Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Zakup Afryki (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=22094)

ziutek2002 24.09.2014 12:47

Zakup Afryki
 
Witam Wszystkich.

Nie wiem czy moderatorzy nie wrzucą tego tematu gdzieś indziej, ale co tam, jestem nowy zaryzykuję.

Jestem z okolic Wrześni i od dłuższego czasu próbuję namierzyć jakąś zadbaną Afri. Czy możecie zerknąć swoimi fachowymi oczyma i wypowiedzieć się na temat tej maszyny:
http://olx.pl/oferta/honda-africa-tw...tml#00ca425861

Mój etap motocykli zakończył się na Ogarach, WSK, SHL i Junaku. Mam zamiar po 17 latach powrócić do motocykli i szukam fajnej Afryki. Poczytałem trochę na co zwracać uwagę ale Wy już na pierwszy rzut oka możecie coś od razu powiedzieć. Proszę o Waszą ocenę ww Moto w ogłoszeniu. Zgóry dziękuję.

zimny 24.09.2014 13:07

Może TO ale tu masz blisko BARDZO ZADBANĄ chyba w swojej okolicy:

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=20888

Była moja przez krótki czas (wróciłem do Transalpa), sprowadził ją Franz a obecny właściciel też zdecydowanie dba o sprzęt.

Pozdr
zimny

tyran 24.09.2014 14:25

Na zdjęciu piękna. Musisz pomacać, posłuchać i przejechać się. Na wygląd nie patrz. Ważne serducho. Posłuchaj zimnego, ciepłego, sprawdź sprzęgło czy równo łapie i czy nie hałasuje. Każ pokazać wałek, on prawdę Ci powie. Najlepiej pojedź oglądać z kimś kto się zna i na zimno (Ty będziesz napalony;))oceni sprzęt.

iwan 24.09.2014 14:35

Dokładnie, Ty będziesz napalony i wszystko będzie pasować :) Najlepiej przejechać się z kimś, kto ma w miare ogarnięty temat.
Moim zdaniem motocykl bardzo ciekawy, doposażony. Ładny. Obadać wałek i heja.

ŁukaszBIA 24.09.2014 14:40

Napisz jaki masz budżet. Na forum jest kilka maszyn, które można kupić bez oglądania i na pewno będziesz zadowolony.

iwan 24.09.2014 14:48

Cytat:

Napisz jaki masz budżet. Na forum jest kilka maszyn, które można kupić bez oglądania i na pewno będziesz zadowolony.
Pozwolisz, że w tej materii będę miał odrobinę inne zdanie.

ŁukaszBIA 24.09.2014 14:57

Pozwolę nawet żebyś miał całkowicie inne zdanie :D

marekmoto1 24.09.2014 15:59

Trzeba zobaczyć na żywo. Znam trupy, które na zdjęciach wyglądają dobrze.

zimny 24.09.2014 18:44

Żeby było jasne - nie chciałem reklamować byłego motocykla. Myślę że przy wszystko można ocenić.

Ale jeśli kolega ma pod nosem - to warto podjechać i obejrzeć chociażby po to aby mieć jakieś odniesienie i porównanie. A poza tym warto pojechać z kimś kto na chłodno oceni jak się nie zna modelu.

ŁukaszBIA 24.09.2014 18:57

Żebyśmy się źle nie zrozumieli, nie każdy sprzęt na forum to igła i nie tylko takie się tu wystawia.

iwan 24.09.2014 19:25

Cytat:

Żebyśmy się źle nie zrozumieli, nie każdy sprzęt na forum to igła i nie tylko takie się tu wystawia.
Dokładnie Łukasz. Czasami lepiej kupić z "zewnątrz", niekiedy można znaleźć naprawdę fajne moto w ciekawych pieniądzach. Nie jestem natomiast zwolennikiem kupowania w ciemno, bo z forum. Lepiej dwa razy pomacać niż później płakać.

ŁukaszBIA 24.09.2014 19:37

Dlatego napisałem że jest 'kilka maszyn', nie wszystkie.

milz 24.09.2014 19:40

dziwnie sie czyta o mojej afryczce :)

iwan 24.09.2014 20:06

Cytat:

dziwnie sie czyta o mojej afryczce
Dodaj zdjęcia wałka, wrzuć na forum (chyba trzeba składkę opłacić) i w tydzień - dwa powinna pójść do ludzi, bo naprawdę ładna jest. Jaki nalot?

