Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Clutchless shifting (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33205)

Misza 18.10.2018 21:01

Możesz tej odpowiedzi nie przyjmować co nie zmieni faktu, że tak właśnie jest.

yeuop 18.10.2018 21:05

Nawet nie zartuj. Przemysl to jeszcze.

Sylwek_76 18.10.2018 21:06

Obroty koryguje kierownik, dokładniej- jego umiejętności.
W górę ujęcie, a w dół dodanie gazu. Plus lekkie "ulżenie" sprzęgłem.
Dzisiejsze skrzynie są zazwyczaj ciasno zestopniowane, silniki bardzo ochoczo wkręcają się i schodzą z obrotów, więc całkowite wyciśnięcie dźwigni sprzęgła, często trwa na tyle długo, że silnik traci płynność przejścia przy zmianie biegów. Tak ode mnie.

yeuop 18.10.2018 21:10

Ciasne zestopniowanie nie zmienia faktu, ze nadal tam pozostaje przykładowo kilkaset obrotow roznicy. To się nie rozpływa w powietrzu.

Sylwek_76 18.10.2018 21:22

Nie, nie rozpływa.
Jeszcze raz: manetka gazu; w zakręty też wchodzisz na jednakowo odkręconej? Nie. Więc co za problem zastosować odpowiednio: ujęcie (dla zmiany w górę) lub dodanie (w dół) gazu? Kwestia ile, i czy przy tym używać (i ile) klamki sprzęgła, to już umiejętności użytkownika, rodzaj pojazdu, nawierzchnia...

Misza 18.10.2018 21:25

Jeśli zmieniasz bieg z użyciem sprzęgła ale zrobisz na tyle mało sprawnie, że obroty za bardzo spadną... To w silniku motocyklowym który nie ma synchronizatorów po dupie może nie dostanie sprzęgło kłowe ale coś innego.

Bez sprzęgła jeździ się używając nadgarstka jako synchronizatora. To tak jak w grze na fortepianie. Możesz grać w tempie i będzie to brzmieć albo nie i wtedy jakbyś się nie wczuwał i rzucał czupryną to wyjdzie lipa. Umiejętności, feeling.

Możesz se jeździć ze sprzęgłem lub bez. Używając całego zakresu obrotów lub tylko niskich (bo się przecież silnik niszczy). Motor to fun i ma zapierdalać.

No i nie da się inaczej zmieniać biegów trzymając w lewej ręce telefon/fajkę/aparat foto... Więc tego no.

yeuop 18.10.2018 21:35

A w jaki to magiczny sposób uważasz swój nadgarstek za synchronizator?
Każdy wykres predkosci osiąganych na wszystkich biegach pokazuje, ze ta sama predkosc na roznych biegach (o ile w ogole jest osiagalna na danym biegu) jest osiagana przy roznych obrotach. W jaki sposób chcesz to niby zsynchronizować nadgarstkiem?
Nie da się, "szarpniecie" przechodzi na silnik.

Misza 18.10.2018 21:42

To tak jak z płaskoziemcami. "Nie są w stanie zaobserwować, że ziemia to kula - więc jest płaska".

Nie ma w tym żadnej magii. Spróbuj. Nie umiesz? Nie chcesz? Boisz się? Trudno.

Ja spróbowałem, nie żałuję. Nie myślę nad tym. Po co. Działa. Jest fajnie. Nie zawsze działa. W większości wypadków działa. Jak nie zadziała - trudno - rozbierze się silnik jeszcze raz. To mój motor, czego chcesz? Może by tak w kodeksie karnym zapisać "Zmiana biegów bez sprzęgła karana strąceniem w przepaść".

Sylwek_76 18.10.2018 22:01

Do magicznego nadgarstka dorzuć jeszcze logiczne myślenie, umiejętność analizy i przyswajania nowych rzeczy, wyuczenie prawidłowych odruchów, doświadczenie w jeździe różnymi motocyklami, znajomość konstrukcji i działania sprzęgła motocyklowego (w znakomitej większości wielotarczowego i mokrego), etc.

Misza, czy ja już gdzieś nie wspominałem ,że Ziemię podtrzymują wielkie żółwie?

yeuop 18.10.2018 22:08

Ciekaw jestem, kiedy ktoś z was przyzna mi racje.
Nadgarstek nie jest synchronizatorem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.