Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Forumowy Mechanik (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   Poradnik mechaniczny szparaga. (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=17148)

szynszyll 20.03.2017 18:36

Praca rozrusznika wystarczy by pompa wytworzyla w magistrali cisnienie potrzebne do zadzialania czujnika wiec dostateczne. Olej pojdzie na walki, panewki i zostanie rozchlapany na gladzie. W motocyklach z dyszami schladzajacymi denko tloka zadziala to lepiej.

Moj kolega Darek za ktorym moge nosic teczke jak ma sam silnik do roboty zawsze po skonczonej pracy zalewa olejem i przy pomocy mocnej wkretarki zapietej na srube walu pompuje przez kilkadziesiat sekund olej w magistrale. Po dlugim postoju ja pale bez ssania az zgaznie oil, potem ssanie i zaplon. We wtryskach to nie dziala niestety.

W niektorych starych japoniach bylo polozenie przelacznika: on krec bez iskry, on krec z iskra, off. I mialo to wg mnie sens.

Inna sprawa to ta ze dla ukladu korbowo-tlokowego glownym smarem jest... paliwo. Po to pierscienie olejowe zeby odizolowac olej od benzyny. Czytwc ksiazki. W nich wiedza. Ja nie wiem kto w tym sporze ma racje.

pincet 20.03.2017 19:51

Szynszylu, rd 03 kręci lecz nie zapala na wyłączonym zapłonie na kill słiczu. Nie wiem jak rd 07. Można kręcić i w trzkcie włączyć zapłon po przerwie zimowej. Ale lepiej nie orbić przerwy:]

Męczyłem też Ciebie w temacie gaźników moich w 03. Główną przyczyną niedomagań były nieszczelności na osi przepustnicy. Wykazał to test propanowy:] Wymieniłem filcowe podkładki na oringi. Jest o niebo lepiej, choć gaźniki mają już spory przebieg. Idzie z dołu teraz jak lokomtywa:] Wrócili tydzień temu z Maroka.

pincet 20.03.2017 19:53

Biciu, ten system w kacie jest lepszy. Może wywołam tym burzę ale tak jest:] Afra uruchamia pompę dopiero w momencie kręcenia rozrusznikiem. A jak zakładasz suche gaźniki to masz pół minuty kręcenia:]

Kazmir 04.04.2017 18:31

1 Załącznik(ów)
Hej znawcy tematu! Do czego służą te śruby w kolektorze wydechowym???
Macie jakieś pomysły?

Robin 04.04.2017 18:35

Nie mam pojęcia co to za motocykl, ale strzelam że zaslepiają otwory w które można włożyć sondę analizatora spalin - by ustawić skład mieszanki na poszczególnych garach.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Kazmir 04.04.2017 20:11

Cytat:

Nie mam pojęcia co to za motocykl,
Silnik B12,5

Kisiel 04.04.2017 21:07

Dokładnie do tego służą, o czym pisał Robin powyżej.

MUTT 04.04.2017 21:50

:blues:Kazmir sobie żartuje ...

Kazmir 04.04.2017 21:56

Cytat:

Kazmir sobie żartuje ...
Też tak myślałem, że do tego może to służy, ale zastanawia mnie, dlaczego tego nie ma w serii. Ktoś to indywidualnie zrobił? W jakim celu? Szukałem takiej fotki w necie z tym motocyklem i wszystkie rury są gładkie - bez tych śrub.

Kisiel 05.04.2017 10:12

Może ktoś robił tjuning ;) Producenci też kombinowali, w pierwszych seriach FJR były takie śrubencje, w kolejnych już nie, a wtrysk był od początku.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.