Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Samochód Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=186)
-   -   Golf mk1 cabriolet '81 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=43869)

Grzechu2012 12.02.2023 09:22

Golf mk1 cabriolet '81
 
3 Załącznik(ów)
Z racji że golftiarz jestem od zawsze to po długich poszukiwaniach trafiłem taki egzemplarz, co prawd wolałem puszkę lub caddy.
Trafił się w Szwecji cabrio, z pazerności wziąłem go. Zimowy projekt na długie i nudne wieczory. Ato z fajną historią i kompletem wszystkich dokumentów od momentu zakupu wraz z oryginalną książką serwisową.

silnik 1,6EM z automatyczną skrzynią biegów.

Zabawa zaczęła się od poprawienia elektryki, a łatwo nie było tym bardziej że trzeba było łączyć schematy z kilku modeli z tamtych lat.

Grzechu2012 12.02.2023 09:26

2 Załącznik(ów)
Po zarejestrowaniu mk1 poszło na striptiz.
Nie działała dmuchawa i światełka szalały, jakiś rzeźbiarz czego nie potrafił zrobić jak trzeba, puszczał kable na krótko, wszystkie te wydumki chciałem wyrzucić i przywrócić do pierwotnego stanu co po kilkunastu długich wieczorach udało się.

Największym problem była skrzynek bezpieczników i kostki instalacji, część z nich to był totalny gruz.

fassi 12.02.2023 09:31

Elegancko! Wstaw foty z remontu.

dzinks 12.02.2023 09:32

Ładny:-) Gratulacje.

Zapodaj foty z prac.

żuk 12.02.2023 09:34

Niemieckie starocie są sztosem. Mega!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Adagiio 12.02.2023 09:37

Piękny i jeszcze GTI, miałem takiego tylko w białym kolorze w 93 roku i 250 Watów w bagażniku:haha2:
Gratuluję.

Grzechu2012 12.02.2023 09:40

8 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał Adagiio (Post 808139)
Piękny i jeszcze GTI, miałem takiego tylko w białym kolorze w 93 roku i 250 Watów w bagażniku:haha2:
Gratuluję.

te GTI to tylko ze znaczka :)
aleee skrzyneczka basowa wjechała do bagażnika :haha2:

w tych starych gruzach uwielbiam to że rozbiera i składa się w 30 min, poza tym ze skrzynką bezpieczników to była prawdziwa zabawa- składanie, rozbieranie, lutowanie, składanie, rozbieranie, przerabianie i tak przez 2 miesiące.
Ostatecznie działają światła, kierunki, dmuchawa, wycieraczki, to chyba na tyle z elektroniki w tym aucie, a przepraszam jeszcze zegarek cyfrowy w zegarach.
Radio już było to wystarczyło pociągnąć nowe kable zasilające i oczywiście pakiet audio jak przystało na prawdziwego golf'iarza.
Najpierw słychać, potem widać hehe

ale szło to wszystko jak krew z nosa...

zibiano 12.02.2023 10:25

jakie to ładne:)
gratuluje

mygosia 12.02.2023 10:27

Golfinka!!!

Zazdroszczę :)

Grzechu2012 12.02.2023 10:50

2 Załącznik(ów)
Generalnie podłoga, podszybie i znaczące elementy w bardzo ładnym stanie, niestety ktoś okrutnie spieprzył lakierowanie, dziury, poprószy, zacieki. Z daleka prezentuje się nawet ładnie ale z bliska trochę mniej. Na tym etapie odpuszczam lakierowanie, szlifuje smarki i zacieki. Polerka lakieru i woskowanie powinno lekko zamaskować niedoskonałości.
Przynajmniej na razie.

Największy problem jest z dostępnością części z tego rocznika niema co liczyć na nowe, jedynie tylko rynek wtórny i de tego w opłakanym stanie.
Poprzedni właściciel pomalował bordowe boczki na czarno i zmienił wykładzinę.
Udało mi się zdobyć bordową wykładzinę może nie w najlepszym stanie ale w miarę nadającą się do użytku, czekam też na komplet boczków. W tedy będzie już idealnie.

Z grubsza mam już ogarnięty środek i pierwsze jazdy testowe.
Niestety muszę jeździć na ssaniu bo jak zapinam bieg to auto gaśnie.
Obstawiam gaźnik bo mimo regulacji i mycia dalej świruje.

