Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=173)
-   -   Dom na emeryturę (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=34244)

Ziarko 06.11.2020 13:04

Cytat:

Napisał consigliero (Post 703962)
Bakterie sypię co tydzień i nawet więcej niż zalecane ale czasem zapach jest w rejonie kominkóMoże powinienem zrobić sobie harmonogram i według tego opróżniać.

Masz reaktor w tej oczyszczalni? Chemia jak najbardziej może szkodzić. proszki do prania mniej, ale zmywarka tak, szczególnie gdy bardzo dużo wody daje w porownaniu do reszty. Szampony, mydła - nie trują.

Jesli nie masz reaktora to czas założyć. Bakterie dla dobrej pracy potrzebują tlenu. Wówczas bedą silniejsze i środki domowe będą mieć mniejszy wpływ na ich kondycje

Nynek 06.11.2020 13:40

Generalnie prawidłowa eksploatacja oczyszczalni przydomowej wymaga trochę wiedzy. Największym trucicielem złoża są skropliny z komina przy paleniu gazem. Nie wskazane są także dłuższe przerwy w dostawie ścieków.
Książkę można napisać w tym temacie.
Przy odbiorze ścieków niektóre oczyszczalnie rozdzielają rodzaj odbieranych ścieków jako zwykłe i skoncentrowany osad, który występuje w nieszczelnych szambach i w oczyszczalniach jaką posiada założyciel tematu, a wiąże się to z kosztami oczyszczenia. Niektóre małe oczyszczalnie mają w ogóle kłopoty aby przerobić taki skoncentrowany osad.

consigliero 06.11.2020 15:19

Znaczy się paski się będą grzały bo samo gęste będzie? Co do stabilizacji to myślałem i odciągach ale to w przypadku gdy nie dostanę palików. Wczoraj w mrówce były tylko 1,5 m i 2 sztuki 2,5 a ja małym autem byłem. Jutro na targu zobaczymy czy są takowe oferowane, jak są to i tak drzewa na nie są ścięte.

Ziarko 06.11.2020 16:49

Cytat:

Napisał consigliero (Post 703849)
Urząd powiatowy też nie miał żadnych zastrzeżeń i projekt został przyjęty i zaopiniowany pozytwnie.h

a że tak zapytam. A do Gminny zgłosiłeś instalację na podstawie art 152 Prawo Ochronny Środowiska? Bo ta instalacja wymaga dwóch pozwoleń i obydwa są na zgłoszenie - budowa to nr 1 i zgoda na użytkowanie nr 2

Bo powiatówka ocenia tylko budowlanke i tu pewnie zastrzeżen niet. Ale 152 dotyczy zgody na użytkowanie instalacji mogących wpływać szkodliwie na środowisko. To zgloszenie należy również uzyskać 1msc przed budową. Dlatego gadanie ze powiat przyjął i nic nie mówił ... nie jest linią obrony

Dawniej te dwie sprawy załatwiało się razem - bo powiat miał obowiązek prowadzić rejestr przydomowyhc oczyszczalni, ale od 2015 chyba obowiązek przejęły gminy które winny prowadzić ewidencję szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. I to w interesie gminy jest dbałość o jakość wód podziemnych a więc wydawanie sprzeciwu gdy instalacja nie spełnia wymogów jakości oczyszczania - a większość tych tzw oczyszczalni nie spełnia tych kryteriów a certyfikaty którym isię zasłania dotyczy wyłącznie rur i zbiornika że są dopuszczone do użytkowania i kontaktu ze ściekami - ale nie ma tam nic o tym że technologia ma certyfikat.

Dla własnego dobra, pomyśl o wkładzie z napowietrzaniem, albo dostawieniu rekatora napowietrzającego ścieki i pompy mieszającej w komorze reakcji. Miały wejść w życie przepisy, nakazujące dostosowania tego rodzaju instalacji do nowych wymogów lub zakaz ich użytkowania dalszego - stałby się klasycznym szambem bo odcięciu drenażu.


Wybacz, że zwracam na to uwagę ale warto byś wiedział na czym stoisz.

consigliero 06.11.2020 18:02

Ależ ja się bynajmniej nie mam zamiaru bronić. Starałem się zrobić wszystko jak najlepiej, łącznie z całą papierologią. Na samym początku pisałem że moje pozwolenie opiera się na tym z 2013 roku i to nie ja wymyśliłem ścieżkę postępowania tylko miejscowy architekt. Co do kwestii szamba, bo to już mamy ustalone, ciężko mi wchodzić w buty producenta który sobie coś tam wymyślił, ja mogę chyba jedynie poprosić o nowe urządzenie które będzie bardziej odpowiadać naszym potrzebom. Szkoda że tak naprawdę nikt nie jest zainteresowany poprawą infrastruktury na wsi, cudem jest że istnieje instalacja wodociągowa i prąd, bo gdy przyjeżdżałem do dziadka na wieś to była tylko studnia a prąd przyszedł pewnie pod koniec lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Pamiętam ten klimat lampy naftowej, gdy jedyną rozrywką było radio tranzystorowe.
Myślę że w papierach jest wszystko w porządku.

RAVkopytko 07.11.2020 07:50

http://africatwin.com.pl/attachment....1&d=1604657965



....trza przesadzić, bo Tatar nie jest w lini z kominkami :D
Consigliero, poproszę fotkę z tej samej perspektywy za rok.

I pytanie do znafcuw ;)
Czy PAULOWNIA SHAN TONG będzie rosła u nas,w Polsce /Zdolny Śląsk ?

consigliero 07.11.2020 11:28

3 Załącznik(ów)
To kominki nie trzymają linii!
Słupków nie dostałem, wykorzystałem to co znalazłem

GregoryS 07.11.2020 18:37

Myslal chlop ze ma eco oczyszczalnie biologiczna, nieopatrznie wspomnial na forum i sru, wczoraj mial oczyszczalnie, dzisiaj ma szambo. No przeraza mnie moc internetow ! :)

Pawel_z_Jasla 07.11.2020 19:24

Dokładnie !! Moc internetów potrafi nawet gów... na atomy podzielić bez udziału bio dodatków.

stopa-uć 07.11.2020 19:55

I SRU-
jak napisał Gregory.



ciał


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.