milz 24.09.2014 22:01

cos kolo 60tys. pewnie powinnam wrzucic na forum ale problem jest taki ze tak sprzedaje zeby nie sprzedac. szkoda sie rozstawac :)

iwan 24.09.2014 22:29

Możemy się zamienić :P

ziutek2002 25.09.2014 11:33

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, Zanim podjąłem temat zakupu jakieś pół roku temu zacząłem śledzić tematy związane a Afryką tj: pompy paliwa, reg. napięcia i co najważniejsze wałka zdawczego. Jestem mechanikiem więc trochę łapię temat. Na razie najciekawiej wypada Afra od Milz ale i cena jest troszkę sporawa. Jak to się mówi,, wie co ma''. Najbardziej interesował by mnie zakup Afry do max 10 tys. zł. W sobotę jadę na oględziny tej:
http://olx.pl/oferta/honda-africa-tw...tml#00ca425861
Właściciel ma ją od 4lat przejechał nią 2 tys.km, w sumie przebieg 75 tys. i wogóle nie łapie się w mechanice (nie wie nawet jaki olej mu wymienili w serwisie sam). Już ze zdjęć widać, że trzeba by było trochę doinwestować, podobno przyrysany został boczek - stąd prawy plastik niebieski ale trzeba to sprawdzić czy nie po wypadku. Chce ją oddać za znacznie mniej. Pomyślałem, że gdyby za 7 tyś. poszła, może w 2tys. bym się zamknął żeby wszystko porobić(plastiki, podgrzew, manetki, olejarka, kufer itd). Fajne zajęcie na zimę:).....Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Na chwilę obecną dziękuję wszystkim za pomoc, poszukiwania trwają...

acokurra 25.09.2014 11:37

Koniecznie obejrzyj wałek zdawczy, przejedź się na każdym biegu ostro żeby zobaczyć czy coś nie wyskakuje, spróbuj czy sprzęgło się nie ślizga i bierz. Przez cały następny sezon będziesz sobie powolutku remontował jeżdżąc. Wg mnie dobra opcja. Lepsza od AT za 15k po remontach.

bass 25.09.2014 12:17

lepsza też od forumowej igły prawie nówki za 2x więcej, która się okazuje śmietnikiem... :D a takie tu są :D

ziutek2002 25.09.2014 14:45

OK, podpowiedzcie mi tylko proszę jakie narzędzia/klucze potrzebuję aby dostać się do tego wałka i jak najlepiej to zrobić.

Mat7 25.09.2014 15:26

Cytat:

Napisał ziutek2002 (Post 397359)
OK, podpowiedzcie mi tylko proszę jakie narzędzia/klucze potrzebuję aby dostać się do tego wałka i jak najlepiej to zrobić.

Jeśli nie ma jakichś dziwnych gmoli to potrzebujesz:

- klucz płaski/oczkowy lub nasadka 10 mm do odkręcenia dźwigni zmiany biegów
- nasadka 8 mm, najlepiej na przedłużce do odkręcenia osłony zębatki
- nasadka 10 mm do odkręcenia zabezpieczenia zębatki

Wydaje mi się, że ostatnio musiałem poluzować osłonę pod silnik, więc tutaj w oryginalne jest klucz 12 mm, najwygodniej nasadka. No i gdyby nie udało się ściągnąć zębatki z wałka to do poluzowania naciągu łańcucha potrzeba klucze 17 mm i 24 mm do tylnego koła.

:)

ziutek2002 25.09.2014 17:39

WIELKIE DZIĘKI!!!!!! Wszystkie narzędzia posiadam.

marekmoto1 25.09.2014 20:32

Zawsze jak sprzedawałem swoje moto dawałem pisemną gwarancję i tydzień czasu na posprawdzanie. Oczywiście wszystkie wady były udokumentowane. Jeżeli występowały. Nigdy nikt się do mnie nie zwrócił z problemem.

ziutek2002 29.09.2014 17:57

Wielkie Dzięki wszystkim za pomoc. Moto zakupione, wałek zdawczy w idealnym stanie (sam nie wierzyłem jak zdjąłem zębatkę) Afryka ma przebieg 87.000, oczywiście są w niej drobne niedociągnięcia ale to wszystko do zrobiebia (już zacząłem sobie ją dopieszczać). bass dzięki za moim zdaniem rozsądną wypowiedź/podpowiedź co do zakupu.

Pozdrawiam...

bass 30.09.2014 14:27

nie ma sprawy, kasiore trzeba szanować i nie robić prezentów lamusom co pod przykrywką forum chcą opylić śmietnika laikowi :D szerokości Ziutek!

Gawień 30.09.2014 14:48

Bass rozwiń trochę swoje posty, bo póki co jest to takie oczernianie wszystkich na raz, napisz dokładnie o jaki sprzęt chodzi i co widziałeś , co Ci się nie podobało, wystawiając moto na forum każdy liczy się z tym że ktoś może wyrazić swoje zdanie.

bass 30.09.2014 14:51

a co ?? książkę piszesz?? czy sensacji szukasz?? nikt tu nie oczernia wszystkich na raz a ten co kombinował kare otrzymał, nie ma co roztrząsać. Ja na nikogo pisał nie będę, swoje sprawy sam załatwiam a jak zobacze te moto w giełdzie to z pewnością zareaguje odpowiednio.

