Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Kaski (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=128)
-   -   Lekki kask (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=39198)

teddy-boy 23.02.2022 16:43

Zależy chyba od głowy :) Mam identyczny jak @Detrytus i nic tam się nie wypina przy zdejmowaniu.

Detrytus 23.02.2022 16:47

Tzn jak go delikatnie ściągam to się trzymie ��
A właśnie, możecie mi powiedzieć czy w Airohu dobrze się montuje cardo packtalk albo freecom?

everybike 22.07.2022 21:24

Cześć
Ma ktoś kask Acerbis Steel Carbon ? Warto ?
Ps. Po 2 latach odkupiłem swoją drzetę i już nie mogę doczekać się kolejnej integracji!

Danny 23.07.2022 10:52

1 Załącznik(ów)
Cytat:

Napisał everybike (Post 788290)
Cześć
Ma ktoś kask Acerbis Steel Carbon ? Warto ?

U mnie od kilku tygodni na głowie Raven Ipsum Carbon. Udało się wyrwać na 24MX za 750 PLN po tym jak omyłkowo dorzucili do dobrej promocji kod na kolejne 15%. Dzisiaj do kupienia za 900 PLN więc chyba sporo taniej niż ten Acerbis, a...

...no właśnie. Porównałem sobie te dwa kaski po przeczytaniu Twojego posta i miałem niezłego mindfucka oglądając ich zdjęcia bo wyszło na to że to ten sam produkt pod różnymi brandami.

Leciutki, wygodny (L 59-60 na łbie 60), mega przewiewny (za to też głośny, no ale to kask MX), lepiej siadają na nim gogle niż na moim poprzednim Airoh Commander, ma dobrze wyprofilowany i działający daszek. Wyściółka wygląda na delikatną, pewnie chodziło o maksymalne zbicie wagi całości, zobaczymy jak to się zachowa po kilku praniach.

p.s. nadaje się do szerokiego spektrum zastosowań :)

jocker 04.11.2023 19:39

Cytat:

Napisał Danny (Post 788306)
U mnie od kilku tygodni na głowie Raven Ipsum Carbon. Udało się wyrwać na 24MX za 750 PLN po tym jak omyłkowo dorzucili do dobrej promocji kod na kolejne 15%. Dzisiaj do kupienia za 900 PLN więc chyba sporo taniej niż ten Acerbis, a...

...no właśnie. Porównałem sobie te dwa kaski po przeczytaniu Twojego posta i miałem niezłego mindfucka oglądając ich zdjęcia bo wyszło na to że to ten sam produkt pod różnymi brandami.

Leciutki, wygodny (L 59-60 na łbie 60), mega przewiewny (za to też głośny, no ale to kask MX), lepiej siadają na nim gogle niż na moim poprzednim Airoh Commander, ma dobrze wyprofilowany i działający daszek. Wyściółka wygląda na delikatną, pewnie chodziło o maksymalne zbicie wagi całości, zobaczymy jak to się zachowa po kilku praniach.

p.s. nadaje się do szerokiego spektrum zastosowań :)

Jak oceniasz go po dłuższym okresie użytkowania? Sztywna skorupa- bezpieczny?

Danny 05.11.2023 10:08

Cytat:

Napisał jocker (Post 835306)
Jak oceniasz go po dłuższym okresie użytkowania? Sztywna skorupa- bezpieczny?


Zostaje na dłużej. Praktycznie nie mam uwag z wyjątkiem tego że jest nieco głośniejszy niż poprzednie których używałem, no ale to głównie dlatego że jest dużo lepiej zwentylowany. Do 70 km/h nie ma problemu, jak w perspektywie są dłuższe przeloty z większymi prędkościami to się zatykam i po problemie. Nie wiem jak z bezpieczeństwem bo nigdy w nim nie wyrżnąłem ale nie doczytałem się w necie żadnych raportów że coś w tym aspekcie jest nie halo. Mnie przekonuje jeszcze jedna rzecz - ta skorupa jest używana bardzo szeroko i w dużym spektrum cen. Jak pójdziesz do dealera Aprilii to możesz ten kask kupić pomalowany w kolory Touarega za jedyne 3000 PLN. Jak byliśmy w KTM/Honda w Brasovie to w ogóle był odjazd bo była cała ściana tych kasków w różnych malowaniach/brandach i różnych cenach. Mam już drugi egzemplarz bo kolega wziął z 24mx po jakichś super bezzwrotnych zniżkach i mu nie pasował rozmiar a niższego nie było na stanie. Ja póki co innego nie szukam.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.