Jest tak że wyregulowałem obroty na biegu jałowym jakie 800-900obrotów
ale jak zapinam bieg to gaśnie. Przy zaciągniętym ssaniu na wolnych jest 2000 obrotów, a jak zapinam D to spada do 1100-1200 i da się normalnie jechać. Niestety obroty falują i w trasie jak dam w palnik to powyżej 100km/h dławi go i spadają obroty.
Poprzedni właściciel zeznaje że gaźnik nie trzyma ze starości parametrów. Temu może być problem.

Zamówiłem już webera 32/34, na dniach powinienem go dostać i zobaczymy jaki będzie tego efekt, jestem dobrej myśli.

dawid8210 12.02.2023 10:57

Fajny:) Pamiętam jak kumpel miał jedynkę w pakiecie reigera. 1.8 g60. Ale to zamiatało:)
Sam chorowałem na corrado, ale jak ceny poszybowały to mi przeszło. Części zamienne- blacharka, oswietlenie potrafią osiągać już kosmiczne ceny.
Powodzenia:)

Artek 12.02.2023 11:21

Gajgery VDO w tamtych czasach to był kosmos.
Ja w pierwszym maluchu nawet obrotomierza nie mialem.

majkowski1 13.02.2023 13:29

2 Załącznik(ów)
W Scyzortown też jeden ładny nadal śmiga... ;)

IV była, a teraz shit VI jeżdżę...:o

matjas 13.02.2023 18:42

Takim zestawem w audi 80 zrobiłem dobrze ponad 100k.

Obczaj dobrze, bo to jest nagminnie olewane, ze w aucie są trzy zbiorniki oleju: silnik, skrzynia i … dyferencjał. Jak z wieku nawet zostały zaniedbane uszczelniacze manszet to pojawia sie tam luz góra dół i wycieka - a za wiele go nie ma.

U mnie luz był od samego początku ale było dość szczelne i pozylo te pare lat u mnie bez problemu. Nie wiem jaki tam automat siedzi - ja miałem najlepszy, najprostszy trzybiegowy.

Co do gaźnika to upewnij sie ze to nie kwestia regulacji - tam wszystko było mechaniczne.

Grzechu2012 13.02.2023 18:56

Cytat:

Napisał matjas (Post 808273)
Takim zestawem w audi 80 zrobiłem dobrze ponad 100k.

Obczaj dobrze, bo to jest nagminnie olewane, ze w aucie są trzy zbiorniki oleju: silnik, skrzynia i … dyferencjał. Jak z wieku nawet zostały zaniedbane uszczelniacze manszet to pojawia sie tam luz góra dół i wycieka - a za wiele go nie ma.

U mnie luz był od samego początku ale było dość szczelne i pozylo te pare lat u mnie bez problemu. Nie wiem jaki tam automat siedzi - ja miałem najlepszy, najprostszy trzybiegowy.

Co do gaźnika to upewnij sie ze to nie kwestia regulacji - tam wszystko było mechaniczne.


u mnie jest taka sama skrzynia, 3 biegowa,
co do gaźnika to dzisiaj założyłem weber'a, tylko czekam na filtr powietrza i zobaczymy co się wydarzy :)

matjas 13.02.2023 20:09

Miło powspominać :)
Auto miało mnóstwo lat ale woziło mnie dzielnie - w dwa tygodnie po sprzedaży koleś urwał miskę olejowa i było po aucie.

Mam nadzieje ze będziesz zadowolony. Wyglada super. Bardzo fajna baza.

Grzechu2012 13.02.2023 20:16

2 Załącznik(ów)
Na obecną chwilę jest to długa i męcząca droga ale jestem dobrej myśli.
Mk1 w automatiku żyje

Grzechu2012 13.02.2023 20:24

swoją droga jakby ktoś miał jakieś graty do golfa mk1 to chętnie przytulę jakieś fajne extrasy, moim mokrym snem jest caddy mk1 jakby w niedużym pinionszku było gdzieś to tez jestem zainteresowany :)