Gawień 30.09.2014 14:54

Trąbisz o tym wszędzie wiec dokończ temat żeby było wiadomo o co chodzi i którego sprzętu powinno się przestrzegać. Nie mówiąc o jaki sprzęt chodzi oczerniasz potencjalnie wszystkich sprzedających teraz na forum.

bass 30.09.2014 14:57

a Ty co?? populista jakiś?? daj już spokój, dla mnie temat zakończony, chcesz linczu to się zapisz do moherów...

Gawień 30.09.2014 15:00

Czyli pieprzysz żeby pieprzyć :)

No nic chyba mijamy się trochę w kulturze wypowiedzi(ani nie szukam sensacji, ani nie piszę książki ani nie jestem populistą) i wyobrażeniu na jakich zasadach(przynajmniej międzyludzkich) to forum ma działać więc dla mnie koniec tematu, oczerniaj dalej wszystkich sprzedających w każdym możliwym miejscu w sobie tylko wiadomym celu ja już się nie będę wtrącał bo braknie Ci pytań w końcu o to kim jestem, czym się zajmuje lub czego chcę:).

bass 30.09.2014 15:08

Tak Gawień, masz rację, jesteś najlepszy. Nie obchodzisz mnie wcale, żyj pełnią życia.

Kici 30.09.2014 15:15

Ja też chciałbym wiedzieć co to za mina krąży!!!

Jak się zaczyna to wypadało by skończyć zdanie...

bass 30.09.2014 15:17

pokolenie donosicieli żądnych krwi :D

Kici 30.09.2014 15:18

A twoja matka to...

ŁukaszBIA 30.09.2014 16:11

Jak Jarek... wie ale nie powie.

Szkoda słów co tu się dzieje ostatnimi czasy.

voytas 30.09.2014 16:29

zima nadejdzie wcześnie i będzie mroźna

milz 01.10.2014 20:17

Tak, Gawień ma rację, a bass powinien pomyśleć co pisze

ziutek2002 10.10.2014 12:01

Ojej, ale zamieszania narobił ten mój post. Kończymy ten temat.

ziutek2002 03.12.2014 19:32

Jeszcze jedno. Podpowiedźcie mi proszę w temacie świateł przy Afryce (w wyszukiwarce nic nie znalazłem). Moje moto jest z Belgii i ktoś już wykonał małą przeróbkę jeśli chodzi o światła. Tz: Mamy przełącznik/włącznik świateł. U mnie jest tak:
Pierwsza pozycja - (kropka oznaczenie) - światła wył.
Druga pozycja - (P oznaczenie) - u mnie zaświeca się postojowe no i startuje podświetlenie zegarów i Tripa.
Trzecia pozycja (H oznaczenie) - odpalają się dwa reflektory (krótkie i długie światło no i fioletowa kontrolka H, że pali się długie światło.)

Z tego co zauważyłem, regulator mocno się obciąża no i tak raczej nie powinno być, nawet jeśli są włożone takie same żarówki od świateł krótkich to i tak przecież reflektory mają inną budowę (ktoś sobie pewnie poprawił komfort jazdy w nocy)

Przeróbki niedługo zacznę szukać, czy na przekaźniku czy gdzieś indziej.

Proszę tylko o informację, w jakiej pozycji co się zapala. Domniemam tak:

Pierwsza pozycja (kropka) - światła wyłączone
Druga pozycja (P) - postojowe + krótkie
Trzecia pozycja (H) - dodatkowo startuje reflektor z długim.

Proszę o potwierdzenie ewentualną korektę.

KORNIK 03.12.2014 21:11

Pierwsza pozycja - światła wyłączone
Druga pozycja - postojowe
Trzecia pozycja - krótkie
Do długich jest przełącznik obok - jak wciśnięty to świecą długie

zimny 04.12.2014 07:55

Mógł Ci się podwiesić ten guzik od długich, to się zdarza.

ziutek2002 04.12.2014 20:53

Dzięki za podpowiedzi. Ten przełącznik mam sprawny. Skontaktowałem się z poprzednim właścicielem i dowiedziałem się, że ktoś mu przerobił instalację, dołożył jakiś obwód czy coś. Jak przyjadę do domu, miernik w łapki i szukam:).....poszukam w międzyczasie schematu ele. na necie...

ziutek2002 19.12.2014 09:35

No i znalazłem. Rozebrałem cały przełącznik przy lewj manetce. Jest tam taki przycisk, którym możemy chwilowo uruchomić długie światła (mrugnąć nimi) TROCKET czy jakoś tak. Poprzedni wlaściciel zrobił sobie tam mostek ele. Zdjąłem go i wszystko jest OK. Dzięki za podpowiedzi!!!!!


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.