Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Chcą Africę do Obrony Terytorialnej (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33589)

Grzechu2012 15.11.2018 14:29

Chcą Africę do Obrony Terytorialnej
 
Ktoś też już dostał pismo o wszcęciu postępowania aministracyjnego :mur:

siwy 15.11.2018 14:35

Cytat:

Napisał Grzechu2012 (Post 611450)
Ktoś też już dostał pismo o wszcęciu postępowania aministracyjnego :mur:

Chcą twoją afrykę ?

Zet Johny 15.11.2018 14:40

Świadczenia rzeczowe nałożone na pojazdy?

Grzechu2012 15.11.2018 14:41

Dokładnie, mam urzyczyć do działań w razie W.
Gdzieś tam wyczytałem że mogą zażyczyć do ćwiczeń

robertG7 15.11.2018 14:42

Cytat:

Napisał Grzechu2012 (Post 611450)
Ktoś też już dostał pismo o wszcęciu postępowania aministracyjnego :mur:

Nie martw się, zwróca kilometrówkę:
motocykl 0,2302 zł/1km

Szczegóły
https://autokult.pl/3610,kiedy-wojsk...ac-ci-samochod

przemo77390 15.11.2018 14:45

Odpisz ze masz rozebrana do ostatniej śrubeczki i ze nie masz kasy na poskładanie - jak ci to sfinansują (a to nie małe pieniądze) to kiedyś im użyczysz a jak nie to niech się w............. i zakupią sobie od USA w ramach wyposażenia Fort Trump

siwy 15.11.2018 14:47

Te kilometrówki to chyba jeszcze z tej ustawy z 1967 roku

Tomas_XRV 15.11.2018 14:52

Myślałem że to żart ale kurcze faktycznie takie coś działa. Można się odwołać w ciągu 14 dni.

Dzieju 15.11.2018 14:55

Rozumiem że chodzi o NAT ?

Grzechu2012 15.11.2018 14:55

Tak chodzi o NAT

wolly 15.11.2018 15:03

Cytat:

Napisał Grzechu2012 (Post 611466)
Tak chodzi o NAT

no cóż partyzantka musi być mobilna :)

Dzieju 15.11.2018 15:06

Oni też czytają internet i wybierają najlepsze pojazdy. Trzeba było tak nie zachwalać.
Jakoś nigdy nie słyszałem by chcieli GSa.
Osobiście nigdy bym im nie udostępnił niczego.

madafakinges 15.11.2018 15:21

Ha:D doczytali, że Twoja zgrzebana bo i arrow full tytan i rapid... to sobie chłopaki chcą poćwiczyć na takiej...

Neo 15.11.2018 15:24

Niech no tylko dostanę pismo w sprawie mojego Junaka 123! Już ja im dam, darmozjadom terytorialnym! Pewnie jak wybije owa godzina W to szybki sprzęt mobilny będzie im niezbędny do rychłego udania się na dalekie, zagraniczne placówki...

Żeby nie było: nie mam nic do zawodowego wojska, mam znajomych w mundurach i bardzo sobie ich cenię. Jednak moje nastawienie do terytorialsów nie wynika jedynie z gazetowych doniesień. Każdy sensowny hufiec harcerski więcej wnosi do obronności kraju niż ta formacja. Przepraszam za wpis nie na temat. Właśnie wyjeżdżam w góry, bez internetu więc daję sobie autobana, to ochłonę.

krzysiek_m 15.11.2018 16:47

Mało śmieszne szczerze mówiąc :(. Nie ważne, czy OT, czy GROM czy Policja.. mało śmieszny fakt, że może przyjść pan w dziwnej czapce i zabrać ci motocykl, mimo, że nic złego nie zrobiłeś.

Dawaj znać Grzechu jak wybrnąłeś z tej sytuacji...

Straszne rzeczy tu piszą:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Czy...7244205,2.html

Ziarko 15.11.2018 16:58

hm. taka decyzja to archaizm. Wiele z tego nie wynika. nie licząc jakiegoś przypadku cwaniactwa to ogólnie, gdy nastąpi godzina W, to zwykle będzie Ci już to obojętne. ba, mają wszelkie podstawy, by w godzinie W, odebrać Tobie sprzęt bez czekania na decyzję. I pewnie jeszcze im go zatankujesz, by szybko sobie poszli. Tego rodzaju decyzje dostają głownie firmy budowlane (wykorzystanie cięzkiego sprzetu budowlanego, jak koparki, wywrotki itp), firmy transportowe (ciężarówki do transportu, autobusy)..

