Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Motocykl Forumowicza (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=177)
-   -   Historia zatacza koło (Rd03) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34384)

matjas 27.02.2019 20:32

Historia zatacza koło (Rd03)
 
3 Załącznik(ów)
Tak wiec jest tak...
RD03
1988
Wałek idealny
No i znowu mam Afrykę :) tak wyszło ;)

Novy 27.02.2019 20:38

Zmęczona...

Będzie potrzebować mnóstwo miłości i ciepłych słówek :)

Wałek to ..uj - kratkę ma! :D

jaro 27.02.2019 20:45

:D:Thumbs_Up:

RysiekO 27.02.2019 20:57

dobrze wyszło, ósemka to szcześliwa liczba, więc masz podwójne szczeście.. nie, potrójne! :at:

matjas 27.02.2019 21:04

Cytat:

Napisał Novy (Post 626204)
Zmęczona...

Będzie potrzebować mnóstwo miłości i ciepłych słówek :)

Wałek to ..uj - kratkę ma! :D

U mnie odpocznie :)

jochen 27.02.2019 21:06

Brawo Ty! Dopieść ją teraz:Thumbs_Up:

Fihu 27.02.2019 21:33

Z tym idealnym bym nie przesadzał, ale ładny ;) Kupiłeś kratke, afre dostałes w gratisie
Ogólnie nie jest źle ... :D

ArtiZet 27.02.2019 21:43

Widać że była jeżdzona a nie pieszczona:)
Dopieścic i pod kocyk.
+10 za kratkę :D

Marcinnn6 27.02.2019 21:47

Jakie plany związane z tą Afryką? Bo, że odpocznie to już wiemy :) będziesz robił igłę ?

at.pawel 27.02.2019 21:52

Dopieścić i... jeździć !! Życie przecież za krótkie, by pod kocem chować ;) Niech radość daje !! Pod kocem to tylko jak się panna wstydzi :)

tyran 27.02.2019 22:04

Baza super!
Zazdroszczę!
Wsadzić trzeba z dyszkę i do salonu obok kominka.

matjas 27.02.2019 22:12

Zawsze za młodu stosowałem zasadę ze jak się wstydzi to pod kocem oczy ;)

Afra narazie do uruchomienia i program minimum wg mnie: płyny, punkty węzłowe /wahacz, kiwaczka, główka ramy/, lozyska kół, aku, nowy wydech, klejenie pęknięć w plastikach matą od spodu zeby nie szło dalej, filtry, nowe gumy, reanimacja łańcucha a jak się nie to zestaw - raczej to drugie.

Oczywiście smarowanie linek, odświeżenie plastików, zegarów, szybki. Kół chyba nie będę rozpłatał na obecnym etapie.

Zawsze mnie śmieszy jak widzę motocykle na sprzedaż po kompleksowym remoncie. Chyba opisane są kompleksy właściciela... bo koszty takich podstaw nawet są w pip. Pomijam robotę - robie bo lubie

M

Ps a tak wogle bo bym zapomnął: Wasze zdrowie! I: long live the queen ;)

jorge 27.02.2019 23:05

No i czarnuch pełną gębą :D:D:D Gratki !

matjas 28.02.2019 00:20

Nie suknia zdobi Jorge :)

gdziala 28.02.2019 00:49

Widze Matjasie,ze emocje sa bo spac nie mozesz :) Pozdro

Adagiio 28.02.2019 07:19

Trochę roboty i będzie, przy zabytkach to jest dopiero roboty a tu tylko kosmetyka. Gratuluję.

Gończy 28.02.2019 07:38

Pogratulować nowej dziewczyny i dużo radości życzę.

matjas 28.02.2019 09:03

no to dzisiaj może napiszę parę słów z klawiatury i już na spokojniej - znacie to uczucie kiedy w sumie się nic nie robi ale się ogląda i się cmokta w tym garażu... tu piwko tam piwko, tu psik tam psik, żeby w weekend dało się łatwo kręcić no i czas na jakieś refleksje.

