Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Uklad paliwowy i wydechowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Podłączenie przekaźnika do pompy - łopatologicznie (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=7525)

sluza 13.05.2013 18:53

Hej, zna ktoś odpowiedź na powyższe????????????

Borewicz 14.05.2013 09:25

Wozisz przekaźnik, ale stycznik w pompie zawsze działa, przekaźnik nie eliminuje go tylko zapobiega iskrzeniu i wypalaniu styków stycznika pompy, więc co jakiś czas trzeba i tak tam zajrzeć.

MaRP 18.05.2013 20:33

Cytat:

Napisał Sivy (Post 298641)
MaRP mógłbyś przybliżyć mi dwie rzeczy odnośnie zdjęcia 4 i 5. W jakim celu na zdjęciu 4 wykonałeś dwa cięcia na zielonym przewodzie, i analogicznie na czarno-niebieskim. Czy to ma jakiś cel czy po prostu pierwsze cięcie było błędne. Co do zdjęcia 5 to czy od pompy wyprowadziłeś dodatkowe przewody ( plusowy i masowy) z dodatkową kostką, bo zauważyłem, że z pompy i z kostki wychodzi czerwony przewód, chyba że to tylko czerwona koszulka termokurczlia :P Ogólnie przeróbka wydaje się być prosta do wykonania. Jeśli zadaje głupie pytania to wybaczcie ale wolę się upewnić o co kaman :P

Sivy, odpowiedzialem ci na priva, ale jeszcze napisze tutaj.

Na zdjeciu 4 przedluzalem przewody, tylko tyle.
Zdjecie 5, tu widac dwie pary przewodow; jedna para to zasilanie pompy (ta para w czerwonej koszulce i tam widac czerwony przewod, wchodza przez oryginalne wejscie do dekla); druga para jest dodatkowa i steruje przez przekaznik stykami pompy.

Torp 18.06.2013 09:42

Cześć.
Podłączę się z krótkim pytaniem a propos.
Wymieniłem właśnie styki i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że ponieważ styki nie działały od razu, musiałem je zdejmować, modyfikować i zakładać kilka razy (nie licząc zdejmowania starych), aż w końcu ukręcił się drucik od cewki tuż przy samym wyjściu z pompki.
Czy pompka jest rozbieralna, czy można się dostać do cewki, żeby dolutować kawałek przewodu?

aligator77 15.07.2021 20:28

Odgrzewanie kotleta, ale dziękuję za manual. Przy okazji wymiany stycznika zamontowałem wg opisu przekaźnik. Stuka co prawda jak dzięcioł, ale najważniejsze, że działa! Pacjent Deauville 650

CzarnyEZG 16.07.2021 07:35

Cytat:

Napisał aligator77 (Post 740784)
Odgrzewanie kotleta, ale dziękuję za manual. Przy okazji wymiany stycznika zamontowałem wg opisu przekaźnik. Stuka co prawda jak dzięcioł, ale najważniejsze, że działa! Pacjent Deauville 650

Czy w Deauville masz problem z napełnianiem gaźniorów po długim postoju?

FrankoChmiel 26.07.2021 00:08

A ja na jednym wyjeździe tygodniowym wymieniałem 4 razy przekaźniki. Jakieś słabe teraz robią czy co?

kdf 04.07.2022 19:52

Lekkie odgrzanie kotleta, ale......może się przyda. Też zastosowałem przekaźnik by odciążyć styki pompy. z braku innego zamontowałem przekaźnik z demobilu czyli zdemontowany ze złomowanego auta. Jak do tej pory działa poprawnie od ok 20k km. Ale do sedna. Czy miał ktoś kontakt z przekaźnikiem bezstykowym/elektronicznym? Zamówiłem na Ali (w Polsce również dostępne tyle że w innej cenie) 2 szt 10 i 25A i będę testował.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.