widoczność, że już o tzw "polu martwym" podczas wyprzedzania nie wspomnę. ONI MOTOCYKLISTÓW NIE WIDZĄ!!!!
Uważajcie na nich a przede wszystkim na samych siebie.

Coś w tym jest co piszesz trzy tygodnie temu wracałem z zlecenia. Na obwodnicy gdańskiej wyprzedzałem jankesa w ciągniku siodłowym z paliwem musiałem deptać aby go machnąć kole 120km/h na bank zegar mu pokazywał .Większy może więcej :dizzy::dizzy:

szynszyll 22.06.2018 11:28

a na popapraciu takie atrakcje...

https://tinyurl.com/yaddj2qw

Szklanka 24.06.2018 11:35

W mojej okolicy zginęło w tym sezonie już 4 motocyklistów, niestety dwóch znałem. W obu przypadkach puszka zawiniła.

Pirania 26.06.2018 09:23

Puszka... piasek...pies... a może prędkości nasze są zdecydowanie za duże..?! Jadąc z zalecanymi V jakby moto staje w miejscu lub jest czas na manewr.. Nie zawsze oczywiście.
Pomyślmy o tym przy porannej kawie...

Dzieju 26.06.2018 13:54

Ktoś kiedyś powiedział że to nie prędkość sama w sobie zabija tylko jej gwałtowne wytracenie.
Prędkość ma istotny wpływ na rozkład sił działających na nasze ciało to zwykłe prawa fizyki i nic tego nie zmieni.
Bardziej chyba chodzi o takie zachowanie które nie potęguje zaistniałych wydarzeń a wręcz minimalizuje ich skutki.
Prędkość to tylko jeden z wielu czynników , bywa że w danej sytuacji jest na ostatnim miejscu , za to inne mogą się skumulować , bywa też że jest główną przyczyną.
Jedźmy tak by zawsze wrócić nawet gdy inne czynniki będą nam w tym chciały przeszkodzić.

szynszyll 30.06.2018 19:36

tekst z Terrego Praczeta: mam lek gruntu. chyba lek wysokosci? nie, to grunt zabija.

Tank 30.06.2018 22:17

Tak. Jak równieź ten ze szansa jedna na milion sprawdza się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Kubzol 01.07.2018 18:44

Cześć,
Tak dodam od siebie, bo wczoraj w trakcie jednej trasy mialem dwie "nieprzyjemne" sytuacje - pierwszy raz naprawde spodziewalem sie najgorszego, w mojej skromnej karierze motocyklowej.
Pierwsze to wymuszenie na drodze krajowej, mialem okolo 100km/h po wyprzedzeniu i auto wyjechalo z prawej strony- skrecalo w lewo. Hamulec, przod, tyl, tyl lekki slizg wiec odpuszczam jednen i drugi i wymijam prawa strona, a lewym kciukiem wale w klakson jak oszalaly.

Druga sytuacja, napewno uwazacie jak jedziecie za przyczepka, albo wyprzedzacie, albo duzy dystans. Gosciu nie mial podlaczonego oswietlenia, wiec jak zaczal ostro hamowac to prawie sie w niego wbilem...

Moral taki, pamietajcie zeby uwazac na przyczepki, nie tylko ze wzgledu na to ze cos moze z nich spasc, ale tez moze nie byc podlaczona instalacja.
I druga sprawa, uważajcie na wymuszenia. Nawet jak wydaje Wam sie ze napewno nie wyjedzie, bo jestescie juz tak blisko, to i tak badzcie czujni.

Pozdrawiam,
Kuba

Mhv 02.07.2018 07:44

Ktoś kiedyś powiedział że zachowanie bezpiecznej odległości pozwoliłoby uniknąć dużej części wypadków. I to się potwierdza..

operator99 02.07.2018 09:14

Cytat:

Napisał Mhv (Post 588701)
Ktoś kiedyś powiedział że zachowanie bezpiecznej odległości pozwoliłoby uniknąć dużej części wypadków. I to się potwierdza..

to fakt ! ale zawsze znajdzie się jakiś cwaniaczek i wciśnie się w lukę miedzy pojazdami bo cwaniakowi wydaje się że jest najlepszym popierdalaczem na świecie ! i wszystkich innych robi na drodze jak chce