Zet Johny 13.02.2023 20:40

Podziwiam Grzechu zapału. Też kiedyś taki miałem (zapał) :)
Dzisiaj jestem z kilkoma sprzętami w permanentnym remoncie. Głównie są to motocykle ale mam właśnie Vw rocznik 58 którego nie mogę skończyć od dłuższego czasu. Szczegóły pozwolę sobie zostawić na jakieś miłe spotkanie bo to dłuższa historia.:D

rumpel 13.02.2023 21:04

to ja coś dodam, może nie na temat ale wspomniano tu Audi 80, miałem takie cudo z uwaga, silnikiem 1,9 benzyna na wtrysku (wielu znafców twierdzi, że takiego nie było). Wciąż uważam, że to najlepsze fura jaką miałem no ale cóż bardzo ją pokochali także złodzieje i w końcu musiałem sprzedać.



... a golfik przepiękny, zazdraszczam ;)

Grzechu2012 14.02.2023 09:45

2 Załącznik(ów)
Dzięki za dobre słowo, też mam takiego jednego hd w ciągłym remoncie.
A golfik to zimowy projekt co by odpocząć od pracy umysłowej.
U mnie największym problemem jest brak miejsca, przeciskanie się w małym garażu dodatkowo męczy. Chociaż na ten sezon plan był zrobić elektrykę, wnętrze i gaźnik.
Z grubsza zrealizowany.
Jeśli wiosną i latem zaiskrzy to zostanie do dalszej obróbki, jeśli nie to szukam mk1 w puszce lub caddy.
Moja pani zadowolona, syn też podjarany, także coś z tego może wyniknie długoterminowego.
Teraz te gruzki są w cenie

Dziękuję za dobre słowo :)

Babel 14.02.2023 10:11

I komu przeszkadzała taka motoryzacja - extra auto :)

Lucky Luke 14.02.2023 10:23

Nie miał chłop kłopotu , kupił se samochód ;)

Fajny wózek i wygląda na zdrowy egzemplarz , latem będzie cieszył jeszcze bardziej.

majkowski1 14.02.2023 10:55

:Thumbs_Up:
Z dala wygląda zacnie, ale jak wrzuciłeś zdjęcia lepszej jakości, to faktycznie w przyszłości troszkę trzeba popracować nad lakierowaniem, no i felgi jakoś poprawić ;)
BDB

jorge 14.02.2023 11:15

Cytat:

Napisał Grzechu2012 (Post 808147)
Generalnie podłoga, podszybie i znaczące elementy w bardzo ładnym stanie, niestety ktoś okrutnie spieprzył lakierowanie, dziury, poprószy, zacieki. Z daleka prezentuje się nawet ładnie ale z bliska trochę mniej. Na tym etapie odpuszczam lakierowanie, szlifuje smarki i zacieki. Polerka lakieru i woskowanie powinno lekko zamaskować niedoskonałości.
Przynajmniej na razie.

Największy problem jest z dostępnością części z tego rocznika niema co liczyć na nowe, jedynie tylko rynek wtórny i de tego w opłakanym stanie.
Poprzedni właściciel pomalował bordowe boczki na czarno i zmienił wykładzinę.
Udało mi się zdobyć bordową wykładzinę może nie w najlepszym stanie ale w miarę nadającą się do użytku, czekam też na komplet boczków. W tedy będzie już idealnie.

Z grubsza mam już ogarnięty środek i pierwsze jazdy testowe.
Niestety muszę jeździć na ssaniu bo jak zapinam bieg to auto gaśnie.
Obstawiam gaźnik bo mimo regulacji i mycia dalej świruje.

Jest tak że wyregulowałem obroty na biegu jałowym jakie 800-900obrotów
ale jak zapinam bieg to gaśnie. Przy zaciągniętym ssaniu na wolnych jest 2000 obrotów, a jak zapinam D to spada do 1100-1200 i da się normalnie jechać. Niestety obroty falują i w trasie jak dam w palnik to powyżej 100km/h dławi go i spadają obroty.
Poprzedni właściciel zeznaje że gaźnik nie trzyma ze starości parametrów. Temu może być problem.

Zamówiłem już webera 32/34, na dniach powinienem go dostać i zobaczymy jaki będzie tego efekt, jestem dobrej myśli.