Ale sam od decyzji by się odwołał. ewnetualnie miał w zapasie jakiegoś szrota, bo dla armii, sztuka jest sztuka.... :haha2:

WojtekBBI 15.11.2018 17:02

Kurczę Panowie i Panie to żadna nowość. Ja dawno temu jak byłem w armii to I wtedy to było.
Wojsko ma adresy i wykaz sprzętu i w razie W przychodzą i zabierają.
Każdy posiadacz taranowki i motocykli enduro jest pierwszy na liście.

heniekstar 15.11.2018 17:12

Podobna ruchawka była wśród posiadaczy 4x4. Wezwania do zinwentaryzowania i gotowości stawienia się z pojazdem. Nie znam nikogo kto musiał się dzielić pojazdem.

Grzechu2012 15.11.2018 17:20

Jutro odpisujena wezwanie, mają 14dni na odpowiedz, wtedy się okaże.
Raczej nie mam ochoty dawać mojej księżniczki w ręce jakiegoś pajaca na poligon.

Zet Johny 15.11.2018 17:50

Z tego co wiem to dotyczy tylko sytuacji W.
Na ćwiczenia nie powinni tego brać. Potwierdził mi to kolega podpułkownik.

motokanapy.pl

wolly 15.11.2018 17:52

Kiedyś w latach 80 miałem okazje uczestniczyć w akcji W okręgu pomorskim . Samochody z firm cywilnych przyjeżdżały były malowane na zielono itp" broń nasz panie od zawieruchy wojennej" wtedy była totalna rozpierducha samochody na holu jak coś miało działać nie działało , myślę ze dużo się nie zmieniło, te kilka sprzętów zabranych w razie W nas nie obroni a historia lubi się powtarzać .

Onufry22 15.11.2018 19:34

Tak temat od wielu lat. Kilka lat temu mój tabor ciężarówek wciągnęli na wypadek wojny:)
Wrzuć pismo, bo to może być ciekawe:)

Grzechu2012 15.11.2018 20:06

1 Załącznik(ów)
To pismo które otrzymałem

Sławekk 15.11.2018 20:27

Swoja drogą temat stary jak świat. Więcej w tym bicia piany niż realizacji, ale zima jest.

Jak będzie W to najpierw NATy pomalują na zielono :D potem rozpierniczą na poligonie ..a potem jeszcze zutylizują na Wasz koszt :D

Grzechu2012 15.11.2018 20:41

widocznie nie jestem jeszcze taki stary, bo dla mnie to nowość :)

matjas 15.11.2018 20:46

Żyjemy w ciekawym kraju.

Mam nadzieje ze nie będziemy żyć w ciekawych czasach.

M

MarekM 15.11.2018 20:48

Antek Misiewiczowi prezent na Gwiazdkę szykuje :D

kristoch 15.11.2018 22:23

Chcą Africę do Obrony Terytorialnej
 
Grzechu... współczuję. Może masz cichych przyjaciół co to podpowiedzieli OT, że masz super sprzęt co to śmiga po zakamarkach Rosji i tym samym nadaje się do OT. Dopóki nie dołączyłeś wezwania, myślałem że to wkręt. Teraz jednak, aż strach pisać, ale...

Może to OT (Off Topic) ale ciekawi mnie jeszcze taki wątek: wobec kogo rozpoczynane są takie „postępowania administracyjne”? Właścicieli? Czyli sięgają do danych w CEPiK lub wydziale komunikacji UM... czyli gdybym moto/auto leasingował lub długoterminowo_dzierżawił to OT wezwałaby właściciela czyli firmę leasingową. I tu pojawia się kilka pytań:
- czy leasingodawca by mnie (użytkownika) powiadomił?
- czy leasingodawca w momencie przejęcia przez OT pojazdu, podstawi mi nowy?
- kto ponosiłby koszty związane z przejęciem przez OT?

krzysiek_m 15.11.2018 22:50

kristoch z tego co napisał Onufry:

Cytat:

Napisał Onufry22 (Post 611520)
Tak temat od wielu lat. Kilka lat temu mój tabor ciężarówek wciągnęli na wypadek wojny:)

Wnioskuję, że to wyłączny problem leasingodawcy...