Skeeb 02.07.2018 11:32

Cytat:

Napisał operator99 (Post 588714)
to fakt ! ale zawsze znajdzie się jakiś cwaniaczek i wciśnie się w lukę miedzy pojazdami bo cwaniakowi wydaje się że jest najlepszym popierdalaczem na świecie ! i wszystkich innych robi na drodze jak chce


To nie powód, aby ryzykować swoim zdrowiem. Wbije się, to odsuwasz się na bezpieczny dystans. Wbije się następny - trudno, repeta. I tak do najbliższych świateł, gdzie objedziesz ich wszystkich i zabawa zaczyna się od nowa. ;)

W trasie takie historie zdarzają się rzadko, musi być mocno zagęszczony ruch. A nawet jeśli - dojedziesz do celu kwadrans później i ominie cię pierwsza kolejka. Chyba można to przeżyć ;)

Warto czytać i przyswajać rady ze "Strategii ulicznych" Hougha. Warto jechać po śladzie lewych kół samochodu, zwłaszcza wtedy, kiedy ktoś nam się co chwilę wbija. Studzienki bez pokryw i inne niespodzianki to nie jest sci-fi: https://tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,n...za,262823.html

radiolog 02.07.2018 12:13

Cytat:

Napisał operator99 (Post 588714)
to fakt ! ale zawsze znajdzie się jakiś cwaniaczek i wciśnie się w lukę miedzy pojazdami bo cwaniakowi wydaje się że jest najlepszym popierdalaczem na świecie ! i wszystkich innych robi na drodze jak chce

Sa też cwaniaczki co za wszelką cenę nie pozwolą sie nikomu wcisnąć przed niego. Miedzy pojazdami ma być luka, a nie scisk, żeby efektu domina nie było.
Jakby kazdy kierował się zasadą 2 sekund jazdy za kimś to byłoby mniej niespodziewanych sytuacji

Prince 02.07.2018 14:39

Cytat:

Napisał operator99 (Post 588714)
to fakt ! ale zawsze znajdzie się jakiś cwaniaczek i wciśnie się w lukę miedzy pojazdami bo cwaniakowi wydaje się że jest najlepszym popierdalaczem na świecie ! i wszystkich innych robi na drodze jak chce

No ale jeśli rzeczywiście tak jest to w czym jest problem?

operator99 02.07.2018 15:44

Cytat:

Napisał Prince (Post 588773)
No ale jeśli rzeczywiście tak jest to w czym jest problem?

Nie wiesz w czym jest problem ? Naprawdę ? Czy tylko głupiego udajesz ?

Prince 02.07.2018 15:59

Cytat:

Napisał operator99 (Post 588792)
Nie wiesz w czym jest problem ? Naprawdę ? Czy tylko głupiego udajesz ?

Nie wiem. I zluzuj, bo nie bardzo mi sie chce na forum roztrząsać do kogo i gdzie sie tak możesz zawracać.

operator99 02.07.2018 16:06

Cytat:

Napisał Prince (Post 588803)
Nie wiem. I zluzuj, bo nie bardzo mi sie chce na forum roztrząsać do kogo i gdzie sie tak możesz zawracać.

ty zluzuj chłopaku

Prince 02.07.2018 16:13

Cytat:

Napisał operator99 (Post 588804)
ty zluzuj chłopaku

To udowadniając jaki jesteś zluzowany napisz w czym masz problem przy puszczaniu jeśli ktoś jest szybszy i lepiej sobie radzi. Możesz zacząć zadania od dużej litery w ramach ćwiczeń.

operator99 02.07.2018 16:22

Cytat:

Napisał Prince (Post 588807)
To udowadniając jaki jesteś zluzowany napisz w czym masz problem przy puszczaniu jeśli ktoś jest szybszy i lepiej sobie radzi. Możesz zacząć zadania od dużej litery w ramach ćwiczeń.