ATRD04 to był mój pierwszy /jak dla wielu tutaj pewnie/ duży, 'prawdziwy' motocykl. Moja czwórka była w takim samym malowaniu ale jej stan dalece odbiegał od tego co stoi teraz na podnośniku.
Motocykl ma oryginalne lusterka, oryginalne tarcze, całość naprawdę trzyma się kupy ale została tragicznie zaniedbana, aż trudno uwierzyć, że tak można... :(
Była w posiadaniu ludzi, którym przyszła łatwo i nigdy nie była otaczana szacunkiem, jakimkolwiek niestety co widać. Na szczęście owi motocykliści nie skalali się uwielbieniem klucza ani śrubokręta i w sumie dobrze bo śruby w większości wyglądają na nie ruszane. Tyle dobrego. Mam niższą szybę, do spolerowania ale jest. Z nią trójka dla mnie wygląda najładniej.

Nie jeździła od czterech lat, przez ROK stała po prostu pod chmurą między stertami desek. Mimo to jednak trzeba powiedzieć, że oparła się tej próbie z iście królewską godnością - korozja jest minimalna, felgi nieutlenione, lagi bez rdzy. Muszę po raz kolejny wyrazić ogromny szacunek dla jakości wykonania tego motocykla.

Narazie, jak pisałem, skupię się na uruchomieniu silnika, podstawowych regulacjach i wymianach płynów. W wyniku stania na mrozie pękł filtr paliwa, wacha się wysączyła na dekiel i wyparowała pozostawiając wżartą smołę. Nie wiem czy da się to usunąć bo poza tym dekiel w idealnym stanie i nie chciałbym go piaskować i malować.
W zbiorniku dwie wgnioty z prawej - będę próbował to wyciągnąć.

Orginalny tłumik mimo, że trzydziestoletni jest w super stanie ale dekiel, który miał poprzednio ten sprzęt wypruł końcową ozdobną zaślepkę i powiercił wylot :( dziury mogę z łatwością zaspawać ale nie mam jak uzupełnić końcówki. Nie wiem nawet jak wygląda. Cyknie ktoś fotę??
Kolejnym acz drobnym brakiem jest brak zapadki dźwigni ssania - coś tam pamiętam w RD04 było. Ma ktoś zdjęcie? W tej chwili to nie problem bo linka stoi w pancerzu ale jak to posmaruję to będzie samo wracać...
Zaciski oba stoją - tłoczki mam nadzieję uda się uratować przez polerowania na tokarce - wiele beznadziejnych przypadków tak wyprowadziłem na prostą. Klocki oczywiście do wyrzucenia bo i tak zaolejone - tłoczki musiałem posmarować, żeby w ogóle zdjąć zaciski.
Opony są mocno plastikowymi Mitasami E07 - zmienię na TKC> Przód mam bo miałem zakładać do GS1100 ale tył chyba kupię. Lub E09 na tył pójdzie choć zdrożały te opony mocno.

No to tyle narazie... Do weekendu muszę kupić aku i olej z filtrem.

m

madafakinges 28.02.2019 09:10

Może przenieść ten wątek do 'motocykl forumowicza' i będziesz kontynuować historię tej pięknej trójeczki?

ps. zazdroszczę, ale tak pozytywnie
ps2. przednia tkc od GS nie podejdzie Ci do trójki, chyba że miałeś w gs 21 cali;)

matjas 28.02.2019 09:19

Cytat:

Napisał madafakinges (Post 626268)
Może przenieść ten wątek do 'motocykl forumowicza'

ps2. przednia tkc od GS nie podejdzie Ci do trójki, chyba że miałeś w gs 21 cali;)

W moim GS1100 mam obręcz od R100GS Akront zaplecioną na ori piaście. Więc mam 21'' ale zachowałem tak ABS jak i telelever. przód jest cały od LC4Adv 1999 czyli będzie to wersja Desierto. raczej jednoosobowa.

tak więc to co napisałem o oponie z GS w AT to nie pomyłka :D:D:D takich błędów to ja nie robię :D robię za to wiele innych :D

wątek przenieś - będę informował na bieżąco o postępach. tym bardziej, że i GS chyba w tym roku w końcu się wytoczy bo zdecydowana większość już zrobiona, nie uprzedzam jednak faktów.... no a jeszcze parę sprzętów jest do zrobienia. :Thumbs_Up:

Artek 28.02.2019 09:44

Tą tę blaszkę sssania chyba mam. Tam w tym plastyku/dźwigni siedzi kulka, może jej brak?
Coś jeszcze brakuje?:D
Jak znajdę to wyślę po niedzieli.

jochen 28.02.2019 09:46

Nie wiem, czy na tył lepszym wyjściem nie będzie Heidenau K60 Scout zamiast E09. Miałem 09, nówkę i pierońsko ślizgała na mokrym, jak zaczynało padać, to wystarczyło spokojnie odkręcać manetę, żeby tył wariował i buksował. Od paru lat mam te Heidenałki i jest spoko, duża różnica na plus. Wziąłem od Huberta, elegancja-Francja z dostawą kurierem do chaty:Thumbs_Up:

matjas 28.02.2019 09:56

K60 jest dla mnie zbyt szosowa. TKC będzie dobrym kompromisem.
M

mirkoslawski 28.02.2019 10:45

Pięknie Panie Matjas :) Lubię takie "koła".

Co do opon - zjeździłem chyba ze 3 czy cztery e09 dakar i z żadną nie miałem niespodzianek (niemiłych) a jest według mnie lepsza od TKC (jakość do ceny) i lepiej trochę robi w błocie niż TKC a o niebo lepiej jest na niej jechać z niższym ciśnieniem, lub bez ;)

matjas 28.02.2019 12:15

no dobra... ubrałam ładną letnią sukienkę i idę na zakupy. w związku z tym mam kilka pytań do trójkowiczów:

1. filtr paliwa bedzie pasował od rd04/07?
2. tarcze hamulcowe tylko od RD03 czyli OEM czy można od jakiejś innej hondy podpasić?
3. klocki hamulcowe? pewnie najlepiej OEM, na pewno coś co nie zje tych bidnych tarcz co mam
4. olej na początek wlewam mineral - zobaczymy jak będzie ze zużyciem. czy 20/50 będzie gitara?
5. uszczelniacze lag zmieniam proforma - athena??? ew macie wymiary simmerów to dobiorę w hurtowni
6. macie wymiary łożysk kół i uszczelnień - na bank da się to kupić w zwykłej hurtowni
7. kwestia kiwaczki - pewnie pasi tylko OEM lub dedykowane zestawy naprawcze. ew ktoś się doktoryzował z zamienników czy ja muszę być pjonierem?

to chyba narazie tyle.
poczułem się jak prawiczek afrykowy :D

dzieki za wskazówki
m

Artek 28.02.2019 12:24

2. Zobacz, czy linki aktualne. http://forum.transalpclub.pl/viewtop...=25702#p383850
Tarcza kompatybilna z trampkami.
Klocki niebieski nissin lub siwy ( od biedy) ALBO makland po taniości.
Mam też panewki OEM lag i kpl. uszczelniaczy na przód. ( ofertę złožę Ci jak zjadę do domu).

ArtiZet 28.02.2019 12:25

Tarcza przód pasi od ST1100 CBR1000F VFR750f CB750

matjas 28.02.2019 12:26

dzięki Artek - będziemy w sztekdozie :D podpis o kratce bardzo jest wesoły :D :D :D

z tym ST1100 to mi wczoraj chodziło po łbie w garage jak się na nią lampiłem, że bardzo podobne! czyli jednak fakt! ale to przód - a tył???

pozostało jeszcze parę pytań więc jak ktoś dysponuje wiedzą to zapraszam do podzielenia się.

m

dawid8210 28.02.2019 12:33

Matjas, gratulacje! ;)

Artek 28.02.2019 13:56

Tył pasuje od wszystkich trampköw. Dałem linkę tylko nie wiem, czy aktualne.
Ja tam do wszystkich trampköw i afryk co przejechały przez mój chlewik lałem ipona 10.4 od ridepartsów. 5 litrów za 100 parę złotych. Jak żre olej to i towot nie pomoże.
http://sklep.riderparts.pl/produkt/ipone-104-10w40-5l