Ciekaw jestem jakby tak zarządali stawienia się na "kontrolę" czy nawet na wypadek W, a Ciebie W zastała w Mongolii bo akurat jedziesz do okoła świata.
Podobnie jest z WKU, gdzie o ile dobrze pamiętam, trzeba okręgową WKU powiadamiać jak się przeprowadzisz i wziąć nowy przydział, bo na rezerwistach opiera się potencjał obronny kraju :vis:

kristoch 15.11.2018 23:03

No generalnie jesteśmy potęgą z tą rezerwą/OT...
Będąc w Mongolii w razie W są dwie opcje:
-zostałbym uznany za zdrajcę/dezertera
-zostałbym uznany z bohatera narodowego, wizjonera i proroka bo próbując wrócić do domu siłą rzeczy atakowałbym wroga od tyłu.

PS ja to myślałem, że takie wezwania to skończyły się z latami 90-tymi

motormaniak 16.11.2018 08:19

Cytat:

Napisał kristoch (Post 611558)
-zostałbym uznany z bohatera narodowego, wizjonera i proroka bo próbując wrócić do domu siłą rzeczy atakowałbym wroga od tyłu.

...wracając z Mongolii...
...wizjoner...
...sugerujesz że ewentualne zagrożenie nadejdzie od wschodu....?

jako "rezerwa" w razie "w" obiecuję że przeczołgam ile się da wasze NAT, szczególnie będę poszukiwał "na ofiarę" tej z tym ładnym tłumikiem najlepiej arrow-a i Rapidem.. :D

krzysiek_m 16.11.2018 08:29

motormaniak,

W podpisie widzę, że masz całą stajnię. Jak Cię będą mobilizować to poproszą, żebyś wziął własny motocykl :).

Ziarko 16.11.2018 08:30

Cytat:

Napisał krzysiek_m (Post 611554)
Ciekaw jestem jakby tak zarządali stawienia się na "kontrolę" czy nawet na wypadek W, a Ciebie W zastała w Mongolii bo akurat jedziesz dookoła świata.

chyba dokładnie tak samo, jakby Ciebie jako osobę powołali w kamasze, z powodu godziny W... - po prostu koniec zabawy. Każdy wjazd na teren RP mógłby się skończyć skoszarowaniem i kierownika i maszyny... - jeśli dałbyś radę dojechać do lini frontu :haha2:

kristoch 16.11.2018 09:22

Cytat:

Napisał motormaniak (Post 611576)
...wracając z Mongolii...
...wizjoner...
...sugerujesz że ewentualne zagrożenie nadejdzie od wschodu....?


🙃 Zawsze mogę wracać w drugą stronę globu

madafakinges 16.11.2018 10:08

Macierewicz zobaczył twoją NAT gdzie przelotem i stwierdził; nie kupujemy helikopterów, powołamy w ich miejsce afryki:)

Jaskola 16.11.2018 10:09

Dostałem takie wezwanie jakieś 10, a może 15 lat temu...

Na mojego już wtedy leciwego Opla Mantę A z roku 1972 :D

Nie mam pomysłu co to był za szwindel, ale temat olałem.

Lis 16.11.2018 10:30

Będąc precyzyjnym: chcą "Hondę", nie "Afrikę" ;)

Grzechu2012 16.11.2018 18:56

hehe wątek się rozkręca, a innej hądy nie posiadam zatem musi być ona :)

madafakinges 16.11.2018 19:06

Kup na szybko jakąś padlinę hąde starego trampka czy xl600 i im zawieziesz

ferdek 16.11.2018 19:06

Z dwojga złego lepiej oddać naszym (może się przyda do przewiezienia jakiegoś meldunku) niż mają dwa tygodnie później ruscy zap...dolić hehehe :D

Edit: Dopiero teraz zobaczyłem Łomża. Czyli tydzień później a nie dwa :P

wolly 17.11.2018 15:52

Cytat:

Napisał ferdek (Post 611755)
Z dwojga złego lepiej oddać naszym (może się przyda do przewiezienia jakiegoś meldunku) niż mają dwa tygodnie później ruscy zap...dolić hehehe :D

Edit: Dopiero teraz zobaczyłem Łomża. Czyli tydzień później a nie dwa :P

Duży optymizm tryska ja bym liczył w godzinach raczej niestety , przykre ale prawdziwe ,

luźno kieta 18.11.2018 14:00

Cytat:

Napisał ferdek (Post 611755)
Z dwojga złego lepiej oddać naszym (może się przyda do przewiezienia jakiegoś meldunku)

Dodał bym do tego kserokopie faktur zakupu oraz wycenę niezależnego rzeczoznawcy i kazał podpisać przy odbieraniu, jak się skończy czas "W" to wtedy zażądał bym zwrotu maszyny albo wypłaty jej ceny w ramach odszkodowania.
Moim zdaniem to lepsza opcja niż stanąć przed dylematem: co pozostawić w przypadku ewakuacji przed agresorem...

ural2 18.11.2018 15:57

Na czas W będą powoływać motocykl wraz z właścicielem.

luźno kieta 18.11.2018 17:57

Cytat:

Napisał ural2 (Post 611982)
Na czas W będą powoływać motocykl wraz z właścicielem.

Zgodnie z ustawą o powszechnym obowiązku obrony:
Art. 213. Obowiązki posiadacza i biorącego przedmiot świadczenia
1. Posiadacz przedmiotu świadczenia wezwany do wykonania świadczenia jest obowiązany oddać go do używania w stanie przydatnym do użytku wraz z dotyczącymi go dokumentami.

Futrzak 18.11.2018 18:08

Luźno Kieta a czy ty przypadkiem nie jesteś żołnierzem?
I tak sobie siedząc na poligonie wykombinowałeś jak zdobyć nową NAT??
Patrzysz a tu na forum taka ładna Grzecha i bach do powołania,.... można :)

luźno kieta 18.11.2018 18:23

Cytat:

Napisał Futrzak (Post 611999)
Luźno Kieta a czy ty przypadkiem nie jesteś żołnierzem?
I tak sobie siedząc na poligonie wykombinowałeś jak zdobyć nową NAT??
Patrzysz a tu na forum taka ładna Grzecha i bach do powołania,.... można :)

Nie ukrywam:D, tyle że to WOT ma je "dostać" ja nie mam z WOT nic wspólnego. Wyboru komu co zabrać dokonuje wojt, tu szukał bym rozwiązania, może szanowny kolega popadł w nielaskę królowi swojej gminy:D? Faktem jest że do WOT pchają sprzęty najnowsze i najdroższe (nie pytajcie mnie o komentarz na ten temat).

Dzieju 19.11.2018 06:59

Cytat:

Napisał luźno kieta (Post 611995)
Zgodnie z ustawą o powszechnym obowiązku obrony:
Art. 213. Obowiązki posiadacza i biorącego przedmiot świadczenia
1. Posiadacz przedmiotu świadczenia wezwany do wykonania świadczenia jest obowiązany oddać go do używania w stanie przydatnym do użytku wraz z dotyczącymi go dokumentami.

A więc luzik , na podstawie tego art. a zwłaszcza " ....obowiązany oddać go do używania w stanie przydatnym do użytku wraz z dotyczącymi go dokumentami" jest duże pole manewru że w sytuacji "W" sprzęt nie będzie sprawny ani nie będzie posiadał wszystkich dokumentów :)

zbyszek 19.11.2018 08:03

Co za kutfa pitolenie,!

To wszystko w razie wojny, wojsko chce wiedzieć czym może dysponować po dobroci,
a gdzie trzeba będzie wysłać uzbrojony patrol którym dowodzi ktoś z jajami, by grożąc giwerą zabrał to co musi.

A pozbawianie pojazdów cech użytkowych będzie równe zdradzie, a to w warunkach bojowych kończy się sądem polowym, Dzieju.

Jak będzie agresja z którejś strony, to się będziemy chyba bronić, nie?
RAZEM

Czy peowcy nie pujdą ramię w ramię z piśurami?

Ziarko 19.11.2018 08:15

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 611627)
Macierewicz zobaczył twoją NAT gdzie przelotem i stwierdził; nie kupujemy helikopterów, powołamy w ich miejsce afryki:)

pewnie przeczytał na forum "polatałem sobie nową afryką":)

sluza 19.11.2018 09:11

Wow, jakie świadectwo patriotyzmu. Nie dam motoru jak będzie wojna! Napisz do nich że masz rozkręconą do ostatniej śrubki! Napisz, że jak będzie wojna to wtedy właśnie będzie Ci najbardziej potrzebna, bo będziesz chciał wyjechać do Maroka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.