Szybszy i lepiej sobie radzi ? Wpierdalając mi się przed maskę ? Pewnie ty w swoim Pasacie Tdi i nie ucz mnie Polskiego

Prince 02.07.2018 16:29

Cytat:

Napisał operator99 (Post 588809)
Szybszy i lepiej sobie radzi ? Wpierdalając mi się przed maskę ? Pewnie ty w swoim Pasacie Tdi i nie ucz mnie Polskiego

Dobrze. Masz rację. Oczywiście. Bo przecież mowa była o pasatach.
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...l83I8GXMAdYjz-

Skeeb 02.07.2018 16:51

@operator, czy 99 to twoj rocznik?

Dymkaaa 02.07.2018 16:53

Nie sądze patrząc na pojemność motocykla ale kto wie..

operator99 02.07.2018 17:03

Cytat:

Napisał Skeeb (Post 588812)
@operator, czy 99 to twoj rocznik?

nie kolego, 62

Dzieju 02.07.2018 17:16

Cytat:

Napisał operator99 (Post 588818)
nie kolego, 62

To tym bardziej przykro.

robertG7 02.07.2018 17:19

Cytat:

Napisał operator99 (Post 588818)
nie kolego, 62

No to czuję, że BAN na 2 tyg. zaraz się pojawi, nie ze względu na rocznik oczywiście :)
Dołączyłeś do forum afrykańskiego w czerwcu i taki nieładny start...

PS ja mam Passata TDI, to coś niedopuszczalnego?

matjas 02.07.2018 17:29

Ale będzie zaraz gównbóża :)

Zet Johny 02.07.2018 18:04

Matjas natychmiast proszę poprawić ten obrzydliwy błąd ortograficzny i wszystkich przeprosić. :D:D

bukowski 02.07.2018 18:08

Cytat:

Napisał Zet Johny (Post 588829)
Matjas natychmiast proszę poprawić ten obrzydliwy błąd ortograficzny i wszystkich przeprosić. :D:D

Nie ucz go ortografii, lamerze :P

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

operator99 02.07.2018 20:05

Cytat:

Napisał Dzieju (Post 588819)
To tym bardziej przykro.

No comment

operator99 02.07.2018 20:07

Cytat:

Napisał robertG7 (Post 588821)
No to czuję, że BAN na 2 tyg. zaraz się pojawi, nie ze względu na rocznik oczywiście :)
Dołączyłeś do forum afrykańskiego w czerwcu i taki nieładny start...

PS ja mam Passata TDI, to coś niedopuszczalnego?

Ban ? nie ładny start ? o czym ty piszesz?

walther_white 02.07.2018 22:18

Niektórzy nie utrzymują dystansu (do siebie) i w tym problem.

matjas 02.07.2018 23:27

Cytat:

Napisał Zet Johny (Post 588829)
Matjas natychmiast proszę poprawić ten obrzydliwy błąd ortograficzny i wszystkich przeprosić. :D:D

pszepraszam
fszyskih

:D

jorge 03.07.2018 02:42

Operator idź do Onetu.

robertG7 03.07.2018 08:11

Cytat:

Napisał operator99 (Post 588845)
Ban ? nie ładny start ? o czym ty piszesz?

A nie mówiłem... :) i pod nickiem "Banned"
PS pisałem o kulturze i obyciu na tym forum, to nie byle jakie onetowe pogadanki! :)

Dzieju 04.07.2018 06:04

Cytat:

Napisał operator99 (Post 588844)
No comment

Polski język za trudny?
Masz rację , nie warto polemizować ale się mocno zastanów nad sobą.
Tyle z mojej strony , czas jest zbyt cenny .....

Arkan 04.07.2018 07:25

Cytat:

Napisał operator99
No comment

Nie, nie - to nie tak działa. Jeśli na forum nie chcesz jakiegoś postu komentować to nie musisz tego komunikować. Po prostu nie piszesz nic.

zbyszek 04.07.2018 07:38

Cytat:

Napisał Arkan (Post 589052)
Nie, nie - to nie tak działa. Jeśli na forum nie chcesz jakiegoś postu komentować to nie musisz tego komunikować. Po prostu nie piszesz nic.

Hehehe, coś podobnego mogło by się wyświetlać dużymi literami na czerwono jako powitanie, zaraz po zalogowaniu:haha2:

np; Cześć zbyszek, nic nie musisz pisać :bow:

:haha2::haha2::haha2:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.