Fihu 28.02.2019 15:01

Cytat:

Napisał matjas (Post 626305)
no dobra... ubrałam ładną letnią sukienkę i idę na zakupy. w związku z tym mam kilka pytań do trójkowiczów:

1. filtr paliwa bedzie pasował od rd04/07?
2. tarcze hamulcowe tylko od RD03 czyli OEM czy można od jakiejś innej hondy podpasić?
3. klocki hamulcowe? pewnie najlepiej OEM, na pewno coś co nie zje tych bidnych tarcz co mam
4. olej na początek wlewam mineral - zobaczymy jak będzie ze zużyciem. czy 20/50 będzie gitara?
5. uszczelniacze lag zmieniam proforma - athena??? ew macie wymiary simmerów to dobiorę w hurtowni
6. macie wymiary łożysk kół i uszczelnień - na bank da się to kupić w zwykłej hurtowni
7. kwestia kiwaczki - pewnie pasi tylko OEM lub dedykowane zestawy naprawcze. ew ktoś się doktoryzował z zamienników czy ja muszę być pjonierem?

m

1. z tego co pamiętam to tak
2. nie wiem, mam oem
3. mam maklandy, dla mnie jest okej
4. ja leje 10w40, nie koniecznie na litere M
5. nie pamiętam, ale na alle sprawdź wpisując albo a afripedii
6. 6203 chyba 4 sztuki, w zabieraku (?) jest nieco inny rozmiar (?)
7. W Lublinie dwa lata temu sprowadzali mi łożyska, tulejki dorabiałem (+ utwardzanie itp) - z 30 tyś zrobiłem i jest bardoz ok, problem był z dobraniem simmeringów pamiętam. Także nie musisz szukać OEM

Plus jest taki, że jeśli czegoś nie ma, lub jest drogie - sprawdzaj czy w trampku jest to samo ;)

strobus1 28.02.2019 20:02

W sobotę będę miał st 110 na podnośniku - mogę temat tarczowy najaśnić. Klocki TRW.
20 w 50 do chłodzonego cieczą?? TO NIE JEST BMWu :)
Gratulacje

ArtiZet 28.02.2019 20:11

Temat już jest wyjaśniony ;)

matjas 28.02.2019 20:13

Zostałem już naprowadzony na właściwe tory. Tera ino ciś.

RAVkopytko 28.02.2019 20:36

Matjas tarcza na tył.miałem ,jeździłem na niej
https://allegro.pl/oferta/tarcza-ham...-16-7263787885

aaaa i miała do mnie pojechać a nie do Ciebie :D

poczytałem inne wątki i doszedłem do wniosku ,że Twoja to ma przelatane z 300 kkm ;)

matjas 01.03.2019 23:28

2 Załącznik(ów)
Na pierwszy rzut oka wyglada to zle ... wię :)
Ale wprawne oko obserwatora przyrody zauważy pewne subtelne oznaki mówiące o nadchodzących cieplejszych dniach ;)

RAVkopytko 02.03.2019 09:28

Obroty za małe

matjas 02.03.2019 10:34

Ech...

RAVkopytko 02.03.2019 10:38

Matjas,Weź te kierunki wypierdol bo źle się zdjęcia ogląda :D

i termostat Wstaw z Tico ;)

matjas 02.03.2019 11:06

Na erekcję kierunków jeszcze chwile trzeba poczekać.

