Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=33958)

Cezar3 16.06.2020 15:43

Podobno największą różnicą pomiędzy dynamiczną a zwykłą wymianą jest to, że przy dynamicznej wypłukuje wszystkie ewentualne opiłki, cały syf zalegający...A przy zwykłej to zło zostaje...

radiolog 16.06.2020 15:55

Cytat:

Napisał Cezar3 (Post 685981)
Podobno największą różnicą pomiędzy dynamiczną a zwykłą wymianą jest to, że przy dynamicznej wypłukuje wszystkie ewentualne opiłki, cały syf zalegający...A przy zwykłej to zło zostaje...


Dokładnie tak

voytas 16.06.2020 18:08

opiłki i syf powinny być w filtrze

CzarnyEZG 16.06.2020 18:15

Cytat:

Napisał voytas (Post 685993)
opiłki i syf powinny być w filtrze

Dokładnie tak - i jak robisz statyczną to wymieniasz też filtr.

Co w automacie jest takiego mądrego, że zatrzymuje tą najbrudniejszą część oleju i nie korzysta z filtra?

Pytam bo nie wiem.

GregoryS 16.06.2020 18:43

No ale automaty tez maja filtry. Np moj dzipu mial, i filtr byl latwo dostepny i wymienialny. Z tym ze jak koledzy wczesniej pisali sa tez "wynalazki" wymagajace rozbiorki skrzyni zeby filtr wymienic... coz za wspaniala idea !

Melon 16.06.2020 20:32

Powiem tak jeśli nie rozbierałeś skrzyni,silnika na czynniki pierwsze to po co się odzywasz,w googlach się naoglądałeś?:(Nie widziałeś co zostaje w środku.:dizzy: Przecie są fachfcy co twierdzą że oleju nie trza wymieniać!:haha2:Masakra
Jeśli producent przewidział dynamiczną wymianę oleju to tak trza robić.Taką wymianę można porównać do płukanki silnika,podkreślam porównać.:)

radiolog 16.06.2020 21:12

W subaru jest głęboko w bebechach,trzeba całkowicie ja rozebrać, bo producent założył ,ze skrzynia jest dożywotnia,bez wymiany oleju i filtrów , ale prawdziwy producent skrzyń czyli , kooperant dla subaru już przewiduje wyminę dynamiczną. W końcu subaru doszło do wniosku, ze jednak trzeba wymieniać, bo nie ma wiecznego oleju ciagle podgrzewanego do 90-105 stopni ,a jak pracuje pod większym obciążeniem np w offie czy z przyczepą to i wyższa, co prowadzi do rozpadu tegoż oleju

matjas 16.06.2020 23:16

bęwu też robiło dyfry z niewymiennym olejem :D na szczęście im przeszło.

Tank 17.06.2020 05:22

Piszecie, ze jezeli producent zaleca, to trzeba robic dynamiczną. A jezeli producent w ogole nie zaleca wymiany, to jaką metodą wymieniac6? :)

Ps. I uważajcie, by sobie nie zepsuć humoru po dynamicznej wymianie w skrzyn,i w której wczesnie nigdyj olej wymieniany nie byl, bo auto serwisowane bylo w ASO,. :)

To takporownawczo jak z plukanką silnika.:D



Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka

tommi 17.06.2020 08:36

Cytat:

Napisał Tank (Post 686049)
Piszecie, ze jezeli producent zaleca, to trzeba robic dynamiczną. A jezeli producent w ogole nie zaleca wymiany, to jaką metodą wymieniac6? :)

Ps. I uważajcie, by sobie nie zepsuć humoru po dynamicznej wymianie w skrzyn,i w której wczesnie nigdyj olej wymieniany nie byl, bo auto serwisowane bylo w ASO,. :)

To takporownawczo jak z plukanką silnika.:D



Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka

Tanku, jak już straszysz, to napisz co to się stanie.
U mnie w stajni pierwszy automat, dobija do 140kkm i ogólnie planuje mu przy tym przebiegu parę zabiegów zrobić, w tym wymianę oleju w skrzyni...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.