Ooo mam taką knigę - i to ze Szwecji! Zazdro furki - jakbyś trafił MKI z szeroką lampą - daj proszę znać!

bigboykr 14.02.2023 13:04

Zajebisty golfik.
Ja sobie wziąłem inny projekt na zimę, wiosna dochodzi a temat nawet nie jest dotknięty. Honda PX50 czeka na swoją kolej.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Grzechu2012 14.02.2023 13:54

Cytat:

Napisał bigboykr (Post 808382)
Zajebisty golfik.
Ja sobie wziąłem inny projekt na zimę, wiosna dochodzi a temat nawet nie jest dotknięty. Honda PX50 czeka na swoją kolej.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

u mnie była szybka piłka, w nocy auto zjechało z lawety, rano badanie tech., wydział komunikacji, wjazd na podwórko i auto rozebrane :)
Pozatym ja raptus jestem i nie lubię czekać, do tego znalezienie elementów elektryki trwało tygodnie tak samo jak naprawa instalacji metodą - działa, o przestało nie działa :dizzy:

w zeszły weekend była pierwsza jazda, pierwszy test drogowy. Jak mi auto zdechło na parkingu to podjechała policja, czułem w kościach problemy bo wcześniej tego dnia kręciłem się w kółko po mieście.
Ale po opuszczeniu szyby pierwsze pytanie- Który rok? :)
No i okazało się że jeden ma audi 80 z '84r i też dopieszcza

Grzechu2012 15.02.2023 08:22

5 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał majkowski1 (Post 808368)
:Thumbs_Up:
Z dala wygląda zacnie, ale jak wrzuciłeś zdjęcia lepszej jakości, to faktycznie w przyszłości troszkę trzeba popracować nad lakierowaniem, no i felgi jakoś poprawić ;)
BDB

Felga już jest inna co wymagało trochę pracy

44FG 16.02.2023 10:48

Ładny cabrio Grzechu !

U mnie w garażu takie dwa potworki:
https://lh3.googleusercontent.com/CN...-no?authuser=0
https://lh3.googleusercontent.com/Ng...-no?authuser=0
https://lh3.googleusercontent.com/6X...-no?authuser=0
Także witaj w klubie ;)

Odnośnie części do mk I to można trochę znaleźć oryginałów na Classicparts (https://volkswagenclassicparts.pl/) i sporo przydatnych na Werk34 (https://www.werk34.de/)

W jakim stanie masz uszczelki ? Z tym jest trochę zabawy - no i moja ulubiona fabryczna metoda na składanie uszczelek w mk I czyli wszystko na butapren :)

Grzechu2012 16.02.2023 15:05

Cytat:

Napisał 44FG (Post 808625)
Ładny cabrio Grzechu !

U mnie w garażu takie dwa potworki:
1
2
3
Także witaj w klubie ;)

Odnośnie części do mk I to można trochę znaleźć oryginałów na Classicparts (https://volkswagenclassicparts.pl/) i sporo przydatnych na Werk34 (https://www.werk34.de/)

W jakim stanie masz uszczelki ? Z tym jest trochę zabawy - no i moja ulubiona fabryczna metoda na składanie uszczelek w mk I czyli wszystko na butapren :)

fotek nie widać, uszczelki mam w miarę, też kleiłem zwłaszcza słupka B

44FG 16.02.2023 15:59

Teraz powinny działać

Grzechu2012 17.02.2023 06:28

Cytat:

Napisał 44FG (Post 808686)
Teraz powinny działać

Ooo panie, zaimponowałeś mi okrutnie.
Piękny swap jak to chodzi?
Masz może sprawdzonego człowieka do tych rzeczy?

dawid8210 17.02.2023 06:33

Ładna elektrownia. R32:)

44FG 17.02.2023 07:20

Cytat:

Napisał Grzechu2012 (Post 808740)
Ooo panie, zaimponowałeś mi okrutnie.
Piękny swap jak to chodzi?
Masz może sprawdzonego człowieka do tych rzeczy?