Tomas_XRV 02.03.2019 11:13

W dobre ręce trafiła Afryczka 👍

dawid8210 02.03.2019 11:31

A co to za spawarka obok stołu? Jakiś kombajn?

matjas 02.03.2019 11:42

To czerwone to faktycznie kombajn ;)
Tig ac dc 200A, mma 200A i przecinarka plazmowa 50A. Chińczyk ale od trzech lat niemal pracuje nią i działa. Mam porównanie z Kemppi bo tam pracuje i muszę powiedzieć ze te czterokrotnie droższe spawarki naprawdę nie robią NIC lepiej. No a za dodatkowa plazmę musisz zapłacić minimum 3 tysie za gowno lub 8 za HT 45A. Do warsztatu ideał.
Pięknie spawa :) recami mojemi :)

M

dawid8210 02.03.2019 12:12

Welder Fantasy?

matjas 02.03.2019 12:46

Tak dokładnie. Teraz jest chyba nawet 250A ake głowy nie dam. To jest JET III 200


Co do Afryki... jakaś niska mi się zdaje. Mógłby ktoś zmierzyć wysokość miski od gleby??? Normalnie jak pies niskopodłogowy. Ktoś obniżył zawias??? Czy już zapomniałem?

M

dawid8210 02.03.2019 14:27

Może sprężyny na przodku przycięte... Skoro taka zaniedbana to kto wie.

Artek 02.03.2019 14:35

4 Załącznik(ów)
Krew mnie zalewa jak ktoś wskrzesza trójkę...
z zazdrości.
Amor oryginalny ma między osiami symetrii śrub mocowania 37,5 cm. http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33971
Moja wyższa niż standard, więc nie pomogę z pomiarami od ziemi do durszlaka.



Blaszkę mam i dam jak obiecałem.


Komin od tyłu wygląda tak:

Kazmir 02.03.2019 14:45

Cytat:

Tak dokładnie. Teraz jest chyba nawet 250A ake głowy nie dam. To jest JET III 200
Taka jak z tego linku: https://fachowiec.istore.pl/pl/spawa...-igbt-pfc.html
:drif::drif::drif:

matjas 02.03.2019 22:02

4 Załącznik(ów)
Chyba czas na otwarcie jakiegoś wątku o spawarkach i spawaniu w hydeparku.

Zasmarkalem dzisiaj te wiwiercone ósemką otwory. Słabo wyszło wizualnie bo migomatem i z miejscem słabo. No i miejscami to cieniutko tam z materiałem już... ale czort z tym - jest szczelne i jak zdobędę deckel to nie będzie widać.
Po wymianie oleju i filtrów i zaspawaniu wydechu nie chce nikogo wkurwiac ale muszę powiedzieć ze Afra chodzi po prostu jak marzenie. No w szoku jestem.
Narazie nie robiłem zaworów, synchro zrobiłem na ucho. Gaźniki i baniak zalane beną z STP powoli się przeczyszcza. Trochę mi się nie chce a trochę za ładnie chodzi zeby tam zaglądać dla samej formalności. Zbiornik z STP powinien zrobić swoje. W FJ to działało cuda.
Synchro ostateczne i zawory zrobie po wypaleniu zbiornika beny z dodatkiem jak się Ew zwężki powyplukuja.

Zdoilem z baniaka 20l pięcioletniej wachy. 4l wyparowało jeśli było do pełna... kraniki były całkowicie zarośnięte jakimś szarym żurem a sama bena nie nadaje się raczej nawet do kosiarki.
Kraniki dostały spa w ultradźwiękach i po przesmarowaniu i rozruszaniu chodzą jednym palcem. Miałem wstępnie problem zeby je zamknąć kombinerkami.

Tak wiec trallala. Kolejny dzień i jakies tam małe kroczki.
Dobry news jest taki ze chyba uda się uratować łańcuch. Do wymiany przednia zębatka i będzie miodzio. Fajnie to wyglada.
Następnym krokiem będzie zajęcie się hamulcami i włożenie nowej dętki do tylu gdyż bidulka stała na samej oponie te wszystkie lata.
Oba heble póki co stoją na dębowo :( na pocieszenie przewód przód litościwie jest w oplocie.

W załączeniu kilka obrazów rozpaczy.
Łapy oczywiście do remontu :)

M

Btw: motek ma założonego motooilera z czerwca 2009. Jedna z pierwszych sztuk. Kurde... to już 10! Lat!!!!

dżony 02.03.2019 23:04

Offtop. Do usunięcia

Wątek o spawarkach jak najbardziej za. Sam mam od roku Welder Fantasy Jet II i jak na chińszczyznę działa wszystko nader dobrze ;)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.