Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Temat "zatokowy" (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=45045)

Onufry22 12.12.2023 14:59

To u mnie się temat zatokowy rozwiązał.
Motocykla nie sprzedaje...
Wszystkiemu winien okazał się refluks...

Mhv 16.01.2024 20:35

Onufry, i co z tym refluksem? Jak masz leczyć/wyleczyłeś? Bo ja też mam "klasyczny" refluks.
To coś jak z tą krzywą przegrodą, 75% ludzi taką ma..refluks podobno około 50%:)
Ale pytanie powyżej jak najbardziej poważne.
Sam mam dużo nowego info, spiszę to w wolnej chwili.

Mhv 27.03.2024 12:37

Aktualizacja ode mnie:
- walczyłem z tematem od grudnia do połowy-końca lutego. Coś tam mi czasem płynęło i rano zawsze coś czułem - ale nie było tragedii i zapaleń ucha, itp. Od tamtej pory (od początku marca) się uspokoiło, a teraz to już w ogóle nic się nie dzieje.
- ciekawostka, byłem nawet w Karkonoszach 2 tygodnie temu i łaziłem przy totalnej piździawie, deszczośniegu padającym poziomo, itd. i nic. (dla porządku po chodzeniu była sauna:))
- miałem stwierdzony refluks (podobno) ale moim zdaniem to nie to. Jak wspominałem większość ludzi to ma.


Co mi pomaga, żeby sytuacja była przynajmniej pod kontrolą:
- czapka jak jest poniżej 10 stopni (dzięki)
- spanie na wyższej poduszce (gratis jest dla mnie wygodniej w ten sposób).
- zamiast naświetlania lampą jak pisał Matjas (bo ogólnie chodzi o rozgrzanie zatok, żeby upłynnić wydzielinę) można użyć takich fajnych woreczków żelowych do okładów. Kosztuje to kilka/naście zł w aptece i można to albo ochłodzić, albo nagrzać i trzyma temp. Polecam na okłady.
- jak się coś zaczyna robię 1-2x dziennie inhalacje solą fizjologiczną (najczęściej 0,9 a czasem 3,0 jak jest dużo gorzej). U mnie to utrzymuje temat pod kontrolą. Uwaga, nie robić przed spaniem.
- sauna jak ktoś ma możliwość.

Zalecenia tzw. ogólne:
- dobrze dbać o siebie, dobrze się odżywiać. (Ja np. nadal jem dużo nabiału i nic.)
- wysypiać się
- kondycja fizyczna - zacząłem zimą chodzić na siłkę 2x w tygodniu i to też ma efekt.

Podsumowując, temat na obecny czas przycichł i mam nadzieję że tak zostanie. Ostatecznie nie mam pojęcia co było przyczyną. Ja obstawiam ogólne przemęczenie, moja Pani Doktor smarkające dzieci.

Może komuś pomoże. Zdrowia.

smigacz 27.03.2024 21:54

Ja też kiedyś przerabiałem temat. Robiłem inhalację z solnych naparów okłady ze zmielonych nasion Kozieradki (taka roślinka) i Bioparox . Niestety antybiotyk francuskiej firmy jest już niedostępny. Był wziewny do nosa. Temat został zamknięty i od ponad 12 lat nie ma problemu.

Onufry22 29.03.2024 14:56

Cytat:

Napisał Mhv (Post 842688)
Onufry, i co z tym refluksem? Jak masz leczyć/wyleczyłeś? Bo ja też mam "klasyczny" refluks.
To coś jak z tą krzywą przegrodą, 75% ludzi taką ma..refluks podobno około 50%:)
Ale pytanie powyżej jak najbardziej poważne.
Sam mam dużo nowego info, spiszę to w wolnej chwili.

Generalnie higienę życia poprawiłem, czyli regularne lepszej jakości jedzenie:)
Mniej stresu i nie branie do głowy wszystkiego.

Poprawa jest widoczna, zdecydowanie lepiej się czuję i funkcjonuję.
Muszę jeszcze nad ruchem popracować.

Jednak jakiś problem z zatokami chyba pozostał, bo odczuwam w tym regionie dyskomfort.

Lekarze twierdzą, że jestem zdrowy, ale ja do końca tego nie czuję...
Czuję, że jak wieje to wiatr przewiewa głowę i przed tym staram się chronić zakładając czapkę.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.