Mam kumpla, który mi pomaga to ogarnąć ale tak raczej z doskoku bo na codzień remontują stare garbusy. A chodzi to wspaniale co nie zmienia faktu, że na 17” z tym profilem i tak strach przekraczać 120 km/h. Ale dźwięk jest fenomenalny.

https://lh3.googleusercontent.com/xH...-no?authuser=0

majkowski1 17.02.2023 08:32

Cytat:

Napisał 44FG (Post 808625)
U mnie w garażu takie dwa potworki

Nice:Thumbs_Up:

Grzechu2012 17.02.2023 09:53

Cytat:

Napisał 44FG (Post 808744)
Mam kumpla, który mi pomaga to ogarnąć ale tak raczej z doskoku bo na codzień remontują stare garbusy. A chodzi to wspaniale co nie zmienia faktu, że na 17” z tym profilem i tak strach przekraczać 120 km/h. Ale dźwięk jest fenomenalny.o]

Marzy mi się taki potworek ale w puszce mk1, generalnie nie wiem jak się przyjmie cabrio w domu ale mocno poszukuję puszki bądź caddy właśnie żeby z takim potworkiem pod maską zrobić, do tego airride moto na pakę i heja!:at:

44FG 17.02.2023 10:19

Jak poszukujesz puszki z blachą i lakierem w idealnym stanie - zawsze możemy pogadać (proszę nie traktować tego jako ogłoszenie). Brakuje mi czasu na zajmowanie się nimi obecnie niestety totalnie. Generalnie mk I jest dość miękkie i Cabrio pod tym względem lepiej się nadaje do tak ciężkiego pieca jak R32 bo ma bardzo mocne progi i wzmocnienia podwozia z uwagi na brak dachu. Do blaszaka lepiej szukać np 1.8T. Wtedy to lata na lekko.

Grzechu2012 17.02.2023 20:00

Cytat:

Napisał 44FG (Post 808773)
Jak poszukujesz puszki z blachą i lakierem w idealnym stanie - zawsze możemy pogadać (proszę nie traktować tego jako ogłoszenie). Brakuje mi czasu na zajmowanie się nimi obecnie niestety totalnie. Generalnie mk I jest dość miękkie i Cabrio pod tym względem lepiej się nadaje do tak ciężkiego pieca jak R32 bo ma bardzo mocne progi i wzmocnienia podwozia z uwagi na brak dachu. Do blaszaka lepiej szukać np 1.8T. Wtedy to lata na lekko.

Dobra uwaga, wysłałem Ci pw.

fassi 17.02.2023 23:24

VR6 w MK1? Piekny łobuz. Ale bym powkurwial 4.0 TDI biturbo 2015

Jak znajdę czas to do mojego MK2 chce wrzucić AFNa zaworusowanego na 180 kucy. Lubię denerwować nowsze auta :D

44FG 18.02.2023 14:20

Mam tak samo. Z tym, że niestety ten setup do ścigania się nie nadaje. Opony na tych felgach są tak naciągnięte, że jakbym strzelił ze sprzęgła to się obrócą na feldze ;) Natomiast dźwięk vr6 jest wspaniały. Na ulicy każdy się za nim obraca ;)
AFN dobry motor. Ja mam największy sentyment do G60 jednak. W domu na półce leży nawet jeszcze nowiutki kompresor co go kiedyś kupiłem na zapas do golfa Rallye.

fassi 28.02.2023 10:50

:D


Grzechu2012 01.03.2023 18:45

Cytat:

Napisał fassi (Post 809942)
:D


piękna sprawa :)

dawid8210 01.03.2023 20:11

Chłop się jara fajnym dźwiękiem v szóstki, a tu myk taki vr i faja mięknie:)

Dzieju 01.03.2023 20:59

Miło jak coś niepozornego za 10% wartości " super bryki" znika jej z oczu.
To nie kasa tylko pomysł się liczy.

matjas 01.03.2023 21:01

teraz pomyślcie jak musi zapierdalać golf2 :D :D :D :D :D :D :D :D :D

fassi 01.03.2023 21:14

Znacie boba Motoring i jego potwory? Nie? No to poznajcie





I porównanie co taki stary golf potrafi


matjas 01.03.2023 21:46

a nie mówiłem? :D :D :D

i jeszcze złe języki gadają, że frytki to zło.

:D

Dzieju 02.03.2023 05:38

Lubię to czyste zło ubrane w zwykłe nadwozie , a języki poobcinać , nie będą gadali :)
Pokolenie nowoczesne spisane na straty z tymi swoimi bateryjkami.
Spalajmy benzynę ile wlezie dla czystej przyjemności.
Dzięki matjas za dobry początek dnia.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.